Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Układ wydechowy do A45
poolak
post Sat, 25 Jun 2016 - 07:42
Post #1


User
Dołączył: Sun, 26 October 2008
Skąd: Białystok





Jaki opcjonalny układ wydechowy będzie najlepszym rozwiązaniem?
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie?
Najlepiej, gdyby był stosunkowo cichy w trybie komfort, a po otwarciu klap wywoływał zamieszanie...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotor
post Sat, 25 Jun 2016 - 10:06
Post #2


Frequent User
Dołączył: Wed, 21 October 2015
Skąd: Warszawa





Przez tydzień miałem założonego Remusa i myślę, że to może być to czego szukasz.

https://www.youtube.com/watch?v=Xb2vK7gHV2s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
micky
post Sat, 25 Jun 2016 - 18:38
Post #3


Super User
Dołączył: Tue, 17 December 2002
Skąd: Kraków





CYTAT(Piotor @ Sat, 25 Jun 2016 - 10:06) *
Przez tydzień miałem założonego Remusa i myślę, że to może być to czego szukasz.

https://www.youtube.com/watch?v=Xb2vK7gHV2s

Dlaczego tylko przez tydzień ? Założyłeś coś innego ? Czy za głośny był na codzień ?


--------------------
CLA 45 AMG stage 2 Performance Package
_https://m.facebook.com/MercedesCLA45
M5 F10 710/900 było
GTR MY17 jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotor
post Sun, 26 Jun 2016 - 11:16
Post #4


Frequent User
Dołączył: Wed, 21 October 2015
Skąd: Warszawa





A45 które spontanicznie kupiłem praktycznie z dnia na dzień miało dwie "wady" wyposażeniowe (brak foteli i wydechu performance) abym mógł je uznać za wymarzoną konfigurację.
Nad fotelami pracuję wink.gif natomiast walkę z wydechem potraktowałem jako priorytet chociaż na samym początku użytkowania próbowałem się sam oszukiwać, że ten normalny wydech nie jest wcale taki zły tongue.gif . Niestety ASO (rozmawiałem z paroma) kilkakrotnie zdecydowanie zaprzeczyło, że można wymienić wydech na performance - uprzedzając fakty, nie poddałem się (mam już teraz performance) i udowodniłem, że nie mają racji biggrin.gif
W międzyczasie szukałem innych rozwiązań, zgłębiłem totalnie temat do tego stopnia, że mogę się nieskromnie mianować samozwańczym królem wiedzy o układach wydechowych do 45 wink.gif
Przekopałem się przez Supersprinta, Armytrix, nieprzyzwoicie drogiego Brabusa oraz inne wynalazki i wybór padł na tego Remusa - korzystając z okazji szczerze polecam polskiego importera za niespotykany wręcz profesjonalizm w porównaniu z przedstawicielami innych marek.
Wytrzymałem tydzień i wszystkim poszukującym mocnych wrażeń dźwiękowych mogę spokojnie go polecić. Dla mnie, użytkując samochód na co dzień było zdecydowanie za głośno. W mieście, uprawiając ekojazdę wink.gif dało się jeszcze to jakoś przeżyć ale w nawet krótkiej trasie totalna masakra laugh.gif . Wydech w trybie najcichszym (skrzynia C + zamknięte klapy) jest duuuużo głośniejszy od performance przy trybie S lub M. W miarę dynamiczny start ze świateł zawsze się kończył tym, że ludzie na pobliskim przystanku w panice odskakiwali dwa kroki w tył od krawężnika smile.gif
Generalnie te wszystkie aftermarketowe wydechy są idealną propozycją dla tych co uważają, że 45 z performance'm jest niewiele głośniejszy od Priusa lub używają auta jako weekendową zabawkę smile.gif
Według mnie, po półrocznej walce, oryginalny performance jest idealny, Remus na tle alternatywnej konkurencji nie jest najgłośniejszy ale i tak drze ryja jak opętany - dla mnie to było nie do zaakceptowania no ale zależy kto co lubi i ile ma lat biggrin.gif
Wszystkie moje powyższe doświadczenia dotyczą tylko układu cat-back.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MegaAerox
post Sun, 26 Jun 2016 - 18:26
Post #5


User
Dołączył: Fri, 28 November 2014
Skąd: Trojmiasto





To coś dla mnie biggrin.gif mam downpipe bez kata i jeszcze mi chicho biggrin.gif ile dałeś można wiedzieć ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotor
post Sun, 26 Jun 2016 - 18:58
Post #6


Frequent User
Dołączył: Wed, 21 October 2015
Skąd: Warszawa





Komplet (wydech plus sterowanie klapami) to 1928,- euro ale pewnie jak powołasz się na to źródło informacji wink.gif u polskiego przedstawiciela (remus-polska.pl) to nawet przy niekorzystnym przeliczniku w 8 tyś PLN się zmieścisz.

https://www.remus.eu/car.html?vehicleId=1-22-201-1672
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcin J
post Sun, 26 Jun 2016 - 19:33
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Tue, 29 July 2003
Skąd: Niedaleko...całkiem niedaleko





A dlaczego ASO nie chciało założyć performance?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotor
post Sun, 26 Jun 2016 - 20:24
Post #8


Frequent User
Dołączył: Wed, 21 October 2015
Skąd: Warszawa





Zdając sobie sprawę, że kupując "na szybko" stockowy egzemplarz posiadający wadę w postaci braku opcji U21 od początku dusiłem o możliwość zmiany wydechu na performance. Jak to zwykle bywa, na etapie zamawiania i wpłacenie zaliczki słyszałem zapewnienia, że oczywiście sprawdzą, postarają się itp. chociaż od początku miałem wrażenie, że w ASO w ogóle nie wiedzą o co mi chodzi.
Gdy już przelałem 100% i zarejestrowałem samochód to pojawiła się informacja, że się nie da tego zmienić, a na pytania dlaczego uzyskiwałem odpowiedzi, które można było interpretować jako "nie bo nie i spadaj" smile.gif Skontaktowałem się jeszcze z innymi dealerami MB i potwierdzili brak takiej możliwości. Co ciekawe, proponowali mi wymianę na Brabusa za furmankę kasy i jakoś nie mieli przy tej opcji żadnych obiekcji proceduralno-technicznych smile.gif
Potem jarałem się nowym autem ale cały czas nie dawało mi to spokoju. Epizod z Remusem opisałem powyżej ale postanowiłem się nie poddawać smile.gif
Przy okazji wymiany skrzyni, mając już bardzo bezpośredni kontakt z serwisem poruszyłem kolejny raz temat wymiany wydechu. Oczywiście znów było "nie da się bo nie", ciekawe, że doradcy nie byli świadomi w ogóle że w 45 mogą być dwa różne wydechy laugh.gif - niejako spełniłem zaszczytną misję ich uświadamiania.
Podpierając się http://mb-teilekatalog.info podałem nr katalogowy wydechu performance i poprosiłem o zamówienie. Pierwsza reakcja po paru dniach była już bardziej liberalna ale dostali pismo z centrali, że "daimler nie udziela wsparcia takiej wymianie i klient oraz ASO robią to na własną odpowiedzialność" więc po prostu zamówiłem konkretną część (A 176 490 05 21), zasugerowałem przyzwoity rabat za edukację smile.gif ,poprosiłem o jej montaż i moja półroczna gehenna wreszcie się zakończyła biggrin.gif
Nie byłbym jednak sobą gdybym nie próbował zgłębić do końca przyczyn wcześniejszego odmawiania zmiany bo technicznie absolutnie nie ma żadnych przeciwwskazań.
Na chwilę obecną jestem przekonany, że chodzi o niezgodność z homologacją i zapisane tam wartości dB bo auto z fabrycznie założonym performance ma je na pewno wyższe.
Mój egzemplarz z normalnym, fabrycznie zamontowanym wydechem, ma wpisane w pozycji 46 homologacji 102 i 74 dB.
Aby mieć 100% pewność w dużym wątku o A45 kilka razy zwracałem się do Was z prośbą o podanie wartości hałasu z performance z homologacji ale niestety nie doczekałem się odpowiedzi - w centrali MB też zadałem to pytanie ale efekt ten sam co tu wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
micky
post Mon, 27 Jun 2016 - 08:11
Post #9


Super User
Dołączył: Tue, 17 December 2002
Skąd: Kraków





Ja jestem mega zadowolony z połączenia wydechu performance z customowym dp/mp.
Potrafi być naprawdę głośno na S,M ale w codziennym miejskim użytkowaniu na C da się wytrzymać biggrin.gif


https://youtu.be/jf8jZztd4XY
https://youtu.be/xRQIAXOXgSs


--------------------
CLA 45 AMG stage 2 Performance Package
_https://m.facebook.com/MercedesCLA45
M5 F10 710/900 było
GTR MY17 jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
poolak
post Tue, 28 Jun 2016 - 22:44
Post #10


User
Dołączył: Sun, 26 October 2008
Skąd: Białystok





Na jednym z zagranicznych forów odnalazłem ciekawą dyskusję na temat różnic między układem standard a performance.
Jeden z użytkowników twierdzi (bazując na własnych doświadczeniach), że aby uzyskać układ performance, należy usunąć jeden z tłumików (pierwszy).
Teoretycznie wydaje się to nielogiczne, jednak w świecie motoryzacji od dłuższego czasu panuje moda na "płacenie więcej za mniej".
Ciekawe, czy to tak działa?
Poniżej link do forum:
http://www.mercedescla.org/forum/14-merced...standard-3.html

Cytat z wypowiedzi jednego z użytkowników:
"So following up on my previous post...I just picked up my new CLA 45 AMG and it had the "standard" exhaust. I had a qualified exhaust shop remove the first resonator and weld in a stainless straight pipe. This , as far as I have been told is basically what the "performance" exhaust is. I have to say there is a noticeable difference now, especially at a cold start and when on the throttle. More throaty and aggressive. The pops and crackles are more pronounced as well. Only cost about $100 too!"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotor
post Tue, 28 Jun 2016 - 23:36
Post #11


Frequent User
Dołączył: Wed, 21 October 2015
Skąd: Warszawa





CYTAT(poolak @ Tue, 28 Jun 2016 - 22:44) *
Na jednym z zagranicznych forów odnalazłem ciekawą dyskusję...

Na swojej półrocznej wyboistej wydechowej drodze w poszukiwaniu różnych rozwiązań przekopałem chyba wszystkie zagraniczne fora (także to amerykańskie CLA, które zacytowałeś) i na brytyjskich jest chyba najwięcej konkretnych informacji chociaż tam panuje mega burdel smile.gif i trzeba być cierpliwym żeby przez nie przebrnąć.
Oczywiście miałem podobne pomysły, kontaktowałem się nawet z Supersprintem bo oni mają w ofercie taki kawał rury za grosze co zastępuje pierwszy tłumik. Powstrzymałem się jednak z cięciem wydechu w prawie nowym samochodzie (oryginał jest zrobiony z jednego kawałka) żeby w razie czego nie dać argumentów ASO, że było rzeźbione gdy coś poważniejszego w aucie się wysypie. Może trochę na wyrost ale wolałem odpuścić takie ryzyko w przyszłości smile.gif
Zwróć też uwagę, że wywalenie pierwszego tłumika z normalnego układu nie gwarantuje Ci efektu do jakiego dążysz bo drugi tłumik (w performance niby pierwszy) wygląda zupełnie inaczej i przypomina taką niby zgniecioną z jednej strony strumienicę. Nie ma też żadnej pewności, że końcowy tłumik ma takie same bebechy chociaż pozornie z zewnątrz tak to wygląda wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
poolak
post Wed, 29 Jun 2016 - 06:21
Post #12


User
Dołączył: Sun, 26 October 2008
Skąd: Białystok





Udało mi się znaleźć zdjęcie wersji podstawowej.
Dobrze byłoby dla porównania performance obejrzeć.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotor
post Wed, 29 Jun 2016 - 07:52
Post #13


Frequent User
Dołączył: Wed, 21 October 2015
Skąd: Warszawa





CYTAT(poolak @ Wed, 29 Jun 2016 - 06:21) *
Udało mi się znaleźć zdjęcie wersji podstawowej.
Dobrze byłoby dla porównania performance obejrzeć.

Wystarczy, że wpiszesz w google nr części jaki podałem (A1764900521) i grafika wszystko Ci pokaże smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
poolak
post Thu, 14 Jul 2016 - 14:50
Post #14


User
Dołączył: Sun, 26 October 2008
Skąd: Białystok





Prosta przeróbka układu wydechowego A45:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotor
post Thu, 14 Jul 2016 - 15:23
Post #15


Frequent User
Dołączył: Wed, 21 October 2015
Skąd: Warszawa





Wyciąłeś tylko jeden czy obydwa?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
micky
post Thu, 14 Jul 2016 - 15:25
Post #16


Super User
Dołączył: Tue, 17 December 2002
Skąd: Kraków





Poolak jak wygląda sprawa głośnośći po wycięciu drugiej puszki ? - w układzie wydechowym Performance jest tylko jedna w tylnej części jak na foto.
Downpipe aftermarketowy też masz zamontowany ?
Przypuszczam że zrobiło się dosyć głośno.
Dla mnie po montażu seryjnego DP/MP zrobiło się mega cicho jak w CLA 200 - nie lubię biggrin.gif


--------------------
CLA 45 AMG stage 2 Performance Package
_https://m.facebook.com/MercedesCLA45
M5 F10 710/900 było
GTR MY17 jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
poolak
post Thu, 14 Jul 2016 - 16:48
Post #17


User
Dołączył: Sun, 26 October 2008
Skąd: Białystok





Jeszcze nie testowałem za wiele ponieważ nie miałem czasu, ale pierwsze wrażenie jest takie, ze w trybie C pojawiły się delikatne strzały przy odjęciu gazu, nie jest dużo głośniej.
Natomiast w trybie S jest już na prawdę bardzo dobrze, strzały przy zmianie biegów są dużo głośniejsze, ale najbardziej cieszy poprawa dźwięku przy odjeciu gazu.
jeśli ten układ mi się spodoba, zamówię kompletny środek układu.
Chętnie też zestawiłbym to z układem performance.
Generalnie rzecz ujmując - pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne.
Ps. Wyciąłem obydwa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Carlos_Petardos
post Wed, 03 Aug 2016 - 08:56
Post #18


Rookie
Dołączył: Sat, 09 April 2016





Jak wygląda sprawa z wycięciem tłumika/tłumików w wydechu performance? Wlasnie zastanawiam sie nad takim posunięciem bo po roku jazdy na tym wydechu zaczyna mi brakować głośności tongue.gif najbardziej zależy mi na wydobyciu brzmienia silnika bo strzały sa odpowiednio głośne smile.gif czy moze to wpłynąć w jakiś sposób na gwarancje i gdzie ewentualnie przeprowadzić taka operacje? (Najlepiej warszawa i okolice)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
miselton
post Wed, 31 Aug 2016 - 10:14
Post #19


Rookie
Dołączył: Mon, 29 August 2016





Pamiętać trzeba oczywiście, że musi to robić ktoś ogarnięty żeby za chwilę się check engine nie świecił.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
poolak
post Wed, 31 Aug 2016 - 16:57
Post #20


User
Dołączył: Sun, 26 October 2008
Skąd: Białystok





Usunięte elementy pełnią jedynie funkcję rezonatorów eliminujących niepożądane wibracje.
Są to elementy przelotowe, więc ni jak się mają do przepływu spalin w układzie. Chyba smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 18:20