Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> GT2556V VNT jak wysterować mechanicznie zmienna geometrie
Damianch
post Sun, 11 Dec 2016 - 16:16
Post #1


User
Dołączył: Thu, 09 June 2016





Witam, turbina gt2556v VNT. Chce ja wysterowac w aucie 6cyli diesel, gdzie nie ma jakiej kolwiek elektroniki. Myslałem nad ;
1.wysterowaniem jej za pomoca vacum ale jak?
2. za pomoca gruszki nadcisnieniowej + mbc + cisnienie z dolotu. Nie wiem czy bedzie działac
3.gruszka podcisnieniowa org na zasysanie i wstawiony krociec w wąż intercoolera

A moze jakis inny dobry pomysl? Ktos moze to ogarnał bo sie męcze i nie moge tego ogarnąć. Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 11 Dec 2016 - 16:16
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Hipo
post Sun, 11 Dec 2016 - 16:50
Post #2


Super User
Dołączył: Mon, 04 July 2011
Skąd: Jarosław





Grucha nadciśnieniowa, oryginalnie Alfy 156 2.4 140KM miały. Spotkałem się też że ktoś kombinował coś na linki itp ale średnio działało.


--------------------
Stilo MW MJ140 142KM/341Nm@xxxKM/xxxNm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EcuLab
post Sun, 11 Dec 2016 - 20:20
Post #3


Frequent User
Dołączył: Sun, 15 September 2013
Skąd: Warszawa





136KM tongue.gif
140 miały vacuum.

Jak dobrze ustawisz to powinno to działać.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hipo
post Mon, 12 Dec 2016 - 08:23
Post #4


Super User
Dołączył: Mon, 04 July 2011
Skąd: Jarosław





A to przeskoczyłem w takim razie jedną wariacje silnika do przodu smile.gif


--------------------
Stilo MW MJ140 142KM/341Nm@xxxKM/xxxNm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Mon, 12 Dec 2016 - 09:49
Post #5


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Opcja nr 2 będzie działać.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damianch
post Mon, 12 Dec 2016 - 14:25
Post #6


User
Dołączył: Thu, 09 June 2016





A slyszeliscie o dorzuceniu spreżynki na sztange coby płynniej działała geometria? moze znacie kogos kto takie cos przerabiaał i moze cos podpowie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DSTurbo
post Mon, 12 Dec 2016 - 14:43
Post #7


Super User
Dołączył: Fri, 03 April 2015





Generalnie musisz to zrobić tak, że jeżeli bedzie brał ciśnienie do sterowania grucha zza turbo, to gruszka w pozycja początkowej powinna opierać się o zderzak, przy wzroście ciśnienia powinna otwierać zmienną geometrie, tak to powinno przynajmniej w teorii wyglądać. Co do spręzyny nie widze sensu (jedną masz w gruszce) geometria jeżeli się nie przycina powinna chodzić bez żadnych sprężyn dodatkowych płynnie.


--------------------
Turbosprężarki. Serwis, sprzedaż, skup.
Oleje Millers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Mon, 12 Dec 2016 - 15:03
Post #8


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Jak wyżej, podstawa to płynnie, lekko pracująca geometria. Sprężynę masz w gruszce i dokładając drugą zewnętrzną ogłupisz sterowanie. Takie patenty to dawniej w turbobenzynach się robiło, jak fabryczny aktuator miał zbyt miekką sprężynę, a regulacja na sztandze była już na końcu zakresu.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kamiltd
post Tue, 13 Dec 2016 - 20:59
Post #9


Rookie
Dołączył: Mon, 12 December 2016





Kolego Damianch do jakiego autka chcesz to wsadzić? Robiłem taką operacje 4 razy, 3 razy w samochodach terenowych a raz w starym mietku.
jest trochę grzebania z tym ale można to wykonać. Pytaj, postaram się pomóc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cieniu
post Wed, 14 Dec 2016 - 13:33
Post #10


Forum Homee
Dołączył: Fri, 01 August 2008
Skąd: Szczytno





CYTAT(DSTurbo @ Mon, 12 Dec 2016 - 14:43) *
Generalnie musisz to zrobić tak, że jeżeli bedzie brał ciśnienie do sterowania grucha zza turbo, to gruszka w pozycja początkowej powinna opierać się o zderzak, przy wzroście ciśnienia powinna otwierać zmienną geometrie, tak to powinno przynajmniej w teorii wyglądać. Co do spręzyny nie widze sensu (jedną masz w gruszce) geometria jeżeli się nie przycina powinna chodzić bez żadnych sprężyn dodatkowych płynnie.

A nie powinna byc geometria na max otwarta (spaliny na wirnik) a wraz ze wzrostem cisnienia powinna zamykac sie zeby spaliny omijały wirnik ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EcuLab
post Wed, 14 Dec 2016 - 14:29
Post #11


Frequent User
Dołączył: Sun, 15 September 2013
Skąd: Warszawa





Dobrze zostało napisane przez DSTurbo.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cieniu
post Wed, 14 Dec 2016 - 14:48
Post #12


Forum Homee
Dołączył: Fri, 01 August 2008
Skąd: Szczytno





Moze ja czegos nie rozumiem czyli "otwierac zmienna geometrie" to znaczy kierowac spaliny na wirnik czy poza ?
Pytam dlatego że moim zdaniem zamknieta to po za wirnik ostatnio miałem passata z dziurą w podcisnieniu vnt "zamkniete" i ładowało dopiero 0.1bara przy 2000rpm
dlatego to tez mnie dziwi jak ma zasterowac tym dopiero od 2000rpm to troche późno chyba ze jeszcze zalezy to od turbiny
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DSTurbo
post Wed, 14 Dec 2016 - 17:08
Post #13


Super User
Dołączył: Fri, 03 April 2015





Im bardziej masz zmienną geometrie zamknięta tym masz większe doładowanie w skrócie na przykładzie np gt17 z passatazaciąga Tobie gruche pod zderzak, czyli przymyka zmienną geometrie, ruszasz, dodajesz gazu, więcej spalin geometrie otwiera, żeby nie przeładowało, w tym przypadku masz sterwanie podcisnieniow. W przyoadku autora tematu i gruszki nadciśnienowej musi ją ustawić tak, żeby na starcie geometria była przymknięta i wraz ze wzrostem cisnienia mu ją otwierało, tak aby nie przeładować.


--------------------
Turbosprężarki. Serwis, sprzedaż, skup.
Oleje Millers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damianch
post Wed, 14 Dec 2016 - 18:55
Post #14


User
Dołączył: Thu, 09 June 2016





Gruszka bedzie nadcisnieniowa + cisnienie z dolotu, bedzie smigac? moze ktos ma schemat, moze jakas podpowiedz zeby to mialo sens? Moze ktos podpowie takze jak to wyregulowac pozniej?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Wed, 14 Dec 2016 - 20:54
Post #15


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Wstępnie zostaw geometrię i gruszkę ustawioną fabrycznie. Wężyk do gruszki podepnij do muszli ssącej turbo. Sprawdź doładowanie na drodze na wyższym biegu. Jak będzie mało wepnij szeregowo MBC, polecam Properfekta (99zł, dwie sprężynki w zestawie do wyboru, kulka ceramiczna), ustaw MBC na doładowanie takie jak chcesz i śmigaj. Równolegle ze śrubą regulacyjną wpinasz wężyk od muszli, prostopadle wężyk do gruszki. Jak będzie problem ze wstawaniem albo z przeładowaniami bez MBC napisz tutaj i coś wydumamy z forumowiczami. Pamiętaj też, że dawka paliwa ma wpływ na doładowanie - na wstawanie i ilość spalin, więc jak bez MBC uzyskasz 1,0b na przykład to dokładając gnoju boost na górze obrotów może Ci skoczyć na przykład na 1,1b.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris309
post Wed, 14 Dec 2016 - 22:49
Post #16


User
Dołączył: Wed, 28 December 2011
Skąd: Rybnik





A co z niepotrzebnym dławieniem wydechu? Jedziesz sobie na IV biegu po mieście 60tką, doładowania nie potrzeba wcale, z geometria zamknięta i dławi - może dać linkę od pedału gazu do geometrii (im więcej gazu, tym bardziej zamknięta geometria, nie musi być pełny zakres, może być n.p. od 30% pedału gazu już pełne zamknięcie) i dodatkowo zewnętrzny nadciśnieniowy Wastegate między kolektorem a Downpipem coby nie przeładowywało?

Może to przerost formy nad treścią, nie wiem właśnie czy to dławienie bez obciążenia ma jakieś negatywne znaczenie...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cieniu
post Thu, 15 Dec 2016 - 08:38
Post #17


Forum Homee
Dołączył: Fri, 01 August 2008
Skąd: Szczytno





no tak na podcisnieniu zaciąga czyli zamyka = kieruje spaline na wirnik = maks doładowanie (dla mnie to otwarta) smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Thu, 15 Dec 2016 - 15:59
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





CYTAT(kris309 @ Wed, 14 Dec 2016 - 22:49) *
Może to przerost formy nad treścią, nie wiem właśnie czy to dławienie bez obciążenia ma jakieś negatywne znaczenie...

Jakie dławienie?
W turbobenzynie też przy pyrkaniu wszystkie spaliny idą na wirnik, bo WG szczelnie zamknięte.
Gdyby był sens tak kombinować to Alfa w 2.4JTD 136KM coś takiego zrobiłaby, a zostawiła proste rozwiązanie, które jest skuteczne i działa jak należy, nie ma żadnego dławienia. Weź pod uwagę, że w dieslu przy pyrkaniu najczęściej już masz trochę boostu, pomijam nowoczesne konstrukcje z przepustnicami i klapkami. Zwykłe tdi przy pyrkaniu 60km/h na 4 biegu już generuje te 0,1-0,3b spokojnie. Gdybyś mu je zabrał to na podstawie przepływki przycięłoby dawkę i nie dałby rady utrzymać tych 60km/h tak obstawiam.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris309
post Thu, 15 Dec 2016 - 18:43
Post #19


User
Dołączył: Wed, 28 December 2011
Skąd: Rybnik





Takie dławienie, że zamknięte VTG bardziej dusi przepływ niż turbo na wastegacie - rozwiązanie z Alfy były tylko krótko na rynku i szybko je zastąpili takim, gdzie bez gazu VTG jest otwarte, a dopiero po dodaniu gazu łopatki się zwijają i kierują spaliny na wirnik. Może chodziło o spalanie pod niskim obciążeniem...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damianch
post Fri, 16 Dec 2016 - 13:46
Post #20


User
Dołączył: Thu, 09 June 2016





Dobra MBC properfecta juz mam, teraz jeszcze pora kupic gruche z alfy nadcisnieniowa i załozyć tak jak przyjdzie. Kolejna sprawa nie chce psuć muszli zimnej :/ wolałbym z kolektora dolotowego. Jesli ktos jest chetny spojrzeć okiem prywatnie poprzez np FB czy dobrze myśle i dobrze lepie ten układ. To niech odezwie sie na PW. Pomoc naprawde mile widziana.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 12:34