Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> drift w przednionapędówce
mak901
post Thu, 11 Nov 2004 - 07:24
Post #1


Rookie
Dołączył: Mon, 08 November 2004





W tą zimę mam ochote podriftować moją astrą mam do dyspozycji duży plac który zimą będzie fajnie ośnieżony i trochę śliski ale niestety moja astra jest przednio napoędowa czy takim samochodem można się fajnie pobawić??? Jestem początkujący więc będę wdzięczny za każdą radę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 11 Nov 2004 - 07:24
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Grzegscvan
post Thu, 11 Nov 2004 - 09:25
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Tue, 26 November 2002
Skąd: poznan





ustalmy cos raz na zawsze ze urzywamy drift do RWD lub AWD do FWD ślizganie
A jesli chodzi o slizganie sie przednionapedówka to juz wiele było o tym pisane .......
W skróce powiem ci na co zwrócic uwage
1. Musisz miec zimówki bo bez tego trudno jest kontrolowac
2. Musisz miec odpowiednia pozycje za kierownicą bo czesto bedziesz machał sterem
3. Zaczynasz od małej predkosci i pamietaj ze na sniegu tak szybko sie nie zatrzymasz
4. Jak juz spełnisz te warunki to zaczyna zabawa tzn
- balans autem i operowanie gazem < skrecasz fajerą np w lewo potem gwałtownie w prawo {tzw rybka} podczas manewru w prawo puszczasz gaz gwałtownie i zaczyna cie tył powoli wyprzedzac wiec szybko dodajesz gazu i kontra jednoczesnie
-lub jesli lubisz na recznym to juz tradycyjnie najpierw skrecasz potem reczny na chwile zeby podciac auto a potem juz tylko "walczysz z okolicą"
- pamietaj ze jak auto zacznie ci wykezdzac przodem to tez mozna sie rekawem ratowac

to tak w telegraficznym skrócie reszte mozesz znalezc w szukajce


--------------------
czołg sprzedany
Go to the top of the page
 
+Quote Post
squad
post Thu, 11 Nov 2004 - 10:13
Post #3


Frequent User
Dołączył: Sun, 23 May 2004
Skąd: warszawa





gregu zapomniałes jeszcze o lewej nożce,ja ta technika daje i musze ci powiedziec ze najpierw trzeba rzucic autem a potem pieknie go trzyma w poslizgu lewa noga,ale nigdy nie wyjdzie to w takim głebokim wychyleniu jak rwd.pozdrawiam,


--------------------
Pozdrawiam towarzystwo wzajemnej adoracji.
1/4 mili w BMW jest jak pójść na ryby z dziwką... fajnie, ale nie po to ją masz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fawor
post Fri, 12 Nov 2004 - 11:12
Post #4


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 13 August 2004
Skąd: Tuchola/Poznań





faktycznie lewa noga na hamulcu bardzo pomaga! Musisz pamietac o jednym:jak jestes juz w poslizgu do maksymalne dodanie gazu nie bedzie powodowało jego pogłebienia jak w RWD tylko po prostu auto "wróci" na własciwy tor jazdy. Jesli juz opanujesz wszstkie techniki to fajnie jest sobie wymienic tylne kólka na letnie! zabawa jest jeszcze wieksza
zycze powodzenia!


--------------------
Leon 1.8T BAM 337/405 by NGS-R + MSS Performance & doriftogruz E46 330.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
caro
post Sat, 13 Nov 2004 - 12:00
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Mon, 03 May 2004





grzeb w archiwum , byl tam swietny filmik o nazwie driftingsmall.asf , japonczycy latali na jakichs malych fwd to sobie zobacz jak z przednim napedem mozna . a potem juz tylko trening.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sharki
post Sat, 04 Dec 2004 - 16:57
Post #6


User
Dołączył: Tue, 02 December 2003
Skąd: Gołuchów





Jezeli ktos potrafi to i FWD bedzie driftowac (kwestia umiejetnosci0
predkosc + rybka i auto bedzie szlo bokiem az milo


--------------------
Twoje Kung Fu być nie dobre !
Chcial bym przywrocic moj stary login "Crashtest" ale z Albertem ciezko sie zgadac :/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Sat, 04 Dec 2004 - 23:34
Post #7


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT("sharki":3n52qy4f)
Jezeli ktos potrafi to i FWD bedzie driftowac (kwestia umiejetnosci0
predkosc + rybka i auto bedzie szlo bokiem az milo


Driftować nie będzie, ale przy jakiś tam umiejętnościach może sadzić piękne, głębokie i kontrolowane poślizgi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sharki
post Sun, 05 Dec 2004 - 18:53
Post #8


User
Dołączył: Tue, 02 December 2003
Skąd: Gołuchów





Drifting - prowadzenie auta w kontrolowanym poslizgu


--------------------
Twoje Kung Fu być nie dobre !
Chcial bym przywrocic moj stary login "Crashtest" ale z Albertem ciezko sie zgadac :/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pancin_KTP
post Sun, 05 Dec 2004 - 20:59
Post #9


Super User
Dołączył: Wed, 07 January 2004
Skąd: Świętokrzyskie





CYTAT
Driftować nie będzie, ale przy jakiś tam umiejętnościach może sadzić piękne, głębokie i kontrolowane poślizgi.


Czemu nie? Przecież Drifting to nie tylko powerslide. Kiedyś krążył na forum taki filmik jak dwóch kolesi śmigało Cifami. Aż miło popatrzeć jak zamiatali pięknymi slajdami. Mam go gdzieś na kompie. Mogę wrzucić, tylko miejsca nie mam.


--------------------
Pancin

** ScyZZoR SquaD Kielce **

Octavia TDi - AXR
Civic EG9 VTi
BMW 325e - prawie turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
knightrider
post Sun, 05 Dec 2004 - 22:24
Post #10


User
Dołączył: Sun, 05 December 2004
Skąd: Toyota 5efe/p8 & bmw 328PUis.





jezuuuuuuu

proponuje aby nie było sporów podzielić na winterdrifting fwd i drifting tylko rwd./spory będa ciągle.


--------------------
Toyota Bifuel Starlet P8
5e-fe swap engine
40mm springs & KYB shock
G-TECH 16.11 sec
Projekt close...next projekt OPEN.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Sun, 05 Dec 2004 - 22:59
Post #11


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT("sharki":3bkqrb43)
Drifting - prowadzenie auta w kontrolowanym poslizgu


Owszem, przy założeniu, że dasz radę przejechać tak zakręt lub SEKWENCJĘ zakrętów. Jeśli jesteś w stanie przejechać autem FWD sekwencję zakrętów w kontrolowanym poślizgu (nie odzyskując przyczepności) to wróżę nie tylko deklasację Maćka, ale i pierwszego Europejczyka/Polaka, który nie tylko zdobędzie licencję D1 GP, ale także zawstydzi całą japońską konkurencję
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sharki
post Mon, 06 Dec 2004 - 23:12
Post #12


User
Dołączył: Tue, 02 December 2003
Skąd: Gołuchów





Wdg mnie jazda bokiem to drift a jezeli ktos to robi na asfalcie to jest to juz profesionalny drift (oczywiscie jak ktos to zrobi dobze)


--------------------
Twoje Kung Fu być nie dobre !
Chcial bym przywrocic moj stary login "Crashtest" ale z Albertem ciezko sie zgadac :/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ChEsTeR_N
post Tue, 07 Dec 2004 - 00:07
Post #13


Frequent User
Dołączył: Sun, 01 February 2004
Skąd: z za Winkla





Drift ja inaczej zbaczanie z obranego toru. A czy ktos to robi w malcu czy astrze na sniegu czy asfalcie to nie ma znaczenie, liczy sie ze stara sie kontrolowac samochod jadac w poslizgu. Najszybciej poslizg przejedziesz AWD, najefektowniej RWD a najlatwiej wykonac to w FWD i tyle. Kwestia preferencji i posiadanego samochodu.

Dopisano po 3 minutach:

Drifting to jazda w poslizgu a czy ktos to robi w malcu czy astrze na sniegu czy asfalcie to nie ma znaczenie, liczy sie ze stara sie kontrolowac samochod jadac bokami. Najszybciej zakret w poslizgu przejedziesz AWD, najefektowniej RWD a najlatwiej wykonac to w FWD i tyle. Kwestia preferencji i posiadanego samochodu.


--------------------
АВТОПИЛОТ ВКЛЮЧЕН team
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Thu, 09 Dec 2004 - 13:39
Post #14


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





Ok, poddaje się, nie znam się, Maciek Polody też się nie zna, nie znają się zawodnicy z DC&C i z ligii angielskiej... FWD można przejechać sekwencję zakrętów w kontyrolowanym poślizgu nawet łatwiej niż RWD... Nie mam słów...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pingwin
post Thu, 09 Dec 2004 - 14:47
Post #15


Super User
Dołączył: Thu, 19 June 2003
Skąd: Warszawa





hahahaha "najlatwiej fwd"
brak mi slow


--------------------
[url=http://www.motofoto.now.pl:36jl0mz1]Moto Fotki by Pingwin[/url:36jl0mz1]
[url=http://pingwinfs.republika.pl:36jl0mz1]Pingwin LFS Drift Site[/url:36jl0mz1]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Thu, 09 Dec 2004 - 21:53
Post #16


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





Fakt, czytając to odechciało mi się dbać o poziom merytoryczny tego wątku...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ChEsTeR_N
post Fri, 10 Dec 2004 - 01:16
Post #17


Frequent User
Dołączył: Sun, 01 February 2004
Skąd: z za Winkla





A czy ja mowie o ilus zakretach czytajcie dokladniej . Kazdy poslizg mozna nazwac driftem o ile masz nad nim kontrole. W przednim napedzie jest najwieksza, rękaw i łycha tył sie ślizga przód ciągnie. Koniec filozofi. A jezeli ktos uwaza ze łatwiej jest to zrobic np w kwadracie z otwartym dyfrem to sie grubo myli.


--------------------
АВТОПИЛОТ ВКЛЮЧЕН team
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Fri, 10 Dec 2004 - 11:47
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT("ChEsTeR_N":1tqck7nb)
A czy ja mowie o ilus zakretach czytajcie dokladniej . Kazdy poslizg mozna nazwac driftem o ile masz nad nim kontrole. W przednim napedzie jest najwieksza, rękaw i łycha tył sie ślizga przód ciągnie. Koniec filozofi. A jezeli ktos uwaza ze łatwiej jest to zrobic np w kwadracie z otwartym dyfrem to sie grubo myli.


Mało, że o driftingu masz marne pojęcie to jeszcze zachowujesz się jak beton i twardo tkwisz przy swoim stanowisku. Zakładam, że my czytamy dokładnie, jesli ktoś ma kłopoty ze zrozumieniem, to ewidentnie jesteś to Ty.

Przytocz mi proszę definicję driftingu o której mówisz z podaniem zródła, to rozwieje wszelkie wątpliwości...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tr4b33r
post Fri, 10 Dec 2004 - 19:09
Post #19


Frequent User
Dołączył: Sat, 23 August 2003
Skąd: Wawa





CYTAT("ChEsTeR_N":2fcdxxeu)
A czy ja mowie o ilus zakretach czytajcie dokladniej . Kazdy poslizg mozna nazwac driftem o ile masz nad nim kontrole.


To co ty piszesz to "POSLIZG". Poprostu, poslizg, zwykle zerwanie przyczepnosci kol od nawierzchni. To o czym pisze ju-by to DRIFTING... again?


--------------------
Pozdrawiam, Konrad
the sonic re-creation of the end of the world
www.umt.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ChEsTeR_N
post Sat, 11 Dec 2004 - 03:07
Post #20


Frequent User
Dołączył: Sun, 01 February 2004
Skąd: z za Winkla





Sorki ale slowo lub pojecia drift nie jest polskie i jak wiekszosc ma polski odpowiednik. Czyli znoszenie "ze słownika angielsko-polskiego" (uślizg , poslizg tez mozna pod to podczepic) końcówka -ing oznacza czynność wykonywaną w danej chwili lub ogulnie jako zjawisko znoszenia lub uslizgu. To jest dokładna definicja tego słowa-pojęcia. I co moze takie zjawisko nie wystepuja w przednim napedzie???? (fajnie by było). W tym sporcie nie chodzi o predkość czy czasz tylko o efekt. A jak ktoś potrafi to przejedzie zakręt w RWD 100 razy ładniej i płynniej niż w FWD chyba ze ma 300 km+ w AWD i przejedzie zakręt z tak zwanym zero-counter. Więc zakończmy tą bezcelową dyskusje ja sie nie dam przekonać i tyle.
Drift=Poślizg nie ważne która oś jest napędzana.


--------------------
АВТОПИЛОТ ВКЛЮЧЕН team
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 10:56