Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> mechanizm róznicowy "torsen"/audi 80 b3 quattro, naprawa mechenizmu róznicowego, lub zmiana skrzyni na "leprza"
seba1025
post Wed, 02 Jul 2008 - 17:22
Post #1


Rookie
Dołączył: Mon, 09 January 2006
Skąd: Płock





witam,
mam takowe pytanie, bede posiadaczem audiczki ktorej sie spsół mechanizm róznicowy typu torsen, da rade to naprawic/wymienic/ zregenerować, czy trzeba zmieniać skrzynie?...w zasadzie jestem juz nastawiony na zmiane skrzyni no ale moze da rade to rozebrać i wymienić... w mechanice jestem wmiare obyty wiec z połaczeniem i ogarnieciem tego mechanizmu napewno problemu jakiegos wiekszego nie bedzie...

druga sprawa to jeśli zmiana skrzyni to moze polecicie jakas leprzą z dłuzszymi przełozeniami itp ogólnie zeby to lepiej smigało i było wytrzymalsze i na wiksze moce...smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 02 Jul 2008 - 17:22
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
DeS
post Wed, 02 Jul 2008 - 23:51
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Thu, 30 January 2003
Skąd: Warszawa





Etka w rękę i szukaj skąd możesz pobrać sobie mechanizm różnicy i tylko jego zmień. Możesz go kupić np. na allegro.

Pozdro


--------------------
S2 Coupe, Coupe quattro, 200 Turbo quattro, Volvo V70 2.4D(5)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kefirsky
post Thu, 03 Jul 2008 - 00:58
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Mon, 24 March 2003
Skąd: Niepolska





Mechanizm można wymienić. Siedzi w ostatniej części skrzyni. Ale może poszukaj innej skrzyni, najlepiej takiej z silnikiem turbo, bo mają dłuższe przełożenia. Napisz jeszcze czy masz silnik R4 czy R5. To ma duże znaczenie. w R4 nie poszalejesz. Do R5 jest dużo więcej możliwości.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
seba1025
post Thu, 03 Jul 2008 - 01:11
Post #4


Rookie
Dołączył: Mon, 09 January 2006
Skąd: Płock





jeszcze nie mam, jade w niedziele po niego(no ale nie wazne) jest to 4 cylindry 2,0 16v audi 80b3 quattro nie wiecie moze od jakich innych wersji konkretnie by pasowała ta skrzynia zeby z tego silniczka mozna było wyciagnac duzo wiecej kucyków i puźniejs ie nie bawic w wymiane...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
konradviper
post Mon, 07 Jul 2008 - 23:58
Post #5


User
Dołączył: Wed, 29 March 2006





Skoro 2.0 16v to możliwe że masz taką nietypową krótką skrzynię z przełożeniem głównym 41/9 - w tych silnikach takie wychodziły.
Sprawdź symbol skrzyni nabity tam, gdzie skrzynia styka się z blokiem, na samej górze. Jeśli to AXN to bankowo krótka skrzynia, innych symboli krótkich skrzyń nie pamiętam ale sprawdzisz to w ETKA
Jeśli okaże się że masz 41/9 to zapraszam bo mam taką do sprzedania.
gg 4629410

pozdr.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pioteros
post Wed, 18 Jun 2014 - 22:38
Post #6


Frequent User
Dołączył: Tue, 20 February 2007





odgrzebuje kotleta... mam jednego torsena luzem, podkladki w srodku sie zciachaly totalnie, zeby sie nieco wyrobily - wiec klasyczny luz powstawl

ma ktos jakies namiar na kogo kto potrafi zredukowac luz na takim mechanizmie? grubsze podkladki itp itd... ktos kto ogarnia takie rzeczy
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 22:26