Shoutbox 0 nowych PW 


302 Stron V  « < 239 240 241 242 243 > »   
Reply to this topicStart new topic
> ecumaster - zrob to sam
jano0
post Thu, 03 Aug 2017 - 13:46
Post #4801


User
Dołączył: Thu, 18 September 2008





Rozwiązałem problemy z kalibracją i pojawiło się coś nowego.
Mam problem z falowaniem wolnych obrotów (skacze AFR) i szarpaniem podczas jazdy w podciśnieniu, w okolicach obrotów fuel cut above 2300 (DET sygnalizuje FUEL CUT). Trochę poczytałem i to raczej dotyczy ustawień fuel cuts.
Mam kilka pytań:
1) Czy wszystkie 3 warunki :Fuel cut under, Fuel cut TPS low limit i Fuel cut above muszą być spełnione aby występowało odcięcie paliwa?
2) Gdy jeden z nich jest niespełniony to odcięcie powinno się wyłączać?
3) Jeśli 2) tak to po co opcja Fuel resume below? Przecież fuel cut above definiuje przy jakich obrotach występuje odcięcie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 03 Aug 2017 - 13:46
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
jano0
post Fri, 04 Aug 2017 - 11:16
Post #4802


User
Dołączył: Thu, 18 September 2008





CYTAT(jano0 @ Thu, 03 Aug 2017 - 13:46) *
Rozwiązałem problemy z kalibracją i pojawiło się coś nowego.
Mam problem z falowaniem wolnych obrotów (skacze AFR) i szarpaniem podczas jazdy w podciśnieniu, w okolicach obrotów fuel cut above 2300 (DET sygnalizuje FUEL CUT). Trochę poczytałem i to raczej dotyczy ustawień fuel cuts.
Mam kilka pytań:
1) Czy wszystkie 3 warunki :Fuel cut under, Fuel cut TPS low limit i Fuel cut above muszą być spełnione aby występowało odcięcie paliwa?
2) Gdy jeden z nich jest niespełniony to odcięcie powinno się wyłączać?
3) Jeśli 2) tak to po co opcja Fuel resume below? Przecież fuel cut above definiuje przy jakich obrotach występuje odcięcie.


Falowanie na wolnych rozwiązane- konfiguracja była następująca: wtryski 420cm3/min, pojemność silnika 1300cm3, tryb Bank fire, divider = 1. Okazało się, że na wolnych obrotach czas wtrysku oscylował w okolicach 1,6 ms (za krótki czas otwarcia), po przestawieniu dividera na 2 czas wtrysku podniósł się do 2,2 ms i falowanie natychmiast znikło.

Problem Fuel cut nadal istnieje. Zaobserwowałem, że pomimo ustawienia Fuel cut under na 15 kPa odpala się nawet przy 40 kPa (jazda przy małym obciążeniu). Ewidentnie coś jest nie tak. Oprogramowanie najnowsze 1.44.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kuter
post Sun, 06 Aug 2017 - 22:36
Post #4803


User
Dołączył: Sun, 06 November 2016
Skąd: Legionowo





CYTAT(jano0 @ Fri, 04 Aug 2017 - 11:16) *
Falowanie na wolnych rozwiązane- konfiguracja była następująca: wtryski 420cm3/min, pojemność silnika 1300cm3, tryb Bank fire, divider = 1. Okazało się, że na wolnych obrotach czas wtrysku oscylował w okolicach 1,6 ms (za krótki czas otwarcia), po przestawieniu dividera na 2 czas wtrysku podniósł się do 2,2 ms i falowanie natychmiast znikło.

Problem Fuel cut nadal istnieje. Zaobserwowałem, że pomimo ustawienia Fuel cut under na 15 kPa odpala się nawet przy 40 kPa (jazda przy małym obciążeniu). Ewidentnie coś jest nie tak. Oprogramowanie najnowsze 1.44.



ja kiedyś tak miałem. okazało się że jadąc z małym obciążeniem mam przepustnicę otwartą 4 % a w parametrach fuel cut ustawiłem, że do 5% funkcja ma być aktywna. Zmieniłem na 2% i jak ręką odjął. Zerknij czy nie masz analogicznej sytuacji.


A teraz pytanie ode mnie: sonda wąskopasmowa cały czas pokazju 0,1V, druga, nowa sonda to samo. niezależnie ile podleję. Da się jakoś sprawdzić DETa pod tym względem? Jakoś sztucznie zasymulować pracę sondy...?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jano0
post Mon, 07 Aug 2017 - 09:27
Post #4804


User
Dołączył: Thu, 18 September 2008





Dzięki za odpowiedź. TPS mam ustawione na 1%, ale nawet przy całkowicie zamkniętej przepustnicy dopóki ciśnienie nie osiągnie Fuel cut under (u mnie15 kPa) Fuel Cut nie powinno się odpalać.
Do generowania napięcia 0-1V (sonda EGO) możesz wykorzystać analog out (pin 17). Na mapie fuel table powoli zwiększasz wartości i możesz ustawić dowolne napięcie (poniżej 0,1V będzie symulowało ubogą a powyżej 0,75V bogatą).

http://e-qc.pl/~kucorix/witaj/index.php?p=p_16
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jano0
post Thu, 10 Aug 2017 - 11:49
Post #4805


User
Dołączył: Thu, 18 September 2008





Czy podawany w Det FIT czas wtrysku dotyczy czasu otwarcia wtryskiwacza na 1 cykl pracy (2 obroty wału)? Czy czas pojedynczego otwarcia wtryskiwacza?
Jeśli np. czas otwarcia wyświetlany w DET wynosi 4ms a wtryskiwacze otwierają się 2 razy na cykl (czyli raz na obrót wału) to za każdym razem są otwarte przez ok. 2ms?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
headshooter
post Sat, 12 Aug 2017 - 20:09
Post #4806


Rookie
Dołączył: Sat, 12 August 2017





Pacjent: Corolla TS Compressor
Silnik: 1.8 2ZZ-GE

Od razu napiszę, że corolla ma obecnie następującą konfigurację układu dolotowego:
filtr -> przepustnica -> Kompresor ( na sprzęgiełku) -> Intercooler -> kolektor dolotowy

Jestem po założeniu ECU MASTER DET3 do corolli compressor. Wcześniej dołożyłem sobie intercooler, na pomiarach okazało, że auto miało zbyt ubogą mieszankę w całym zakresie, czyli trzeba mu było podlać paliwa.

W tym celu założony został DET3 z wbudowanym MAP sensorem. W kolektorze dolotowym zamontowany został czujnik temperatury powietrza. Podczas jazdy w trasie czy na wyższych obrotach auto wyraźnie odżyło, czuć wyraźną poprawę dynamiki. Problem zaczyna się na niskich obrotach ...

Auto użytkuję na codzień i muszę jakoś rozwiązać problem z gaśnięciem na niskich obrotach. Chodzi o to, że jak jadę normalnie i potrzebuję nagle zahamować, wciskam pedał spzęgła i auto albo gaśnie albo mocno buja obrotami. Tak samo dzieje się podczas postoju, jak mocniej wcisnę gaz i puszczę to auto schodzi z obrotów i gaśnie. A jeżeli już nie zgaśnie to mocno szarpie obrotami.

Tuner zalecił mi spróbować wyregulować delikatnie śrubkę odpowiadająca za to, aby przepustnica całkiem się nie zamykała po puszczeniu gazu. Próbowałem coś wyregulować jednak wyraźnie nie rozwiązuje to problemu.

Z tego co zauważyłem jak mu się mocniej wciśnie gaz, na chwilę tak, że aż załączy się kompresor to wartość podciśnienia w kolektorze dolotowym jest tak duża, że ucieka poza skalę praktycznie.

Ktoś jest mi w stanie pomóc rozwiązać taki problem ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kuter
post Sun, 13 Aug 2017 - 18:13
Post #4807


User
Dołączył: Sun, 06 November 2016
Skąd: Legionowo





po gwałtownym zamknięciu przepustnicy będzie przez chwilkę bardzo duże podciśnienie- to normalne. Poza skalę? Nie da się fizycznie wytworzyć podciśnienia mniejszego niż -1bar więc pewnie wskazówka leci siłą bezwładności.
Gaśnie? zerknij w ustawienia fuel cut. Tam ustawiasz obroty poniżej których ma podawać znowu paliwo po odcince. Jest też parametr "fuel cut under ***kPa" chyba po to że jak zdechnie silnik to ma odciąć paliwo (i tak chyba by przestał podawać ale tak czy inaczej jest taki parametr do ustawienia). Więc jeżeli podczas zamknięcia przepustnicy osiągasz np. -0.9 bara czyli 10kPa ciśnienia bezwzględnego, a "fuel cut under" masz ustawione np. na 15 kPa to ci odcina wachę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_mat13por_*
post Sun, 13 Aug 2017 - 19:12
Post #4808









Jezdzi ktos na emu na codzien? Zima/lato itd. Jakies problemy?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Tue, 15 Aug 2017 - 01:22
Post #4809


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Czy mi ktoś podpowie jak podpinam MPX4250 to mogę mase podpiąć pod silnik czy powinienem pod tą samą co ma det ?
Dodatkowo mam jeszzcze pytanie co do montażu samego deta bo jutro mam zamiar skończyć z kabelkami ( na razie mam tak 50% podłączone).
Analog in 1-4 wpinam czujniki TPS,IAT,CLT i zewnętrzny MAP.
Tables switch wpinam Szerokopasmówkę.
Frequency out steruje EBC
Oryginalny Map ograniczam diodą zenera
Analog Out zostaje nie używany ? czy coś tu mogę podpiąć o czym niemam pojęcia?
Frequency IN robię przełącznik dla Launch control ?

Czy to jest prawidłowe podłączenie czy może coś powinienem zmienić? Może da się inaczej to podpiąć żeby np pominąć diodę zenera a mieć wszystko działające jak chce ?

Bardzo proszę o pomoc bo instrukcję czytałem juz z 10x i dalej mam pewne wątpliwości.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Wed, 16 Aug 2017 - 22:13
Post #4810


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





masę dla map weź tą samą co det.
analog out podłączył bym jako map dla ecu - po zrobieniu odpowiedniej mapy masz opcje sterować zapłonem i dodatkowo nie masz problemu z ograniczeniem napięcia na mapsensorze
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Wed, 16 Aug 2017 - 23:31
Post #4811


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(kris4cars @ Wed, 16 Aug 2017 - 22:13) *
masę dla map weź tą samą co det.
analog out podłączył bym jako map dla ecu - po zrobieniu odpowiedniej mapy masz opcje sterować zapłonem i dodatkowo nie masz problemu z ograniczeniem napięcia na mapsensorze

Czyli w Ecu odcinam kabelek sygnałowy z ori mapa i wpinam analog out a tuner sobie to tak przeskaluje żeby ori ecu nie głupiało ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Sun, 20 Aug 2017 - 22:30
Post #4812


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





dokładnie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Sun, 20 Aug 2017 - 22:50
Post #4813


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Okej dzięki w zasadzie to wiem już 99% Jedynie nie mam pojęcia jak z tym czujnikiem położenia wału. Mam praktycznie wszystko podpięte a tutaj zagwozdka bo jest to czujnik Indukcyjny tylko nie wiem czy mam do Det 3 wpiąć + od czujnika, minus zostaje w ECU i z deta puszczam bipolar ign out do ECU czy mam wgl odciąć ten czujnik od ECU puścić bipolar ign out oraz inverted bipolar ign out a czujnik zmasować do budy ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jano0
post Wed, 23 Aug 2017 - 22:09
Post #4814


User
Dołączył: Thu, 18 September 2008





Dzisiaj podczas strojenia DET3 FIT pojawił mi się następujący problem. Wartości otwarcia TPS w czasie rzeczywistym wyświetlane w zakładce tablica VE nie pokrywają się z wartościami wyświetlanymi w oknie logowania. Np:
-przepustnica lekko uchylona- w zakładce VE wyświetla 7% a w oknie logowania widać otwarcie na wykresie ale po najechaniu na linię wykresu wyświetla w okienku wartość 0% (do wartości 7% na VE cały czas wyświetla się 0% w oknie logowania)
-przy otwarciu na 35% wartości w zakładkach się pokrywają
-przepustnica mocno uchylona- w zakładce VE wyświetla 80% a w oknie logowania 95%
-przepustnica prawie całkowicie otwarta - w zakładce VE wyświetla 90% w oknie logowania 100% (przy dalszym otwieraniu w oknie logowania cały czas pokazuje 100%)
Załączam zdjęcie loga (czarna linia to TPS)

Dodatkowo zauważyłem, że skala TPS po lewej ma dziwne wartości. Po otwarciu nowego, pustego projektu są std. 20, 40, 60, 80, 100, a tu jakieś dziwne, nieliniowe.
Czy ktoś miał podobny problem? Ciężko stroić jak log pokazuje fałszywe wartości.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
taquito
post Mon, 28 Aug 2017 - 22:05
Post #4815


Frequent User
Dołączył: Fri, 15 September 2006
Skąd: Tarnowskie Góry





Tez tak mam z wartosciami TPS. Reguluje dla wartosci z logu a nie okna. Wielokrotnie sprawdzałem to "DET" podaje u mnie wzbogacenia właśnie wg wartosci z loga a nie okna.

Dawno temu pomyslalem, ze to pewnie jakis blad softwerowy


--------------------
Fiat CC 1.2 8v Turbo

ET 11,7s @ 195km/h
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jano0
post Thu, 31 Aug 2017 - 22:38
Post #4816


User
Dołączył: Thu, 18 September 2008





CYTAT(taquito @ Mon, 28 Aug 2017 - 22:05) *
Tez tak mam z wartosciami TPS. Reguluje dla wartosci z logu a nie okna. Wielokrotnie sprawdzałem to "DET" podaje u mnie wzbogacenia właśnie wg wartosci z loga a nie okna.

Dawno temu pomyslalem, ze to pewnie jakis blad softwerowy

Też mi się wydaje, że to błąd w oprogramowaniu. Trochę lipa, analizując loga niewiele można się dowiedzieć, niby jest wykres ale nie da się odczytać dokładnej wartości TPS w określonym momencie czasu. Dzięki za odpowiedź. Napiszę do twórcy Ecumastera, może coś zaradzi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
robivitez
post Fri, 01 Sep 2017 - 13:44
Post #4817


Rookie
Dołączył: Tue, 03 March 2015





W EMU software niema osobnych map paliwa i zapłonu w zaleznosci od katu VVT (W mojim przypadku VTC - honda tongue.gif) ??? Bo własnie przegladam software do programowania seryjnego ECU hondy, i tu własnie mamy 6 tabel zapłonu i 6 tabel paliwa co 10* plus wszystko 2X dla high i low cam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
headshooter
post Thu, 07 Sep 2017 - 17:34
Post #4818


Rookie
Dołączył: Sat, 12 August 2017





Pisałem kilka postów wyżej o swojej przypadłości(corolla tte compressor, silnik 1.8 2ZZ-GE), prawdopodobnie namierzyłem problem z gaśnięciem samochodu i mocnym falowaniem na wolnych obrotach. Otóż zauważyłem, że seryjny ECU na niskich obrotach dosyć często gubi sygnał RPM. Co ciekawe w DET3 jak sprawdzałem loga obroty są pokazywane prawidłowo. Dodatkowo sprawdziłem też rezystancję czujnika położenia wału i jest prawidłowa. Na obrotach powyżej 1400 RPM problem nie występuje z tego co widzę. Instalację pod DETa3 robił elektryk, z tego co zauważyłem sygnał obrotów jest poprowadzony następująco:
https://www.dropbox.com/s/iqzfivaihmfbwbe/1kon.jpg?dl=0

Spróbowałem jeszcze przepiąć czujnik w taki sposób:

https://www.dropbox.com/s/r7nydp0qe2lv8dd/2kon.jpg?dl=0

Niestety nie dało żadnych rezultatów. Po diagnostyce OBD2 zauważyłem, że na fabrycznym ECU mam odczyty 0 RPM miejscami, tutaj w trakcie nagrzewania:

https://www.dropbox.com/s/42zotnqngdfva0q/S...toyota.png?dl=0

A tutaj już po nagrzaniu, falowanie obrotów:

https://www.dropbox.com/s/lga3eqipwnxj1rs/S...toyota.png?dl=0


Czy jest jakiś inny sposób podłączenia czujnika lub coś innego co mogę zrobić, aby spróbować zaradzić takiej sytuacji?

Go to the top of the page
 
+Quote Post
AT89S52
post Mon, 18 Sep 2017 - 15:16
Post #4819


Super User
Dołączył: Sun, 22 November 2009
Skąd: Warszawa/Mława





TPS z BMW M50 podpięty do DET 3 i założony na ITB z S38. Przy zamkniętych przepustnicach tps pokazuje 1V, przy otwartych 2V.

Z obliczeń wynika że wartość TPS MIN i MAX powinny wynosić kolejno 50 i 100, jednak nie da rady tej drugiej ustawić poniżej 128. Przez to mam 2 problemy - brak możliwości obsługi całej mapy bo det nie widzi więcej niż ~70% otwarcia przepustnicy, a dwa że strasznie mała rozdzielczość jest.

Jakieś pomysły jak to ugryźć? Podobno ten TPS i ITB powinny współgrać doskonale a tak nie jest.


--------------------
E36 / 400KM @ M50B25 Vanos / T04e @ FejsBook - Turbo Familia
Daily: Volkswagen Golf GTI TCR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mate96
post Mon, 18 Sep 2017 - 22:12
Post #4820


Forum Homee
Dołączył: Sat, 10 June 2006
Skąd: Wawa





pull up do +5V?


--------------------
Octavia II 2.0 TDI CR wół roboczy
Skyline R33 rdzewiuch stoi po to żeby mieć
Fabia II RS daily
Suzuki SV650S żeby mieć
Go to the top of the page
 
+Quote Post

302 Stron V  « < 239 240 241 242 243 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 23:49