Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Lekkie i proste auto dające frajdę z jazdy - budżet ~30k, Co na miejsce Clio Sporta?
kinko
post Sun, 06 Sep 2020 - 21:45
Post #21


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





Nie jest ciężki, a turbo jest na twinscrollu, więc w miarę szybko się budzi smile.gif
Jak jesteś w stanie zaakceptować jego wygląd wewnątrz i zewnątrz to naprawdę jest super auto.

Co do 130i
Jak każde BMW, lubi się zepsuć, detale dokładnych defektów są do wyszukania. Samo auto jest o wiele bardziej komfortowe od renault, ładniejsze w środku, możliwie lepiej wyposażone i po założeniu szpery naprawdę fajnie jeździ. Poza tym dźwięk R6 zawsze jest na plusie smile.gif
ALE dla mnie to auto nie ma sensu. Waży tyle samo co trójką, a nikt się za tobą nie zmieści i bagażnik też jest niewielki.
Totalnie nie polecam pod zamysłem założenia LPG. Może to dawać radę, ale w wielu wypadkach strasznie komplikuje diagnostykę i najzwyczajniej w świecie wkurwia użytkownika.

Przejedź się jednym i drugim, warto poznawać nowe rzeczy i może takie BMW Ci namieszać w głowie smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 06 Sep 2020 - 21:45
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
roswell89
post Mon, 07 Sep 2020 - 07:58
Post #22


Frequent User
Dołączył: Fri, 12 July 2013





CYTAT(kinko @ Sun, 06 Sep 2020 - 21:45) *
Nie jest ciężki, a turbo jest na twinscrollu, więc w miarę szybko się budzi smile.gif
Jak jesteś w stanie zaakceptować jego wygląd wewnątrz i zewnątrz to naprawdę jest super auto.


No to przynajmniej na sucho nie widzę większych minusów, przetestuje go gdzieś na krętej drodze i będzie wszystko jasne.
Wygląd mi nie przeszkadza.
Myślałem nad dołożeniem do III RS, ale to +20k, a niespecjalnie widzę znaczące, poza wizualnymi różnice.

CYTAT(kinko @ Sun, 06 Sep 2020 - 21:45) *
Co do 130i
Jak każde BMW, lubi się zepsuć, detale dokładnych defektów są do wyszukania. Samo auto jest o wiele bardziej komfortowe od renault, ładniejsze w środku, możliwie lepiej wyposażone i po założeniu szpery naprawdę fajnie jeździ. Poza tym dźwięk R6 zawsze jest na plusie smile.gif
ALE dla mnie to auto nie ma sensu. Waży tyle samo co trójką, a nikt się za tobą nie zmieści i bagażnik też jest niewielki.
Totalnie nie polecam pod zamysłem założenia LPG. Może to dawać radę, ale w wielu wypadkach strasznie komplikuje diagnostykę i najzwyczajniej w świecie wkurwia użytkownika.

Przejedź się jednym i drugim, warto poznawać nowe rzeczy i może takie BMW Ci namieszać w głowie smile.gif


Tylko psuje się silnik, jego osprzęt, czy coś więcej? Skrzynie chyba solidne, a zawias, elektronika jak? Nie koroduje z tego co kojarzę.
Jeździł ktoś dłużej, upalał?
Na komforcie niespecjalnie mi zależy, na wyposażeniu również. Na plus RWD i na 100% dużo lepiej spasowane wnętrze
Bez przesady Clio PH2 nie jest dla mnie za małe, ani z tyłu ani w bagazniku (choć fakt jest wypatroszony) to i 1er wystarczy wink.gif
OK LPG odpada, spalanie będzie chyba na poziomie Meg RS?

Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Mon, 07 Sep 2020 - 09:29
Post #23


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





n52b30 największy problem ma z głowicą i jej sterowaniem: przy longlife 100% wystąpienia usterki zacierania wałka, dźwigienek oraz szwankują popychacze i valvetronic. Pod tym kątem auto ze stanów ma duży plus: wymiana oleju wg serwisu co bodajże 12 000 km. Widziałem coupe US w budżecie. Na pewno było bite, pytanie jak bardzo.
Napęd jest mocniejszy niż w podstawowych wersjach, nie ma problemu z zębatkami abs: mocniejsze mają sygnał abs z łożyska. Skrzynia, sprzęgło, to wszystko jest ok. Tylne zawieszenie dużo znosi, przód nie taki straszny.
Jak dla mnie to jak to auto jeździ, to obcinałbym pasażerom z tyłu nogi tongue.gif Rozstaw osi jest krótszy w stosunku do e90 o 10cm, czuć to na każdym zakręcie, przy każdej zmianie kierunku. Banan cały czas.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adamlass
post Mon, 07 Sep 2020 - 14:26
Post #24


Frequent User
Dołączył: Sat, 27 March 2010





Macie porównanie zwykłej Meg II RS z Meg II RS R26? Zastanawiam się czy lepiej kupić na początku wersję już wstępnie przygotowaną pod tor (czyli R26), czy kupić zwykłego RSa i go przygotować - gwint, szpera itp.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matteusz
post Mon, 07 Sep 2020 - 17:34
Post #25


Forum Homee
Dołączył: Thu, 18 September 2008
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa





CYTAT(roswell89 @ Sat, 05 Sep 2020 - 13:37) *
Jak kiepsko jest z zawiasem w Meg2, co ile trzeba się za to zabierać? masz może wiedzę jakie to koszty?
Odezwę się do kumpla, który ma Meg2RS, przymierzę się.
Dla mnie na dobrą sprawę i w Clio mocy nie brakuje, no czasem brakuje turbo jak trzeba szybko przyspieszyć/nagle wyprzedzić wink.gif
Nie zamierzam się z nikim ustawiać, a po autostradach to zasuwam Octavia 2.0TDI

Ja u siebie na razie robiłem sworzeń zwrotnicy z jednej strony (łożysko igiełkowe plus dwie tuleje i uszczelniacz). Teoretycznie jest on niewymienny i trzeba kupować całą zwrotnicę, która kosztuje 1000+ ZTCP, ja kupiłem aftermarketowy sworzeń z UK za ok 400-450 jeśli dobrze pamiętam. Trudno mi powiedzieć co ile trzeba się za to zabierać, bo zrobiłem tym autem na razie jakieś 16 kkm w ciągu dwóch lat, w każdym razie nie jest to zbyt udane rozwiązanie bo do łożyska dostaje się syf z drogi no i co się dzieje dalej to można sobie wyobrazić.

CYTAT
Długo używałeś tą Meganę? Miałeś jakieś problemy z elektryką? Pytanie też do @matteusz

Jeśli chodzi o elektrykę to raz mi się zdarzyło, że przestało działać niemal wszystko (radio, klima, nawiew itd.), za to nie dało się wyłączyć wycieraczek ani nawet zgasić silnika, już węszyłem poważne kłopoty, w końcu to Renault, ale okazało się, że jedna zwora na klemie plusowej się poluzowała i coś nie stykało, stąd takie cyrki. Dokręciłem i po sprawie, żadnych więcej problemów z elektryką nie miałem.

Jeśli chodzi o różnice silnikowe Meg 2 vs 3 to: trójka ma inne tłoki (być może korby też, tego nie wiem), dzięki czemu seryjny słupek więcej znosi, turbo jest większe 15/16T vs 14T ZTCP, trójka ma zmienną fazę na wałku ssącym, większe wtryski. Pewnie różnic jest więcej ale to takie główne. Jeśli chodzi o inne elementy wpływające na performance to w trójce są większe heble, no i ten przedni zawias już inaczej rozwiązany. Z tyłu obie mają belkę. Skrzynia w 3 RS jest inna, ale trudno mi powiedzieć czy lepsza, czy gorsza.


--------------------
'84 Opel Kadett V6 powered by Transplantz Best ET 14.975 VAG Racing 2014 - bo tak
'97 BMW 328i 233KM/282Nm by 109-Performance - na co dzień
'00 Honda Integra Type R W1 PROFI 248KM/215Nm by strojenia.pl - na tor
'05 Renault Megane RS225 274KM/383Nm powered by ECUmajster - na weekend
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kremat0r
post Wed, 09 Sep 2020 - 09:55
Post #26


Forum Killer
Dołączył: Sat, 07 March 2009
Skąd: Czechy





CYTAT(piwo @ Sat, 05 Sep 2020 - 14:27) *
Jakbyś zwiększył trochę budżet to masz w zasięgu toyotę gt86
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-gt86-t...html#b80f43ce03


@piwo znasz to auto?

Wpadlo mi w oko.

Dzieki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Wed, 09 Sep 2020 - 10:40
Post #27


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



a mogłeś zamiast Clio mieć 206 RC i nie miałbyś tych problemów o których piszesz na wstępie ... nie myślałeś o Mini Cooper ?
Z fajnych szybkich małych zapierdzielaczy jest jeszcze Yaris 1.5 TS i jeszcze jest wersja Turbo. Bardzo przyjemny gokart. COś jak Colt 1.5 Turbo


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Wed, 09 Sep 2020 - 17:10
Post #28


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





CYTAT(kremat0r @ Wed, 09 Sep 2020 - 09:55) *
@piwo znasz to auto?

Wpadlo mi w oko.

Dzieki

Nie znam. Tak tylko przykleiłem.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kremat0r
post Thu, 10 Sep 2020 - 07:06
Post #29


Forum Killer
Dołączył: Sat, 07 March 2009
Skąd: Czechy





Dzieki, tez szukam jakiegos auta w tym stylu. Oczywiscie standardowo na tapecie Mx5, Mr2. Rozkminka tez jest o Rx8 ze swapem, ale to dluzsza historia.

Nie mniej jednak te GT86 kusi, nie duze zwinne auto i przede wszystkim mlode, sporo juz kitow na podnoszenie mocy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 11:43