Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> 2.3 20V, Jako baza do modyfikacji??
Kefirsky
post Fri, 09 Jul 2010 - 22:30
Post #21


Forum Killer
Dołączył: Mon, 24 March 2003
Skąd: Niepolska





Seryjna głowica z 2.2t ma dodatkowe otwory pod kolektorek wodny. Dodatkowe 3 otwory wodne, ktore będziesz musiał zaślepić. Pozostałe różnice nie mają dla Ciebie znaczenia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 09 Jul 2010 - 22:30
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kiwi
post Fri, 09 Jul 2010 - 23:19
Post #22


Forum Homee
Dołączył: Sun, 25 October 2009
Skąd: Łódź





Kolejna kwestia ,ze łatwiej o głowicę w dobrym stanie z 7A niż Turbo....więc sprawdź czy nie popękana wink.gif


--------------------
quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Fri, 09 Jul 2010 - 23:58
Post #23


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





To jak już odgrzebane...
Biorąc pod uwagę, iż silnik, który bym budował ( czy 2.2 czy 2.3 ) i tak bym składał na nowych tłokach ( seria czy kucizna - mniejsza z tym na razie ) to żeby oszczędzić sobie szukania i pieniędzy, mogę śmiało wziąć 2.3 i cała reszta z silnika doładowanego będzie pasować? Elektronika i tak by poszła najprawdopodobniej w SA, więc ten aspekt odpuszczamy.


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Colin
post Sat, 10 Jul 2010 - 00:26
Post #24


Otaku
Dołączył: Mon, 21 October 2002
Skąd: Kraków





Tylko roznica jest w kolektorze wodnym jak bylo napisane. Reszta pnp.


--------------------
Aerospace Electronics :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kefirsky
post Sat, 10 Jul 2010 - 08:42
Post #25


Forum Killer
Dołączył: Mon, 24 March 2003
Skąd: Niepolska





No ale w drugą stronę, czyli głowa z 7A do 3B, jest już więcej różnic. Tyle, że trafiają się głowice z 7A, które mają już ten temat zamknięty. Pierwsze głowice z 7A mają zwykłe zawory wydechowe, a te turbo mają sodowe. Ale większość głowic z z 2.3 ma już sodowe. Zawory z turbo są też lżejsze i trochę inaczej wykonane, ale nigdy nie miałem z tego tytułu problemów. Kolektor wydechowy jest w 7A na 10ciu szpilkach,a z turbo na 16tu. W większości głowic nie ma tych 6ciu otworów na szpilki. Do tego jeszcze taki detal, jak otwory do mocowania osłony termicznej kolektora wydechowego - w 7A zwykle nadlewy nie są wiercone. Porównując głowicę z silnika 7A (2.3 20V) z głowicą z silnika AAN/ABY/ADU z czujnikiem położenia wałka rozrządu pod kołem zębatym rozrządu...to 7A nie ma nadlewu na czujnik i trzeba wykonać stopkę pod czujnik lub zastosować zmodyfikowany rozdzielacz zapłonu z 7A/3B lub czujnik z pierwszych AANów siedzących w obudowie rozdzielacza zapłonu i przedłużyć wiązkę do tego czujnika.

Co do różnic w dołach...to nie zaczynaj z silnikiem 2.0 20V, bo to zupełnie inny motor niż 2.3. Blok ten sam ale z mniejszymi średnicami cylindrów. Oczywiście po zmianie wału i rozwiercie jest super. Nadlew na powrót oleju mają wszystkie silniki R5. Brok z wodą do płaszcza turbo trzeba kupić w ASO. Poza tym...nie ma różnic. Bloki z 10Vturbo, to inna historia i więcej pisania. Nie wszystkie są idealne do tego zastosowania.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kiwi
post Sat, 10 Jul 2010 - 11:26
Post #26


Forum Homee
Dołączył: Sun, 25 October 2009
Skąd: Łódź





Kolejna sprawa to wałki rozrządu do turbo pakuje się wydechowy z 7A,który przy zakupie głowicy masz w komplecie wink.gif


--------------------
quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
k1991
post Sat, 10 Jul 2010 - 11:55
Post #27


User
Dołączył: Mon, 18 May 2009





Co do uturbiania 2.3 20V powstał już taki projekt na gt3076r .

http://forum.apmotorsport.pl/viewtopic.php...asc&start=0

Niestety trzeba się zarejestrować. Może wiele osób już to widziało. Właściciel pisze, że auto niewystrojone jeździ na 0,6 bara i daje radę dla 320 konnego Sti.
Filmy, gdyby komuś nie chciało się rejestrować.

http://dawidex1980.wrzuta.pl/film/3gvFfTdxH0N/121209121130
http://dawidex1980.wrzuta.pl/film/8rCmoyQXpuR/20091212027
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dżordżyk
post Sun, 11 Jul 2010 - 11:41
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Thu, 29 March 2007
Skąd: Tarnowskie Góry-Sląskie





No więc jak już ktoś odgrzał mój stary temat. Szukałem Coupe Quattro 2.3 20V, trafiło się jednak 2.0 20V więc po krótkim rozeznaniu danych nabyłem. Jeśli ktoś zapyta, czemu od razu nie S2, to moje rozumowanie jest proste. Po co mam kupować S2 za które zapłacę ~16k zł, a z którego z pod maski i tak wszystko wyrzucę i zostanie praktycznie tylko blok i głowica, w której w sumie też będzie porting robiony.

Trochę danych:

Silnik 2.3 20V (7A):

pojemność: 2309
średnica cylindra / skok tłoka: 82,5/86,4
stopnień sprężania: 10,3


Silnik 2.2T (3B):

pojemność: 2226
średnica cylindra / skok tłoka: 81,0/86,4
stopień sprężania: 9,3

Silnik 2.0 20V (NM):

pojemność: 1994
średnica cylindra / skok tłoka: 81,0/77,4
stopień sprężania: 10

Jak widać silnik który nabyłem czyli 2.0 20V ma średnicę tłoka tą samą co 3B. Wykorbienie jest mniejsze na wale, przez co silnik uzyskuje mniejszą pojemność. Z NM można zrobić 3B jak i 7A, można również rozwiercać na 2.5L . Tak więc możliwości tuningu tego silnika jest sporo. Korbowody w 3B / NM / 7A są te same. Przez to, że tłok ma mniejszy skok silnik kręci się wyżej niż 3B/7A. Zadaje sobie od jakiegoś czasu pytanie: czy nie uturbić 2.0 cool.gif Byłoby wyżej kręcące się R5 smile.gif


--------------------
Audi 20V Turbo Quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kefirsky
post Sun, 11 Jul 2010 - 12:20
Post #29


Forum Killer
Dołączył: Mon, 24 March 2003
Skąd: Niepolska





Z tymi korbowodami to ostrożnie, bo są zmiany zależne od rocznika i nie wszystkie NM mają korby takie jak w 3B. Zostań przy pojemności 2.0. Wskoczysz do niższej klasy w różnego rodzaju imprezach sportowych.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pilachgt
post Sun, 11 Jul 2010 - 13:08
Post #30


Forum Killer
Dołączył: Wed, 04 February 2004
Skąd: Lublin





CYTAT(Kefirsky @ Sun, 11 Jul 2010 - 12:20) *
Z tymi korbowodami to ostrożnie, bo są zmiany zależne od rocznika i nie wszystkie NM mają korby takie jak w 3B. Zostań przy pojemności 2.0. Wskoczysz do niższej klasy w różnego rodzaju imprezach sportowych.



jakich mianowicie? bo przy turbinie to juz zbytnio znaczenia nei ma czy to 2,0 czy 2,5


--------------------
taniekola.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Sun, 11 Jul 2010 - 17:22
Post #31


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





Oj, ma i to sporo w niektórych dziedzinach sportu. Przy 2.0 łapie się w klasie do 3.5 litra, przy 2.5 już leci w pełnym open.


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pilachgt
post Sun, 11 Jul 2010 - 19:18
Post #32


Forum Killer
Dołączył: Wed, 04 February 2004
Skąd: Lublin





CYTAT(pinin @ Sun, 11 Jul 2010 - 17:22) *
Oj, ma i to sporo w niektórych dziedzinach sportu. Przy 2.0 łapie się w klasie do 3.5 litra, przy 2.5 już leci w pełnym open.

rozeta u wrobla, gdzies jeszcze? bo ja nigdy sie nei spotkalem osobiscie z takim podzialem, wiec ciekawi mnie to


--------------------
taniekola.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Sun, 11 Jul 2010 - 19:30
Post #33


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





WSMP i praktycznie większość profesjonalnych wyścigów?

No chyba, że ma to być pełna amatorka, to wtedy rzeczywiście olać to z góry.


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dżordżyk
post Sun, 11 Jul 2010 - 20:03
Post #34


Forum Homee
Dołączył: Thu, 29 March 2007
Skąd: Tarnowskie Góry-Sląskie





Co do korbowodów to Etka pokazuje nie zależnie od rocznika te same korby w NM/7A/3B.
Jeśli chodzi o moje auto to nie będzie startowało w żadnych profi imprezach wyścigowych wink.gif (chodzi tu o wyścigi na torze, kjs itp.) Czasem 1/4 mili zaliczy, być może jakieś amatorskie wyścigi. Będzie po prostu służyło do zabawy, przynajmniej z taką myślą chce je zbudować smile.gif
W 2.0 będzie na pewno później wstawała turbina i 2.0 wygeneruje mniejszy moment obrotowy niżeli 2.3 czy 2.5. Jedyny plus wysoka obrotowość. O ile głowica na to pozwoliłaby wogóle.


--------------------
Audi 20V Turbo Quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pilachgt
post Sun, 11 Jul 2010 - 20:21
Post #35


Forum Killer
Dołączył: Wed, 04 February 2004
Skąd: Lublin





CYTAT(pinin @ Sun, 11 Jul 2010 - 19:30) *
WSMP i praktycznie większość profesjonalnych wyścigów?

i uturbiony samochod, ktory fabrycznie byl wolnosscy bedzie dopuszczony do takiego wyscigu?


--------------------
taniekola.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kefirsky
post Sun, 11 Jul 2010 - 23:01
Post #36


Forum Killer
Dołączył: Mon, 24 March 2003
Skąd: Niepolska





pilachgt - masz rację...jakoś tak za dużo grzebię w silnikach a za mało śmigam na imprezy sportowe.


Co do tych nieszczęsnych korb, to nie wierz Etce za wszelką cenę. Mogę Ci tu wyjechać z elaboratem na kilka stron co znalazłem w silnikach R5, czego znaleźć nie powinienem. Sławne już wałki rozrządu z RS2 w silniku 7A to tylko tak na rozgrzewkę... Zauważ, że w 89 roku i w 91 roku były zmiany z korbami. Byle B4 w silniku AAR od 91 roku ma eSkowe korby a wcześniej nie miało. A z drugiej strony...KV wg Etki też ma takie same korby co S2 a to nie jest prawda. Rozbierzesz motor, to się przekonasz co masz po numerach na korbach...ale przy całej tej imprezie z zaturbianiem...nie chcesz chyba sobie zablokować drogi do sukcesu kiepskimi korbami. Wywal je i wstaw kute. Za tani temat na obecną chwilę żeby tego nie robić.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dżordżyk
post Mon, 12 Jul 2010 - 17:39
Post #37


Forum Homee
Dołączył: Thu, 29 March 2007
Skąd: Tarnowskie Góry-Sląskie





Korby wjadą na pewno kute, więc jest mi to w sumie obojętne jakie tam teraz są. Ale może być tak jak mówisz, bo Etka pokazuje, że w KV,NM były montowane jeszcze inne korby o innym początku numeru, czyli w KV, NM były dwa rodzaje korb. Nie jest jednak wykluczone, że u mnie będą takie jak ma S2.



--------------------
Audi 20V Turbo Quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
śmira
post Sun, 24 Oct 2010 - 19:43
Post #38


Rookie
Dołączył: Sun, 24 October 2010





Witam!
Koledzy, nie będę otwierał nowego tematu, chociaż moje zapytanie nie ma związku z aż tak zaawansowanymi modami w moim silniku.
Ja po prostu chciałbym się dowiedzieć, czy do 2.3 AAR można zaswapować głowicę z 7A tj 2.3 20V? Tyle na początek by mi wystarczyło:)
Poza tym czy jest ktoś, kto by się takiej przeróbki podjął, ewentualnie pokierował i mi pomógł (najchętniej w okolicach bielska - białej), no i czy byłoby tu dużo przeróbki?
Wybaczcie, że odświeżam temat, ale bardzo mi zależy na opinii speców w tej dziedzinie, a widzę, że tylko tutaj takich można znaleźć. co prawda jestem dopiero raczkujący w tej dziedzinie, ale z czasem mam nadzieję, że czegoś się nauczęsmile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kiwi
post Sun, 24 Oct 2010 - 21:16
Post #39


Forum Homee
Dołączył: Sun, 25 October 2009
Skąd: Łódź





Z tego co pamietam 1 modyfikacja b2 konradavipera polegała na wymianie głowicy z 10v na 20v +mech wtrysk ..później wleciało 7A...więc się da wink.gif


--------------------
quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grzywaczewski
post Sun, 24 Oct 2010 - 23:02
Post #40


Forum Killer
Dołączył: Wed, 23 September 2009
Skąd: Łódź





CYTAT(L5turbo @ Wed, 27 May 2009 - 15:00) *
jeśli chodzi o wytrzymałość silników 2,3 20V 7A N/A (audi 90 i coupe), w porównaniu do 2.2 20V turbo (najpopularniejsze 3B( audi 200 20V i S2 poczatkowo), ABY (S2 pozniej), AAN (S4 i S6) oraz mniej popularne ADU z RS2 i RR z coupe quattro) to trudno stwierdzic ktore sa wytrzymalsze. te silniki tak na prawde nie roznia sie zbytnio miedzy soba. maja taki sam wał i korbowody, zeby bylo smieszniej zwykle 10V 2,3l i 2.0 5cyl(AAR, NG NF) tez ma te elementy takie same. nawet nie mam pewności czy tloki w turbolotach sa mocniejsze poza tym, ze sa bardziej wybrane, zeby uzyskac niższy stopien sprezania (9,3:1). także dół silnika mamy praktycznie identyczny . czapki tez sa takie same, tylko w N/A nie ma otworow na kolektor wodny. turbo maja na pewno zawory wydechowe wypelnione sodem dla lepszego chlodzenia.

ja osobiście długo nie zastanawialbym sie co wybrać. oczywiście z turbo. tak jak leo napisal turbolocik z lekkim czipem bedzie lepiej smigal niz najbardziej wydlubany N/A 2,3.
jeśli chodzi o żywotność to chyba najoptymalniej na seryjnym silniku turbo zapodawać okolice 350KM i smigać latami. Z kilku żrudel slyszalem, że na seryjnych gratach motor wytrzymywał 400-450KM ale to już wieksza awaryjność i korbowoty mogą się wyginać, głównie od momentu obrotowego i doładowania ponad 2 bary.

najlepiej chyba kupić silnik AAN lub ABY z jakiejś S2 S4 S6. jeśli zmęczony życiem to odświerzyć (panewki, cylindry pierścienie i uszczeleczki). zapodać elementy z RS2 czyli turbo i wtryskiwacze, do tego przerobka komputera i chip na 350KM. moim zdaniem najlepsza opcja na dluzsze jezdzenie, przy okazji nie za droga. oczywiscie jesli ktos chce to mozna zakuwac silnik, big turbo i rozne mody, wtedy 400-500 i wiecej koni jest w zasiegu.

Jeśli chodzi o ceny samych silników to nie jest tak strasznie. Realne jest wyrwanie kpl silnika z osprzetem za 3000. cale samochody pukniete mozna kupic za kilka tys....

Same silniki sa bardzo wytrzymale. przejezdzaja bez remontow po kilkaset tys km. takze nie zdziwic sie jak przy 200kkm bedzie mial jeszcze slady po honowaniu. rozmawialem kiedys z andrzejem nosewiczem, to mowil o s2 z przebiegiem 300tys + w ktorego rowno pompowali pod 2 bary i jezdzil bez problemu kilka sezonow i 1/4sie scigal. komus sprzedali i nadal jezdzi.

P.S. jako ciekawostka, to u mnie ma juz 385000km. z grubszych rzeczy to wymienilem uszczelniacze zaworowe smile.gif smigam regularnie na 1.3bara.

Kolega niedawno mi opowiadal, ze przez dlugi czas scigal sie Audi z takim 2.2T, ktore na seryjnych bebechach wytrzymywaly 500KM, a mial przyjemnosc jezdzic samochodem demonstracyjnym tjunera, ktory mial 700KM. Mowil tez, ze rozmawial z jednym z tworcow tego silnika i wg. tamtej relacji silnik zostal zaprojektowany i wyprodukowany na 500KM (acz moc serii ograniczono).


--------------------
EJ20G, EJ253, C16SE
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 13:08