Shoutbox 0 nowych PW 


32 Stron V  « < 24 25 26 27 28 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Nowa Tesla Roadster 2020, 0-100 1,96s, 1/4mili 8.9s v-max 400 km/h
jackkpl
post Wed, 25 Apr 2018 - 13:23
Post #501


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(piwo @ Wed, 25 Apr 2018 - 11:21) *
pytanie co jest lepszym rozwiazaniem. wprowadzac produkcje elektrykow czy np skupic sie na dluzszym zyciu benzynowych aut i ograniczyc sprzedaz tak by kazde auto jezdzilo po 20 lat a nie zmieniac auta co pare lat i produkowac co chwila nowy samocho. dwa trzeba zastanowic sie co jest zrodlem zanieczyszczenia. trnsport czy przemysl? moze bardziej ograniczac to co zanieczyszcza bardziej i skupic sie na tym? moze zamiast trabic kto jest glupi zaproponowac proste sposoby na poprawe jakosci powietrza czyli zabronic sprzedazy piecow weglowych, nakazac w kazdym domu uzywanie piecy gazowych. zabronic sprzedazy diesli. nakazac w kazdym samochodzie benzynowym montowac lpg w fazie cieklej. zakazac na drogach poruszania sie pojazdom 40tonowym i przeniesc ten transport na kolej i barki. to sa proste rozwiazania na dzis a nie tam zew elektrykow ktore zalet nie maja i nie zmienia jakosci poweitrza kompletnie nic.

Piwo, akcja na zmianę pieców to jest znowu skok na kasę. Jest opracowana technologia produkcji węgla , który emituje znacznie mniej zanieczyszczeń. Dostałeś nawet link do filmiku, gdzie facet na ten temat mówi smile.gif. Tylko problem jest taki,że zastosowanie tego węgla to koszt 7mld pln w perspektywie 8-10 lat, a wymiana pieców to 70 mld. Oczywiście piece dobre, bo zagraniczne wink.gif.

http://teleexpress.tvp.pl/22840150/niebieski-wegiel


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 25 Apr 2018 - 13:23
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
lagadula
post Wed, 25 Apr 2018 - 20:44
Post #502


Forum Homee
Dołączył: Fri, 11 May 2007
Skąd: Poznań





CYTAT(Type-R @ Wed, 25 Apr 2018 - 13:04) *
Skoro lejesz, to czemu się tak bulwersujesz? Wyczuwam zarozumiałego buca, przekonanego o własnym mesjaniźmie biggrin.gif Zabraknie mi tlenu w powietrzu? biggrin.gif I szynki? (wtf?) Nieźle was tam przeprali w tej sekcie.



".... zabronic sprzedazy diesli." Nie zabronisz sprzedaży żadnych diesli, bo w pewnych warunkach, są one, i długo będą, niezastąpione.



Czy ty wogóle rozumiesz co się dzieje z klimatem i planetą ? Interesujesz się tym ? Nie, żadna sekta mnie nie przeprała. Po prostu czytam , oglądam, interesuję się. Bo chcę żeby moje dzieci i wnuki miały gdzie żyć.


--------------------
5L -> 5P // 30 6L 120
H 3P 20 1L # 80 4-P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Type-R
post Wed, 25 Apr 2018 - 21:19
Post #503


Super User
Dołączył: Fri, 03 February 2006





Jarmuż, topinambur i maseczki smogowe, powinny pomóc ci przedłużyć agonię w tym skrajnie niekorzystnym środowisku o parę lat. Po szczegółowe rady, zwróć się do eko-vege aktywistów - ale widzę że już to zrobiłeś.

Ja tymczasem idę przejechać się swoim blachosmrodem, nie spełniającym nawet Euro6, i przyczynię się tym do śmierci 0,0006 misia polarnego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Thu, 26 Apr 2018 - 07:58
Post #504


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Type-R...sorry ale swoim ironicznym dowcipem nie przykryjesz braku podstawowej wiedzy w tym temacie.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Type-R
post Thu, 26 Apr 2018 - 08:47
Post #505


Super User
Dołączył: Fri, 03 February 2006





Ależ nie mam zamiaru. Nawet nie próbuję porównywać swojej mizernej wiedzy z takimi samozwańczymi eko-ekspertami biggrin.gif


Aha, Panowie, zanim znowu zaczniecie pier...ić głodne kawałki, nie zapomnijcie poprosić, aby waszą wspaniałą Kię Ceed, opony na pojeżdżawki, czy cokolwiek innego, dostarczył kurier/laweta na pedały. No bo przecież chyba nie z tym okropnym dieslem?!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 26 Apr 2018 - 12:50
Post #506


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Type-R @ Thu, 26 Apr 2018 - 08:47) *
Ależ nie mam zamiaru. Nawet nie próbuję porównywać swojej mizernej wiedzy z takimi samozwańczymi eko-ekspertami biggrin.gif


Aha, Panowie, zanim znowu zaczniecie pier...ić głodne kawałki, nie zapomnijcie poprosić, aby waszą wspaniałą Kię Ceed, opony na pojeżdżawki, czy cokolwiek innego, dostarczył kurier/laweta na pedały. No bo przecież chyba nie z tym okropnym dieslem?!!

Nawet jak masz trochę racji, to tym ironizowaniem robisz sobie tylko wrogów. A po takich przepychankach jak w piaskownicy ciężko będzie znaleźć wam wspólne stanowisko.

Weź pod uwagę efekt skali- samochód wyścigowy jeździ 10-100x mniej km , niż przeciętny dupowóz. Do tego samochodów wyścigowych jest (strzelam) 1 na 10000 normalnych. Diesele nigdy nie powinny trafić do samochodów osobowych.
Ja jestem bardzo wrażliwy na smród z diesela (w starym mercu 115 2.0d wymiotowałem po paru minutach postoju z włączonym silnikiem). Nawet najnowszy diesel , za którym jechałem smierdział dieselem pomimo wielu super technologii i tego nie przeskoczysz. Bez znaczka na klapie bez problemu mogłem rozpoznać, ktory ma diesela pod maską. Możesz ten syf próbować wyłapywać, ale nie zmieni to faktu, że diesel truje. W mocno obciążonych sprzętach taki silnik ma sens ekonomiczny, ale niestety ekonomia już dawno temu przestała być ważna - liczy się biznes i kasa. Dlatego pcha się takie diesele do aut, proponuje technologię za miliony, a później serwisy pękają w szwach.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Type-R
post Thu, 26 Apr 2018 - 17:05
Post #507


Super User
Dołączył: Fri, 03 February 2006





CYTAT(jackkpl @ Thu, 26 Apr 2018 - 12:50) *
Nawet jak masz trochę racji, to tym ironizowaniem robisz sobie tylko wrogów. A po takich przepychankach jak w piaskownicy ciężko będzie znaleźć wam wspólne stanowisko.

Weź pod uwagę efekt skali- samochód wyścigowy jeździ 10-100x mniej km , niż przeciętny dupowóz. Do tego samochodów wyścigowych jest (strzelam) 1 na 10000 normalnych. Diesele nigdy nie powinny trafić do samochodów osobowych.
Ja jestem bardzo wrażliwy na smród z diesela (w starym mercu 115 2.0d wymiotowałem po paru minutach postoju z włączonym silnikiem). Nawet najnowszy diesel , za którym jechałem smierdział dieselem pomimo wielu super technologii i tego nie przeskoczysz. Bez znaczka na klapie bez problemu mogłem rozpoznać, ktory ma diesela pod maską. Możesz ten syf próbować wyłapywać, ale nie zmieni to faktu, że diesel truje. W mocno obciążonych sprzętach taki silnik ma sens ekonomiczny, ale niestety ekonomia już dawno temu przestała być ważna - liczy się biznes i kasa. Dlatego pcha się takie diesele do aut, proponuje technologię za miliony, a później serwisy pękają w szwach.


Jestem w takim wieku, że stać mnie na to, zeby samemu dobierać sobie towarzystwo, i nie szukam na siłę kolegów, tym bardziej na forum. Choć oczywiście nie odtrącę wyciągniętej ręki.

Co do diesli - żadnego obecnie nie posiadam - ale nie mam na ich miejscu obsesji, nie wymiotuję na ich widok, itp. W samochodach użytkowych są, i długo bedą, niezastapione, a i w osobówkach eksploatowanych na długich trasach mają sens. Co ciekawe, za ekspansję diesli sprzed lat, głównie w Europie, odpowiada właśnie lobby ekologiczne, które mocno forsowało ten rodzaj napędu, m.in. jako bardziej ekologiczny. I, jak zwykle, okazali się być niekompetentnymi idiotami...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Type-R
post Thu, 26 Apr 2018 - 17:06
Post #508


Super User
Dołączył: Fri, 03 February 2006





CYTAT(jackkpl @ Thu, 26 Apr 2018 - 12:50) *
Nawet jak masz trochę racji, to tym ironizowaniem robisz sobie tylko wrogów. A po takich przepychankach jak w piaskownicy ciężko będzie znaleźć wam wspólne stanowisko.

Weź pod uwagę efekt skali- samochód wyścigowy jeździ 10-100x mniej km , niż przeciętny dupowóz. Do tego samochodów wyścigowych jest (strzelam) 1 na 10000 normalnych. Diesele nigdy nie powinny trafić do samochodów osobowych.
Ja jestem bardzo wrażliwy na smród z diesela (w starym mercu 115 2.0d wymiotowałem po paru minutach postoju z włączonym silnikiem). Nawet najnowszy diesel , za którym jechałem smierdział dieselem pomimo wielu super technologii i tego nie przeskoczysz. Bez znaczka na klapie bez problemu mogłem rozpoznać, ktory ma diesela pod maską. Możesz ten syf próbować wyłapywać, ale nie zmieni to faktu, że diesel truje. W mocno obciążonych sprzętach taki silnik ma sens ekonomiczny, ale niestety ekonomia już dawno temu przestała być ważna - liczy się biznes i kasa. Dlatego pcha się takie diesele do aut, proponuje technologię za miliony, a później serwisy pękają w szwach.


Jestem w takim wieku, że stać mnie na to, zeby samemu dobierać sobie towarzystwo, i nie szukam na siłę kolegów, tym bardziej na forum. Choć oczywiście nie odtrącę wyciągniętej ręki.

Co do diesli - żadnego obecnie nie posiadam - ale nie mam na ich miejscu obsesji, nie wymiotuję na ich widok, itp. W samochodach użytkowych są, i długo bedą, niezastapione, a i w osobówkach eksploatowanych na długich trasach mają sens. Co ciekawe, za ekspansję diesli sprzed lat, głównie w Europie, odpowiada właśnie lobby ekologiczne, które mocno forsowało ten rodzaj napędu, m.in. jako bardziej ekologiczny. I, jak zwykle, okazali się być niekompetentnymi idiotami...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 26 Apr 2018 - 17:15
Post #509


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Dlatego w norwegii protestowali na proby wprowadzenia zakazu ruchu dieseli pare lat temu w oslo. Najpierw ich motywowali do zakupu dieseli jako ekologicznych a pozniej ban. No ale i tak zakaz wprowadzili , tylko pare lat pozniej smile.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lagadula
post Fri, 27 Apr 2018 - 08:14
Post #510


Forum Homee
Dołączył: Fri, 11 May 2007
Skąd: Poznań





CYTAT(Type-R @ Thu, 26 Apr 2018 - 17:06) *
Jestem w takim wieku, że stać mnie na to, zeby samemu dobierać sobie towarzystwo, i nie szukam na siłę kolegów, tym bardziej na forum. Choć oczywiście nie odtrącę wyciągniętej ręki.

Co do diesli - żadnego obecnie nie posiadam - ale nie mam na ich miejscu obsesji, nie wymiotuję na ich widok, itp. W samochodach użytkowych są, i długo bedą, niezastapione, a i w osobówkach eksploatowanych na długich trasach mają sens. Co ciekawe, za ekspansję diesli sprzed lat, głównie w Europie, odpowiada właśnie lobby ekologiczne, które mocno forsowało ten rodzaj napędu, m.in. jako bardziej ekologiczny. I, jak zwykle, okazali się być niekompetentnymi idiotami...


Postanowiłem nie marnować na Ciebie więcej czasu durniu, do tego złośliwy, a to oznaka słabości i niezrównoważenia. Ale żeby nie zapędzać się w wycieczki osobiste.

Mam diesla z dużym przebiegiem, nadal z FAP, turbo benzynę, i dwa n/a PB. Nie boję się nimi jeździć. Mam rower, uprawiam amatorsko MTB, wsiadam często do rajdówek, pracuję w warsztacie, szkoliłem też mechaników na zaświadczenie do pracy z układami klimatyzacji, staram się interesować ekologią w sensie planety jako zasobu. Nie jestem takim ignorantem jak ty, któremu się wydaje że nic się nie dzieje. Nie jestem eko - świrem, ale staram się być świadom.

Wiesz jaka jest gruba warstwa ozonowa i co się stanie jak zniknie ? Wiesz co ją zuboża ? Czynnik R134A. 400.000.000 (tak 400 milionów) samochodów z klimatyzacją na świecie. Z każdego czynnik. uchodzi. Dlatego też zakazali używać R12 i dlatego wprowadza się 1234yf lub CO2, jak Mercedes.

Znasz chociaż pobieżnie problem afery VW z dieslami w USA ? CleanDiesel ? Wszyscy mysleli że czysty diesel będzie lepszy od benzyny. Ale nikt nie przewidział że tacy ignoranci jak ty będą oszukiwać. Nikt by nie ryzykował lobbowania eko diesla jesli wiedziałby o przekroczonych normach. Kilkusetkrotnie !

Wiesz że NOx jest główną częścią składową smogu ? Bo rozkładając się w powietrzu powoduje ocieplenie i zagęszczenie powietrza. Nie chodzi o dym w rury wydechowej. A o to co nie widać.

Wiesz o ile stopniał lód na Antarktydzie i Antarktyce ? W zależności od miejsca jest to ok 10 metrów. Przez ostatnie kilkanaście lat.



Absolutnie nie stawiam tezy że to człowiek doprowadził do zmian klimatu. Ale na pewno jesteśmy składową tego. I jeśli nie zrobimy coś z tym to zanim się utopimy, prawdopodobnie udusimy się głodując.

Proponuję Ci obejrzeć dokument z Di Caprio o klimacie. To na początek Ci starczy, bo pokazuje łopatologicznie co się teraz dzieje.

I kop w leżącego leci. Wyciągasz ładowarkę z gniazdka po skończeniu ładowania ? Zakręcasz wodę jak myjesz zęby ?


--------------------
5L -> 5P // 30 6L 120
H 3P 20 1L # 80 4-P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Type-R
post Fri, 27 Apr 2018 - 09:15
Post #511


Super User
Dołączył: Fri, 03 February 2006





Szkoda mi czasu, i nomen omen, prądu, na komentowanie tego bełkotu, i truizmów, przepisanych chyba z czytanki dla gimnazjalistów, albo ulotki innogy. Nie bardzo mnie interesują twoje dokonania, tym bardziej, że jak widać, nie są szczególne. Idż sprawdzić, czy wyciągnąłeś ładowarkę, bo umrze miś polarny, dęty pajacu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skrzatbz
post Fri, 27 Apr 2018 - 09:29
Post #512


Frequent User
Dołączył: Sun, 08 August 2010
Skąd: Busko Zdrój





Hahaha dobre biggrin.gif Lagadula słyszałeś kiedyś o cyklach Milankovicia? Ziemia widziała nie takie cyrki jak topnienie 10metrów lodowców przez kilkanaście lat. Dasz wiarę, że kiedyś na Grenlandii rosły drzewa bananowe? A tam gdzie dziś żyją pingwiny to szalały dinozaury. Nie neguję również, że człowiek się nie przyczynia totalnie do syfu, bo się przyczynia. Ale......
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Type-R
post Fri, 27 Apr 2018 - 09:32
Post #513


Super User
Dołączył: Fri, 03 February 2006





"Hahaha dobre biggrin.gif Lagadula słyszałeś kiedyś o cyklach Milankovicia?"
Wtf? Tego nie było w ulotce Stoenu! Ani w filmie z DiCaprio biggrin.gif

" A tam gdzie dziś żyją pingwiny to szalały dinozaury..."
Przecież dinozaury wykończyły diesle.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 27 Apr 2018 - 12:30
Post #514


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(lagadula @ Fri, 27 Apr 2018 - 08:14) *
...
Wiesz jaka jest gruba warstwa ozonowa i co się stanie jak zniknie ? Wiesz co ją zuboża ? Czynnik R134A. 400.000.000 (tak 400 milionów) samochodów z klimatyzacją na świecie. Z każdego czynnik. uchodzi. Dlatego też zakazali używać R12 i dlatego wprowadza się 1234yf lub CO2, jak Mercedes.
..


http://mojafirma.infor.pl/moto/eksploatacj...amochodzie.html

Akurat jak już im tak bardzo zależy na ekologii, to mogliby zrobić coś, co jest ekologiczne i bezpieczne dla ludzi. A problem jest taki,że ten środek jest niebezpieczny w razie kolizji, patent na ten preparat ma 1 lub 2 firmy na świecie, więc w czyste intencje ekologiczne ciężko uwierzyć.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lagadula
post Fri, 27 Apr 2018 - 20:55
Post #515


Forum Homee
Dołączył: Fri, 11 May 2007
Skąd: Poznań





CYTAT(Type-R @ Fri, 27 Apr 2018 - 09:15) *
Szkoda mi czasu, i nomen omen, prądu, na komentowanie tego bełkotu, i truizmów, przepisanych chyba z czytanki dla gimnazjalistów, albo ulotki innogy. Nie bardzo mnie interesują twoje dokonania, tym bardziej, że jak widać, nie są szczególne. Idż sprawdzić, czy wyciągnąłeś ładowarkę, bo umrze miś polarny, dęty pajacu.


Pawełku, niestety jesteś totalnym ignorantem, do tego zarozumiałym. Typowy polaczek. Pochwal się nam Twoimi osiągnięciami ?


--------------------
5L -> 5P // 30 6L 120
H 3P 20 1L # 80 4-P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Type-R
post Fri, 27 Apr 2018 - 22:36
Post #516


Super User
Dołączył: Fri, 03 February 2006





Pawełku? To jakiś Twój chłopak? biggrin.gif

Nie mam żadnych osiągnięć. Jestem pryszczatym netowym hejterem, znajdującym perwersyjną przyjemność w niszczeniu natury, i odbieraniu szynki Twoim wnukom.


I nie ogladałem filmu z DiCaprio.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Sat, 28 Apr 2018 - 15:43
Post #517


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





Panowie wystarczy udowadniania w internetach kto ma racje i bardziej ciętą riposte
jest weekend, warto skorzystać z fajnej pogody
temat zamykam na kilka dni, az emocje opadną wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Wed, 09 May 2018 - 17:32
Post #518


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





https://www.youtube.com/watch?v=qzBNGIN5E9Y...utu.be&t=59

z humorem otwieram niesmiało temat o tesli wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Wed, 09 May 2018 - 18:35
Post #519


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Hehe
https://youtu.be/kGfa6UuCdgI
11:30 i później fajne podsumowanie
A tymczasem sezon grzewczy się skończył i nagle powietrze jakby mniej smogowe. Cud.
https://pogoda.onet.pl/prognoza-pogody/zieleniec-368624
Już nie ma 400% normy na wieczór a raptem 30%.
Jak nic ludzie przestali jeździć.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
error.
post Thu, 10 May 2018 - 09:40
Post #520


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





CYTAT(cowboy @ Wed, 09 May 2018 - 17:32) *
https://www.youtube.com/watch?v=qzBNGIN5E9Y...utu.be&t=59

z humorem otwieram niesmiało temat o tesli wink.gif


Prawie jak Alfa. laugh.gif I nawet odczucia właściciela chyba nieco podobne, mimo wszystkich ich zalet i wad. wink.gif

CYTAT(piwo @ Wed, 09 May 2018 - 18:35) *
Hehe
https://youtu.be/kGfa6UuCdgI
11:30 i później fajne podsumowanie
A tymczasem sezon grzewczy się skończył i nagle powietrze jakby mniej smogowe. Cud.
https://pogoda.onet.pl/prognoza-pogody/zieleniec-368624
Już nie ma 400% normy na wieczór a raptem 30%.
Jak nic ludzie przestali jeździć.


Spłycasz temat do smogu i tabelek z onetu. Pisałem nie raz nie dwa, smog i jego przyczyny są znane. I składniki także. Jeśli mamy prowadzić dyskusję na poważnie, to musisz w końcu zrozumieć, że na zanieczyszczenie powietrza składa się "trochę" więcej składników. O ile same pyły zawieszone rzeczywiście nie wyglądają jakoś dramatycznie, to w ujęciu godzinowym widać systematyczne wzrosty takich "zapachów" jak ozon, dwutlenek azotu czy dwutlenek siarki (choć tu już bywa różnie).
Go to the top of the page
 
+Quote Post

32 Stron V  « < 24 25 26 27 28 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 15:40