Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Tulejowanie Gniazd pompowtrysków - Gdzie w południowej Polsce ?
dlugii
post Fri, 06 May 2016 - 14:32
Post #1


User
Dołączył: Wed, 13 June 2012





Cześć wszystkim,

Ktos może polecić dobry zakład zajmujący sie głowicami raczej w południowej Polsce? ale nie koniecznie ?
Chodzi o tulejowanie wybitych gniazd w głowicy 2.0 tdi 16v - VAG

Dzieki,
Maciek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 06 May 2016 - 14:32
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
OMEGA
post Fri, 06 May 2016 - 19:21
Post #2


User
Dołączył: Sat, 10 January 2009





Nie wiem czy dobry ale ja planuje wysłać do Polokwelding z Gliwic. Bo też mam gniazda wybite.


--------------------
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/4/southparkturbo.jpg[/IMG][/URL]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dlugii
post Fri, 06 May 2016 - 20:00
Post #3


User
Dołączył: Wed, 13 June 2012





CYTAT(OMEGA @ Fri, 06 May 2016 - 19:21) *
Nie wiem czy dobry ale ja planuje wysłać do Polokwelding z Gliwic. Bo też mam gniazda wybite.


Jaki silnik? I jakie objawy? U mnie silnik 2.0 tdi 16v VAG , zapowietrza się po postoju i jest problem z odpaleniem po tym, kreci kręci aż łapie po jakiś 8-10sek kręcenia, no i paliwo zmieszalo się z olejem :/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMEGA
post Fri, 06 May 2016 - 20:59
Post #4


User
Dołączył: Sat, 10 January 2009





CYTAT(dlugii @ Fri, 06 May 2016 - 20:00) *
Jaki silnik? I jakie objawy? U mnie silnik 2.0 tdi 16v VAG , zapowietrza się po postoju i jest problem z odpaleniem po tym, kreci kręci aż łapie po jakiś 8-10sek kręcenia, no i paliwo zmieszalo się z olejem :/

1.9 ARL mi akurat olej ciekł z pod uszczelki i podczas rozbierania okazało się że dwie krzywki od wałka rozrządu są dość mocno wytarte, po rozebraniu wszystkiego do planowania głowicy okazało się są trochę wbite z jednej strony objawów raczej nie było, z odpalanie po postoju nie żadnych problemów nie było. 2.0 16v pompowtryski nie są przykręcone na dwie śruby?


--------------------
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/4/southparkturbo.jpg[/IMG][/URL]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dlugii
post Fri, 06 May 2016 - 21:25
Post #5


User
Dołączył: Wed, 13 June 2012





Tak, pompki są na 2 śruby. Jutro ściągam głowicę i wyciągam pompki, sprawdzę w jakim stanie uszczelki i gniazda i czy nie mają ostrych krawedzi. Mam nadzieję że obejdzie się bez tulejowania , i ze to tylko uszczelki na pompkach. Ewidentnie się u mnie zapowietrza od głowicy bo jak zamontowalem przezroczyste przewody między filtrem a vaku, to po kilku godzinach na powrocie był bombel powietrza. Do tego jak już odpali po postoju, i po 30sek zgasze, to już odpala od strzala.
Tak wygląda odpalanie po nocy -> pierwsze odpalenie po nocy
A tak zaraz po 1 odpaleniu -> 2gie odpalenie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMEGA
post Sat, 07 May 2016 - 00:53
Post #6


User
Dołączył: Sat, 10 January 2009





A nie szczelność na przewodach lub wyciek w tandem pompie. Gdybyś miał uszkodzone oringi to też waliło by ropa do oleju/michy.
Raczej gniazd nie będziesz miał uszkodzonych bo wycierały się przez mocowanie pompowtrysku z jednej strony przez do "kiwał się"
A filtra paliwa nie wymieniałeś przed tym bo zdarza się że złe założysz podgrzewacz na filtrze i są problemy.

ps.u mnie pali lepiej niż twoje drugie odpalenie.


--------------------
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/4/southparkturbo.jpg[/IMG][/URL]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dlugii
post Sat, 07 May 2016 - 01:10
Post #7


User
Dołączył: Wed, 13 June 2012





CYTAT(OMEGA @ Sat, 07 May 2016 - 00:53) *
A nie szczelność na przewodach lub wyciek w tandem pompie. Gdybyś miał uszkodzone oringi to też waliło by ropa do oleju/michy.
Raczej gniazd nie będziesz miał uszkodzonych bo wycierały się przez mocowanie pompowtrysku z jednej strony przez do "kiwał się"
A filtra paliwa nie wymieniałeś przed tym bo zdarza się że złe założysz podgrzewacz na filtrze i są problemy.

ps.u mnie pali lepiej niż twoje drugie odpalenie.


Nieszczelność na przewodach sprawdzona. Tandem pompa wymieniona na inną, z auta które paliło bez zarzutów. Olej właśnie jest rozrzedzony (tak mi się wydaje ) bo zdecydowanie za szybko łapie temperaturę przy na prawdę spokojnej jeździe po kilku minutach. No właśnie obawiam się że mogą to być gniazda bo dużo przypadków na forach , choćby na touran klubie. Jedyne gdzie się bomble powietrza pokazywały to na powrocie z tandem pompy do filtra i wychodził bombelek właśnie z tandem pompy. W 2.0 tdi AZV nie ma zaworka zwrotnego( podgrzewacza tak zwanego ) na filtrze paliwa tak jak to jest w ARL/ASZ/ATD. Filtr jest sprawny bo podmienialem od mojej ibizy ATD , i nic to nie zmieniało. A moja ibiza pali z polobrotu wału ze tak powiem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMEGA
post Tue, 10 May 2016 - 01:42
Post #8


User
Dołączył: Sat, 10 January 2009





No to może a jeśli masz dpf`a to też olej może być rozrządzony przez niego tj.przez nie dokończoną procedure wypalania.
I jak wyciąłeś pompki??


--------------------
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/4/southparkturbo.jpg[/IMG][/URL]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dlugii
post Tue, 10 May 2016 - 20:52
Post #9


User
Dołączył: Wed, 13 June 2012





CYTAT(OMEGA @ Tue, 10 May 2016 - 01:42) *
No to może a jeśli masz dpf`a to też olej może być rozrządzony przez niego tj.przez nie dokończoną procedure wypalania.
I jak wyciąłeś pompki??


Bez DPF wink.gif jeszcze nie wymieniłem uszczelniaczy , brak czasu w tyg a w zeszły weekend zrzucilem pokrywę i się zorientowałem ze nie mam końcówki spline do odkrecenia śrub mocujacych wałek popychaczy, także będę działał na dniach, i na pewno dam znać jak po wymianie uszczelek i w jakim stanie gniazda
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMEGA
post Mon, 30 Jan 2017 - 18:33
Post #10


User
Dołączył: Sat, 10 January 2009





Tak dla potomnych.

Głowicę z polokwelding odebrałem z czasem roboty kilka dni, kontakt ok, ceny raczej nie małe a co do jakości.. w głowicy było sporo opiłków w różnych zakamarkach i kanałach, także się nie przyłożyli...

Już po fakcie dostałem pm od innego użytkownika rf

" odradzam- 4 na 5 robót zpierdolili, i ta jedna tez nie do konca dobrze zrobiona , finalnie zgubili wałek rozrzadu a zamiast niego wysłali z czegos innego "

Ja ponownie już by nie skorzystał z usług tej firmy...


--------------------
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/4/southparkturbo.jpg[/IMG][/URL]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
souler
post Mon, 30 Jan 2017 - 21:00
Post #11


User
Dołączył: Fri, 12 October 2007





polok tak ma. moją głowicę też skaszanili. zaproponowali wymianę na inna po regeneracji, bo nie mieli czasu zrobić mojej i ja głupi się zgodziłem. okazało się, że gwint na jednej stopce wałka zerwany. nie reklamowałem, bo szkoda nerwów na partaczy. założyłem helicoila i trzyma 6 lat. dodatkowo pomalowali głowice srebrzanką i założyli uszczelniacz na to = wyciek po paru km od odpalenia silnika.


--------------------
A14NET
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 20:32