Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Żarówki LED zamienniki zwykłych.
Quaki
post Mon, 16 Aug 2010 - 11:22
Post #21


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 November 2004





Bogdan9999 bardzo dokladnie napisal o co mu chodzi
CYTAT
Co do barwy światła i koloru to Polskie prawo jest chore nigdzie nie jest dokładnie napisane od ilu do ilu Kelvinów jest światło żółte białe i niebieskie i czym to mierzyć. Jadąc na przegląd tak jak napisał norbi_gte u niego w mieście nie puszczają ale na jakiej podstawie ? Spojrzy sie i wie że już jest przekroczona jakaś granica Kelvinów ? A skąd np. mam wiedzieć że on ma dobry wzrok ? Tu co stacja diagnostyczna i miasto to widzę swój obyczaj samowolka dosłownie chore i śmieszne. To samo i z ksenonami cyrk i parodia.

nie o moc oswietlenia ktora faktycznie okresla sie w lux-ach a o jego barwe a dokladniej o temperature barwową okreslana wlasnie w Kelwinach (oraz wplyw tej barwy na przedzine decyzje Policji i diagnostow w naszym pieknym kraju pomimo ze przepis o barwie bialej lub selektywnej zoltej zostal chyba usniety z kodeksu ruchu drogowego no chyba ze ja nie doczytalem co jest mozlwie) takze chyba bardziej to ty wykazales sie niewiedza przy okazji obrazajac kolege z forum za co warto by przeprosic
Pozdrawiam


--------------------
Wskaźniki4w1 EGT, Boost, Temperatura i ciśnienie Oleju + Boost Kontroler
http://www.racingforum.pl/Wskazniki-do-projektow-budzetowych-4w1-EBC-t118442.html
Wielokanałowy wskaźnik EGT
http://www.racingforum.pl/Wielokanaowy-wskanik-EGT-t118766.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 16 Aug 2010 - 11:22
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
tomekp
post Mon, 16 Aug 2010 - 13:31
Post #22


Frequent User
Dołączył: Fri, 04 November 2005
Skąd: Radom/Warszawa





CYTAT(kuba_195 @ Sun, 15 Aug 2010 - 17:32) *
kolego
niewiedza i używanie określeń o których nie ma się pojęcia powinno byc karane , wiem że ludzie którzy nie wiedzą o czym mówisz uważają ze jestes fajny bo używasz trudnych słów.


Gdybyś tak jeszcze zrozumiał, o czym jest post kolegi - a moim zdaniem jest o barwie światła, nie o mocy oświetlenia - to pewnie Twoje pouczenie byłoby bardziej na miejscu.

Swoją drogą - czy jakies rozporządzenie określa, czym jest światło białe? Czy rzeczywiście to zależy od "szkiełka i oka" pana diagnosty, który nieraz swoje lata ma i na żółtych lampach przednich jeszcze się wychowywał?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rijndael
post Mon, 16 Aug 2010 - 13:59
Post #23


Super User
Dołączył: Thu, 23 April 2009
Skąd: z lasu





CYTAT(tomekp @ Mon, 16 Aug 2010 - 13:31) *
Swoją drogą - czy jakies rozporządzenie określa, czym jest światło białe? Czy rzeczywiście to zależy od "szkiełka i oka" pana diagnosty, który nieraz swoje lata ma i na żółtych lampach przednich jeszcze się wychowywał?

Z ledami jest po prostu tak, że z zasady nie można ich stosować do lamp gdzie były zwykłe żarówki. Bo należy stosować takie źródło światła z jakim lampy mają homologację. A zatem diagnosta może uwalić każde auto z ledami włożonymi w zwykłe lampy, choćby świeciły identyczną barwą jak zwykłe żarówki. Niektórzy tak robią, innym to wisi, jeszcze inni wymyślają sobie jakieś zasady i uwalają to co im się wydaje niebieskie...


--------------------
:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Mon, 16 Aug 2010 - 15:47
Post #24


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





CYTAT(Bogdan9999 @ Sun, 15 Aug 2010 - 15:56) *
Jak by tak zaczął sie czepiać itd to nawet założyłeś inne felgi o innych wymiarach i już nie powinieneś przejść przeglądu bo to jest przeróbka bez atestu itd. I zaraz dojdziemy do absurdu.


kolego to akurat troche sie mylisz bo wiele krajów naszej kochanej [h]u[j]nii europejskiej ma takie przepisy ze nie wolno Ci zalozyc innych opon/felg (mowa o rozmiarze oczywiscie) jak te które są dopuszczone w homologacji auta. Jesli jakies inne zalozyc to przeglądu napewno nie przejdziesz, a i na drodze mozesz miec klopoty w trakcie kontroli.
Nie dyskutuje tu na temat slusznosci tych przepisow oczywiscie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hshanek
post Mon, 16 Aug 2010 - 16:01
Post #25


User
Dołączył: Wed, 30 July 2008
Skąd: Wawa





Strasznie mnie irytuje to szczeniackie podejscie do tematu i montowanie np. chinskich ksenonow bez samopoziomowania i spryskiwacza bo fajnie "swieca" na niebiesko. A potem placz ze mandat, ze cofnieta rejstracja ... a przeciez kumpel tak jezdzi od 3 lat. To ze dany diagnosta "przepuscil" kilkaset innych aut to zerowy argument, a dodatkowo dowod na brak profesjonalizmu takiego diagnosty.

Jak takie LEDowe zamienniki H4, H7 itp maja homologacje do danego reflektora (w co bardzo watpie) to montuj i sie nimi ciesz. Ale jak nie maja to szczerze zycze jak najszybszego mandatu, po ich zamontowaniu.
Nic mnie nie irytuje bardziej niz oslepiajace (w tym szczegolnie angielskie lampy) swiatla samochodow.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Quaki
post Mon, 16 Aug 2010 - 16:16
Post #26


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 November 2004





tomekp ja nie znam takiego rozporządzenia które mówi o tym jakie światło uznajemy za białe i w przeszłości było to po prostu oko pana diagnosty ale jak już napisałem to chyba jest to pieśń przeszłości bo nie znalazłem tego zapisu w tekście ustawy o ruchu drogowym no chyba ze przeoczyłem.
borsuk masz całkowitą racje reflektory homologowane są dla danego źródła światła wiec wsadzanie tam jakiegokolwiek innego źródła światła niż to z homologacji może (i powinno mozliwie szybko) skończyć się odebraniem dowodu rejestracyjnego. Ma to dość duże znaczenie szczególnie przy stosowaniu żarników lamp wyładowczych (czyt. ksenonów) w obudowie zwykłych lamp przystosowanych do żarówek halogenowych typu h4, h7 itp
Pozdrawiam


--------------------
Wskaźniki4w1 EGT, Boost, Temperatura i ciśnienie Oleju + Boost Kontroler
http://www.racingforum.pl/Wskazniki-do-projektow-budzetowych-4w1-EBC-t118442.html
Wielokanałowy wskaźnik EGT
http://www.racingforum.pl/Wielokanaowy-wskanik-EGT-t118766.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kuba_195
post Mon, 16 Aug 2010 - 22:38
Post #27


Super User
Dołączył: Thu, 04 December 2008





przepraszam, poniosło mnie. Nie chciałem nikogo obrażać. A badanie barwy światła na oko na stacji diagnostycznej to też lekka parodia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pieszy
post Mon, 16 Aug 2010 - 23:30
Post #28


Moderator
Dołączył: Wed, 10 November 2004
Skąd: N51 20' 11.8" ______E16 38' 1.0"





CYTAT(Bogdan9999 @ Sun, 15 Aug 2010 - 15:56) *
(...)Co do barwy światła i koloru to Polskie prawo jest chore nigdzie nie jest dokładnie napisane od ilu do ilu Kelvinów jest światło żółte białe i niebieskie i czym to mierzyć. Jadąc na przegląd tak jak napisał norbi_gte u niego w mieście nie puszczają ale na jakiej podstawie ? (...)
A na jakiej podstawie puszczają ci, co puszczają?

CYTAT(Bogdan9999 @ Sun, 15 Aug 2010 - 15:56) *
(...)Spojrzy sie i wie że już jest przekroczona jakaś granica Kelvinów ? A skąd np. mam wiedzieć że on ma dobry wzrok ? (...)
Nawet gdyby być ślepy, to wystarczy mi informacja o rodzaju żarówki, żeby wiedzieć czy "już jest przekroczona jakaś granica Kelvinów".

Dla mnie sprawa jest prosta - wnętrze mogę sobie oświetlić nawet izotopem radu, ale światła zewnętrzne tylko zgodnie z homologacją. Lampa jest do zwykłej żarówki to wkładam zwykłą żarówkę.

CYTAT(hshanek @ Mon, 16 Aug 2010 - 16:01) *
(...)Nic mnie nie irytuje bardziej niz oslepiajace (w tym szczegolnie angielskie lampy) swiatla samochodow.
A ja takim oślepiającym ksenonowcom, zenonowcom, anglikom itp. zapodaję na oczy długie + dalekosięgi 2x120W. Niebezpieczne? Tak, ale ile daje satysfakcji smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bogdan9999
post Tue, 17 Aug 2010 - 01:20
Post #29


Forum Killer
Dołączył: Mon, 19 September 2005
Skąd: Przasnysz





CYTAT(pieszy @ Mon, 16 Aug 2010 - 23:30) *
A na jakiej podstawie puszczają ci, co puszczają?

Nawet gdyby być ślepy, to wystarczy mi informacja o rodzaju żarówki, żeby wiedzieć czy "już jest przekroczona jakaś granica Kelvinów".

Dla mnie sprawa jest prosta - wnętrze mogę sobie oświetlić nawet izotopem radu, ale światła zewnętrzne tylko zgodnie z homologacją. Lampa jest do zwykłej żarówki to wkładam zwykłą żarówkę.

A ja takim oślepiającym ksenonowcom, zenonowcom, anglikom itp. zapodaję na oczy długie + dalekosięgi 2x120W. Niebezpieczne? Tak, ale ile daje satysfakcji smile.gif



I zapewne wszystko zgodnie z przepisami robisz wink.gif

Tu panowie trzeba wziąć pod uwagę dwie rzeczy: 1 ktoś wkłada ksenon moim zdaniem ok niech wkłada wole go niż 100W żarówki.
i 2. sprawa moim zdaniem ważniejsza to dobrze ustawione reflektory. Weźcie to na uwagę kto ma je poprawnie ustawione.
Zaraz na mnie wsiądziecie że co ja gadam że głupi jestem itd. ale weźcie na wstrzymanie to temat do dyskusji a nie kto komu bardziej nawciska.
Moje doświadczenie z ksenonami mam jedno a dokładnie mój kolega sobie je kupił, zamontował i wyregulowaliśmy lampy tak aby nie oślepiały. Mimo tego że to ksenon nie oślepiał nikt jeszcze mu ni mrugał że go oślepia i sam nawet sprawdzałem prawda nie oślepia w dodatku widoczność to inna bajka. Wiec moje zdanie panowie jest takie mimo tego że klosz był projektowany pod inne źródło światła to tylko pretekst dobry dla sprzedawców i producentów żarówek. Bo tak czy siak jeśli źródło światła jest w tym samym punkcie w kloszu to jest to to samo co była by tam żarówka bo to kształt klosza odpowiada za skierowanie wiązki światła i jej ewentualne rozproszenie na boki. To że tam jest palnik ksenonowy to daje nam bardziej intensywne światło które w efekcie może oślepiać ale od tego jest regulacja aby wyregulować. Tak więc nie ksenon jest zły nawet ten chiński bo jak by ktos nie wiedział to na 99% podzespoły dla tak chwalonej Helli są na pewno produkowane w chinach czy tajwanie a łudzić to sie każdy może w takich firmach głównym doradcą jest pieniądz gdzie taniej o tej samej jakości. Wiem cos o tym pracuje w podobnej firmie co zajmuje sie produkcją urządzeń dla energetyki i wiem co i ile i jak produkują dla nas. Pozdro


--------------------
Probe 2.2 TURBO GT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Tue, 17 Aug 2010 - 02:48
Post #30


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





CYTAT
Bo tak czy siak jeśli źródło światła jest w tym samym punkcie w kloszu to jest to to samo co była by tam żarówka bo to kształt klosza odpowiada za skierowanie wiązki światła i jej ewentualne rozproszenie na boki. To że tam jest palnik ksenonowy to daje nam bardziej intensywne światło które w efekcie może oślepiać ale od tego jest regulacja aby wyregulować

I tu jesteś w dużym błędzie. KAŻDA ale to absolutnie KAŻDA lampa jest w pewnym stopniu niedoskonała. Niedoskonałość objawia sie tym że prowadzona/generowana wiązka światła nie jest idealna - część światła mówiąc jezykiem prostym spierdala na boki i do góry.
Teraz, jeżeli lampa to jest np halogenowy reflektor H4 przyzwoiciewymyślony to przyjmijmy że ucieka jakieś 10% "światła". Ucieka ponad linie światłą i cienia czyli tam gdzie jest ciemno. 10% z niezbyt mocnych H4 to niejest wartość mogąca oślepiać - wiec taka lampa ma homologacje. Ale kiedy wsadzisz tam 2-3 razy mocniejszy palnik wyładowczy to dalej ucieka te 10%ale z już z 2-3 razy mocniejszej lampy. Czyli to wartości 20-30% - a to już coś co może dac po oczach.
żródło światła tez NIE JEST w tym samym punkcie w kloszu bo H4 świeci tak naprawde 7mm drucika - czyli prawie punkt wewnątrz bańki żarówki - a palnik świeci całą objętością rurki. Stad też w reflektorze pojawiają sie odblaski z punków do tej pory nie oświetlanych -a w efekcie artefakty w postaci kolorowej lub białej plamy światła na wysokości 2 piętra...
Do tego sobie dodaj inne właściwości rozszczepiania i załamania światła w szklanym kloszu lub żebrowanym szklanym kloszu a inne w gładkiej poliwęglanowej szybkie przed reflektorem xenonowym. Stąd te kolorowe lub niebieskie obramówki dookoła plamy światła.

Jak bardzo chcesz to moge jutro wsadzić HID KIT H7 do almery dCi z 2004 (klasyczne zwierciadło FF i gładka szyba poliw. ) i zrobic zdjęcie tego jak to świeci na ścianie. A jak mi sie bedzie chciało to zestaw bixenon H4 moge w weekend wsadzić do swojego lexa z klasyczną lampą i ożebrowanym reflektorem i pokazać efekty. Akurat lubie takie zabawy z żarówkami halogenami i nie jest to kłopot. Dużo zresztą mam takich różnych żarówek w domu bo jak mówiłem przemieliłem z ciekawości chyba wszystko co choćby dawało cień szansy na to że bedzie sensowne - i to zaczynając od samochodu a na domowych energooszczędnych i diodowych żarówkach kończąc.

W każdym razie każdą niedoskonałość lampy która przy źródle światła typu H4/H3/H1/H7 przechodzi bezboleśnie to xenon wyolbrzymia i bezlitośnie wykazuje.


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JJacek
post Tue, 17 Aug 2010 - 08:37
Post #31


Forum Killer
Dołączył: Thu, 13 April 2006





Mam pytanie, jeśli już poruszamy się w temacie żarówek halogenowych i ich zamienników diodowych. Czy ktoś zna dobrze zaopatrzony sklep z oświetleniem do samochodu w Warszawie? Szukam żarówki BAX B10D (całoszklana, halogenowa, średnica 1cm) 12V/5W. Ma ją w ofercie m.in: Osram (64124MF), Philips (12615CP), Narva (17163). Wygląda ona tak:

Jest to żarówka, która podświetla mi cały wyświetlacz. Większość sklepów ma ofercie tylko wersje B8,5D. Sprawdzałem na giełdzie pod GUSem, na Wolumenie, Intercars, BHMD, Fota, sklep z oświetleniem samochodowym na Pradze (Kowieńska 4). Zamówiłem w Osramie (poprzez sklep na Połczyńskiej), ale czas oczekiwania to 14 dni roboczych. Na allegro jest diodowy odpowiednik, ale rozglądam się jeszcze za oryginalnym halogenem. Wersja diodowa ma ten plus, że 'pożera' 1/10 mocy, dzięki czemu mniej się grzeje. Sama żarówka jest wmontowana w płytkę drukowaną. Oryginalny halogen ma tą wadę, że topi luty, niektóre rezystory i układ scalony na płytce czasami odpada. Co do wersji diodowej to sam nie wiem jak się spisze, więc szukam jeszcze oryginału.

EDIT: frytol dzięki za info, ale niestety nie mają (nawet o niej nie słyszeli sad.gif )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
frytol
post Tue, 17 Aug 2010 - 10:23
Post #32


Super User
Dołączył: Mon, 09 August 2004
Skąd: Płock/Warszawa





JJacek, sprawdź tutaj: http://www.fhkrystyna.pl/kontakt.php , kiedyś mieli w ofercie od ręki wszystko co Philips produkuje do samochodów.


--------------------
In Racing we trust
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JJacek
post Tue, 17 Aug 2010 - 13:59
Post #33


Forum Killer
Dołączył: Thu, 13 April 2006





Niestety, nie mają takich żarówek. Nie słyszeli o niej. Czy ktoś może zna jakieś inne dobrze zaopatrzone sklepy?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JackillerTDCI
post Tue, 17 Aug 2010 - 20:02
Post #34


Super User
Dołączył: Mon, 26 March 2007
Skąd: Pruszków





A w ofercie InterCars-u ?


--------------------
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bogdan9999
post Tue, 17 Aug 2010 - 22:00
Post #35


Forum Killer
Dołączył: Mon, 19 September 2005
Skąd: Przasnysz





Jak możesz to zrób takie fotki chętnie zapewne nie tylko ja to zobaczę smile.gif


--------------------
Probe 2.2 TURBO GT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mate96
post Tue, 17 Aug 2010 - 22:17
Post #36


Forum Homee
Dołączył: Sat, 10 June 2006
Skąd: Wawa





Czy ktos wie gdzie w warszawie dostane zarowki WY16W ?


--------------------
Octavia II 2.0 TDI CR wół roboczy
Skyline R33 rdzewiuch stoi po to żeby mieć
Fabia II RS daily
Suzuki SV650S żeby mieć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hshanek
post Wed, 18 Aug 2010 - 10:21
Post #37


User
Dołączył: Wed, 30 July 2008
Skąd: Wawa





CYTAT(Bogdan9999 @ Tue, 17 Aug 2010 - 01:20) *
I zapewne wszystko zgodnie z przepisami robisz wink.gif


To akurat zerowy "argument" wink.gif

CYTAT(Bogdan9999 @ Tue, 17 Aug 2010 - 01:20) *
To że tam jest palnik ksenonowy to daje nam bardziej intensywne światło które w efekcie może oślepiać ale od tego jest regulacja aby wyregulować. Tak więc nie ksenon jest zły nawet ten chiński bo jak by ktos nie wiedział to na 99% podzespoły dla tak chwalonej Helli są na pewno produkowane w chinach czy tajwanie a łudzić to sie każdy może w takich firmach głównym doradcą jest pieniądz gdzie taniej o tej samej jakości. Wiem cos o tym pracuje w podobnej firmie co zajmuje sie produkcją urządzeń dla energetyki i wiem co i ile i jak produkują dla nas. Pozdro


No i tu sie mylisz, lampy ksenonowe maja szanse na homologacje pod warunkiem ze maja system samopoziomowania i wysokocisnieniowy spryskiwacz (i nie jest to wymysl z kosmosu, a wymagania podparte latami badan). Wiec to nie kwestia "dobrej" regulacji.
Co do tego ze Hella i inne tego typu sa produkowane w chinach to nikt sie nie spierda ... roznica miedzy taka "chinska" Hella a tzn chinszczyzna jest taka ze w Helli pracuja nad projektem wykwalifikowani ludzi + projekty sa homologowane zanim wejda do produkcji. Mowiac inaczej, to projekt i kontrola jakosci sa wazne a nie to kto poskreca srubki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JJacek
post Wed, 18 Aug 2010 - 10:31
Post #38


Forum Killer
Dołączył: Thu, 13 April 2006





CYTAT(JackillerTDCI @ Tue, 17 Aug 2010 - 20:02) *
A w ofercie InterCars-u ?

Jak już mówiłem byłem w Intercars. Żarówka jest widoczna w katalogu (12615), ale nie można jej zamówić (nie jest dostępna).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
k11
post Thu, 19 Aug 2010 - 14:11
Post #39


Administrator
Dołączył: Mon, 07 February 2005
Skąd: Nicaragua! Agua for my bunghole!





CYTAT(Wombat @ Tue, 17 Aug 2010 - 02:48) *
Teraz, jeżeli lampa to jest np halogenowy reflektor H4 przyzwoiciewymyślony to przyjmijmy że ucieka jakieś 10% "światła". Ucieka ponad linie światłą i cienia czyli tam gdzie jest ciemno.


Co więcej, lampy są celowo tak projektowane, żeby doświetlać znaki.

r.


--------------------
e-trzy-sześć-przez-pięć
en-a-sześć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bzyk
post Thu, 19 Aug 2010 - 15:19
Post #40


Frequent User
Dołączył: Wed, 13 July 2005
Skąd: Ostrołęka





Żarówka typu H4 czy H7 led ma nabitą jakąś normę ?


--------------------
Nie mam nic przeciwko ruchom kobiet byle były rytmiczne...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 09:30