Shoutbox 0 nowych PW 


11 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ford Taunus SFT 5.4 V12 by Skun, Klasyk w mocnym wydaniu :)
SKUN37
post Tue, 08 Nov 2016 - 21:41
Post #1


User
Dołączył: Thu, 22 May 2014
Skąd: Gdańsk





Witam czytelnikiem forum jestem od dobrych kilku lat czas zaprezentować zatem kilka swoich projektów, myślę że zacznę od najgrubszego.
Autko kupiłem w 2009 roku, a w starych fordach siedzę od dziecka w sumie. Auto kupione od kolegi Rybaaka, który pierwszy nadał mu trochę mad maxowego klimatu.
Nie mniej auto było w stanie baaardzo średnim. Takim, że prawie go nie było. Założenie było proste wstawić kubły silnik 2.0 r4 z drugiego Taunusa jakiego właśnie pociągłem i tak sobie śmigać.

Plany planami i jak zwykle bywa im więcej przy Taunusie z kumplem robiliśmy tym było pomysłów więcej i więcej, a to klatka, a to rozbudowana klatka itd itd Tak czy siak projekt trafił w roku 2016 pod skrzydła dopiero co powstałego Mad Mods Garage ze Szczecina i mam nadzieję, że teraz wszystko będzie tak jak sobie wymarzyłem.


MODEL: FORD TAUNUS TCII 1


Modyfikacje


Silnik: W TRAKCIE
Generalnie plan był taki, że najpierw miał być Pinto 2.0R4, potem w planach było 2.9 V6 Cosworth, potem taki sam tyle, że z duża turbiną, potem kombinowanie z 2 bardzo dobrymi silnikami 4.4 V8 z BMW i 2jz. Koniec końców stanęło na nie popularnym, mającym opinie awaryjnego, ciężkiego, trudnego w ustawieniu itd itd V12 z BMW 750l. Dlaczego ten silnik, a to dlatego, że go usłyszałem, przejechałem się nim i zakochałem się smile.gif Wiem, że są lepsze silniki ale chcę ten i już. Seryjna moc na poziomie 326KM i co ważniejsze ponad 500Nm do tak lekkiej budy w zupełności mi wystarczy. A jak mi zabraknie pomyślimy o modach

Modyfikacje głowicy: OCZEKUJE


Modyfikacje bloku:
OCZEKUJE


Układ dolotowy: OCZEKUJE


Układ wydechowy: OCZEKUJE


Układ wtryskowy:
OCZEKUJE

Elektronika: W TRAKCIE
Plan jest taki by całość postawić na EMU, jeżeli ktoś ma jakieś inne pomysły niż my to chętnie posłucham opinii. Najważniejsza opcją jest obsługa 12 cylindrów oraz spięcie dwóch przepustnic.

Układ chłodzenia: W TRAKCIE
Będzie to mix serii z customem, zobaczymy jak będzie się sprawowało jak coś nastąpią nowe mody

Układ napędowy: W TRAKCIE
-skrzynia getrag 260
-flansza ze zmodyfikowanej obudowy od oryginalnego
-dyfer i cały bajzel z e38 wszczepiony w budę Taunusa

Zawieszenie:
W TRACIE
-przód wahacze od E46
-kołyska E36
-uniballe/poli wyjdzie w praniu
-magiel Z3 lub jakiś inny jestem otwarty na propozycje
-adaptery skrętu
-coliovery na całe auto przerabiane z peugoeta 307 z dorobionymi mocowaniami
-dorobione tuleje z poli
-dorobione mocowania sprężny do gwintu



BODY KIT: W TRAKCIE
Tu zaczyna się cała zabawa smile.gif Opis zmian zacznę od tyłu będzie łatwiej:
-goła blacha na zew
-w bagażniku usunięte zostało miejsce na koło, co za tym i klasyczny bak
-dorobione i wzmocnione nowe miejsce na bak, przerabiany z poloneza truck polecam! Płaski, tani, ma grodzie i łatwo go wkomponować (w planach kiedyś może pro alu)
-wpasowana belka tylnego zawieszenia z e38, dorobione mocowania
-dorobione wieżyczki do amorów
-wycięta ściana grodziowa i część półki
-własnej produkcji ducktail


PODZIĘKOWANIA:

Dziękuję wszystkim którzy na każdym etapie pomagali mi w Taunusem Gucio, tata Gucia, Wołek, Rybaak i mógłbym długo wymieniać


CO DO PROWADZENIA SAMEJ STRONY OPIS POWYŻEJ BĘDZIE STANOWIŁ TO CO JUŻ ZROBIŁEM, O PLANACH BĘDZIE NA BIEŻĄCO, O TYM CO WYKONALIŚMY TEŻ.
Na start trochę fotek z aktualnej historii autka za mojej kadencji.

-LATA DŁUGO PRZED 2009:
Tak wyglądał Taunus zanim Rybaak stał się jego posiadaczem, zwykły klasyczny taunus:




-AUTO ZA KADANCJI RYBAAKA:
Wiele zmian na + wedle mojej opinii, klimat który lubię jako wychowany na MAD MAX, różne silniki tu wędrowały pod maskę



-WRESZCIE ROK 2009:
W takim stanie auto do mnie trafiło, mocno zjedzone, bez silnika, bez wnętrza, bez perspektyw


-OKRES DUŻYCH ZMIAN LATA 2009-2016 NARODZINY PROJEKTU SFT
Najpierw auto wylądowało u znajomego na podwórku celem wsadzenia silnika, tam trochę go poszlifowałem, coś tam pomalowałem, ale szału nie było. A ciągła praca pod chmurką skłoniła mnie do szukania kogoś kto mógłby mi pomóc z Taunusem oraz dysponowałby garażem. Tu pojawił się Gucio i jego śp. Tata.

Zamontowaliśmy silnik zawieszenie 2 kubły i Taunus zaczął jeździć

Filmik z pierwszej jazdy po włożeniu silnika







Jak już całość się poruszała chcieliśmy go podciągnąć trochę blacharsko, no i tak się zaczęło tu dziurka, tu dziurka, tam dziurka, a może przerobimy to a może przerobimy tamto, a może ducktail.....i tak trwało to kilka lat



Powstaje ducktail




Robimy podłogę



Dorabiamy tył auta smile.gif




Jak już pojawił się tył to wpadł pomysł przerobienia bagażnika






Jak już 3/4 auta były blacharsko ogarnięte to wpadł pomysł klatki smile.gif Tak jak przy blacharce tak i tu dużo się uczyliśmy, bez wielkiej kasy bez super umiejętności, ale cały czas co przodu, własną pracą i z pasją!




Powoli całość zaczęła nabierać, kształtu. Pojawiła się idea by nie został gram rdzy na aucie więc obierzemy je całe z lakieru






I pierwsze próby na szybko by dodać trochę koloru światu



TO TYLE Z HISTORII (zaczyna się teraźniejszość):
FORD TAUNUS SFT 5.4 v12

W 2015 kupiłem jeźdżące BMW E38 v12 750 long z zamiarem wytargania z tego napędu hamulców itd Był to angol więc jego los był przesądzony i ani przez chwilę nie pomyślałem by sobie go zostawić w formie jakiej go fabryka stworzyła. Silnik w całkiem niezłej kondycji więc stwierdziłem, że sam spróbuję zrobić test 2zł.


Test silnika z monetą postawioną na sztorc

Na gwiazdkę 2015 choć nie było śniegu to sam sobie zapakowałem duuuuuży prezent po to by wysłać go do Mad Mods Garage do Szczecina. Pewnym problemem okazało się by zgrać kogoś kumatego (sam nie mogłem jechać) z podwójną lawetą by z 3m pojechały do Szczecina.





Resztę zmian postaram opisać się na bieżąco w komentarzach:
Miłej lektury smile.gif










Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 08 Nov 2016 - 21:41
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
berkut
post Tue, 08 Nov 2016 - 21:50
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Thu, 11 November 2004
Skąd: warszawa





Wow, ile w to jest pracy wlozone smile.gif

Super projekt smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bielawa
post Tue, 08 Nov 2016 - 22:09
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Wed, 08 February 2012





Tak na szybko - dlaczego chociaż nie prysnąłeś podkładem całości?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pan. B
post Tue, 08 Nov 2016 - 22:11
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Tue, 05 May 2009
Skąd: Nowa Huta





Niezły custom się szykuje.


--------------------
BMW...freude am fahren...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Tue, 08 Nov 2016 - 22:34
Post #5


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Nie myślałeś, by postawić to na seryjnym sterowniku/sterownikach silnika?


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SKUN37
post Wed, 09 Nov 2016 - 00:45
Post #6


User
Dołączył: Thu, 22 May 2014
Skąd: Gdańsk





Co do podkładu, nie ma to sensu bo auto pozostanie bez lakieru (koloru) wiec tak czy siak szlifowanie mnie czeka jeszcze raz smile.gif ale już w celu uzyskania odpowiedniej struktury pod bezbarwny smile.gif Co do sterowników to z racji rezygnacji z automatu temat dla magika jakiegoś, sam silnik ma 3 kompy prawe 6 cyl, lewe 6 i zgrywajacy to w całość wiec Emu chyba będzie najprostsze
Go to the top of the page
 
+Quote Post
karl904
post Wed, 09 Nov 2016 - 09:27
Post #7


User
Dołączył: Wed, 10 April 2013





ogladam i ogladam i powiem ze bedzie fajny bandyta biggrin.gif! dobry wydech i v12 bedzie fajnie gadać, buda lekka do tego duzo niutków to strzał w 10 !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
K@rol
post Wed, 09 Nov 2016 - 13:37
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 December 2005





Kozak. Fajna metamorfoza.
Wizualnie bedzie cos a'la Ascona Pevo? Taki estetyczny rost?

Moj wujas mial takiego 1.6 blekitnego z szyberdachem na koniec lat 80tych, podobno fajne to bylo.

Tu v12 bedzie robilo dym, muscle car smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pan. B
post Wed, 09 Nov 2016 - 15:13
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Tue, 05 May 2009
Skąd: Nowa Huta





K@rol pamiętam te ascone, była opisana w gt smile.gif


--------------------
BMW...freude am fahren...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Wed, 09 Nov 2016 - 17:43
Post #10


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





CYTAT(SKUN37 @ Wed, 09 Nov 2016 - 00:45) *
Co do podkładu, nie ma to sensu bo auto pozostanie bez lakieru (koloru) wiec tak czy siak szlifowanie mnie czeka jeszcze raz smile.gif ale już w celu uzyskania odpowiedniej struktury pod bezbarwny smile.gif Co do sterowników to z racji rezygnacji z automatu temat dla magika jakiegoś, sam silnik ma 3 kompy prawe 6 cyl, lewe 6 i zgrywajacy to w całość wiec Emu chyba będzie najprostsze

jest taki magik we wrocławiu, możesz zadzwonić i zapytać czy ogarnie wink.gif


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SKUN37
post Wed, 09 Nov 2016 - 18:13
Post #11


User
Dołączył: Thu, 22 May 2014
Skąd: Gdańsk





Ooo dzięki za namiary zawsze cenna wiedza smile.gif później jak usiądę na kompa wrzucę dalszy ciąg przebiegu prac. A co do wizualnej strony to nie będzie rost tylko będę całował w coś w tym stylu z domieszką Mad max owego klimatu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Wed, 09 Nov 2016 - 20:18
Post #12


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





namiarów jeszcze nie dałem wink.gif evodynamics, różne dziwne rzeczy ogarnia, których nikt nie chce się podjąć...


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
addam24
post Wed, 09 Nov 2016 - 22:14
Post #13


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 June 2010





Jest tak brzydki ze nawet bym go nie chcial za darmo.Ale wazne ze wlascicielowi sie podoba.Szacun ze sa ludzie,ktorzy chca to odbudowywac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SKUN37
post Thu, 10 Nov 2016 - 13:43
Post #14


User
Dołączył: Thu, 22 May 2014
Skąd: Gdańsk





Dawca i biorca trafiają do Szczecina, jak widać caly mistery plan ze "streczowaniem" w pizdu tongue.gif ale nie ma to większego znaczenia smile.gif



Już w nowym miejscu, w doborowym towarzystwie







Go to the top of the page
 
+Quote Post
206hdi
post Thu, 10 Nov 2016 - 13:54
Post #15


Rookie
Dołączył: Tue, 25 October 2016
Skąd: Polska





Według mnie jeżdżenie z gola blacha to samobójstwo, bo co było to czyścić? Zaraz wskoczy Ruda i podwójna robota smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Thu, 10 Nov 2016 - 14:10
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Przecież kolega chce bezbarwnym przykryć. To i tak chwilowa ochrona, jeden kamien i ruda bedzie atakować smile.gif


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blacha
post Thu, 10 Nov 2016 - 14:19
Post #17


Frequent User
Dołączył: Sun, 09 August 2009
Skąd: Dolny Śląsk





Dlaczego m73?
V12 fajnie gada ale elektrycznie skomplikowane, mocy dużo więcej jak v8 nie ma no i dłuższe ,szersze i dwa zawory na gar. Skrzynię i sprzęgło i tak będziesz robił a do 12 -ki uszczlki i inne pierdoły tylko aso
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ptq
post Thu, 10 Nov 2016 - 14:36
Post #18


Forum Killer
Dołączył: Thu, 24 July 2003
Skąd: Szczecin/Koszalin





CYTAT(Blacha @ Thu, 10 Nov 2016 - 14:19) *
Dlaczego m73?
V12 fajnie gada ale elektrycznie skomplikowane, mocy dużo więcej jak v8 nie ma no i dłuższe ,szersze i dwa zawory na gar. Skrzynię i sprzęgło i tak będziesz robił a do 12 -ki uszczlki i inne pierdoły tylko aso

CYTAT(SKUN37)
Dlaczego ten silnik, a to dlatego, że go usłyszałem, przejechałem się nim i zakochałem się smile.gif Wiem, że są lepsze silniki ale chcę ten i już.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SKUN37
post Thu, 10 Nov 2016 - 14:38
Post #19


User
Dołączył: Thu, 22 May 2014
Skąd: Gdańsk





m73 bo fajnie gada i tak jak napisałem wyżej taki nie do końca racjonalny kaprys po przejechaniu się kilkoma różnymi silnikami smile.gif moc i moment w tak lekkiej budzie na jakiś czas mi wystarczy, banan na ryju że mam taunusa v12 - bezcenny smile.gif Kiedyś może będzie co innego na razie idziemy w v12 smile.gif Co do lakieru i braku lakieru dużo przeróbek bodykit jeszcze zniesie więc nie ma sensu walić na to podkładu itd. A co do rudej odpowiedni bezbarwny i odpowiednie przygotowanie podłoża i bedzie dobrze wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Thu, 10 Nov 2016 - 14:47
Post #20


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Ja czuję klimat i sens V12 w tej budzie. To nie będzie killer, nowe limuzyny w dużym dieslu po programie i tak go objadą, ale nie mają za grosz klimatu, dźwięku, a przy przegazówce buda się nie wykręca z wrażenia. smile.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post

11 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 19:25