Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Wałek M54B30 do M52B28, Lub z innego auta celem poprawy gory przed strojeniem
Aguirre
post Wed, 27 Dec 2017 - 11:30
Post #41


Super User
Dołączył: Fri, 15 January 2010
Skąd: Łowicz





Wolne obroty powinny być nawet stabilniejsze jak na wałku z 2.8.Coś źle poskładałeś.Pewnie vanos źle ustawiony.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 27 Dec 2017 - 11:30
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
karole36qp
post Wed, 27 Dec 2017 - 11:52
Post #42


Frequent User
Dołączył: Mon, 27 May 2013
Skąd: Czaplinek





Kurde ciężki temat składałem już parę silników i nie zdarzyło mi się mieć takich problemów... Podłączę kompa a potem zdejmę pokrywę i sprawdzę jeszcze raz vanos i rozrząd .

https://m.youtube.com/watch?v=tu64psXWUvc

Tak to chodzi...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jiGsaw
post Tue, 02 Jan 2018 - 11:34
Post #43


Frequent User
Dołączył: Sat, 03 September 2011





Przy okazji wypada zgasić kolejny mit - kolektor od M50 nie pogarsza w żadnym razie elastyczności, bo niby dlaczego?


--------------------
Obczaj moją E30 328i++ _http://www.racingforum.pl/index.php?showto...=0#entry1191034
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Tue, 02 Jan 2018 - 14:31
Post #44


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





CYTAT(jiGsaw @ Tue, 02 Jan 2018 - 11:34) *
Przy okazji wypada zgasić kolejny mit - kolektor od M50 nie pogarsza w żadnym razie elastyczności

+1
Po kolektorze M50 ssącym po prostu środek jest trochę lepszy, a góra zdecydowanie lepsza. smile.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Karolczak
post Wed, 18 Apr 2018 - 00:31
Post #45


Rookie
Dołączył: Wed, 19 January 2011





Dziś własnie zkładałem wałek od m54b30 do m52b28 1vanos, i ustawiając na blokady krzywki są sporo cofnięte. Potem ustawiłem żeby krzywki były w identycznym miejscy (mam m52b20 na wzór) i jest problem bo komputer widzi, że jest ok 40stopni wałek a powinno chyba być ok22. I teraz moje pytanie, czy ustawiać na blokady czy jakos walczyć z kółkiem do czujnika wałka, czy komputerem jakos to korygowac? Może ktoś już to przerabiał?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m52owner
post Wed, 18 Apr 2018 - 05:05
Post #46


Forum Killer
Dołączył: Tue, 05 January 2010
Skąd: z garażu





Jak na blokady to musiało być ok.Wychodzi wtedy ok 22-25° jak dobrze pamiętam.Jak masz 40 to wałek jest za mocno przyspieszony albo może vanis zblokowany ale to byś pewnie widział.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Karolczak
post Wed, 18 Apr 2018 - 10:32
Post #47


Rookie
Dołączył: Wed, 19 January 2011





Vanos jest ok.
https://imgur.com/a/addSO
https://imgur.com/a/qjdL5

i przy takim ustawieniu krzywek wychodzi ok 40 wyprzedzenia na komputerze
jak go cofne do 22 to krzywka bedzie praktycznie leżała i wyjdzie zupełnie inaczej niz powinien wygladac rozrząd
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scyzor
post Wed, 18 Apr 2018 - 13:00
Post #48


Frequent User
Dołączył: Sun, 21 December 2008
Skąd: Łódź





A dobrze założyłeś vanosa? bo przy wkładaniu trzeba uważać by za późno nie wskoczyło na zębatke, ale pewnie to już wiesz
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Karolczak
post Wed, 18 Apr 2018 - 14:29
Post #49


Rookie
Dołączył: Wed, 19 January 2011





Wydaje mi sie, że dobrze vanów jest złożony. Sprawdzałem parę razy. Ale porównując wałek z 2.8 i ten z m54 i ustawiając krzywki w ten sam kąt wychodzi że kwadrat na końcu i kółko do czujnika położenia walka wydaje się w innym miejscu. Już kurwa zgłupiałem, zaraz wpierdole fabryczny wałek. Bo już nie wiem jak to zrobić. Myślałem o przerobieniu kółka do czujnika o te 18stopni. Ale boje się podłączyć vanosa żeby kolizji nie było.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m52owner
post Wed, 18 Apr 2018 - 21:37
Post #50


Forum Killer
Dołączył: Tue, 05 January 2010
Skąd: z garażu





Jeśli poprawnie złożysz rozrząd na blokady to musi być wszystko ok nie ważne czy przy wałku m54 czy m52. Masz coś nie tak jeśli wychodzi ci 40°.Może wrzuć jakieś fotki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chycu
post Tue, 24 Apr 2018 - 19:13
Post #51


Frequent User
Dołączył: Thu, 12 September 2013





Panowie,
Z racji że uszkodziłem u siebie nastawnik vanosa, uznałem że przy okazji wrzucę wałek m54 do swojego m52b28.
Po rozebraniu silniku moim oczom ukazał się taki widok:






Moim pytaniem jest, co mogło spowodować takie zużycie? Auto od początku mojego eksploatowania (3 lata) jeździ na Millersie 5w50 wymienianym co 8kkm. Poprzeni właściciel zaniedbał silnik? Czy zużycie oleju mogło nastąpić przez odpiętą przepływkę przez długi czas użytkowania?

Co dalej robić? Domyślam się że te łoża nie nadają się do zamontowania. Z jakiego silnika mogę zastosować łoża i jak te, które nie mają oznak zużycia pomierzyć czy są okej? Czy powinienem mieć kompletne łoże z "mostkami" od jednego silnika czy można złożyć komplet z kilku? Czy patrząc na tak wytarte łoża powinienem zakładać że doł silnika też jest w kiepskim stanie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m52owner
post Tue, 24 Apr 2018 - 19:31
Post #52


Forum Killer
Dołączył: Tue, 05 January 2010
Skąd: z garażu





Szklanki ci nie klepały,mierzyłeś ciśnienie oleju?
Możesz wysłać łoża wałków ze stopkami i wałkami do np. Dziaków i ci wyosiują całość.Ale na twoje ryzyko bo prawidłowo robi się to razem z głowicą.Jeśli głowica będzie nie równa to będzie kicha z tej operacji.Ja zaryzykowałem bez głowicy i u mnie się udało.Koszt 600zł za dwa łoża.Stopki muszą być od jednego zestawu i zamontowane w odpowiedniej numeracji.Zamiana/podmiana nawet jednej stopki może spowodować zablokowanie wałka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chycu
post Tue, 24 Apr 2018 - 19:38
Post #53


Frequent User
Dołączył: Thu, 12 September 2013





CYTAT(m52owner @ Tue, 24 Apr 2018 - 19:31) *
Szklanki ci nie klepały,mierzyłeś ciśnienie oleju?
Możesz wysłać łoża wałków ze stopkami i wałkami do np. Dziaków i ci wyosiują całość.Ale na twoje ryzyko bo prawidłowo robi się to razem z głowicą.Jeśli głowica będzie nie równa to będzie kicha z tej operacji.Ja zaryzykowałem bez głowicy i u mnie się udało.Koszt 600zł za dwa łoża.Stopki muszą być od jednego zestawu i zamontowane w odpowiedniej numeracji.Zamiana/podmiana nawet jednej stopki może spowodować zablokowanie wałka.

No słychać było "cykanie", ale to chyba wtryski? Innych odgłosów oprócz tego nie było. Nie mierzyłem ciśnienia oleju nigdy - kontrolka szybko gasła po odpaleniu silnika. Głowicę mam kupioną inną już po regeneracji podobno, więc mógłbym im wysłać komplet. Ale czy np. Dziak jest w stanie uratować ten zestaw skoro widać ślady zużycia?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Wed, 25 Apr 2018 - 12:25
Post #54


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





obniżasz wysokość stopek i łoży o kilka dziesiątych mm, roztaczasz na nowo. Technologii dokładnie nie znam, ale tak z grubsza to wygląda. Popatrz na narost szlamu na łożach wałków. To, że Ty zmieniasz w używanym silniku o nie znanej historii olej co 8tkm nie daje w końcu gwarancji sukcesu. Pacjent to m52tu czy zwykły? Nie masz łoża wałka z m54?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chycu
post Wed, 25 Apr 2018 - 13:56
Post #55


Frequent User
Dołączył: Thu, 12 September 2013





No tak, nie pomyślałem o zdjęciu wysokości smile.gif
Mam zwykłe m52 na 1 vanos.
Mam łoże wałka z m54 ale bez stopek.
Porozgladalem się trochę i można za normalne pieniądze kupić łoże ze stopkami które nie ma widocznych oznak zużycia. Widzę w realoem że m54 ma takie same łoża. Pytanie czy takie "nowe" łoże zakładać bezstresowo czy oddać z wałkiem do mierzenia? A może mając dostęp do mikromierza i średnicówki jestem w stanie to sprawdzić?

No i jeszcze, czy patrząc na tak zużytą górę, czy powinniem założyć że panewki będą wyglądać podobnie? Nie chciałem na razie dotykać dołu ale jeśli ma być w kiepskim stanie to chyba nie ma sesnu składać porządnie nowej góry?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Wed, 25 Apr 2018 - 16:55
Post #56


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Sprawdź sobie na korbach panewki. Zapodaj używki loże i stopki górne. Sprawdź ciśnienie oleju i zaworek w obudowie filtra oleju.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chycu
post Mon, 30 Apr 2018 - 23:56
Post #57


Frequent User
Dołączył: Thu, 12 September 2013





Dzisiaj udało mi się wytargać dziada i sprawdzić panewki. Nie sprawdziłem na 1 cylindrze bo nie chciało mi się zrzucać pompy oleju. Pozostałe 5 wygląda chyba okej?
Rozumiem, że w takim wypadku mogę to złożyć z powrotem na tych panewkach? Pytanie co ze śrubami korbowodów? Były mocno przykręcone i boję się że mogą się ukręcić podczas drugiego dokręcania? No i jedna mi raz omsknęła się po kluczu :/
No i udało mi się ogarnąć sprzęt do pomierzenia wałków i łóż. Ktoś wie jaki powinien być luz pomiędzy nimi?
Poniżej fotki, każda panewka ze światłem i bez smile.gif









Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Sun, 06 May 2018 - 14:05
Post #58


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





ja takie panewki wymieniałem, jak masz rozebrane to koszt śmieszny (Kolbenschmidt komplet koło 100), dokręcałem te same śruby 30Nm potem 70 stopni na kątomierz. Nic nigdy nie obróciło, wszystko goli do dziś. Zobacz też pierwszy cylinder bo raz tak miałem w m54 że 5 było dobrych a na jednym wyjechane. Góra jak wygląda? Bo to one bardziej obrywają niż dolne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chycu
post Mon, 07 May 2018 - 22:16
Post #59


Frequent User
Dołączył: Thu, 12 September 2013





gdzie dostanę te panewki? na allegro widzę mahle za 200 od ftwl i king za 300.
Górnych nie sprawdziłem, musiałbym wtedy chyba wyjąć tłoki z bloku? Będę miał problem póżniej to złożyć jak pierścienie się rozszerzą?
Nigdy wcześniej nie rozbierałem silnika, a zestaw narzędzi składa się ze skrzynki Neo Toolsa i w planie klucza dynamometrycznego smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Mon, 07 May 2018 - 22:27
Post #60


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





nie musisz wyjmować, odkręcasz świece, żeby łatwo się tłokami ruszało i odsuwasz, sprawdzasz. W normalnym motoryzacyjnym (cermotor np., intercars jest drogi 150zł). Zwróć uwagę na kierunki stopek w stosunku do korbowodów, numerację i w ogóle wszystko tak samo jak było. A najlepiej poproś kogoś o pomoc, kto to robił.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 13:29