Shoutbox 0 nowych PW 


13 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Time Attack Poland, Sezon 2021
jackkpl
post Tue, 13 Jun 2017 - 16:27
Post #41


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Dokładnie tak jak Andrzej pisze - spróbuj zrobić cykl na zasadzie zapisujesz się na TrackDay danego toru (może jakieś preferencyjne stawki) i w ramach tego robisz własną klasyfikację. Wtedy nie ma odpowiedzialności prawnej za organizację. Ty pewnie się dogadasz z operatorem toru i będą może zarezerwowane miejsca/sesje pod Twój cykl.

Jak będzie dużo chętnych, to rozwiniesz się i pomyślisz o grubszych imprezach.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 13 Jun 2017 - 16:27
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
GodISmE
post Tue, 13 Jun 2017 - 17:35
Post #42


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





Juz pisalem jaka jest koncepcja, wiec Ameryki nie odkrywacie wink.gif

Na szosty tor nie mam pomyslu... Ale moze do 2018 cos sie zbuduje. Ciekaw jestem jak ten Pixers sie zmaterializuje w dwa tygodnie!? wink.gif

Podzial na klasy tez nie bedzie latwy, przegladnalem TA w IT, UK, DE, US, NL... Co seria to inne grupy!
No i nie wiem co zrobic z supersamochodami, ktore bez problemu wszystkich objada. Jakos niechetnie wreczalbym glowna nagrode warta 4 tys. zlotych posiadaczowi GT3 RS wink.gif Generalka chyba nie ma sensu wiec, tylko nagrody w kazdej klasie.

Mysle ze FI powinny byc osobno od NA. Czy podzial na naped ma sens? Nie jestem przekonany.
NA powinien byc na pojemnosc podzielony a reszta w turbo/supercharger.... no i osobno supesamochody.


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Tue, 13 Jun 2017 - 21:43
Post #43


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Jak natworzysz klas, to się szybko okaże, że na klasę przypada po 2-3 zawodników. To psuje rywalizację i zmniejsza atrakcyjność imprezy. Jeśli zawody będą rozgrywane na szybkich torach to nie unikniesz tego, że będą je wygrywać prosiaki, corvetty czy inne GTR'y. Taka już specyfika tej dyscypliny.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Tue, 13 Jun 2017 - 21:48
Post #44


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





No właśnie po to są klasy: sport, club, pro i niektóre mają osobną kategorie na supercars... różnie to robią w zależności od kraju. Trzeba jeszcze postudiować i pomyśleć. Mój aktualny pomysł to stworzenie klas dopiero po zgłoszeniu się co najmniej 25-ciu zawodników (będzie dostępny formularz do rejestracji na stronie www i FB). Pewnie się okaże wtedy jakie klasy mają sens.

... no i jakie opony!? Myślę że semislick max, bo mało kto z tego co widzę jeździ track daye na pełnych slickach a do tego trzeba mieć klatkę wg niektórych regulacji.


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Tue, 13 Jun 2017 - 21:52
Post #45


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Ale Polska to nie Włochy czy Niemcy, pamiętaj o tym. Frekwencja nie będzie duża. Chyba że wpisowe zrobisz atrakcyjne.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Tue, 13 Jun 2017 - 23:10
Post #46


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(GodISmE @ Tue, 13 Jun 2017 - 21:48) *
No właśnie po to są klasy: sport, club, pro i niektóre mają osobną kategorie na supercars... różnie to robią w zależności od kraju. Trzeba jeszcze postudiować i pomyśleć. Mój aktualny pomysł to stworzenie klas dopiero po zgłoszeniu się co najmniej 25-ciu zawodników (będzie dostępny formularz do rejestracji na stronie www i FB). Pewnie się okaże wtedy jakie klasy mają sens.

... no i jakie opony!? Myślę że semislick max, bo mało kto z tego co widzę jeździ track daye na pełnych slickach a do tego trzeba mieć klatkę wg niektórych regulacji.


No przepraszam bardzo, modyfikacji silnika nie zabraniać a gum tak ??? Time attack z zabronionymi slickami ? to nie KJS przecież.
Tak, po części ze swojej perspektywy piszę, bo mam pełną piwnicę slicków i semi musiałbym kupować i są one częścią auta integralną.
Ale nie rozumiem dlaczego ich zabraniać ? jaki powód ? to można modyfikacji zawieszenia , hamulców. zabraniać, lżejszych aku itd.
I co z tego że trzeba mieć klatkę - jak trzeba to trzeba. Jak ktoś będzie chciał na sliocku jechać to zbuduje sobie klatkę. Jeden (ja) stawia na opony, inny na dodmuchiwane konie. Po to takie imprezy żeby sprawdzać czy to na co się postawiło ma sens .
Co innego impreza na jednym i tym samym modelu opon dla wszystkich, choć też to raczej w jakimś pucharze modelu - gdy wszyscy jeżdżą jednym typem auta, każde jest identyczne i regulacje do minimum są ograniczone.
Ale tu przecież będzie zbieranina . No jak semislick max.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Wed, 14 Jun 2017 - 00:28
Post #47


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





CYTAT(Andrzejsr @ Tue, 13 Jun 2017 - 23:10) *
No przepraszam bardzo, modyfikacji silnika nie zabraniać a gum tak ??? Time attack z zabronionymi slickami ? to nie KJS przecież.
Tak, po części ze swojej perspektywy piszę, bo mam pełną piwnicę slicków i semi musiałbym kupować i są one częścią auta integralną.
Ale nie rozumiem dlaczego ich zabraniać ? jaki powód ? to można modyfikacji zawieszenia , hamulców. zabraniać, lżejszych aku itd.
I co z tego że trzeba mieć klatkę - jak trzeba to trzeba. Jak ktoś będzie chciał na sliocku jechać to zbuduje sobie klatkę. Jeden (ja) stawia na opony, inny na dodmuchiwane konie. Po to takie imprezy żeby sprawdzać czy to na co się postawiło ma sens .
Co innego impreza na jednym i tym samym modelu opon dla wszystkich, choć też to raczej w jakimś pucharze modelu - gdy wszyscy jeżdżą jednym typem auta, każde jest identyczne i regulacje do minimum są ograniczone.
Ale tu przecież będzie zbieranina . No jak semislick max.


Z jednej strony masz rację, ale to najprostsza metoda ograniczenia wyścigu zbrojeń, który dość szybko zacznie się sam nakręcać. Jakiekolwiek inne metody ograniczania modyfikacji wymaga dość sporej wiedzy dla obsługi podczas badań technicznych i powoduje powstanie możliwości oszukiwania.
Zapewne tego nie pamięta 98% tego forum, ale dość dawno temu była głośna sprawa z dwaku (jak dobrze pamiętam nicka) - chłopak latał w 1/4 mili w klasie mini, ale silnik miał o pojemności 1.8l. No i 2 sezony z rzędu wygrywał w generalce.

A ograniczenie do jednego typu opon ma kilka plusów:
- Dogadasz się z dystrybutorem opon, dla uczestników cyklu rabat,
- Prosty regulamin (dozwolone wszystko poza oponami)
- Szybkie badania techniczne
- Ograniczenie czasów na torze (profesjonalistom to nie w smak, ale ich będzie marny promil, bo licencje można stracić. Dla amatorów to taki wentyl bezpieczeństwa, żeby sobie za dużej krzywdy nie zrobili).

Gdy WST to jeszcze robiło, taki był zamysł po którymś sezonie. Problem zaczął się pojawiać, jak po czasie zaczęły zjeżdżać potwory typu lotusy z kserią, gtr, prosiaki i inne wynalazki, a drajwerzy czasem nie panowali nad autami.


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 14 Jun 2017 - 01:04
Post #48


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Nie rozmiem kompletnie.

Jedyne - dystrybutor jakiejś opony i wszyscy na jednym jej rodzaju. Ok. To rozumiem, ale to daaaaleka droga raczej .

To taki argument tak. Ale to żeby ograniczać dla ograniczania?
To będzie amatorska impreza, zawodowcy mają swoje - WSMP , GSMP czy nie wiem co tam jeszcze nawet. Ograniozatorzy zwykłych TD dla amatorów dopuszczają slicki (z klatką, ok nie ma problemu) .
Co do bezpieczeństwa to się bardziej można zastanawiać np. nad otwartymi dachami.
W ogóle o co chodzi z tym bezpieczeństwem (nie) slicków ??? tylko na takich oponach praktycznie jeżdżę , bo takie z wozem dostałem i nie rozumiem naprawdę o co chodzi ? w czym są niby niebezpieczne? (przy zastosowaniu zalecanego przez organizatorów TD powszechnie klatki) ? może w wozach z mnóstwem koni? nie wiem.

Jedynym powodem który się nasuwa , wykluczenia slcków jest (nieuzasadaniona) obawa, że proste słabe wozy ale dobrymi oponami i hamulcami , zaczną objeżdżać cuda tuningowe naładowane końmi grubym wysiłkiem .

Opony to taki sam element poprawiania, dostosowywania do warunków itd. auta jak kolcki, szukanie koni czy zbijanie masy. Uważam że nie powinien być ograniczany, zwłaszcza na torach wyścigowych. Jeden wybierze stategię opon i masy, inny mocy, inny wszystkiego. Hej, o to chyba w całym tym ściganiu chodzi prawda?


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Wed, 14 Jun 2017 - 10:31
Post #49


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





Zasada w przypadku takiej inicjatywy jest prosta: 90% osob bedzie pewnie na semi i bez klatki. Jesli dopuscimy pelne slicki, to te 90% nie bedzie widzialo sensu w sciganiu sie z nimi, bo to 1,5-2 s. na Poznaniu.
Powinna byc jedna zasada wspolna na wszystkie szesc torow, a bez klatki taka zasada moze byc jedna: semi.
Jak juz sie rozchula impreza za kilka lat i wszyscy beda mieli super mega project cary tylko na tor, to pewnie ze pelne slicki wink.gif


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Techno
post Wed, 14 Jun 2017 - 10:50
Post #50


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 April 2010
Skąd: Kraków





patrzac na TD to raczej proporcja bedzie 50/50 auto z klatka do bardziej seryjnych, ale to tylko moje zdanie.
Ja bym nie szukał dużych obostrzen w regulaminie, raczej dobrze podzielił na klasy ze wzgledu na rodzaj silnika i napędu, jak się impreza rozkręci i bedzie frekfencja to można komplikowac regulaminy ....
W temacie marketingu, proponuę aby auta starujące w TAP miały obowiązkow jakąs reklamę cyklu, np pasek na przedniej szybie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 14 Jun 2017 - 11:10
Post #51


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Mi osobiście nie robi, czy ścigam się z autem na slicku czy nie. Ja nie mam slicków z prostej przyczyny - na semi dojadę na tor , polatam i wrócę. Jakbym miał mieć 2 komplety slicków (na sucho, na mokro), to do auta się nie pomieszczę i musiałbym jeździć lawetą. Laweta to koszty.
Wiadomo, że jak ktoś wpadnie na nowym slicku michelina to wytnie innych, ale to jest właśnie specyfika tego sportu. Ten kto ma hajs, ma przewagę. A ci co nie mają, muszą kombinować smile.gif.

Jest jeszcze inna kwestia - cel imprezy Niektórzy muszą za wszelką cenę wygrać. Wygrywanie jest przyjemne, ale mnie bardziej interesuje poprawianie własnych czasów z roku na rok i porównanie postępów do innych uczestników. Dlatego chyba regulamin, że komuś się zabrania slicka może być kiepski. Na wielu imprezach slick = klasa open z wydumkami.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 14 Jun 2017 - 11:36
Post #52


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(GodISmE @ Wed, 14 Jun 2017 - 10:31) *
Zasada w przypadku takiej inicjatywy jest prosta: 90% osob bedzie pewnie na semi i bez klatki. Jesli dopuscimy pelne slicki, to te 90% nie bedzie widzialo sensu w sciganiu sie z nimi, bo to 1,5-2 s. na Poznaniu.
Powinna byc jedna zasada wspolna na wszystkie szesc torow, a bez klatki taka zasada moze byc jedna: semi.
Jak juz sie rozchula impreza za kilka lat i wszyscy beda mieli super mega project cary tylko na tor, to pewnie ze pelne slicki wink.gif


To że jest coś na slicku to mega projekt? bez przesady. Cinquecento na slicku to zaraz mega projekt ? Slick nie, a nie wiem swap silnika tak, dołożenie doładowania tak? przebudowa zawieszenia tak? szpera tak? (Jacek, nie , nie do Ciebie , ogólnie piszę smile.gif )
I dlaczego za kilka lat tak, a teraz nie.
Może być przecież właśnie Otwarta - OPEN klasa jak na 4-nano na przykład, czy SPORT jak w CA CUP czy coś podobnego chyba było w tregulaminie Youngtimer na Słomczynie (czy Łodzi?) i tyle (slick, klatka, wybebeszenie , duże modyfikacje itd.).
90% nie będzie się chciało ścigać, no wiecie co.



--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Wed, 14 Jun 2017 - 11:38
Post #53


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





No wiec moze wtedy osobna klasa dla takich zawodnikow... Zobaczymy, na razie trzeba zebrac chetnych w ogole wink.gif


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 14 Jun 2017 - 11:48
Post #54


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(Techno @ Wed, 14 Jun 2017 - 10:50) *
...Ja bym nie szukał dużych obostrzen w regulaminie, raczej dobrze podzielił na klasy ze wzgledu na rodzaj silnika i napędu, jak się impreza rozkręci i bedzie frekfencja to można komplikowac regulaminy ....
...


No właśnie, jak będzie więcej chętnych niż miejsc to można ograniczać wtedy czy mnożyć klasy, żeby więcej niż 2-3 osoby w jednej było.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HubertRinkon
post Wed, 14 Jun 2017 - 12:54
Post #55


Frequent User
Dołączył: Sat, 17 September 2011
Skąd: Płock





Jest już trochę imprez w stylu track day w PL więc jest na kim się wzorować , coś poprawić .
Byłeś na RACE DAY w Łodzi w mojej ocenie to jedna z lepszych imprez w PL pod względem organizacji , ilości jazdy .


--------------------
E 63 S AMG
E30 318is zbudowane na Tor ;)
E36 328 zbudowane na Tor ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Wed, 14 Jun 2017 - 13:56
Post #56


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





... tak tylko przy okazji, bo przegladam fotki na strone ... kto tu jest na pełnych slickach? wink.gif

http://escargofoto.wixsite.com/escargo/kop...taItem-ivsfh2gt


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 14 Jun 2017 - 14:19
Post #57


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Pewnie zaraz miała zacząć się ulewa smile.gif
Jak tam chcesz, zawsze można pojechać na TD w ramach którego będzie się impreza odbywać niezależnie - uczestnicząc po prostu w TD danego dnia żeby warunki takie same były - jeśli to taka formuła będzie, że w ramach trackdaya przez tor organizowanego. Czasy są tak samo mierzone , pod tablicą sobie można porównać - grupa nieklasyfikowana to wszyscy nie-uczestniczący w TAP wówczas będą.
Żeby nie było że tylko o mnie chodzi, sam o żadne miejsca i tak nie powalczę w klasie 2000 ze 150 końmi i amatorską jazdą. Po prostu uważam że to ogranicza mocno i bezzasadnie udział części potencjalnie chętnych, którzy postawili na opony właśnie. Będzie wyścig garażowo - hardwarowy smile.gif


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HubertRinkon
post Wed, 14 Jun 2017 - 14:30
Post #58


Frequent User
Dołączył: Sat, 17 September 2011
Skąd: Płock





W mojej ocenie podział na klasy powinien być jak najprostszy ( bez dziesiątek podziałów ) Generalka , awd , rwd , fwd . ( lub coś podobnego)


--------------------
E 63 S AMG
E30 318is zbudowane na Tor ;)
E36 328 zbudowane na Tor ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Wed, 14 Jun 2017 - 14:41
Post #59


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Ja to bym najpierw się zastanowił jak przekonać ludzi do nowego cyklu imprez. Jak już ktoś wspomniał, konkurencja jest na rynku i to dobrze ugruntowana. Bez dobrego pomysłu i atrakcyjnej oferty będzie bardzo trudno.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
the Hitcher
post Wed, 14 Jun 2017 - 14:45
Post #60


Super User
Dołączył: Thu, 04 September 2008
Skąd: Łódź





CYTAT(jackkpl @ Wed, 14 Jun 2017 - 11:10) *
Mi osobiście nie robi, czy ścigam się z autem na slicku czy nie. Ja nie mam slicków z prostej przyczyny - na semi dojadę na tor , polatam i wrócę. Jakbym miał mieć 2 komplety slicków (na sucho, na mokro), to do auta się nie pomieszczę i musiałbym jeździć lawetą. Laweta to koszty.


popieram, i popieram autora tematu w kwesti - semi max, przy slikach mniej jezdzących na semisliakch bedzie chciało sie scigać


--------------------
V8
Go to the top of the page
 
+Quote Post

13 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 19:44