Shoutbox 0 nowych PW 


302 Stron V  « < 278 279 280 281 282 > »   
Reply to this topicStart new topic
> ecumaster - zrob to sam
Piotr1eo
post Tue, 04 Aug 2020 - 07:02
Post #5581


Rookie
Dołączył: Fri, 18 November 2016





Ciśnienie rośnie wraz z zapotrzebowaniem na paliwo, a tego im większe obciążenie potrzeba więcej. Podłącz obd i zrób sobie wykres ciśnienia paliwa w czasie jazdy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 04 Aug 2020 - 07:02
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
alien vtec
post Tue, 04 Aug 2020 - 22:43
Post #5582


User
Dołączył: Sun, 11 December 2011





CYTAT(Piotr1eo @ Tue, 04 Aug 2020 - 07:02) *
Ciśnienie rośnie wraz z zapotrzebowaniem na paliwo, a tego im większe obciążenie potrzeba więcej. Podłącz obd i zrób sobie wykres ciśnienia paliwa w czasie jazdy


Dzięki sprawdzę to. Chodzi żeby czujnik symulował wykres mocy. Im większa moc tym więcej powietrza i więcej wydzielonego ciepła a więc więcej czynnika do chłodzenia potrzeba (metanolu).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
redwater
post Tue, 18 Aug 2020 - 17:14
Post #5583


Frequent User
Dołączył: Mon, 14 September 2015





Jeszcze jedno pytanie. Czy jest sens podłączać mapsensor do silnika atmosferycznego i ustawić na Speed Density, czy lepiej bez i ustawić na Alpha-N ? Oryginalnie tam nie ma żadnych sensorów, bo to na gaźnikach i chłodzone olejem.


--------------------
AGU 1,8t + det3 PB , gsxf 1200 + speeduino
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Tue, 18 Aug 2020 - 20:25
Post #5584


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Zależy jaki silnik - czy ma itb i ostre wałki czy nie.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ziuzio
post Wed, 19 Aug 2020 - 02:48
Post #5585


Forum Killer
Dołączył: Sun, 19 October 2003
Skąd: krakooff





CYTAT(redwater @ Tue, 18 Aug 2020 - 18:14) *
Jeszcze jedno pytanie. Czy jest sens podłączać mapsensor do silnika atmosferycznego i ustawić na Speed Density, czy lepiej bez i ustawić na Alpha-N ? Oryginalnie tam nie ma żadnych sensorów, bo to na gaźnikach i chłodzone olejem.


Nie ma sensu przy przepustnicach, stosunkowo niedużej pojemności i krótkim dolocie; bo nie wystroisz precyzyjnie w obrębie niskich obrotów nawet ze zbiorczym podciśnieniem.
Sterowniki motocyklowe do około 10-12% procent korzystają z TPSa, powyżej tej wartości przechodzą na IAP dopiero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
redwater
post Tue, 25 Aug 2020 - 06:20
Post #5586


Frequent User
Dołączył: Mon, 14 September 2015





Jeszcze pytanie teoretyczne, gdyby nie udało się zsynchronizowaać sygnłu niesymetrycznego, czy można w jakiś sposób pobrać sygnał z modułu zapłonowego ? Z modułu idzie sygnał do cewek zapłonowych bezpośrednio. Do uzwojenai pierwotnego z jednej strony cewki jest +12 a z drugiej idzie do modułu zapłonowego, czyli moduł zapłonowy zwiera do masy prawdopodobnie. Jak z takiego układu pobrać sygnał do DET, aby go nie zniszczyć ?


--------------------
AGU 1,8t + det3 PB , gsxf 1200 + speeduino
Go to the top of the page
 
+Quote Post
redwater
post Tue, 25 Aug 2020 - 17:50
Post #5587


Frequent User
Dołączył: Mon, 14 September 2015





Podlaczylem pod jeden kabel z czujnika indukcyjnego (wpialem sie) i dziala ustawienie tylko jako "inne czujniki". Pod drugi kabel dziala jako czujnik indukcyjny - niesymetryczy sygal, oraz sygal wielozabkowy. Lecz moim zdaniem pokzywane obroty sa dziwnie poszarpne, jakby gubil sygnal, fakt ze silnik chodzi nierowno, ale nie az w takim zakresie obrotow (przynajmniej obrotomierz pokazuje mniejsze odchylki). Przeciecie kabla i podlaczenie z czujnika do DET ign in nie pokazuje obrotow. Czy to by wskazywalo iz nalezy to podlaczyc wg schematu jak w śwince czyli jeden kabel z czujnika zmasowac a drugi do IGN IN, natomiast z deta do modulu IGN OUT bipolar i bipolar inverted ?

A tu obroty



--------------------
AGU 1,8t + det3 PB , gsxf 1200 + speeduino
Go to the top of the page
 
+Quote Post
redwater
post Wed, 26 Aug 2020 - 17:40
Post #5588


Frequent User
Dołączył: Mon, 14 September 2015





Wiec tak po podlaczeniu jak na schemacie det fi widzi obroty , zaskoczy na chwile i gasnie. Podgladnalem sygnal oscyloskopem i sa 2 waskie slupki jeden sredni i jeden szeroki i od poczatku. Po ustawieniu na sygnal niesymetryczny wogole zle pokazuje obroty. Po ustawieniu na sygnal wielozabkowy dobrze ookazuje obroty. Po wpieciu sie w jeden kabel czujnika pokazuje obroty, lecz wyglada na to ze sobie nie poszaleje ze zmiana kata zaplonu, ale moze przynajmniej ruszy wtrysk i bedzie dobrze podawal. Komputer z wbudowanym modulem zaplonowym to jakies stare denso i chyba ono nie dogaduje sie z sygnalem z deta, odwracanie polaryzacji skutkuje tym, ze juz wcale nie zaskakuje.

Na oscyloskopie ten sygnał tak wyglada:



Aktualizacja: wolne obroty dobrze pokazuje, natomiast wysokie zaniza.
Probowalem podpiac jak w schemacie i zapalił, jak mu dam "opoznij sygnal pojedynczy" , nawet moge opoznic zaplon. Niestety odczyt obrotow jest zly tzn na niskich dobrze pokazuje , a jak mam 4500 obr na obrotomierzu, to pokazuje ok 3500 obr. Na trigerze sa 4 zeby w tym jeden gruby.
Obrotomierz bierze sygnal z zasilania cewki, wiec raczej nie on oszukuje.

Zastanawiam sie skad wziasc sygnal, aby poprawnie pokazywalo obroty.

Pomocy !!

ps. Czy można by zastosować czujnik halla w pobliżu cewki zapłonowej ? (pasywna), Ewentualnie na elektrodzie znalazlem sposób druciarski (dosłownie):
"Na przewód wysokiego napięcia wychodzący z cewki należy nawinąć 2÷3 zwoje drutu, jeden koniec tego uzwojenia (przy przewodzie WN) pozostawić w powietrzu, nie podłączony, a drugi koniec doprowadzić do detektora wykrywającego impulsy. Pojemność pomiędzy kablem WN, a tymi nawiniętymi zwojami jest wystarczająca do wysterowania wejścia czegoś tam. W ten sposób są pobierane impulsy do wysterowania niektórych "dokładanych" obrotomierzy."

Akrualizacja 2
Niestety sygnal z cewki WN ma przebieg impulsu ____^^^______^^^_____^^^____ I det znow szaleje, nie potrafi tego zinterpretowac. Pomysly mi sie skonczyly. Podlaczylem znow jedna strone czujnika indukcyjnego do masy, druga do deta , wyjscie z deta na DENSO i dziala, pali, opoznia zaplon. Niestety obroty zle pokazuje. Ciekawe jest dla mnie ,że status pokazuje zsynchronizowany i nie wali bledami zaplonu.


Akrualizacja 3
Wtryski klepią równo.

https://youtu.be/d0tnC1hWnpw


Akrualizacja 4

Jescze jeden pomysł: wstawić zamiast triggera oryginalnego kółeczko 36-1 , wywalić org moduł zapłonowy i wstawić fordowskiego EDISA, tylko czy on da rade z obrotami pod 12000?



ps. Wszyscy pojechali na wakacje, że nikt nie ma pomysłu ?


--------------------
AGU 1,8t + det3 PB , gsxf 1200 + speeduino
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Prankster
post Wed, 02 Sep 2020 - 20:43
Post #5589


Rookie
Dołączył: Wed, 02 September 2020
Skąd: Oława





Witam.
Pacjent - chrysler 300m special.
Problem - podłączenie czujnika położenia wału.
Owy samochód posiada czujnik halla. Podłączony poprawnie z pullupem. Problem tkwi w ustawieniu trybu zapłonu. Samochód posiada koło zamachowe z wieńcem na 33 otowry w tym jeden wielkości conajmniej 3 i jedna długa "przerwa" też na 3. Gdy wybieram tryb "opóźnij zapłon rover serii k" to samochód odpala od strzała, bez check lecz status igni sync jest na synchronizing i sie nie zmienia. Napisałem do działu technicznego ekumastera i mówią, że jedyną opcją na uruchomienie tego to ustawienie "opóźnij pojedynczy sygnał" i wpisanie ilości sygnałów. Gdy wpisuje 66 (na 720 stopni) to samochód nie odpala bądź odpala w trybie awaryjnym.
Pytanie - czy zostało mi tylko FI? czy da rade jakoś to uruchomić? a jeśli da radę to uruchomić tak to ile sygnałów wpisać?
Logi postaram się dosłać w wolnym czasie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ziuzio
post Wed, 02 Sep 2020 - 22:35
Post #5590


Forum Killer
Dołączył: Sun, 19 October 2003
Skąd: krakooff





CYTAT(Prankster @ Wed, 02 Sep 2020 - 21:43) *
Witam.
Pacjent - chrysler 300m special.
Problem - podłączenie czujnika położenia wału.
Owy samochód posiada czujnik halla. Podłączony poprawnie z pullupem. Problem tkwi w ustawieniu trybu zapłonu. Samochód posiada koło zamachowe z wieńcem na 33 otowry w tym jeden wielkości conajmniej 3 i jedna długa "przerwa" też na 3. Gdy wybieram tryb "opóźnij zapłon rover serii k" to samochód odpala od strzała, bez check lecz status igni sync jest na synchronizing i sie nie zmienia. Napisałem do działu technicznego ekumastera i mówią, że jedyną opcją na uruchomienie tego to ustawienie "opóźnij pojedynczy sygnał" i wpisanie ilości sygnałów. Gdy wpisuje 66 (na 720 stopni) to samochód nie odpala bądź odpala w trybie awaryjnym.
Pytanie - czy zostało mi tylko FI? czy da rade jakoś to uruchomić? a jeśli da radę to uruchomić tak to ile sygnałów wpisać?
Logi postaram się dosłać w wolnym czasie


Spróbuj jako pojedyńczy sygnał niesymetryczny jeszcze.
Możesz też zostawić w trybie odczytu obrotów, jeśli nie potrzebujesz ruszać zapłonu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tartar
post Thu, 03 Sep 2020 - 08:27
Post #5591


Rookie
Dołączył: Tue, 01 September 2020





CYTAT(Ziuzio @ Wed, 02 Sep 2020 - 22:35) *
Spróbuj jako pojedyńczy sygnał niesymetryczny jeszcze.
Możesz też zostawić w trybie odczytu obrotów, jeśli nie potrzebujesz ruszać zapłonu.

Dzięki za zainteresowanie smile.gif. Sęk w tym, że próbowałem chyba wszystkich opcji. Nie wiem czy dobrze wpisuje ilość sygnałów. Logicznym jest chyba, że jeżeli mam 33 otwory to na 720 stopni tych sygnałów jest 66. Gdy tak wpisuje to auto nie odpala. Ale jeżeli uda mi się wprowadzić w tryb awaryjny by odpalił "bez" czujnika wału, to wpisując 66 sygnałów samochód chodzi w trybie awaryjnym ale ignition już jest synchronized i mogę przestawiać zapłon.
Ciągle mam wątpliwości do ilości sygnałów


Edit.
Ogarnąłem. Wgrałem firmware do świnki nie fuel implant a podstawowa i udało się. Teraz tylko pytanie czemu nie działaja te ustawienia na fi...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
redwater
post Fri, 04 Sep 2020 - 08:42
Post #5592


Frequent User
Dołączył: Mon, 14 September 2015





Upsss, dostałem odpowiedz od ecumastera

KOD
Witam,

Niestety z przykrością musze poinformować, że software w DET3 nie jest już rozwijany, i nie będziemy dodawać żadnych dodatkowych trybów zapłonowych.


Szkoda, bo myślałem, że uruchomią chociaż logowanie w pamięci wewnętrznej, wszędzie istniejące w opisach reklamowych urządzenia, a fizycznie nieobecne.

angry.gif


--------------------
AGU 1,8t + det3 PB , gsxf 1200 + speeduino
Go to the top of the page
 
+Quote Post
redwater
post Fri, 04 Sep 2020 - 20:00
Post #5593


Frequent User
Dołączył: Mon, 14 September 2015





Odpalil, ale narazie bez czujnikow i mapa na pałe.


https://youtu.be/CjQG1R330Oo


--------------------
AGU 1,8t + det3 PB , gsxf 1200 + speeduino
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dzikuss111
post Mon, 07 Sep 2020 - 18:06
Post #5594


Rookie
Dołączył: Mon, 25 January 2016





Chce zrobić EBC na N75 z grupy vag używając frequency out. Kto mi powie jaki mam użyć rezystor ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przema72
post Tue, 08 Sep 2020 - 01:05
Post #5595


Forum Killer
Dołączył: Mon, 25 September 2006
Skąd: włoszczowa





do sterowania n75 przez wyj freq.out nie stosuje sie żadnego rezystora
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dzikuss111
post Tue, 08 Sep 2020 - 04:10
Post #5596


Rookie
Dołączył: Mon, 25 January 2016





CYTAT(przema72 @ Tue, 08 Sep 2020 - 01:05) *
do sterowania n75 przez wyj freq.out nie stosuje sie żadnego rezystora



Właśnie dla tego pytam . W instrukcji nie ma wzmianki o tej możliwości a w samym oprogramowaniu ( ver.1.46 ) jest taka możliwość i z adnotacja w nawiasie (przy użyciu dodatkowego rezystora). Czyli mogę bezpośrednio podłączyć zawór N75 w det3 do freg.out ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ziuzio
post Tue, 08 Sep 2020 - 04:59
Post #5597


Forum Killer
Dołączył: Sun, 19 October 2003
Skąd: krakooff





CYTAT(Dzikuss111 @ Tue, 08 Sep 2020 - 05:10) *
Właśnie dla tego pytam . W instrukcji nie ma wzmianki o tej możliwości a w samym oprogramowaniu ( ver.1.46 ) jest taka możliwość i z adnotacja w nawiasie (przy użyciu dodatkowego rezystora). Czyli mogę bezpośrednio podłączyć zawór N75 w det3 do freg.out ?


Wskazane jest użycie tranzystora, np. IRL540, aby nie uszkodzić Deta:-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przema72
post Tue, 08 Sep 2020 - 09:26
Post #5598


Forum Killer
Dołączył: Mon, 25 September 2006
Skąd: włoszczowa





CYTAT(Dzikuss111 @ Tue, 08 Sep 2020 - 04:10) *
Właśnie dla tego pytam . W instrukcji nie ma wzmianki o tej możliwości a w samym oprogramowaniu ( ver.1.46 ) jest taka możliwość i z adnotacja w nawiasie (przy użyciu dodatkowego rezystora). Czyli mogę bezpośrednio podłączyć zawór N75 w det3 do freg.out ?


jeśli masz det3+ to posiada on już wbudowany tranzystor mocy i nie musisz nic dokładać
tranzystor dokłada sie do starych wersji det3

schemat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
redwater
post Tue, 08 Sep 2020 - 11:07
Post #5599


Frequent User
Dołączył: Mon, 14 September 2015





Pamiętacie może który użytkownik sprzedawał własne kontrolery sondy lambda ? Bo gdzieś było nie mogę znaleść.


--------------------
AGU 1,8t + det3 PB , gsxf 1200 + speeduino
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AT89S52
post Tue, 08 Sep 2020 - 11:56
Post #5600


Super User
Dołączył: Sun, 22 November 2009
Skąd: Warszawa/Mława





CYTAT(redwater @ Tue, 08 Sep 2020 - 11:07) *
Pamiętacie może który użytkownik sprzedawał własne kontrolery sondy lambda ? Bo gdzieś było nie mogę znaleść.


xxx. Z tego co wiem to już ich nie robi, chyba że zamówisz kilka sztuk od razu.


--------------------
E36 / 400KM @ M50B25 Vanos / T04e @ FejsBook - Turbo Familia
Daily: Volkswagen Golf GTI TCR
Go to the top of the page
 
+Quote Post

302 Stron V  « < 278 279 280 281 282 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 01:25