Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> AUDI 90 Jamajka
ROTOR
post Tue, 24 Jan 2012 - 22:57
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Tue, 08 March 2005
Skąd: Lublin





Auto dobrze znanego (w lbn wink.gif ) nocnego upalacza gnojowicy Noodlesa. Łukasz juz ze 3 lata temu wspominal za bedzie wkoncu budowac jakies auto do zabawy - wtedy rozmawialismy o roznych mozliwosciach w bmw. Jakiez bylo moje zdziwienie kiedy oznajmil mi ze kupil audi b3 angry.gif, no szczeze nie spodziewalem sie po nim czegos takiego. No ale trudno, auto jest jakie jest i trzeba bylo cos z nim zrobic. Zaczelismy moze dla niektorych od dupy strony ale dla mnie to jest najlepsza droga modyfikacji. Na pierwszy plan poszlo zawieszenie, podwozie, klatka , wnetrze , hamulce.


Audi 90 B3 quattro rocznik 89


- kazdy element odnowiony (wypiaskowany, wychromianowany , pomalowany proszkowo - oczywiscie w kolorach flagi jamajki wink.gif), wszystkie elementy takie jak swoznie, lozyska, przewody hamulcowe etc. nowe
- amortyzatory Bilstein B8
- sprezyny KW zolte
- teflonowe zawieszenie sanek przod i tyl
- poliuretany strong flex w wachaczach
- wszystkie poduszki lite od Pawla z Warszawy (kontakt z forum apmotorsport)
- szpera torsen z audi v8 w tylnim dyfrze
- przedni stabilizator 27mm (tutaj moznaby jeszcze zalozyc cos wiekszego)
- dodatkowy tylni stabilizator 21mm (tylni wozek zrobiony od zera)
- przednie hamulce bmw 740 plus tarcza 288 infiniti (własciciel koniecznie chcial zachowac 15' kola, to max wydajny hamulec mieszczacy sie w taka felge)
- tylnie hamulce to przednie oryginalne tongue.gif (przednie hamulce przelozylem na tyl)
- klatka wg. zalacznika J z krzyzami w drzwiach i rozporka pod deska. zachowane zostalo oryginalne ogrzewanie nie rezygnujac z prawidlowego zastrzalu do prawego kielicha (nie tak jak Ireco)
- przeniesiony aku do bagaznika

z takim setupem (i seryjnym silnikiem) Łukasz pojezdzil troche w imprezach na naszym lokalnym torze. plan byl aby jezdzic tak do lata (wjezdzic sie na max. w auto i uzbierac kase na prawdziwa motorownie) jednak seryjny silnik NG postanowil ze bedzie inaczej biggrin.gif. zaczelo sie od alternatora ktory spierdolil sie dokladnie kiedy do auta wsiadl instruktor aby podszkolic właściciela, potem popekaly weze od nagrzewnicy, skonczylo sie na wydmuchanej uszczelce pod glowica. Plany zostaly przyspieszone i audi obecnie stoi i czeka na skonczenie motorowni.

garstka zdjec. jutro w dzien postaram sie zrobic zdjecia srodka i hamulcow. kolor klatki jest delikatnie mowiac ciekawy.






tutaj widac pole bitwy - czyli tymczasowy warsztat 16m2 laugh.gif


pzdr.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 24 Jan 2012 - 22:57
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kiwi
post Tue, 24 Jan 2012 - 23:08
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Sun, 25 October 2009
Skąd: Łódź





Z czego przedni stabilizator??

Tylny wózek rozumiem , że od zera robiłeś mocowanie pod stabilizator??

Jaki silnik będzie docelowo wink.gif


--------------------
quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Witek88
post Tue, 24 Jan 2012 - 23:13
Post #3


User
Dołączył: Sun, 12 September 2010
Skąd: Łąg





Z tego co widzę przód stabilizator jest od 90 B3, ale z tych wcześniejszych wersji, mocowany do wachaczy.


--------------------
zabawka - Audi 80 B4 V8 abz 299KM 400Nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ROTOR
post Tue, 24 Jan 2012 - 23:15
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Tue, 08 March 2005
Skąd: Lublin





CYTAT(kiwi @ Tue, 24 Jan 2012 - 23:08) *
Z czego przedni stabilizator??

Tylny wózek rozumiem , że od zera robiłeś mocowanie pod stabilizator??

Jaki silnik będzie docelowo wink.gif


przedni szczeze mowiac nie wiem. tylni wozek zrobilem na podstawie przedniego wozka z audi b3 1.8 czy1.6 (czyli praktycznie od zera bo nie bylo nawet mocowan na poduszki skrzyni) - stary byl zjedzony przez ruda a oryginalny to czesc b.trudna do zdobycia.

mialo byc v8 m62 a bedzie funf zylinder ( i bardzo dobrze)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafal.d
post Wed, 25 Jan 2012 - 08:24
Post #5


User
Dołączył: Sat, 26 September 2009
Skąd: warszafka





- przednie hamulce bmw 740 plus tarcza 288 infiniti (własciciel koniecznie chcial zachowac 15' kola, to max wydajny hamulec mieszczacy sie w taka felge)


Witam, mam pytanie włożyliście tam zacisk 4 tłoczkowy z e38 i zmieściło się to przy tej tarczy w felgę 15" czy to jakiś inny zacisk ?

pozdrawiam i powodzenia w dalszych pracach


--------------------
BMW M3 IMPREZA STI FABIA RS 200+ BMW 330D BMW 325TDS
Go to the top of the page
 
+Quote Post
noorec
post Wed, 25 Jan 2012 - 08:38
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Mon, 08 November 2004
Skąd: Wawa/Kobyłka/Radzymin





No i jak adapter wyglada ,bo uszy zacisku nijak nie podchodza pod uszy w zwrotnicy.
Fajne autko sie szykuje smile.gif


--------------------
Audi 80 2.2 20V turbo quattro by STREET LANE GARAGE
Holset HX35 VEMS Powered 415KM/490Nm ET 11,62 - tak było...
Holset Hybrid EMU Powered 460KM/540Nm Power Slider - YEAH BABY :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lelum
post Wed, 25 Jan 2012 - 11:46
Post #7


User
Dołączył: Thu, 19 November 2009





Możesz dać zdjęcie przednich hamulców i adapterów?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
noodl3s
post Thu, 26 Jan 2012 - 18:09
Post #8


User
Dołączył: Tue, 14 December 2004
Skąd: Lublin





CYTAT(ROTOR @ Tue, 24 Jan 2012 - 22:57) *
No ale trudno, auto jest jakie jest i trzeba bylo cos z nim zrobic.

Nie truj, to że nie BMW to nie znaczy, że auto kaszana ! cool.gif

CYTAT(kiwi @ Tue, 24 Jan 2012 - 23:08) *
Jaki silnik będzie docelowo wink.gif

Początkowo miał być ABZ, potem tak jak Paweł pisał miał wpaść m62b44 ale ze względu na padnięcie uszczelki Paweł namówił mnie na generalkę tego co jest i wrzucenie pod maskę jakiejś rozsądnej sprężarki.

CYTAT(noorec @ Wed, 25 Jan 2012 - 08:38) *
Fajne autko sie szykuje smile.gif

Przed nami długa droga. Na razie po awarii silnika trzeba przywrócić go do życia. Głowica z 7A kupiona, szukamy reszty gratów pod turbo.
Auto generalnie ma być do wszystkiego, choć nie ukrywam, że 1/4 już mi się znudziła i miałem ochotę zbudowania czegoś co w miarę będzie dawało radę na zakrętach.


--------------------
Best ET- 14.5
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scyzor
post Thu, 26 Jan 2012 - 18:34
Post #9


Frequent User
Dołączył: Sun, 21 December 2008
Skąd: Łódź





pokaż fotki przednich hebli jak są zamontowane na zwrotnicy, jarzmo oraz jak to siedzi w 15'' kole. dałes jakiś dystans? projekt ciekawy, powodzenia w dalszych modach
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kiwi
post Fri, 27 Jan 2012 - 08:02
Post #10


Forum Homee
Dołączył: Sun, 25 October 2009
Skąd: Łódź





Z tyłu rozumiem że seria heble 256mm ?? Przekładaliście same hamulce ,czy razem ze zwrotnicami przednimi .? Co z ręcznym ?? wink.gif


--------------------
quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A90Q
post Fri, 27 Jan 2012 - 09:27
Post #11


Super User
Dołączył: Tue, 01 December 2009





no przynajmniej nie tylko ja się męczę z taką budą.

prawdziwa jamaica smile.gif,

ciekawi mnie tylny wózek - będzie jakieś foto

3m G


--------------------
Bóg też jeździ quattro.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dżordżyk
post Fri, 27 Jan 2012 - 22:44
Post #12


Forum Homee
Dołączył: Thu, 29 March 2007
Skąd: Tarnowskie Góry-Sląskie





Fajne autko się zapowiada. Jaki motor będzie siedział w budzie? Podoba mi się konkretna koncepcja auta do upalania na poliuretanach i teflonach. Ile trzeba za takie amorki wybulić? A ile za springi? Napisz co potrzebujesz, bo mam parę gratów z AAN wink.gif


--------------------
Audi 20V Turbo Quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
noodl3s
post Sat, 28 Jan 2012 - 09:31
Post #13


User
Dołączył: Tue, 14 December 2004
Skąd: Lublin





CYTAT(kiwi @ Fri, 27 Jan 2012 - 08:02) *
Z tyłu rozumiem że seria heble 256mm ?? Przekładaliście same hamulce ,czy razem ze zwrotnicami przednimi .? Co z ręcznym ?? wink.gif

Docelowo ręczny hydrauliczny. Na razie rękawa brak biggrin.gif
Co do tego czy były zwrotnice przekładane to musi się Paweł wypowiedzieć. Ja rzadko wpadałem do warsztatu i nie znam wszystkich szczegółów.

CYTAT(A90Q @ Fri, 27 Jan 2012 - 09:27) *
no przynajmniej nie tylko ja się męczę z taką budą.
ciekawi mnie tylny wózek - będzie jakieś foto

Co do budy to uważam, że to ostatnia chwila na zakup 90tki po rozsądnej cenie. Już teraz znaczna część chodzi po 5-6 k. Ja swoją kupiłem po cenie mniejszej niż zestaw b8 plus KW, choć długo szukałem.
Pomęczę dziś Pawła by wrzucił foto hebli. Co do fotek wózka to nie wiem czy były takie robione. Jak auto będzie na podnośniku to pewnie zrobimy. Ja od tygodnia auta nie widziałem.

CYTAT(dżordżyk @ Fri, 27 Jan 2012 - 22:44) *
Fajne autko się zapowiada. Jaki motor będzie siedział w budzie? Podoba mi się konkretna koncepcja auta do upalania na poliuretanach i teflonach. Ile trzeba za takie amorki wybulić? A ile za springi? Napisz co potrzebujesz, bo mam parę gratów z AAN wink.gif

Auto miało być bezkompromisowe, w końcu to zabawka biggrin.gif B8 to koszt ok 2k, springi (dla wersji do 7A,) ok 700. Nie ma taczki, nie jest też za miękkie. W poprzednim aucie miałem b6 plus springi Vogtlanda i na tamtym zestawie nie dało się jeździć. Tutaj bdb. wybiera nierówności i nie czuć by buda kładła się na zakrętach. Co do części to poszło już PW biggrin.gif

Motor, a w zasadzie jego dół, zostaje ten co był czyli 2.3 Ng. Do tego dorzucamy turbo. ZTCW to różnice pomiędzy dołem w Ng/AAN sprowadzają się do innych tłoków. Góra z 7A (dorwać teraz czapę od 7A to jakiś cud!) Co do wyboru turbo to jedna wielka niewiadoma, ale na to jest jeszcze czas. Niech to auto zacznie na razie jeździć w wersji n/a.

pzdr


--------------------
Best ET- 14.5
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A90Q
post Sat, 28 Jan 2012 - 10:29
Post #14


Super User
Dołączył: Tue, 01 December 2009





trzeba części kompletować to takich zabytków, zapobiegawczo radze kupować co się da.


--------------------
Bóg też jeździ quattro.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dżordżyk
post Sun, 29 Jan 2012 - 17:09
Post #15


Forum Homee
Dołączył: Thu, 29 March 2007
Skąd: Tarnowskie Góry-Sląskie





CYTAT(noodl3s @ Sat, 28 Jan 2012 - 09:31) *
Góra z 7A (dorwać teraz czapę od 7A to jakiś cud!)



CYTAT(A90Q @ Sat, 28 Jan 2012 - 10:29) *
trzeba części kompletować to takich zabytków, zapobiegawczo radze kupować co się da.

Macie racje. Dlatego ja swój były silnik NM sobie zostawiam mimo tego, że wcześniej chciałem go kompletnego sprzedać na allegro za 2kzł. Teraz stwierdziłem, że po prostu się nie opłaca, bo niech się tak okaże, że za jakiś czas będę musiał szukac głowicy, to kupię zaś jakąś niewiadomego pochodzenia w niewiadomym stanie jak większość tych głowic R5 teraz. A głowica R5 NM z racji, że jeździła na dużo mniejszych obciążeniach rokuje, że nie będzie może popękana smile.gif Do tego mam ostre walki NM, ostrzejsze niż 7A.
Jak tak będzie to zrobię sobie z niej ekstra głowicę na portingu i być może wiekszych zaworach gotową do przeszczepnienia. Osprzęt NM do wurzucenia, ale słupek silnika igła. 2,5Bar ciś. oleju na rozgrzanym. Do tego w garażu leżą takie zabawki jak dyfer V8 i półosie z Audi S2 tylnie na dużych przegubach wew. 108mm rartytas smile.gif
I pewnie coś tam jeszcze. Lpeiej takie graty kupować na zapas, bo jak dyfer kupowałem to dałem za niego 250zł, a teraz to po 350-400zł chodzą.


--------------------
Audi 20V Turbo Quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bezimienny
post Tue, 06 Mar 2012 - 02:53
Post #16


Rookie
Dołączył: Sun, 22 January 2012





I jak projekt? coś sie rusza?

Sam dzisiaj zakupiłem 90 B3 quattro i będe też starał się ją robić kompleksowo tylko że bardziej cywilnie.

Pozdrawiam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ROTOR
post Sun, 18 Mar 2012 - 13:46
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Tue, 08 March 2005
Skąd: Lublin





hey

hamulce sa z 740i ale e32 nie e38. To jest jeden tloczek jak w e34 m5 czy e36 m3. Zaden brembo. Zdjecia nie mam, ale mysle ze w tej sytuacji nie specjalnie ono kogos interesuje:D

Zlozyl sie w miedzyczasie silnik. 2.3 20v, tloki przerobione pod 20v 8,5:1 st. sprezania. Seryjna glowica i korbowody. Kolektor dolotowy AAN. Wszystko co powinno nowe. Dekiel w kolorze klatki. Panewki sputer + mocniejsze sruby walu.











Go to the top of the page
 
+Quote Post
GREGOR10
post Sun, 18 Mar 2012 - 13:58
Post #18


Forum Homee
Dołączył: Mon, 20 April 2009
Skąd: Jasło





Silnik miazga !!!!


--------------------
GREGOR10.PL ChipTuning Hamownia Modyfikacje VW AUDI BMW MERCEDES PORSCHE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
noodl3s
post Sun, 18 Mar 2012 - 17:27
Post #19


User
Dołączył: Tue, 14 December 2004
Skąd: Lublin





Już się nie mogę doczekać jak wyjedzie biggrin.gif


--------------------
Best ET- 14.5
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Słonik
post Fri, 30 Mar 2012 - 15:33
Post #20


Frequent User
Dołączył: Tue, 06 July 2010
Skąd: Łowicz





O fajny projekt sie zapowiada.


--------------------
B4 Competition quattro 1.8 20VT
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 22:20