Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Citroen C5, Auto na codzień
PiurielSR
post Tue, 09 Jul 2019 - 19:41
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Sat, 17 November 2007
Skąd: Łódź





Cześć Panowie,

Czy mogę prosić o opinie wasze dotyczące Citroena C5 2008+?
Nie powiem, że mi się podoba, bo jest specyficzny, ale oferuje dobrą jakość do ceny i wieku a poza tym dość wygodny podobno.
Chciałbym sedana, czytałem, że chwalą diesla 2.0 za trwałość, ale ja robię ok 20km dziennie po mieście. To trochę szkoda diesla. Może ze 2x razy w roku trasa w góry lub nad morze.
  • Czy silnik 1.6thp jest faktycznie dość upośledzony i wymaga specjalnej troski?
  • Jakie są ceny klasycznego serwisu jak rozrząd, hamulce?
  • Jak zweryfikować stan hydropneumatyki?
  • Co jeszcze warto sprawdzić przymierzając się do oględzin?
  • Jakieś własne Wasze opinie?!


Szukałbym modelu jak najświeższego, najchętniej od jakiegoś dealera chyba, że co innego doradzicie (tylko nie bmw i passata biggrin.gif )


--------------------
╭∩╮〔︶︵︶〕╭∩╮
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 09 Jul 2019 - 19:41
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kinko
post Tue, 09 Jul 2019 - 20:16
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





2.0hdi jest najlepszy i nic mu się nie stanie w mieście.
1.6thp to syf i lepiej to omijać szerokim łukiem.
Ceny sobie sprawdz na allegro, wg. mnie sa niskie.
Zawieszenie sprawdzic w warsztacie specjalizujacym sie w citroenach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PiurielSR
post Wed, 10 Jul 2019 - 22:05
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Sat, 17 November 2007
Skąd: Łódź





Automatyczna skrzynia znosi coś więcej? Np. soft w 20hdi?
Chcę coś co będzie wygodnym i bezproblemowym dupowozem. Nie będzie wyścigów z pod świateł, ale taki soft to by na pewno podniósł komfort psychiczny podróżowania.
Pytani co na to skrzynia i co faktycznie bezpiecznie można ugrać?


--------------------
╭∩╮〔︶︵︶〕╭∩╮
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wanisz
post Thu, 11 Jul 2019 - 09:21
Post #4


User
Dołączył: Fri, 04 July 2014





Kolega przesiadł się z E60 530d na C5 2.0 HDi 2015r. Potem przez 2 lata chodził i nie mógł uwierzyć że ten Citroen nie wymaga serwisu za 4 klocki co kwartał smile.gif wiadomo, prowadzenie mniej sportowe, przyspieszenie gorsze, ale ze względu na komfort fizyczny i psychiczny już do BMW nie wróci. Miał automat i miał też robić chipa ale nie wiem jak to się potoczyło, spróbuję podpytać i napiszę co i jak.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yotomeczek
post Thu, 11 Jul 2019 - 09:33
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Fri, 28 November 2008





CYTAT(wanisz @ Thu, 11 Jul 2019 - 09:21) *
Kolega przesiadł się z E60 530d na C5 2.0 HDi 2015r. Potem przez 2 lata chodził i nie mógł uwierzyć że ten Citroen nie wymaga serwisu za 4 klocki co kwartał smile.gif wiadomo, prowadzenie mniej sportowe, przyspieszenie gorsze, ale ze względu na komfort fizyczny i psychiczny już do BMW nie wróci. Miał automat i miał też robić chipa ale nie wiem jak to się potoczyło, spróbuję podpytać i napiszę co i jak.


BMW tez miał 3-4 letnie?
Citroen C5 jest umiarkowany w kosztach serwisowania.
Mam poprzednią generację 2.0 HDi z programem 155KM/390NM i jakoś w miarę to jedzie (bez programu był dramat).
Co do serwisowania - C5 III (po 2008) to wszystko 3x droższe i 2x mniej trwałe jak w C5 I i II (opinia mechanika serwisującego wyłącznie citroeny). Oczywiście w 3-4 letnim aucie nic się nie będzie psuć do tych powiedzmy 100tys. Potem się zacznie - a to łożyska tylnej belki, a to tuleje i inne elementy zawieszenia (nawet szybciej niż 100tys.), DPF, świece, turbina (w starych wytrzymuje sporo ponad 200 tyś km), Ludzie narzekają na szybko zużywające się wnętrze C5 III.
Ja kolejnego Citroena raczej nie kupię.


--------------------
Nie ma takiego okrucieństwa, do którego nie posunie się rząd, kiedy braknie mu pieniędzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Thu, 11 Jul 2019 - 12:07
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(yotomeczek @ Thu, 11 Jul 2019 - 09:33) *
BMW tez miał 3-4 letnie?

Co do serwisowania - C5 III (po 2008) to wszystko 3x droższe i 2x mniej trwałe jak w C5 I i II (opinia mechanika serwisującego wyłącznie citroeny). Oczywiście w 3-4 letnim aucie nic się nie będzie psuć do tych powiedzmy 100tys. Potem się zacznie - a to łożyska tylnej belki, a to tuleje i inne elementy zawieszenia (nawet szybciej niż 100tys.), DPF, świece, turbina (w starych wytrzymuje sporo ponad 200 tyś km), Ludzie narzekają na szybko zużywające się wnętrze C5 III.
Ja kolejnego Citroena raczej nie kupię.


A to co napisałeś pewnie e60 nie dotyczy... to takie świetne auta, nie psują się a Ci wszyscy od ciągłego "serwisu" na różnych forach piszą bo się nudzą biggrin.gif


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotrunho
post Thu, 11 Jul 2019 - 12:40
Post #7


Frequent User
Dołączył: Fri, 14 September 2007





Szef miał od nowości. Zrobił chyba 270k. Auto świetne, wygodne, relatywnie mało awaryjne. Ciężko jednak znaleźć niezajechany egzemplarz, a oferta silnikowa sprowadza się do 2.0 HDI.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yotomeczek
post Thu, 11 Jul 2019 - 12:44
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Fri, 28 November 2008





CYTAT(ledziu @ Thu, 11 Jul 2019 - 12:07) *
A to co napisałeś pewnie e60 nie dotyczy... to takie świetne auta, nie psują się a Ci wszyscy od ciągłego "serwisu" na różnych forach piszą bo się nudzą biggrin.gif


Chodzi mi o porównywanie kosztów serwisu starszego auta do prawie nowego - szczególnie w segmencie średnim/wyższym.


--------------------
Nie ma takiego okrucieństwa, do którego nie posunie się rząd, kiedy braknie mu pieniędzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Thu, 11 Jul 2019 - 12:58
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(yotomeczek @ Thu, 11 Jul 2019 - 12:44) *
Chodzi mi o porównywanie kosztów serwisu starszego auta do prawie nowego - szczególnie w segmencie średnim/wyższym.

No proszę Cię wink.gif jedynym problemem e60 to jest jego wiek??? I żadnego innego nie ma wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yotomeczek
post Thu, 11 Jul 2019 - 13:21
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Fri, 28 November 2008





CYTAT(ledziu @ Thu, 11 Jul 2019 - 12:58) *
No proszę Cię wink.gif jedynym problemem e60 to jest jego wiek??? I żadnego innego nie ma wink.gif


No nie wiem - nie miałem, ale nie sądzę żeby jakikolwiek samochód 2-3 letni generował koszty serwisu jak wspomniane tu 4k/kwartał... Tak się rodzą miejskie legendy.


--------------------
Nie ma takiego okrucieństwa, do którego nie posunie się rząd, kiedy braknie mu pieniędzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PiurielSR
post Thu, 11 Jul 2019 - 13:34
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Sat, 17 November 2007
Skąd: Łódź





CYTAT(yotomeczek @ Thu, 11 Jul 2019 - 13:21) *
No nie wiem - nie miałem, ale nie sądzę żeby jakikolwiek samochód 2-3 letni generował koszty serwisu jak wspomniane tu 4k/kwartał... Tak się rodzą miejskie legendy.


Może pechowy egzemplarz. Faktycznie jak sprawdziłem to internet nie wspomina o bolączkach żadnych do ok 100kkm. Potem klasycznie eksploatacja.
Trochę mam dość diesli. Drażni mnie dźwięk i wszysto słowa z nim związane. Robię ledwo 10kkm rocznie. Faktycznie ten 1.6 THP prędzej padnie niż filtr dpf czy pompowtryski w HDI?

Żeby nie było to nie jestem antyfanem diesla, ale no ja bym jeździł na zimnym silniku praktycznie. 10km w jedną i 10km w drugą stronę w korkach.


--------------------
╭∩╮〔︶︵︶〕╭∩╮
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Thu, 11 Jul 2019 - 14:22
Post #12


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(PiurielSR @ Thu, 11 Jul 2019 - 13:34) *
Może pechowy egzemplarz. Faktycznie jak sprawdziłem to internet nie wspomina o bolączkach żadnych do ok 100kkm. Potem klasycznie eksploatacja.
Trochę mam dość diesli. Drażni mnie dźwięk i wszysto słowa z nim związane. Robię ledwo 10kkm rocznie. Faktycznie ten 1.6 THP prędzej padnie niż filtr dpf czy pompowtryski w HDI?

Żeby nie było to nie jestem antyfanem diesla, ale no ja bym jeździł na zimnym silniku praktycznie. 10km w jedną i 10km w drugą stronę w korkach.


Może jak akceptujesz jakże drogie i sypiące się wink.gif z młodości a nie starości auta z fr to pomyśl o benzynie ale np.ze stajni psitki na masce biggrin.gif

Co do 1,6,thp jest lipa. Są firmy specjalizujące się w uzdatnianiu pug i cytryn do jazdy ale przekonania nie mają co do trwałości pewnych rozwiązań.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
drag_op
post Thu, 11 Jul 2019 - 14:33
Post #13


Frequent User
Dołączył: Sat, 14 February 2009
Skąd: Oborniki Śląskie





Masz jeszcze do wyboru benzyne 2.0 16v, fakt demon przyśpieszeń to to nie jest ale do miasta powinien wystarczyć.
2.0 hdi polecam z całego serca, mamy teraz 5008 2013 z przebiegiem ponad 300tys km i nadal lata żwawo, silnik chodzi kulturalnie a z fap nie dzieje się nic dziwnego. Pewnie za jakiś czas będzie trzeba dolać dodatku do filtra i tyle z obsługi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stefdeath
post Thu, 11 Jul 2019 - 16:33
Post #14


Frequent User
Dołączył: Thu, 24 April 2003
Skąd: wwa





W C5 III na początku produkcji był jeszcze 3.0 V6 211KM :
jeden jedyny w ogłoszeniach w PL biggrin.gif
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-3-...l-ID6C0bJB.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
M4C13K
post Thu, 11 Jul 2019 - 17:58
Post #15


Super User
Dołączył: Thu, 30 June 2011
Skąd: PO





Te 3.0v6 w benie schodzą na pniu. Rozmyślałem o czymś takim chcąc mieć coś w lpg do wożenia tyłka. Ale to nawet z tym silnikiem nie jedzie a co dopiero w 2.0. Tak ja, wiem, że nie o to w tym wątku chodzi. Ale nie wyobrażam sobie bezpiecznej jazdy takim autem (2.0). Ale to benzynowe v6 klepane od lat w cytrynach z tego co wiem jest bardzo wdzięcznym motorem.
Ktoś badał temat 3.0 v6 HDI? Czy tam w ogóle można zrobić program? Pytanie o tyle na miejscu, że tam jest 450 nm w serii, przez wątłą skrzynie. Biorąc po uwagę, że to 3 litry na 2 turbinach uznaje ten wynik za żart. Ma ktoś doświadczenia z tym motorem? Myślałem o c6 z tym silnikiem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Thu, 11 Jul 2019 - 18:07
Post #16


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Te V6 ma jakiś czek na endzinu.
Zresztą miałem kiedyś takie wozy i tam antipedelution fault to normalna sprawa.
Podejrzewam, że gość rozwiąże temat tulejkami, więc jak ktoś będzie chciał kupić tą furę to niech go zapyta na kanale co to za tulejki smile.gif


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kirpek
post Thu, 11 Jul 2019 - 19:54
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Wed, 03 August 2011
Skąd: Szczecin





3.0v6 hdi to mina. Ma sporo drogich bolączek. Omijać. Opinia człowieka handlujacego czesciami do francuzow.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PiurielSR
post Thu, 11 Jul 2019 - 21:04
Post #18


Forum Killer
Dołączył: Sat, 17 November 2007
Skąd: Łódź





Jeździłem Peugeotem 407 z 1.6 hdi. Pechowo zawór się urwał a auto jechało dalej. Zrobił spustoszenie. Auto dostało nowy słupek a wcześniej ze 20kkm dostał nowe turbo i fap. Generalnie na koniec wywaliłem fap, egr i zrobiłem soft na ok 135KM i ileś tam ~3xx niuta. No w miarę. Do czego dążę.
Pakiet startowy HID>
-Czy w w 1.6thp można włożyć więcej niż w HDI robiąc turbo, fap i egr out + soft w dobrym miejscu?
Pakiet THP.
-Co w tym THP się sypie, bo bierze olej i wyciąga łańcuch. No to wymiana łańcucha powiedzmy jako pakiet startowy. Co jeszcze?

Załóżmy, że auto kupię pewne u ASO w miarę młode w obu przypadkach. Na dzień dobry THP wychodzi 10tysięcy taniej w tych samych parametrach..


--------------------
╭∩╮〔︶︵︶〕╭∩╮
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bielawa
post Thu, 11 Jul 2019 - 22:20
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Wed, 08 February 2012





thp 2006 rocznik czyli najgorszy:P

kompletny rozrząd 1500 z robotą z częściami z ASO. Dobrego oleju na 3000 km zużył około litra ostatnio. Wcześniej był kiepski, to go sobie więcej zużywał (plus miałem zużyte turbo, które miało problem z uszczelnieniami). Dużo, mało to nie wiem.
Turbo hybryda, ic, dp, nowe świece co 8-10k km, program 250/35x i pali mi 8l jeżdżąc spokojnie.
Nie narzekam i przy mocnym jeżdżeniu aż szok, bo nie wyskakują żadne check engine od kiedy ogarnąłem wymianę sparciałego wężyka ciśnienia. Szok.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
moritz86
post Thu, 11 Jul 2019 - 23:08
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 December 2012





Miałem thp 156koni z 2011 roku. Przy 70kkm wymieniałem rozrząd, pompę wysokiego ciśnienia, usuwałem nagar z głowicy, wariator i zaworek nim sterujący. W ds4 nie było mowy o spalaniu 8 litrów, po mieście dyche palił.


--------------------
Był Peugeot 106 S16 Turbo - Tor Poznań 1.53:5
Jest BMW e36 Compact m54b25 + GTX3076 + 8hp50 by TajnyGarazBobra
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 07:31