Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Żarówki LED zamienniki zwykłych.
Bogdan9999
post Fri, 13 Aug 2010 - 23:52
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Mon, 19 September 2005
Skąd: Przasnysz





Witam
większość uważa to za wieś itd ale to raczej już przeszłość bo teraz większość gdy widzi np. audi R8 z lampami diodowymi już nikt się nie śmieje.
Mam pytanie odnośnie zamienników zwykłych żarówek na żarówki led. Czy ktoś montował ? Co poleca ? Na co zwrócić uwagę przy kupnie ? itd itp.
Szczególnie prosił bym o jakieś opinie odnośnie zamienników żarówek takich jak h3, h4, h7, h8 itd. Mile widziane fotki. Chciał bym u siebie zmienić jeszcze żarówki w halogenach przednich tam są h3 ale nie wiem czy tu takie zamienniki się sprawdzą a żadnych przykładowych zdjęć czy opinii nie widziałem.

Ja wrzucę coś od siebie i przyznam że różnica w jasności i sile światła przy 5 razy mniejszym zużyciu energii przeszła moje najśmielsze oczekiwania sami zobaczcie.

Bagażnik to żarówki rurkowe i jedna przy podszybiu. Kokpit pozostałe.









--------------------
Probe 2.2 TURBO GT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 13 Aug 2010 - 23:52
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
MikeB
post Sat, 14 Aug 2010 - 01:02
Post #2


Frequent User
Dołączył: Mon, 16 November 2009
Skąd: Lublin





O ile nie prowadzisz na siedzeniu pasażera gabinetu ginekologicznego to jaki jest sens takiego światła przy zamkniętych drzwiach:
?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dejv667
post Sat, 14 Aug 2010 - 08:44
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 May 2005
Skąd: Brachttal / Niemcy





Ile mocy to dodaje?

rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
-=wasq=-
post Sat, 14 Aug 2010 - 13:19
Post #4


Frequent User
Dołączył: Sat, 17 April 2004
Skąd: Łódź





trzeby bylo przeliczyc


zarwoki bagaznikow 2 x 5W zarowki tablicy 2 x 5W zarowka z srodka 4x 5W daje nam to 40W zakladamy diody i mamy max 6W

czyli o 34W mniej jest obciazony alternator co nam daje jakies 0,00005 horsa palersa


--------------------
Łódzki Związek Motorowy
_http://www.motosportklub.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bogdan9999
post Sat, 14 Aug 2010 - 13:35
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Mon, 19 September 2005
Skąd: Przasnysz





Mocy nic nie daje kolego MikeB a jedynie estetyczniejsze światło. I jak byś miał kiedyś w swoim życiu forda probe to wiedział byś że oświetlenie włączające się po otwarciu drzwi nóg kierowcy i pasażera z przodu i z tyłu jest seryjne a na zdjęciu które zamieściłeś pod spodem jest sama oprawka z żarówka diodową wisząca na kablu bo nie umieściłem jej jeszcze w oprawie.
Tak wiec Panowie jeśli ciekawego nie macie nic do napisana a jedynie bezpodstawne wysnute w szarych częściach mózgu myśli aby się do czegoś doczepić i wyśmiać bo nic mądrego na moje pytanie powiedzieć nie umiecie to i za to że przynajmniej próbujecie wam dziękuje wink.gif Tym razem zrobić z człowieka idioty sie nie udało próbujcie z kim innym. Pozdro


--------------------
Probe 2.2 TURBO GT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
!markos
post Sat, 14 Aug 2010 - 13:51
Post #6


prawie jak integra
Dołączył: Mon, 29 December 2003
Skąd: waw





obejrzyj jak skonstruowana jest normalna zarowka h4, a potem spojrz jak zrobione jest to diodowe badziewie. w ciagu dnia to moze i bym na nich jezdzil. w nocy raczej nie...

slowem: nie ma to jak zmieniac zarowke w zaleznosci od tego kiedy ma sie jechac rolleyes.gif

ps.
po rodzaju podswietlenia elementow konsoli i zegarow widze, ze jestes uzalezniony od ledow. kup wiec ten ledowy wynalazek w reflektory glowne i halogeny i zdaj relacje z tego jak swieci.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
-=wasq=-
post Sat, 14 Aug 2010 - 13:52
Post #7


Frequent User
Dołączył: Sat, 17 April 2004
Skąd: Łódź





pare sekund na youtube generalnie z filmow G.. widac na obecnym etapie tylko do lansu niz do swiecenia biggrin.gif


http://www.youtube.com/watch?v=IkUES1ODnPM...feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=P7YyfJD7_KU

http://www.youtube.com/watch?v=9VAyl61Y124...feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=MESVuL4rovo...feature=related




--------------------
Łódzki Związek Motorowy
_http://www.motosportklub.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
!markos
post Sat, 14 Aug 2010 - 13:56
Post #8


prawie jak integra
Dołączył: Mon, 29 December 2003
Skąd: waw







jest moc swiatla, tylko brac! biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bogdan9999
post Sat, 14 Aug 2010 - 14:06
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Mon, 19 September 2005
Skąd: Przasnysz





Dzięki za filmiki raczej tu nie ma czego testować widzę. Uzależniony od ledów też nie jestem bez przesady. A że mam biało niebieskie podświetlenie w aucie to raczej o niczym nie świadczy większość VW ma teraz niebieskie. Kolor podświetlenia zmieniłem na taki bo seryjna wyblakła zieleń bo tak mi sie kojarzyła nie przypadła mi do gustu. W planach był jeszcze czerwony ale niestety słabo by sie to komponowało z pomarańczowymi wskazówkami których koloru zmienić nie chciałem bo nie ma jak.


--------------------
Probe 2.2 TURBO GT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GMS.
post Sat, 14 Aug 2010 - 14:06
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Mon, 11 August 2008
Skąd: Polska





chyba jak by świeczkę wstawić to świeciło by lepiej smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Sun, 15 Aug 2010 - 01:59
Post #11


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





dokładnie. zamiennik LED H4 to marny zamiennik żarówki o mocy 20-25Wat - zresztą sami tak deklarują na stronie producenta. Do H4 50-55W to nawet nie ma co porównywać.

Pozostałe zamienniki - np: W5W do narożników - w wersji diodowej nie rozświetlają tak ładnie klosza lampy jak normalna jasna klasyczna żarówka np philipsa. W nocy to jeszcze jako tako wygląda w w dzień jest tragedia.
Tylne jedno i dwuwłóknowe przerobiłem chyba prawie wszystkie - i jak zwykle: w nocy fajnie ale w dzień wewidentnie żarówka nie potrafi rozświetlic całego klosza - wszystkie świecą punktowo lub wielopunktowo ale nędznie. Zbyt nędznie żeby poinformowac kogos o tym że hamujesz lub że skręcasz. Producenci wyłażą ze skóry, umieszczają tam 50 diód o szerokim polu świecenia ale i tak jest to na plaster. Nic nie zastapi wsadzenia żarówki albo wsadzenia 40-50 diód w lampe czyli totalnej przeróbki.
Z tych elementów SMD to sobie można komponowac ładne oświetlenia wnętrza przy czym sensownie jest dopiero jak jedną mała żarówke "rurkową" zastąpisz 9 lub dwunastoma diodami smd. Kiedys sie bawiłem lampką w podsufitce w accordzie i wyszło nawet nieźle.



--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rijndael
post Sun, 15 Aug 2010 - 02:26
Post #12


Super User
Dołączył: Thu, 23 April 2009
Skąd: z lasu





Zamiennik H4 led to jakiś żart. Ale tak po za tym to wcale nie jest taki głupi pomysł i nie chodzi tylko o wygląd, bo jest też kilka praktycznych zalet. Ze względu na mniejszy pobór mocy można auto spokojnie zostawić na jakiś czas na światłach postojowych czy awaryjnych i nie obawiać się o aku. Po za tym ledy się szybciej zapalają, więc stopy szybciej się zaświecą. No i ponoć żywotność jest większa, ale w praktyce różnie z tym bywa.


--------------------
:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
k11
post Sun, 15 Aug 2010 - 10:02
Post #13


Administrator
Dołączył: Mon, 07 February 2005
Skąd: Nicaragua! Agua for my bunghole!





W praktyce żywotność zależy nie tylko od diodek, ale od jakości wykonania całej lampy. Do tego trzeba pamiętać, że LED, w przeciwieństwie do żarówek, świeci tylko fragmentami widma widzialnego, więc efekty mogą być czasem takie sobie (w sumie sam jestem ciekaw jak wygląda skrzyżowanie żółtego LED-a z pomarańczowym kloszem i czy przypadkiem nie żałośnie).

r.


--------------------
e-trzy-sześć-przez-pięć
en-a-sześć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
norbi_gte
post Sun, 15 Aug 2010 - 11:13
Post #14


User
Dołączył: Sun, 08 February 2009
Skąd: Belchatow





Gdy kupiłem 10letni dupowóz zacząłem od oświetlenia bo kierunkowskazy świeciły na biało. Światła pozycyjne natomiast słabym światłem. Różnica cenowa między led a zwykłymi żarówkami okazała się na tyle duża, że kupując zwykłe żarówki starczyło mi jeszcze na dwa heble omp.

Ważna uwaga, w moim mieście podświetlenia rejestracji oraz światła postojowe przednie wykorzystujące ledy z allegro nie przechodzą przeglądu. Diagności jak i drogówka upierają się że jest to światło niebieskie a nie białe...


--------------------
Manta B 234 ecopower
saamantab
323i missile ca
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hwojtek
post Sun, 15 Aug 2010 - 12:24
Post #15


test driver
Dołączył: Mon, 25 November 2002
Skąd: zewsząd





CYTAT(Bogdan9999 @ Sat, 14 Aug 2010 - 14:06) *
A że mam biało niebieskie podświetlenie w aucie to raczej o niczym nie świadczy większość VW ma teraz niebieskie.

Świadczy o tym, że nie widziałeś VW młodszego niż pięcioletni. VW już dawno zrezygnowało z tego ohydnego podświetlenia na niebiesko/fioletowo.


--------------------
Wojtek

"Rule the bends, bend the rules."

TP: 1:52.85 (180KM RWD), Hockenheim: 2:16.74 (140KM FWD), Adria: 1:51.20 (160KM RWD). 3. miejsce w Wyścigowym Pucharze Polski 2010 klasa Open.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rijndael
post Sun, 15 Aug 2010 - 15:17
Post #16


Super User
Dołączył: Thu, 23 April 2009
Skąd: z lasu





CYTAT(norbi_gte @ Sun, 15 Aug 2010 - 11:13) *
Ważna uwaga, w moim mieście podświetlenia rejestracji oraz światła postojowe przednie wykorzystujące ledy z allegro nie przechodzą przeglądu. Diagności jak i drogówka upierają się że jest to światło niebieskie a nie białe...

Biała dioda białej nie równa. wink.gif Te zwykłe świecą rzeczywiście bardzo niebieskawo, trzeba szukać takich o barwie określanej jako "biała ciepła". Do ciepłej barwy im daleko, ale efekt jest zbliżony do xenonów 4300k. Mam takie coś w postojówkach od roku i ani miśki się nie czepiały mimo kilku kontroli w nocy, ani diagności.

Tak to u mnie wygląda:



--------------------
:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bogdan9999
post Sun, 15 Aug 2010 - 15:56
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Mon, 19 September 2005
Skąd: Przasnysz





CYTAT(hwojtek @ Sun, 15 Aug 2010 - 12:24) *
Świadczy o tym, że nie widziałeś VW młodszego niż pięcioletni. VW już dawno zrezygnowało z tego ohydnego podświetlenia na niebiesko/fioletowo.


Co nie zmienia faktu że wypuścił ich pewnie kilka set tysięcy z takim podświetleniem.
To co dla jednego jest ohydne a dla drugiego nie to rzecz gustu a jak wiadomo o tym sie nie rozmawia jak każdy myślał by tak samo to tyle rodzajów aut by nie było itd. itp.

Co do barwy światła i koloru to Polskie prawo jest chore nigdzie nie jest dokładnie napisane od ilu do ilu Kelvinów jest światło żółte białe i niebieskie i czym to mierzyć. Jadąc na przegląd tak jak napisał norbi_gte u niego w mieście nie puszczają ale na jakiej podstawie ? Spojrzy sie i wie że już jest przekroczona jakaś granica Kelvinów ? A skąd np. mam wiedzieć że on ma dobry wzrok ? Tu co stacja diagnostyczna i miasto to widzę swój obyczaj samowolka dosłownie chore i śmieszne. To samo i z ksenonami cyrk i parodia. Jak by tak zaczął sie czepiać itd to nawet założyłeś inne felgi o innych wymiarach i już nie powinieneś przejść przeglądu bo to jest przeróbka bez atestu itd. I zaraz dojdziemy do absurdu.


--------------------
Probe 2.2 TURBO GT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kuba_195
post Sun, 15 Aug 2010 - 17:32
Post #18


Super User
Dołączył: Thu, 04 December 2008





CYTAT(Bogdan9999 @ Sun, 15 Aug 2010 - 15:56) *
Co nie zmienia faktu że wypuścił ich pewnie kilka set tysięcy z takim podświetleniem.
To co dla jednego jest ohydne a dla drugiego nie to rzecz gustu a jak wiadomo o tym sie nie rozmawia jak każdy myślał by tak samo to tyle rodzajów aut by nie było itd. itp.

Co do barwy światła i koloru to Polskie prawo jest chore nigdzie nie jest dokładnie napisane od ilu do ilu Kelvinów jest światło żółte białe i niebieskie i czym to mierzyć. Jadąc na przegląd tak jak napisał norbi_gte u niego w mieście nie puszczają ale na jakiej podstawie ? Spojrzy sie i wie że już jest przekroczona jakaś granica Kelvinów ? A skąd np. mam wiedzieć że on ma dobry wzrok ? Tu co stacja diagnostyczna i miasto to widzę swój obyczaj samowolka dosłownie chore i śmieszne. To samo i z ksenonami cyrk i parodia. Jak by tak zaczął sie czepiać itd to nawet założyłeś inne felgi o innych wymiarach i już nie powinieneś przejść przeglądu bo to jest przeróbka bez atestu itd. I zaraz dojdziemy do absurdu.

kolego
niewiedza i używanie określeń o których nie ma się pojęcia powinno byc karane , wiem że ludzie którzy nie wiedzą o czym mówisz uważają ze jestes fajny bo używasz trudnych słów. Fizyka to podstawa w dzisiejszych czasach więc podsyłam Ci mały słowniczek żebyś wiecej się nie błaźnił.....

Moc oświetlenia zdefiniowana jest jako padający na powierzchnię strumień światła. Jednostką jest lumen/m2, tj. 1 lux. Siła oświetlenia 1 lux'a powstaje, kiedy powierzchnia 1 m2 znajduje się w odległości 1 m od punktowego źródła światła o mocy świetlnej 1 kandeli. Gęstość oświetlenia w przypadku oświetlonej powierzchni jest miarą jej jasności. Gdyby istniała powierzchnia w 100% rozpraszająca światło, to siła oświetlenia i gęstość oświetlenia byłyby liczbowo równe. W praktyce należy więc pomnożyć przez stopień odbicia od powierzchni. Dla doskonale rozpraszającej powierzchni gęstość oświetlenia ma z tego względu wymiar lux-stopień odbicia.



Wielkość Nazwa Symbol
Długość metr m
Masa kilogram kg
Czas sekunda s
Natężenie prądu elektrycznego amper A
Temperatura termodynamiczna kelwin K
Ilość materii mol mol
Światłość kandela cd


p.s kelwin nie kelvin........
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rottie
post Sun, 15 Aug 2010 - 17:41
Post #19


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 09 March 2003
Skąd: Londyn





CYTAT(kuba_195 @ Sun, 15 Aug 2010 - 16:32) *
kolego
niewiedza i używanie określeń o których nie ma się pojęcia powinno byc karane , wiem że ludzie którzy nie wiedzą o czym mówisz uważają ze jestes fajny bo używasz trudnych słów. Fizyka to podstawa w dzisiejszych czasach więc podsyłam Ci mały słowniczek żebyś wiecej się nie błaźnił.....

Moc oświetlenia zdefiniowana jest jako padający na powierzchnię strumień światła. Jednostką jest lumen/m2, tj. 1 lux. Siła oświetlenia 1 lux'a powstaje, kiedy powierzchnia 1 m2 znajduje się w odległości 1 m od punktowego źródła światła o mocy świetlnej 1 kandeli. Gęstość oświetlenia w przypadku oświetlonej powierzchni jest miarą jej jasności. Gdyby istniała powierzchnia w 100% rozpraszająca światło, to siła oświetlenia i gęstość oświetlenia byłyby liczbowo równe. W praktyce należy więc pomnożyć przez stopień odbicia od powierzchni. Dla doskonale rozpraszającej powierzchni gęstość oświetlenia ma z tego względu wymiar lux-stopień odbicia.



Wielkość Nazwa Symbol
Długość metr m
Masa kilogram kg
Czas sekunda s
Natężenie prądu elektrycznego amper A
Temperatura termodynamiczna kelwin K
Ilość materii mol mol
Światłość kandela cd


p.s kelwin nie kelvin........

Moge byc Twoim znajomym na naszej klasie skoro jestes taki zajebisty? rolleyes.gif

O co Ci chodzi w jego wypowiedzi? Czy sie czepiasz tak zeby zablysnac?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bogdan9999
post Sun, 15 Aug 2010 - 23:25
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Mon, 19 September 2005
Skąd: Przasnysz





Zabłysnął mi pojechał więc tylko zostaje mu autografy rozdawać.


--------------------
Probe 2.2 TURBO GT
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 08:23