Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> horror powrócił; dziwne opory tarczy hamulcowej
Smasher E30
post Fri, 28 May 2004 - 23:44
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Mon, 22 September 2003
Skąd: Kielce





Miałem problem z "krzywymi" tarczami (lewa tarcza nie dała się zakręcić ręką po zdjęciu koła, blokowała się, opór był bardzo duży, po prawej też obcierała przy kręceniu ale zdecydowanie mniej, po zakreceniu ręką kilka obrotów zrobiła) i je wymieniłem, klocki oczywiście również (ATE/TEXTAR zakupione u Smorawińsiego ). Montaż przebiegał dokładnie i bezproblemowo. Oczywiście robiłem sam, z kumplem. Jarzma przeczyszczone, zaciski również. Guma przy tłoczku nie ruszona, sam tłoczek chodzi płynnie. Tarcze założone i zacisk z klockami przykręcony i co ... ano było tak, że po lewej nadal tarcza nówka się zakleszczała choć niewiele, a po prawej było super.
Ostatnio toczyłem się powoli w korku (1, jałowy, 3km/h) i pod podłogą czułem lekkie chrobotanie oraz delikatny opór przez pewien kąt obrotu tarczy. Przy prędkościach większych niz 10km/h jest to niewyczuwalne. Toważyszył temu cichutki pisk klocków, które najwyraźniej nie moga się ułożyć na krzywo umocowanym zacisku Po dalszej przejażdżce zawsze wąchałem hamulce i nie wyczułem wątpliwych woni, ani ewidentnej różnicy w nagrzaniu sie tarcz...

No to zostało jeszcze jedno ... krzywe jarzmo. Jak zdiagnozowac w która stronę jest krzywe? Ręka tego nie ruszy... Czy znacie mechanika w Wawie który to stwierdzi NIE NA OKO i będzie w stanie wyprostować?

A może to co innego?? Co to może być?? Pomóżcie proszę!!


--------------------
This post was sponsored by letter ///M like Maciek!
>>> smasher.bloog.pl <<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 28 May 2004 - 23:44
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
ali
post Sat, 29 May 2004 - 00:08
Post #2


Super User
Dołączył: Mon, 23 June 2003
Skąd: Poznan





a moze to piasta jest krzywa ? bo jarzmo to by tarlo caly czas a nie tylko pewien kat obrotu...


--------------------
pozdrawiam
Jakub Jędrzejczak gg# 35335
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Smasher E30
post Sat, 29 May 2004 - 00:12
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Mon, 22 September 2003
Skąd: Kielce





no dobra ... to jeszcze geometria piasty do sprawdzenia ... gdzie to zrobią, żeby wynik był miarodajny i wogóle co z tym zrobić, jakie działania podjąć? Wszyscy jak mają dziwne bicie to tylko krzywa tarcza i krzywa tarcza ... a może problem własnie tkwił gdzie indziej... może ktos się domyślił, zdiagnozował że to jarzmo, czy piasta, a może luz na łożyskach przednich? może ktos to już przerabiał

To gdzie z tym pojechać


--------------------
This post was sponsored by letter ///M like Maciek!
>>> smasher.bloog.pl <<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bullitt
post Sat, 29 May 2004 - 00:34
Post #4


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: z dupy...





Czizzzz!!!! Jak może byc krzywa piasta???? Bo że łożysko się wysypało to jeszcze rozumiem ale piasta.... albo jarzmo? pierwsze słyszę... Sprawdzałeś dokładnie te tarcze?
Może masz pękniętą i jak się nagrzeje to się deformuje?


--------------------
530---------------220koni
LC----------------230 koni
Evolution V------496 koni
V12--------------408 koni
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kubek
post Sat, 29 May 2004 - 00:37
Post #5


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 12 February 2004





Czy to jest orginalna tarcza? Bo te "chinskie" trzeba przetoczyc przed zalozeniem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Colin
post Sat, 29 May 2004 - 00:50
Post #6


Otaku
Dołączył: Mon, 21 October 2002
Skąd: Kraków





Ja kiedys przed jakims wyjazdem w swiat zakladalem tarcze i stary sie przy zakupie pomylil - kupil Look zamiast Lucasa
Okazalo sie ze po zakreceniu zacisku nic sie nie obracalo wiec trzeba bylo przyszlifowac (no bo jakies hamulce trza miec) zaciski zeby sie zmiescilo. Poprostu tarcza miala troszke wieksza grubosc albo odsadzenie i niepasowala a niby byla z tego auta. Ogolnie to rozne smieci u nas mozna kupic...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Smasher E30
post Sat, 29 May 2004 - 01:40
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Mon, 22 September 2003
Skąd: Kielce





CYTAT
Czizzzz!!!! Jak może byc krzywa piasta???? Bo że łożysko się wysypało to jeszcze rozumiem ale piasta.... albo jarzmo? pierwsze słyszę... Sprawdzałeś dokładnie te tarcze?
Może masz pękniętą i jak się nagrzeje to się deformuje?


Śmiecia napewno nie kupiłem, tarcza z lewej strony się blokuje i tyle. Może po prostu się poprzedni własciciel wpier*** w dziurę czy cuś i się jarzmo pogięło...

Bullit tarcza jest nówka sztuka ... ma 1000km także jest świeżo ułozona i daje oznaki takie jak poprzednio, a wywaliłem poprzednie tarcze i klocki choć wszystko miało mięsa na jeszcze 40kkm. Te nowe się jeszcze błyszczą i ani kropki rdzy nawet ... nic!! Nawet nie hamuje mocno. Płyn 5.1 Nawiewy na hamulce są. Nie wiem co mam jeszcze powiedzieć. Drugi raz to samo?? No sorry od tego jest coś takiego jak droga eliminacji aby odrzućić uszkodzenie tarcz, także bardzo prawdopodobne że moje stare tarcze nie są w złym stanie, a własnie ich mocowanie jest jakieś sp****olne. Poza tym tak jak było mówione, że jakby jarzmo było krzywe to by tarło całą powierzchnią. O to chodzi, że mogło zostac uderzone, albo się przegrzało ... nie wiem. Wiem, że trze tylko przez 1/5 obrotu. Poza tym nie ma zmiany czy tarcza jest nagrzana czy zimna, trze tak samo. Żadnych wyczuwalnych luzów na łożyskach nawet nie ma! Magiel też GIT, no ale to i tak nie ma wpływu na zachowanie tarczy. Tak jak mówie, sprawdziłem co mogłem i zmieniłem co uważałem za stosowne. ZONK powrócił i trzeba posprzątać ... tylko pytanie kto mi w tym pomoże...

Sprawa jest dziwna i dlatego szukam tu pomocy


--------------------
This post was sponsored by letter ///M like Maciek!
>>> smasher.bloog.pl <<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aprezes
post Sat, 29 May 2004 - 12:21
Post #8


Frequent User
Dołączył: Mon, 12 January 2004
Skąd: Wilanów/Mokotów





Może szczęki?


--------------------
C70 B5234T3
ET - 15.7 - nie sugerować się za bardzo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Smasher E30
post Sat, 29 May 2004 - 13:18
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Mon, 22 September 2003
Skąd: Kielce





może konkretniej? jakie uszkodzenie szczęk powodowałoby nierównomierne obcieranie??


--------------------
This post was sponsored by letter ///M like Maciek!
>>> smasher.bloog.pl <<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotr B.
post Sat, 29 May 2004 - 13:39
Post #10


Frequent User
Dołączył: Thu, 06 February 2003
Skąd: Warszawa





A jak zamienisz tarcze miejscami to co sie dzieje?
Tez lewa trze a prawa nie ?

Moze byc powierzchnia piasty usmarowana czyms i tarcza krzywo dolega do piasty. Nie zaszkodzi tez tarcz dokrecac dynamometrem...

Piotr
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Smasher E30
post Sat, 29 May 2004 - 14:16
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Mon, 22 September 2003
Skąd: Kielce





aha .. nie wspomniałem ... druciakiem piastę czyściałem, kazda jej powierzchnię az do czyściutkiego metalu, potem przecierałem i tarcze i piastę benzynką. także nic niczym nie było uświnione. Tarczę przykręciłem (1 śruba mocująca jest) i już wtedy był problem, no ale dokręciłem koło i jest to samo tylko mniej wyczuwalne no bo to oczywiste że koło to juz większa masa. Efekt jest tylko z jednej strony. a jak bym poluzował śrubę moującą delikatnie i popróbował może podłożyć pod nią minalnych podkładek, może wtedy byłoby OK...


--------------------
This post was sponsored by letter ///M like Maciek!
>>> smasher.bloog.pl <<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotr B.
post Sat, 29 May 2004 - 15:09
Post #12


Frequent User
Dołączył: Thu, 06 February 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT("Smasher E30":13fnbau8)
aha .. nie wspomniałem ... druciakiem piastę czyściałem, kazda jej powierzchnię az do czyściutkiego metalu, potem przecierałem i tarcze i piastę benzynką. także nic niczym nie było uświnione. Tarczę przykręciłem (1 śruba mocująca jest) i już wtedy był problem, no ale dokręciłem koło i jest to samo tylko mniej wyczuwalne no bo to oczywiste że koło to juz większa masa. Efekt jest tylko z jednej strony. a jak bym poluzował śrubę moującą delikatnie i popróbował może podłożyć pod nią minalnych podkładek, może wtedy byłoby OK...


A jak nie masz tarczy na piascie to widac ze powierzchnia czolowa tarczy ma bicie ? Przyloz cos stabilnie to piasty zebys mial punkt odniesienia - krec i patrz jaka masz szczeline - da sie na oko zrozumiec co jest grane, a najlepiej to czujniczkiem...
Chociaz ja nie slyszalem o skrzywieniu piasty ....

Na innej tarczy (tej z prawego kola) tez ociera w pewnym punkcie o klocki i blokuje kolo ? Bo jak tez ociera, to szukaj w piascie.
Troche glupie takie radzenie na odleglosc

Piotr

Wysłany Sob Maj 29, 2004 14:10 pm:

CYTAT("Smasher E30":13fnbau8)
może konkretniej? jakie uszkodzenie szczęk powodowałoby nierównomierne obcieranie??


szczek ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Sat, 29 May 2004 - 15:41
Post #13


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT("Bullitt":3hwsitmo)
Czizzzz!!!! Jak może byc krzywa piasta????




Może, nawet się zdarza dość często, szczeglnie w starszych autach.


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Smasher E30
post Sat, 29 May 2004 - 17:12
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Mon, 22 September 2003
Skąd: Kielce





chodzi o to że bicie jest tak małe że na oko nic się nie stwierdzi. A czujnikiem ... własnie kieruje równiez pytanie o jakiś zaufany warsztat, który może sprawdzić co jest nie tak z heblami w moim autku.

Spróbuje się pobawic w weekend z zamienianiem, tarczy i ew. przekręcenirm ich o 180st bez przykręcania śrubą centrującą, tylko na śruby kół...


--------------------
This post was sponsored by letter ///M like Maciek!
>>> smasher.bloog.pl <<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MACH
post Sat, 29 May 2004 - 19:58
Post #15


Forum Homee
Dołączył: Tue, 15 October 2002
Skąd: Warszawa





IMO tarcza nierowno przylega do powierzchni pasty => pasta jest skrzywiona.
Mialem podobny przypadek w octavii... okazalo sie ze po uderzeniu (bylo kiedys wydzwonione w przednie kolo) na piascie zostala obtluczona powietrzchnia styku z tarcza... potem nie dalo sie zalozyc tarczy tak zeby przylegala ona cala powierzchnia.. trzeba bylo wyszlifowac powierzchnie piasty

obajwy byly podobne... tarcza nie krecila sie swobodnie miedzy zaciskiem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sarna1
post Sat, 29 May 2004 - 21:57
Post #16


Super User
Dołączył: Sat, 23 November 2002
Skąd: Słupsk





mialem to samo - na lewej tarczy, zmienilem piasty z lozyskami, tarcze, klocki (bo juz byly zuzyte) - jest tak dalej - ale u mnie nic nie chrobota - mam to w dup.... hamulce biora rowno - to najwazniejsze.

Smasher nie zawracaj sobie glowy takimi balchostkami bo ci watroba zgnije


--------------------
S3,
A4
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 14:15