Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Hothatch do 70 tysięcy
wil4mistrz
post Mon, 19 Oct 2020 - 08:24
Post #1


User
Dołączył: Wed, 12 June 2019





Cześć wszystkim! smile.gif

Rozmyślam nad kupnem hothatcha do około 60-70 tysiecy, który będzie służył jako daily i mam mały mętlik w głowie.

Megane 3 RS Cup z fotelami recaro - w budżecie się mieści, jeździłem nią i na zakrętach faktycznie trzyma się niesamowicie, lecz czy jest to dobry wóz na co dzień? Trochę irytuje mnie fakt, że przednia oś nie jest w stanie na pierwszych trzech biegach przenieść mocy na asfalt

Golf 6r - napęd awd z pewnością lepiej sobie poradzi z przyspieszaniem, ale co dalej? Jak trzyma się na zakrętach, jak będzie sprawować się przy jeździe na co dzień? Czy silnik faktycznie jest tak zły jak wszędzie jest opisywany?

S3 8P - ta sama zagwozdka co przy golfie

Impreza STI - trochę nie pasuje do tematu, ale kiedyś miałem WRX i dalej tęsknię za tym bulgotem boxera. Jedyny problem subaru to koszty eksploatacji, choć może przekonacie mnie do niej jeśli wyżej wymienione modele są jeszcze cięższe do utrzymania w dobrym stanie.

Czy jest coś jeszcze godnego polecenia?
Z wymagań to minimum 4 miejsca.
Z czego bardzo się ucieszę, choć nie jest konieczne - klima dwustrefowa, podgrzewane fotele, możliwość instalacji LPG.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 19 Oct 2020 - 08:24
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
SNiP3R
post Mon, 19 Oct 2020 - 08:44
Post #2


Super User
Dołączył: Wed, 25 May 2011
Skąd: Kępno





Może BMW 135i?

Będzie chyba trzeba lekko naciągnąć budżet, ale pewnie będzie warto!

Przy tej opcji jest multum możliwości tuningowych, bo to N54/N55, które już po wymianie samego IC i zrobieniu programu robi ~400km.



--------------------
-BMW E30 fakeM3 GMengine - LS376/525, 535Hp/660nm-
BMW X1 35i Xdrive, 380hp/560nm, JB4 custom map
BMW E60, 530D, 380hp/800nm - SOLD
Subaru WRX, Toyota TS Compressor, Mercedes W124 Coupe - SOLD
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Mon, 19 Oct 2020 - 08:49
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





Bierz golfa z dsg i regulowanym zawieszeniem, świetne auto na codzień i czasem do zabawy. Nie będzie to się prowadzić jak megane ale w 90% czasu będzie szybsze od renault bo nie żyjemy w Kaliforni.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DeMarian
post Mon, 19 Oct 2020 - 09:21
Post #4


Frequent User
Dołączył: Tue, 02 October 2012
Skąd: Bytów





Golf 7 gti/r?
Przyciągnie się coś takiego w tym budżecie z USA?


--------------------
Laguna 3 2.0dci
E36 323i
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wil4mistrz
post Mon, 19 Oct 2020 - 09:32
Post #5


User
Dołączył: Wed, 12 June 2019





CYTAT(SNiP3R @ Mon, 19 Oct 2020 - 08:44) *
Może BMW 135i?

Będzie chyba trzeba lekko naciągnąć budżet, ale pewnie będzie warto!

Przy tej opcji jest multum możliwości tuningowych, bo to N54/N55, które już po wymianie samego IC i zrobieniu programu robi ~400km.


Myślałem o 135i jak i 335i, ale to już też leciwe samochody, a silniki z tego co czytalem całkiem bezawaryjne też nie są.

Golf 7 GTI/R w tym budżecie raczej nieosiągalny i wygląd 6r jakoś bardziej mnie przyciąga.

Może jest jeszcze coś innego na co warto rzucić okiem?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zmoświ
post Mon, 19 Oct 2020 - 10:55
Post #6


Super User
Dołączył: Sun, 08 May 2005
Skąd: mam? Nie powiem





Zwykłego golf 7 GTI w tej cenie znajdziesz ale warto poszukać performance pack'a wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Mon, 19 Oct 2020 - 10:56
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





Tylko, że ośka to jest ośka. Rozwazalbym jednak AWD.


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Mon, 19 Oct 2020 - 11:47
Post #8


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





TVN Turbo nie oglądasz? Patryk jasno powiedział Lancer EVO X za 70k zł + 10k zł za setup 400km.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zmoświ
post Mon, 19 Oct 2020 - 12:51
Post #9


Super User
Dołączył: Sun, 08 May 2005
Skąd: mam? Nie powiem





CYTAT(Tom-Lee @ Mon, 19 Oct 2020 - 10:56) *
Tylko, że ośka to jest ośka. Rozwazalbym jednak AWD.


Uwzględniając osobiste potrzeby wybór jest prosty, albo golf6 R albo golf7 gti wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
monev
post Mon, 19 Oct 2020 - 13:01
Post #10


Frequent User
Dołączył: Wed, 19 August 2015





Może Focus ST MK3.5 roczniki 2015+? Za tę kwotę będzie chyba najświeższy z zaproponowanych aut i dzięki temu jest szansa na bezproblemową jazdę, co w daily jest dość istotne wink.gif Ecoboost 2.0 to sprawdzona i trwała jednostka, auto naprawdę nieźle się prowadzi, w odróżnieniu od meganki dostępne w 5 furtkach, a nawet w kombi. Bardzo fajna skrzynia, która przez niektórych może być rozpatrywana mimo wszystko jako wada przez fakt, że to tylko manual wink.gif Ale to już zależy na czym nam zależy. Poliftowe wnętrze jest spoko, świetne fotele recaro. Ale mimo wszystko to tylko ośka i chyba będzie obiektywnie najwolniejszy ze wszystkich zaproponowanych samochodów.
Przy zakupie problematyczne może być to że 80-90% egzemplarzy na naszym rynku to rozbitki ze USA/Kanady, ale jak jest się cierpliwym to można trafić też fajną krajową sztukę wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Mon, 19 Oct 2020 - 14:48
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





Miałem golfa Gti 6, fajne to jest ale po programie i DP bylo prawie 270km i do 100 to mieliło kołami a nie jechało...jak juz sie rozpędziło to szybka fura ale według mnie przy takiej mocy musi już być 4x4.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Mon, 19 Oct 2020 - 15:06
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





zacznij od tego czy chcesz ośkę czy 4x4
to ułatwi rozważania ...


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wil4mistrz
post Mon, 19 Oct 2020 - 15:16
Post #13


User
Dołączył: Wed, 12 June 2019





CYTAT(prnit @ Mon, 19 Oct 2020 - 14:48) *
Miałem golfa Gti 6, fajne to jest ale po programie i DP bylo prawie 270km i do 100 to mieliło kołami a nie jechało...jak juz sie rozpędziło to szybka fura ale według mnie przy takiej mocy musi już być 4x4.


Właśnie to mnie najbardziej boli w ośkach, bo w momencie kiedy najczęściej szybko przyspieszam - czyli 0-100, koła będą cały czas mielić i to czy będzie 300 czy 500 km pod maską nie zrobi wielkiej różnicy.

Z kolei ciężko dorwać coś z awd co można zagazować...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Mon, 19 Oct 2020 - 16:55
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





Lpg w silniku turbo i z bezpośrednim wtryskiem to nie najlepszy pomysł (potencjalna awaryjność samej instalacji jak i silnika, wysoka cena instalacji, konieczność spalania dwóch paliw jednocześnie).
Nie lepiej jakiś mocny diesel?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
monev
post Mon, 19 Oct 2020 - 17:11
Post #15


Frequent User
Dołączył: Wed, 19 August 2015





A jakie przeloty rocznie robisz?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SulecK
post Mon, 19 Oct 2020 - 17:15
Post #16


User
Dołączył: Tue, 27 January 2004





BMW 228i ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wil4mistrz
post Tue, 20 Oct 2020 - 04:35
Post #17


User
Dołączył: Wed, 12 June 2019





Rocznie około 20-25 tysięcy km.
Mocny diesel odpada, aktualnie jeżdżę E46 330cd i mimo tego, że autem jeździ się naprawdę wspaniale to nie odpowiada mi charakterystyka diesla i brakuje dźwięku benzyny i od czasu do czasu wyższych obrotów.

Co do lpg w samochodach z wtryskiem bezpośrednim to według mnie nie ma żadnego sensu, stąd też pomysł na Megane gdzie jest jeszcze wtrysk pośredni i nie ma z gazem żadnych problemów, do subaru zresztą również można zamontować LPG i śmigać bezproblemowo - jedyny warunek to dobra instalacja i strojenie w obu przypadkach.

Co do 228i to bardzo mi się podobają, ale silnik N20 nie zbiera dobrych opinii, dodatkowo wolałbym wkładać kasę choćby w taką imprezę sti niż kolejne bmw - jak wiadomo lubi się psuć od samego patrzenia na samochód.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lovwelas
post Tue, 20 Oct 2020 - 09:56
Post #18


Forum Homee
Dołączył: Wed, 30 December 2009





W tym budżecie na daily to Golf 6 R albo S3 8p Sportback z końcówki produkcji bo świeżo wygląda.
Silnik to pierwsza generacja 2.0 TFSI EA113 czyli dobre jednostki na pasku.
Lekką ręką robisz +- 350koni.
Megane RS Cup będzie zdecydowanie mniej komfortowe na co dzień w porównaniu do Golfa czy Audi, a i wykończenie wnętrza mocno odbiega od tego co znajdziesz w VAGu (szczególnie w Audi)
Najlepiej byłoby gdybyś się przymierzył do każdego z aut, wtedy samo wyjdzie co Ci najbardziej odpowiada.


--------------------
@CoiloversPl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wil4mistrz
post Tue, 20 Oct 2020 - 11:21
Post #19


User
Dołączył: Wed, 12 June 2019





Megane jeździłem i jeździ się bardzo dobrze, nie przeszkadza mi sztywność zawieszenia ani wykończenie wnętrza, jedyne czego brakuje to napędu na 4 koła.

O S3 i Golfie słyszałem, że wcale tak dobrze się nie prowadzą - typowe w audi wypluwanie przodu na zakrętach, co akurat w meganie nie ma miejsca ze względu na szpere.

Może jeszcze jakieś inne propozycje? Może jakieś większe coupe, jeśli będzie atrakcyjna oferta to nawet kombi jestem w stanie zaakceptować.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Tue, 20 Oct 2020 - 11:28
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





a może a3 2.0 ze stanów?
silnik nowszy z dużo większym potencjałem. Wsadzisz IS38 albo od razu hybrydę i będzie grubo ponad 400 za 10 tysi.
Tyle że będzie hot sedan wink.gif

da się sciągnąć coś sensownie uszkodzonego żeby samemy naprawić?
Ktoś to przerabiał?


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 02:53