Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Silnik K20 z TypeR ile znosi boostu w serii, Szybkie pytanie może szybka odpowiedź
kontrolm
post Thu, 19 Dec 2019 - 12:21
Post #1


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



Hondziarz ze mnie żadny a szukam info ile zniesie doładowania odprężony wiadomo silnik K20 z ory bebechami od Typera ? W necie krąży info że 1 bar ale może ktoś tu ma sprawdzone info jaka jest wytrzymałość seria tloków i korb.

Z góry dzięki za podpowiedź


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 19 Dec 2019 - 12:21
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
jackkpl
post Thu, 19 Dec 2019 - 12:44
Post #2


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Dlaczego krąży w necie? Przecież ja 4 lata upalam na kompresorze doładowane k20 z boostem 0.9 bara i mocą 350-370hp (zależnie od dawki etanolu).
Była 2 lata temu wymiana silnika z powodu panewki, ale na tłokach i korbach było zero śladów.
Ostatni silnik zrobił parę tyś km na torze i jakoś nie grymasi smile.gif.
Silnik nie otwierany poza rewizją panewek po przebiegu 214tyś km.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Thu, 19 Dec 2019 - 12:49
Post #3


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(jackkpl @ Thu, 19 Dec 2019 - 12:44) *
Dlaczego krąży w necie? Przecież ja 4 lata upalam na kompresorze doładowane k20 z boostem 0.9 bara i mocą 350-370hp (zależnie od dawki etanolu).
Była 2 lata temu wymiana silnika z powodu panewki, ale na tłokach i korbach było zero śladów.
Ostatni silnik zrobił parę tyś km na torze i jakoś nie grymasi smile.gif.
Silnik nie otwierany poza rewizją panewek po przebiegu 214tyś km.


a czytałeś może gdzieś albo masz takie info ile na maksa da się tam pchnąć boostu ? Wytrzyma 1.5 bara ?


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 19 Dec 2019 - 12:59
Post #4


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(kontrolm @ Thu, 19 Dec 2019 - 12:49) *
a czytałeś może gdzieś albo masz takie info ile na maksa da się tam pchnąć boostu ? Wytrzyma 1.5 bara ?


Jeśli zrobisz boost progresywnie i górą nadmuchasz tak, żeby utrzymać płaski moment w okolicy 400Nm to jest szansa na 450hp z tego silnika. Korba wytrzyma, bo moment będzie ten sam. Obroty korba znosi, więc siła rozciągająca się nie zmieni. Jedynie pytanie,czy termicznie tłok to wytrzyma. W kompresorze jest ten plus, że silnik dobrze się przewietrza i nic go na wydechu nie blokuje.
Był przypadek k20 turbo w rx8, który nie przeżył odbioru przez klienta. Padł przy pierwszej jeździe próbnej, a mocy miał tyle co moj z kompresorem, tylko nadmuchane z dołu bez sensu smile.gif.
A co do tłoka, to można się ratować E85. Będzie chłodniej, bezpieczniej i wtedy przy zachowaniu rozsądku te 450 powinno być w zasięgu.

Jako ciekawostka hamowane na 360hp w 2017 roku jakoś miałem na PB95 , było 10 stopni na hamowni, to akurat K20Z4 lekko odprężone było.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Thu, 19 Dec 2019 - 13:04
Post #5


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(jackkpl @ Thu, 19 Dec 2019 - 12:59) *
Jeśli zrobisz boost progresywnie i górą nadmuchasz tak, żeby utrzymać płaski moment w okolicy 400Nm to jest szansa na 450hp z tego silnika. Korba wytrzyma, bo moment będzie ten sam. Obroty korba znosi, więc siła rozciągająca się nie zmieni. Jedynie pytanie,czy termicznie tłok to wytrzyma. W kompresorze jest ten plus, że silnik dobrze się przewietrza i nic go na wydechu nie blokuje.
Był przypadek k20 turbo w rx8, który nie przeżył odbioru przez klienta. Padł przy pierwszej jeździe próbnej, a mocy miał tyle co moj z kompresorem, tylko nadmuchane z dołu bez sensu smile.gif.

no w moje XU10J4RS z Xsary pchałem w piku pod 2 bary długofalowo 1.5 bara w serię . Super się jeździło do czasu gdy pękł korbowód zaraz przy podstawie czopa bardzo dziwnie. Ani panewka się nie zatarła ani tłok nie popękał tylko ta korba..
A teraz do innego silnika mogę mieć za pół darmo tłoki z takiego CTR i szukam właśnie info o wytrzymałości.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 23 April 2024 - 11:55