Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Włoska dolina superaut, Mała wycieczka
Ricoshet
post Tue, 12 Sep 2017 - 21:08
Post #1


Frequent User
Dołączył: Wed, 30 August 2006
Skąd: Gdynia





Witam,

Pod koniec maja zrealizowałem swoje marzenie i pojechałem na wycieczkę (we własnym zakresie, nic nie organizowane) do Włoch do słynnej doliny marek super samochodów.
Podczas tej wyprawy odwiedziłem:

Muzeum i fabrykę Pagani w San Cesario Sul Panaro
Muzeum Lamborghini w San't Agata Bolognese
Kolekcję Umberto Panini pod Modeną gdzie przechowywane są piękne klasyczne Maserati, Mercedesy, Fordy, motocykle i traktory
Muzeum Enzo Ferrari w Modenie i muzeum Ferrari w Maranello
Muzeum i fabrykę Ducati

Nie udało mi się zwiedzić fabryki Ferrari i Lamborghini gdyż koszt (75 euro) trochę przekroczyłby mój zakładany budżet.

Ogólnie polecam każdemu miłośnikowi motoryzacji wybrać się na taką wycieczkę. Przelot do Bolognii 2 godzinki, zwiedzanie zajmuje max 3-4 dni, a oglądać naprawdę jest co i dużo, szczególnie w Maranello gdzie praktycznie całe miasteczko jest związane z Ferrari i trzeba sobie zarezerwować cały dzień na obejście wszystkiego w przeciwieństwie do Pagani, które jest manufakturą i jest malutkie smile.gif czy Lamborghini gdzie wszystko jest w jednym miejscu. Jednym słowem rewelacja, sklepy, muzea, fabryki, przejażdżki, no i piękne Włochy smile.gif. Jakby ktoś miał pytania to śmiało smile.gif

Oczywiście z owej wyprawy skleiłem mały filmik (nie ujęte Ducati). Mam nadzieję, że się spodoba smile.gif

https://www.youtube.com/watch?v=UQH3IAIO9T4

PZDR


--------------------
Speed 4life
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 12 Sep 2017 - 21:08
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
yotomeczek
post Tue, 12 Sep 2017 - 22:00
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Fri, 28 November 2008





Fabryki Lambo nie ma specjalnie co żałować - cisza spokój i niespiesznie składający fury ludki - nic ekscytującego smile.gif
Całej wyprawy zazdraszczam - ja byłem tylko w fabryce i muzeum Lambo (łącznie z przejażdżką za kierą Gallardo).


--------------------
Nie ma takiego okrucieństwa, do którego nie posunie się rząd, kiedy braknie mu pieniędzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Colin
post Thu, 14 Sep 2017 - 11:54
Post #3


Otaku
Dołączył: Mon, 21 October 2002
Skąd: Kraków





Dzial prototypow i testow Ferrari jest fajny - ciekawe zabawki mozna zobaczyc smile.gif


--------------------
Aerospace Electronics :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Thu, 14 Sep 2017 - 20:11
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





W tym roku także "zaliczyłem" Obydwa Muzea Ferrari + Lambo. W Lambo trafiłem na wystawkę poświęcona Sennie. Ogólnie mega miejscówki, naładowane emocjami wink.gif


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Sat, 16 Sep 2017 - 17:16
Post #5


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





Ja polecam trip Wolfsburg (kilka muzeów grupy VAG)-Ingolstadt (Audi muzeum+fabryka samochodow)-Monachium(BMW muzeum+BMW Welt)-Stuttgart(MB muzeum + fabryka silnikow +muzeum Porsche - w Porsche nie bylem, bo dopiero otwierali w 2008)-Nurburgring, ewentualnie zakonczyc Wolfsburgiem.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
the Hitcher
post Sun, 17 Sep 2017 - 10:39
Post #6


Super User
Dołączył: Thu, 04 September 2008
Skąd: Łódź





Bardzo fajnie, trzeba się kiedyś wybrać!

CYTAT(yotomeczek @ Tue, 12 Sep 2017 - 22:00) *
- ja byłem tylko w fabryce i muzeum Lambo (łącznie z przejażdżką za kierą Gallardo).


Ile taka przyjemność?? Jazda po jakims torze, czy miescie?


--------------------
V8
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 11:52