Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Pewien spadek ciśnienia doładowania 2.0 opc z20let
wolverinexxx
post Wed, 15 Nov 2017 - 23:22
Post #1


Rookie
Dołączył: Thu, 26 September 2013





Witam
Czytając różne tematy i nie tylko dowiedziałem się że seryjne ciśnienie doładowania w z20let ma wynosić 0.8b w piku i schodzić do ok 0.6b przy mocy max czyli około 5500obr/min. U mnie to ciśnienie w piku wynosi max 0.6-0.7b a przy 5500obr/min około 0.4 - 0.45b. Dodam że nie mam precata. Czy może być to spowodowane tym że wydech jest teraz bardziej "luźniejszy"? Chyba wątpie w to ponieważ ecu bierze info z mapy jakie ma utrzymywać czasy wtrysku i doładowanie. Wszystko jest szczelne, zawór dv ok, podciśnienia sprawdzone wymienione wężyki, błędów brak jakichkolwiek. Gruszka ok, nie ma problemów z przeładowaniem tylko to niskie ciśnienienie. Szukałem i nie znalazłem jeszcze takiego przypadku, że spadek ciśnienia wynosi jakieś 10-20% względem serii. Tylko pytanie czy seria ma te 0.6 przy tych 5500obr/min czy to dane wyssane z palca. Proszę o jakieś info kogoś kto ma lub miał, testował opc i jak to tam rzeczywiście jest. Wersja opc 200 konna. Będę wdzięczny za rady. Nie miałem okazji sprawdzić z innym opc jak jedzie dla porównania.

Aha zapomniałem o najważniejszym, jako że posiadam szerokopasmówkę sprawdzając skład mieszanki przy WOT jest za bogato bo AFR wynosi 10.5 i wątpie w to żeby opel tak to wystroił . Świadczy to że brakuje tego powietrza i to by się pokrywało z tym niższym doładowaniem, bo gdyby doładowanie było te 10-20% większe to AFR byłby wyższy około 12-13. A 10,5 to na pewno za bogato jak na seryjny program
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 15 Nov 2017 - 23:22
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Mis
post Thu, 16 Nov 2017 - 09:37
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Przy końcu obrotów przy WOT możesz mieć tam 10,5 na seryjnym sofcie na zdrowej przepływce.
Zaworek sterowania doładowaniem podmieniałeś?
Doładowanie sprawdzasz na 3 biegu?
Odepnij zaworek sterowania doładowaniem na kostce i przejedź się zlogować doładowanie, zobaczymy jak gruszka ustawiona.
Żeliwo nie ma pęknięć od turbo?


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Biniu
post Thu, 16 Nov 2017 - 10:26
Post #3


User
Dołączył: Tue, 14 November 2017





Dokładnie jak najbardziej afr 10,5 przy końcu obrotów to nic nadzwyczajnego na seryjnej mapie. Tutaj nie szukalbym że coś jest źle.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wolverinexxx
post Thu, 16 Nov 2017 - 14:01
Post #4


Rookie
Dołączył: Thu, 26 September 2013





Zeliwo cale pewnie przy klapce wg jest pekniecie takie jak rysa ale tam by nie uciakalo. Zaworek moge podmienic tylni z przednim na próbe? Bedzie działać? Po odpieciu wtyczki od zaworka na pewno bedzie przeladowanie. Afr I tak jest za wysokie bo czasy wtryskow sa bliskie zapetlania czyli sterownik leje do konca ale na seryjnej mapie, dziwne trochę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Thu, 16 Nov 2017 - 20:09
Post #5


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Zostaw ten AFR w spokoju, Ople na seryjnym sofcie lubią być przelane pod koniec obrotów na wyższych biegach.
Po odpięciu kostki od zaworka doładowanie będzie niższe - bazowe, bo cały czas doładowanie do gruszki będzie iść.
Podmień zaworek idący do muszli ssącej/gruszki/wejścia do turbo z innego takiego auta na próbę.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wolverinexxx
post Mon, 20 Nov 2017 - 17:06
Post #6


Rookie
Dołączył: Thu, 26 September 2013





Podąjrzając głębiej odkrylem że na wysokich obrotach powyzej 5000obr dwa wtryski leja tak ze ich czasy wynosza 40-60 ms to sa calkowicie otwarte ale tylko dwa I to nie za kazdym razem. O co chodzi sterownik padl? Stad afr robi sie wysoki skoro dwa wtryski maja czas 40-60ms a dwa pozostale 16-18ms
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mjecio
post Mon, 20 Nov 2017 - 23:32
Post #7


Super User
Dołączył: Wed, 22 October 2008
Skąd: z mazowsza





rozumiem ze masz lpg w tym cudzie? moze ci soft krzaczy albo ecu lpg, na benzynie caly czas otwarty wtryskiwacz uniemozliwilby rownomierna prace silnika, i afr bylby jeszcze bogatszy, dodatkwo mialbys chmurke za autem. co do doladowania to moglobyc turbo regenerowane i gruszka jest zle ustawiona, skrec ja o ok 3mm i porownaj sobie jakims interfejsem diagnostycznym a nie softem do lpg jezeli auto posiada, potem do podmiany bcs z kolektora ssacego na ten z turbo, i zawory jednostronnego dzialania do evap i odpowietrzenia skrzyni korbowej. te silniki maja bezmyslny soft, powinien miec juz w hooy bogato od srednich obrotow, taki margines bezpieczenstwa gdy brak egt i szerokopasmowki w ecu.


--------------------
Combo C Z32SE
Astra G Opc Z20LET 505m/600nm
Kaudi A6 3.0 Tfsi
Vette C6 LS2
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 07:08