Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> Dziadek na Viagrze
tjwasiak
post Tue, 07 Jul 2015 - 15:28
Post #61


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 15 October 2003
Skąd: Warszawa





Moim zdaniem nie ma co przesadzać z 23T... Ososbiście pewnie nie złożyłbym nic większego niż 20T z uwagi na restrykcyjność strony ciepłej TD04.


--------------------
question = ( to ) ? be : ! be;
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 07 Jul 2015 - 15:28
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
swiety93
post Tue, 07 Jul 2015 - 20:33
Post #62


Frequent User
Dołączył: Wed, 14 November 2007
Skąd: Tarnów





na razie została seryjna 16T - zobaczymy jaki będzie jej kres możliwości - w każdym razie bardziej boję się o dyfer a później skrzynię - tutaj wiem że dla skrzyni z fiata 132 limitem ponoć jest 300km, nie do końca wiem jaki moment ale pewnie koło 400Nm - poźniej ponoć ruletka - to jest auto do jazdy na codzień więc nie ma co za bardzo przesadzać - myślę że 300km w tej budzie będzie mordowało smile.gif


--------------------
Jest ryzyko , jest zabawa :) Polonez EFI v3 in progress
Go to the top of the page
 
+Quote Post
swiety93
post Mon, 20 Jul 2015 - 21:37
Post #63


Frequent User
Dołączył: Wed, 14 November 2007
Skąd: Tarnów





W weekend zielony zjawił się na zlocie fsoptk w karolewie, robiąc 620km w 2 dni , przy okazji zlotu pojawiła się hamownia, na której zrobiłem pomiar.

Przed zlotem znalazłem jeszcze przyczynę gubienia pozycjonowania wału powyżej 6200 , musiałem przerobić mocowanie czujnika wału.

tu jest filmik z hamowania , drugi pomiar na podniesionym ciśnieniu:

https://www.youtube.com/watch?v=sTwKrZfqLoc

oraz wykres



pierwszy pomiar to wastegate bezpośrednio do muszli turbiny - 225km i 264Nm
drugi to podpięty boost controller - 235km i 305Nm - tutaj widać przeregulowanie zaworu przez pw zaworu ustawione z księżyca, ale wszystko do ustawienia smile.gif


--------------------
Jest ryzyko , jest zabawa :) Polonez EFI v3 in progress
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_pioootr_*
post Mon, 10 Aug 2015 - 18:27
Post #64









gratulacje
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Łukasz GDY
post Mon, 10 Aug 2015 - 18:37
Post #65


Super User
Dołączył: Mon, 09 October 2006
Skąd: Gdynia





CYTAT(swiety93 @ Mon, 20 Jul 2015 - 21:37) *
pierwszy pomiar to wastegate bezpośrednio do muszli turbiny - 225km i 264Nm
drugi to podpięty boost controller - 235km i 305Nm - tutaj widać przeregulowanie zaworu przez pw zaworu ustawione z księżyca, ale wszystko do ustawienia smile.gif

A nie odwrotnie? Czy tylko na wykresie tak jest?


--------------------
Sierra RS Cosworth 2.0T YB
Go to the top of the page
 
+Quote Post
swiety93
post Thu, 13 Aug 2015 - 18:26
Post #66


Frequent User
Dołączył: Wed, 14 November 2007
Skąd: Tarnów





Faktycznie na wykresie jest odwrotnie niż były robione pomiary teraz zauważyłem że run1 i run2 są odwrotnie wink.gif

Pasuje poprawić trochę trakcję więc na pierwszy ogień idą obspawane - zamknięte dolne wahacze z nowymi sworzniami starego typu z kalamidkami, jak to nic nie zmieni to wrzucam żółty poliuretan oraz resory na trzech piórach.





--------------------
Jest ryzyko , jest zabawa :) Polonez EFI v3 in progress
Go to the top of the page
 
+Quote Post
swiety93
post Mon, 18 Jul 2016 - 22:34
Post #67


Frequent User
Dołączył: Wed, 14 November 2007
Skąd: Tarnów





Dawno nie było aktualizacji więc pora na nie:

Wrzucam 3 filmiki z zabawy na torze - brak zawieszenia i ocierające tylne koła o nadkole popsuły nieco zabawę ale widać jak to jedzie smile.gif

https://www.youtube.com/watch?v=IVRVo-KjSx4

https://www.youtube.com/watch?v=EDyl1c9Kj6s

oraz krótki onboard:

https://www.youtube.com/watch?v=kqXlvkFyTa0

po tych wszystkich zabawach dziadek dostał z przodu nowe amortyzatory monroe sensatrac , mam zamotować na dniach twardsze sprężyny z caro , z tyłu wleciały 3 piórowe resory - jazda teraz jest bez porównania lepsza - tylne koła w końcu nie trą o nadkola a przód nie nurkuje tak strasznie, tył czuć że mniej się przechyla a jedyne czego brakuje to nieco twardszego przodu

Nie obyło się bez ofiar - tak wygląda przegub elastyczny po podróży autostradą ponad 170km/h



później pękło mocowanie dolne alternatora i musieliśmy go pospawać na nowo i wzmocnić konstrukcję, na torze przy upałach papa powiedział regulator alternatora z alfy romeo, niestety ten typ tak ma więc mówi się trudno wink.gif

tak przy okazji auto miało bardzo nietypowe zadanie, przejechać bardzo wolno z miejsca a do miejsca b



mam nadzieję że kolejny update wkrótce




--------------------
Jest ryzyko , jest zabawa :) Polonez EFI v3 in progress
Go to the top of the page
 
+Quote Post
swiety93
post Sat, 22 Oct 2016 - 20:52
Post #68


Frequent User
Dołączył: Wed, 14 November 2007
Skąd: Tarnów





Pasuje jakiś update:

Do tyłu poszły amortyzatory mts technik z e30 , siadają bez problemu:




z 3 piórowymi resorami współpracują całkiem sensownie

Do przodu poszły obspawane górne wahacze, wymalowane proszkowo , z czerwonym poliuretanem oraz sprężyny z caro po 93 roku - ciut twardsze







wewnątrz zdecydowałem się w końcu na porządek w elektryce a było tam namotane dość sporo - dołożony wtrysk, zmieniony pająk na mr93 z dołożonym programatorem wycieraczek z audi, wiązka od radia, centralny zamek oraz sterowanie z pilota. Wiązka została przygotowana od nowa na bazie nówki sztuki z trucka plusa na calosnicu, przerobionej na bazie wiązki mr93 oraz od nowa spiętej skrzynki z bezpiecznikami tak żeby nie używać mikroprocesora - wszystko jest teraz na osobnych przekaźnikach - grzanie szyby z czasówka ale bez wkurzającego automatu, przerywacz kierunkowskazów i awaryjnych z bmw , programator wycieraczej z osuszaniem z audi, przekaźnik pompy paliwa z opla - seryjne z plusa zostały jedynie kontrollery świateł ale z dołożonym przekaźnikiem od drogowych do wewnętrznych lamp i od mr93 czasówka od lampki oświetlenia wnętrza. Ponadto wsadziłem grubsze kable od wentylatora wnętrza, od silnika wycieraczek i rozdzieliłem zasilanie główne na 2 kable plusowe - jeden od zasilania wnętrza i stacyjki, drugi od wtrysku i wentylatora chłodnicy.

tak to wyglądało podczas budowy:



oraz w trakcie



cała operacja zeszła 4 wieczory ale w końcu porządek w kablach

Niestety wymiana z tyłu resorów i amorów podniosła nadmiernie tył , zatem przygotowałem wykonane od nowa przez Łukasza skróceone kolumienki resorów, do tego wpadła mi przekładnia ZF z fiata 132 , odmalowałem ją i jest gotowa do montażu - niestety poprzednia przekładnia okazała się złomem i pasuje coś założyć normalnego:



plan na ten rok to pozakładać to do końca a na wiosnę podnosimy doładowanie jak już jako tako się prowadzi


--------------------
Jest ryzyko , jest zabawa :) Polonez EFI v3 in progress
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_pioootr_*
post Fri, 11 Nov 2016 - 13:42
Post #69









Ile obniży się tył na tych nowych mocowaniach resorów ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
swiety93
post Fri, 11 Nov 2016 - 14:54
Post #70


Frequent User
Dołączył: Wed, 14 November 2007
Skąd: Tarnów





kolumienki założone:



a tak to wygląda po montażu, trochę inaczej są przeskalowane obrazki ale różnicę widać - ok 2.5-3cm



w końcu wygląda to jak seria a nie dupa w kosmosie wink.gif


--------------------
Jest ryzyko , jest zabawa :) Polonez EFI v3 in progress
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_pioootr_*
post Fri, 11 Nov 2016 - 22:43
Post #71









smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 23 April 2024 - 13:50