Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Żółte blachy a zmiana silnika/pojemności
sari
post Mon, 27 Mar 2017 - 21:48
Post #1


Frequent User
Dołączył: Thu, 07 January 2016





Panowie z Waszego doświadczenia lub z tego co słyszeliście na ile akceptowana przez rzeczoznawce jest zmiana jednostki na znacznie młodszą przy zachowaniu oryginalności pojazdu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 27 Mar 2017 - 21:48
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Rezor
post Mon, 27 Mar 2017 - 22:06
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Zależy od rzeczoznawcy i samochodu. Dopuszcza się modyfikacje samochodu jeśli pochodzą z jego epoki. Strokera raczej nikt nie będzie w stanie łatwo zweryfikować ze swapem już gorzej, chyba że taka była wtedy moda. Przykład to amerykańskie fordy i dwie różne v8. Cleveland i Windsor. Ludzie zakładali głowice z Windsora na Clevelanda i powstawał popularna hybryda Clevor


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kkkacper
post Tue, 28 Mar 2017 - 15:51
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Fri, 31 December 2010
Skąd: pomorskie





Sari jesli pytasz o swoj przyklad to raczej moze byc niedopuszczalna.. chociaz wiadomo jak to w tym kraju jest, z kim zagadasz tyle zalatwisz..


--------------------
Szukasz wtrysków? Zapraszam ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PietereQ
post Thu, 30 Mar 2017 - 14:26
Post #4


Super User
Dołączył: Tue, 15 February 2005
Skąd: Poznań





Dlatego nie widzę żadnego sensu w rejestrowaniu zabytków na żółte, jedynie poza przypadkami gdy nie mamy papierów do samochodu. Jak dla mnie od pewnego czasu żółte tablice to aspiracyjny szpan na zasadzie "jeżdżę starym autem nie dlatego, że jestem biedny, tylko mnie stać na taką fanaberię" Widać to na całej masci E30, w124, 125p i innych "niespotykanych" klasyków...

A wracając do pytania, skoro upaństwawiasz własne auto wpisując je w rejestr zabytków, to stajesz się jego kustoszem i Twoim obowiązkiem jest utrzymanie tego auta w oryginale - głównych podzespołów takich jak silnik wymieniać nie można bez zgody konserwatora. Wsadzenie znacznie nowszego silnika dyskwalifikuje takie auto jako pojazd zabytkowy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sari
post Sat, 01 Apr 2017 - 10:57
Post #5


Frequent User
Dołączył: Thu, 07 January 2016





PietereQTroszkę nad interpretujesz. Żółte przede wszystkim to zaleta przy dzwonie, kolejna sprawa to nie mam zamiaru zmieniać nic po opinii rzeczoznawcy. Tylko wprowadzam zmianę przed rozpoczęciem procedury. Pytam tutaj nie o etykę tylko o Wasze doświadczenia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marszall
post Sun, 02 Apr 2017 - 19:32
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Sun, 08 July 2012





Ciekawi mnie to zformuowanie modyfikacje z epoki. Czyli jak zalozylem silnik ktory w tym modelu wystepowal i chcialbym go tez stuningowac na "epokowych" gratach to nadal mam szanse na zolte tablice jakby co?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Wed, 12 Apr 2017 - 21:06
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Takie same jakbys wstawił zupełnie inny silnik. Chyba ze tloki czy tam wałki sobie wymienisz na inne. Rozmawialem z sedzią technicznym pzm i jest tak jak kkkacper pisze. Po przejsciu na żółte trzeba trzymać się zasad


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Q40
post Wed, 12 Apr 2017 - 23:15
Post #8


Super User
Dołączył: Mon, 30 March 2015





CYTAT(marszall @ Sun, 02 Apr 2017 - 19:32) *
Czyli jak zalozylem silnik ktory w tym modelu wystepowal i chcialbym go tez stuningowac na "epokowych" gratach to nadal mam szanse na zolte tablice jakby co?

nie, auto ma być seryjnie oryginalne to priorytet "klasyków".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Thu, 13 Apr 2017 - 11:12
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





A jeżeli wstawimy najmocniejszy silnik jaki występował w danym nadwoziu i do tego najkrótsza skrzynia jaka występowała w tym nadwoziu ?
Reszta auta oryginalna, bardzo dobrze zachowana.


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Thu, 13 Apr 2017 - 12:15
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





@up
Rozmawiałem z facetem który ma mustanga na żółtych i właśnie przerabia go tak żeby mieć 4ro biegowy automat montowany w 4tej generacji i podobno nie ma problemu.


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinm
post Thu, 13 Apr 2017 - 20:38
Post #11


Super User
Dołączył: Tue, 17 July 2007





Z jednej strony coś podłubać można, z drugiej zabytek ma sens (i wartość) wtedy, kiedy jest jak najbliższy temu, co wyszło z fabryki.

Moim zdaniem to właśnie odróżnia stare auto od zabytkowego, że w starym aucie można zrobić wszystko wg własnego pomyślunku, byle było zgodne z przepisami i przeszło przegląd techniczny, a w zabytku powinno się dążyć do oryginału. Inaczej: to trochę jakbyś zabytkowy budynek z cegły ocieplił styropianem, bo będzie cieplej i będziesz mógł wybrać kolor tynku...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sari
post Thu, 13 Apr 2017 - 22:30
Post #12


Frequent User
Dołączył: Thu, 07 January 2016





Panowie tutaj nikt nie chce rozpatrywać żółtych blach jako podnoszenia/obniżania wartości, prestiżu, bólu dupy itp. Żółte blachy się po prostu opłacają przy stłuczce i dlatego wielu ludzi się na nie decyduje, prawda jest taka że wiele leży po stronie właściciela i jego umiejętności przekonywania rzeczoznawcy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simon.pg
post Mon, 01 May 2017 - 07:51
Post #13


Frequent User
Dołączył: Sun, 14 April 2013
Skąd: Gdańsk





Zakładając, że jeździsz dużym fiatem i wymienisz 1.5 na 2.0 dohc to płaczu nie będzie, jeśli tak jak ja jesteś audikowy i wywalisz wolnossące 2.2 by wsadzić silnik który występował w takim nadwoziu czyli 2.2 10vt to spoko. Jeśli jednak planujesz robić swapa z motorem który jest dobrze połowę młodszy od twojego biorcy to słabo.

Póki jeździć będziesz sam sobie na spacery, nie będziesz pokazywać tego na spotach, chwalić się na forach i chodzić z tym to konserwy to nawet wiedzieć nie będzie. Jeśli jednak wstawisz świeży wynalazek to "żółtoblaszastego" a kogoś dupa boleć będzie i naskrobie do pana od zabytków to może przywołać Ciebie do porządku.

Twoim zadaniem jest utrzymać obiekt objęty ochroną w stanie nie pogorszonym. Znam jednak przypadek zarejestrowania pojazdu na żółte ze względu na brak dokumentów, przerobienie go zgodnie z uknutym planem w głowie właściciela a następnie wystąpienie do rzeczoznawcy ponownie o stwierdzenie utraty wartości zabytkowej pojazdu. Owszem jest to możliwe i dzięki temu zaczęło śmigać na białych blachach. Łatwiej to sprzedać z zyskiem, a i niejednokrotnie odbudowa czy kompleksowy remont w oryginał naprawdę potrafi dać w kość stąd takie machloje;]

Ja jestem jednakże zdania, że skoro ktoś zakupił egzemplarz i zrobił z niego zabytek to niechaj on będzie zabytkiem w oryginale bo tylko takie trzymają wartość. Ja przynajmniej taki mam plan;]

Go to the top of the page
 
+Quote Post
K@rol
post Sun, 07 May 2017 - 17:58
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 December 2005





Mi sie wydaje,ze z tymi ''zoltymi'' troche ''wolna amerykanka''

Po sieci krazy zdjecie W123 polakierowanego na jakis granatowy kolor, ma brewki, spoilery i zolte blachy... z 5 lat temu widzialem w Poznaniu E34 Touring na zoltych....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xxMAXIMxx
post Sun, 07 May 2017 - 19:48
Post #15


Super User
Dołączył: Sun, 08 April 2012





K@rol to prawda. Wszystko zależy od rzeczoznawcy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simon.pg
post Wed, 10 May 2017 - 06:19
Post #16


Frequent User
Dołączył: Sun, 14 April 2013
Skąd: Gdańsk





Tyle tylko, ze rzeczoznawca robi przygotowuje dokumentacje na zlecenie właściciela pojazdu. Konserwator natomiast przyjmuje takie auto lub nie. Nie jest zobowiązany do wydania pozytywnej decyzji.

W trójmieście a w sumie na jego obrzeżach na żółtych spotkać można lupo, pastucha b5, cayene i jeszcze kilka dziwactw którym nadano prawo legitymowania się żółta blacha. Tyle tylko, ze owe auta jako własności muzealne maja ku temu prawo by być żółto blaszastymi.

Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 12:37