Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Brak akcyzy od 1 września
dejv667
post Sat, 14 Aug 2010 - 08:14
Post #21


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 May 2005
Skąd: Brachttal / Niemcy





CYTAT(spoon @ Fri, 13 Aug 2010 - 20:37) *
Jesli opodatkuja od mocy, to moze sie powtorzyc historia japonskich 280KM.

Tylko co moc silnika ma wspolnego z ekologia?

Druga sprawa, osoba, ktora stac na zakup nowego auta majacego w serii 300KM raczej nie bedzie miala problemu z zaplaceniem podatku. Nie czarujmy sie - tanich dupowozow z taka moca nie ma. Tanich uzywanych wozow o tejmocy rowniez nie ma zbyt duzo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 14 Aug 2010 - 08:14
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
spoon
post Sat, 14 Aug 2010 - 09:48
Post #22


Forum Homee
Dołączył: Fri, 02 May 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT(dejv667 @ Sat, 14 Aug 2010 - 08:14) *
Tylko co moc silnika ma wspolnego z ekologia?

Druga sprawa, osoba, ktora stac na zakup nowego auta majacego w serii 300KM raczej nie bedzie miala problemu z zaplaceniem podatku. Nie czarujmy sie - tanich dupowozow z taka moca nie ma. Tanich uzywanych wozow o tejmocy rowniez nie ma zbyt duzo.


W zasadzie moc bierze sie albo z obrotow, albo z pojemnosci, ewentualnie doladowania. Kazda opcja chociazby zwieksza zuzycie paliwa i wplywa na caly ten ekobullshit.

Evo, Imprezy GT, S2, S4, itd. Moze niektore maja troche mniej niz 300KM, ale to wszystko juz nastoletnie auta, ktore spokojnie mozna kupic za <30k zl, a z punktu widzenia ekologii, to trudno o gorsze wyniki.

Majac na wzgledzie tematyke forum, opodatkowanie Matiza nikogo nie interesuje, z drugiej strony ludzi ktorzy kupuja nowe 911 Turbo, DB9, czy Ferrari, tez nie ma tu zbyt wielu...wiekszosc jest wlasnie zainteresowana w miare tanimi dupowozami z duza moca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wzi13
post Sat, 14 Aug 2010 - 15:54
Post #23


Frequent User
Dołączył: Thu, 17 November 2005





spoon problem w tym ze jeponce zanizaly dla siebie a nas beda mieli gdzies, w zwiazku z tym raczej nie przejdzie 280 koni z 400 gdzie w calym swiecie auto X ma wpisane wlasnie 400km.

Anyway modzenie zrobi sie jeszcze bardziej popularne 8) a takie 1.4 tfsi bedzie pewnie u nas bardzo lubiane teraz
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Performante
post Sat, 14 Aug 2010 - 16:44
Post #24


Forum Killer
Dołączył: Fri, 18 February 2005
Skąd: Południe





spokojnie, nie wiem o czym sie rozpisujecie, jak jeszcze nic nie wiadomo jesli chodzi o stawki. Pewnie zrobia <2litry 200zl, >2litry 400zł - tak jak na polske przystalo smile.gif Watpie zeby komus chcialo sie przeliczac, kombinowac. Pojda najprostrza linia oporu. Przeciez wiadomo, ze to nie chodzi o to zebysmy jezdzili najbardziej ekologicznymi autami, tylko po prostu zaplacili za cos.


--------------------
911 992 4S
M5 F90 800KM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wzi13
post Sat, 14 Aug 2010 - 16:59
Post #25


Frequent User
Dołączył: Thu, 17 November 2005





chodzi o to zeby panstwo po wycofaniu danej oplaty zarobilo tyle samo na innej - zastepczej.
Patrz wycofanie oplaty 500zl za ksazke pojazdu -> oplata recyklingowa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dejv667
post Sun, 15 Aug 2010 - 00:13
Post #26


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 May 2005
Skąd: Brachttal / Niemcy





CYTAT(spoon @ Sat, 14 Aug 2010 - 09:48) *
W zasadzie moc bierze sie albo z obrotow, albo z pojemnosci, ewentualnie doladowania. Kazda opcja chociazby zwieksza zuzycie paliwa i wplywa na caly ten ekobullshit.

Evo, Imprezy GT, S2, S4, itd. Moze niektore maja troche mniej niz 300KM, ale to wszystko juz nastoletnie auta, ktore spokojnie mozna kupic za <30k zl, a z punktu widzenia ekologii, to trudno o gorsze wyniki.

Majac na wzgledzie tematyke forum, opodatkowanie Matiza nikogo nie interesuje, z drugiej strony ludzi ktorzy kupuja nowe 911 Turbo, DB9, czy Ferrari, tez nie ma tu zbyt wielu...wiekszosc jest wlasnie zainteresowana w miare tanimi dupowozami z duza moca.


W Niemczech coroczny podatek ekologiczny funkcjonuje - i wbrew pozorom Imprea czy inne S4 nie sa koszmarnie drogie.
To co potrafi zaskocyzc to TDi biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Scarface
post Sun, 15 Aug 2010 - 00:46
Post #27


Frequent User
Dołączył: Wed, 11 July 2007





To w końcu dobrze nam ten tusek zrobił czy źle bo sam już nie wiem?


--------------------
www.szerokiewidoki.pl
Wirtualne wycieczki, fotografie panoramiczne i inne usługi fotograficzne
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dieppe
post Sun, 15 Aug 2010 - 15:08
Post #28


Frequent User
Dołączył: Fri, 01 January 2010





a jak mam gaz zalozony to tez bede musial placic? biggrin.gif

gaz=ekologia


--------------------
Renault sport / F1 team- nie dla hipokrytów
"w Renault czuje sie jak w domu"- R.K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maxim555
post Sun, 15 Aug 2010 - 23:34
Post #29


Forum Homee
Dołączył: Thu, 06 April 2006
Skąd: świdnik





CYTAT(Dieppe @ Sun, 15 Aug 2010 - 15:08) *
a jak mam gaz zalozony to tez bede musial placic? biggrin.gif

gaz=ekologia


w normalnym kraju pewnie nie, ale u nas, nie o to chodzi laugh.gif


Podobnie jak z OC w wielu krajach, o ile nie we wszystkich, stawka jest naliczana od mocy silnika. Czyli tok rozumowania Niemca jest taki: dużo kucy + np. młody wiek = wysoka stawka, bo statystycznie młodzi kierowcy w mocnych autach jeszcze sobie nie radzą, albo radzą sobie ale nie mają doświadczenia.

U NAS stawka, chuj ostatni wie dlaczego, chociaż niektórym to na rękę, naliczana jest od pojemności. W Polsce statystycznie kierowca sierry 2.3D lub mercedesa 3.0D o osiągach T34 zaraz po odpaleniu, lub tuż przed przegrzaniem, na drodze stwarza takie samo zagrożenie jak właściciel ubłoconej i wytłuczonej między żniwami, po wiejskich mordobiciach BETY 3,5L.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
akcyza-zone
post Mon, 16 Aug 2010 - 00:57
Post #30


eMpowered
Dołączył: Mon, 16 August 2010
Skąd: warszawa





ZNIESIONA AKCYZA OD SAMOCHODÓW OSOBOWYCH ?
NIESTETY NIE JEST TAK FAJNIE :/

A OTO NEWS JAKI SIĘ UKAZAŁ NA STRONIE KANCELARII PREZYDENTA:

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o podatku akcyzowym

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o podatku akcyzowym - poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta na swojej stronie internetowej. Zmiany mają dostosować polskie przepisy do regulacji unijnych.

Nowe przepisy zakładają m.in. uproszczenie oświadczeń o przeznaczeniu oleju opałowego. Zwolnione z obowiązku składania takich oświadczeń będą m.in. publiczne szkoły, zakłady opieki zdrowotnej i pomocy społecznej.

Inne zmiany dotyczą zwolnienia z akcyzy samochodów osobowych kupowanych w ramach procedury "nabycia wewnątrzwspólnotowego".

Ustawa zmierza ponadto do wyeliminowania nieprawidłowości w obrocie tytoniem do ręcznego skręcania papierosów. Ponieważ kilka lat temu wzrosła kilkakrotnie stawka akcyzy na taki tytoń, na rynku pojawiły się wypełnione nim "pseudocygara" o długości 20 centymetrów i średnicy np. 5 centymetrów. Jako cygara są objęte znacznie niższą stawką akcyzy. Wykorzystywanie takiej sytuacji, by płacić niższą akcyzę, jest możliwe w wyniku błędnego tłumaczenia na polski definicji cygar z unijnej dyrektywy. Nowelizacja wprowadza nową definicję.

Nowelizacja ma wejść w życie 1 września 2010 r




CZYLI,

Nowelizacja przewiduje wprowadzenie punktu:
w art. 101 po ust. 2 dodaje się ust. 2a w brzmieniu:
„2a. Obowiązek podatkowy z tytułu nabycia wewnątrzwspólnotowego samochodu osobowego albo sprzedaży, o której mowa w art. 100 ust. 1 pkt 3 lit. a, nie powstaje, jeżeli ten samochód osobowy został dostarczony wewnątrzwspólnotowo lub wyeksportowany w terminie 30 dni od dnia nabycia wewnątrzwspólnotowego albo sprzedaży, o której mowa w art. 100 ust. 1 pkt 3 lit. a. Fakt dostawy wewnątrzwspólnotowej lub eksportu jest potwierdzany przez dokumenty, o których mowa w art. 107 ust. 3.”;


CHODZI O TO, że akcyzy nie zapłaci ktoś kto kupił samochód w Unii i w ciągu 30 dni go sprzedał do Unii lub poza Unię.


WIĘC POZOSTAJE NAM NADAL PŁACIĆ NIESZCZĘSNE 3.1% I 18.6% :/

WWW.AKCYZA.ORG


--------------------
Akcyza-Zone /// Pomożemy w sprawach akcyzy od samochodów sprowadzonych :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mateuszKM
post Mon, 16 Aug 2010 - 07:56
Post #31


User
Dołączył: Sat, 16 August 2008
Skąd: kielce





Tzn, że jakiś "pośrednik" sprzedaży np z rodziny załatwia sprawe? Bo np brat kupuje samochód w unii sprowadza go tu i sprzedaje go mi czyli też do Unii to jest zwolniony z akcyzy? Czy to zwolnienie to będzie tylko przywilejem handlarzy?
A z drugiej strony to o co chodzi z tą "procedurą nabycia wewnątrzwspólnotowego" jestem w unii(wspólnocie) nabywam samochód też w tej wspólnocie to chyba nabyłem samochód wewnątrzwspólnotowo.
Nie za bardzo to zrozumiałe tym bardziej że dostosowując przepisy do regulacji unijnych to chyba powinniśmy być całkiem z tego zwolnieni.
Ale skoro Ty siedzisz w temacie i mówisz ze pozostaje płacić, tak już raczej nadziei mieć nie warto :/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hwojtek
post Mon, 16 Aug 2010 - 09:21
Post #32


test driver
Dołączył: Mon, 25 November 2002
Skąd: zewsząd





Kolego akcyza - weź przeczytaj starannie jeszcze raz to, co sam napisałeś.


--------------------
Wojtek

"Rule the bends, bend the rules."

TP: 1:52.85 (180KM RWD), Hockenheim: 2:16.74 (140KM FWD), Adria: 1:51.20 (160KM RWD). 3. miejsce w Wyścigowym Pucharze Polski 2010 klasa Open.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Mon, 16 Aug 2010 - 09:51
Post #33


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





A mnie rozpieprza tekst na stronie onetu:
"Podatek ekologiczny miałby zastąpić akcyzę. Obecne rozwiązanie sprawia, że prywatni importerzy mocno zaniżają wartość sprowadzanego pojazdu. W rezultacie budżet państwa traci. "
ciekawe co traci jak to co bierze to kradnie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mateuszKM
post Mon, 16 Aug 2010 - 10:04
Post #34


User
Dołączył: Sat, 16 August 2008
Skąd: kielce





Prywatni importerzy zaniżają wartość auta, jak kiedyś czytałem, że wysokośc akcyzy miała być naliczana na podstawie cen rynkowych, tylko nie pamiętam czy jeżeli cena na umowie była za niska czy w każdym przypadku.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scorpio_24
post Mon, 16 Aug 2010 - 10:16
Post #35


Super User
Dołączył: Mon, 06 December 2004
Skąd: Czechowice-Dziedzice





link do ustawy,przed zmianami.
Uprzejmie Prosze o komentarz prawnika.
http://isip.sejm.gov.pl/Download?id=WDU200...0011&type=3
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PioterW
post Mon, 16 Aug 2010 - 12:07
Post #36


Administrator
Dołączył: Wed, 17 August 2005
Skąd: go brać, skąd go brać?





CYTAT(mateuszKM @ Mon, 16 Aug 2010 - 09:04) *
Prywatni importerzy zaniżają wartość auta, jak kiedyś czytałem, że wysokośc akcyzy miała być naliczana na podstawie cen rynkowych, tylko nie pamiętam czy jeżeli cena na umowie była za niska czy w każdym przypadku.

Obecnie ustawa o podatku akczyowzm już posiada takie uregulowanie, znane mi.in. z PCC. Do niedawna rzeczywiście podstawa opodatkowania była uzależniona wyłącznie od należności i nie było możliwości jej odniesienia do wartości rynkowej, co źli ludzie wykorzystywali okrutnie zaniżając kwotę należności na fakturze/umowie...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeddyBear
post Mon, 16 Aug 2010 - 21:47
Post #37


Super User
Dołączył: Wed, 24 December 2008





Panowie a jak by to ugryź z innej strony.
Ostatnio jakiegoś busa kupowałem 2.5 TDI LKW i od ciężarowych nie ma wcale akcyzy.
Znalazłem takie ogłoszenie że przerabiają PKW na LKW. I wtedy ryba ile to ma pojemności.
Ktoś może badał temat dokładniej ?
http://otomoto.pl/bmw-x6-0zl-akcyzy-przebu...-C13379383.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mateuszKM
post Tue, 17 Aug 2010 - 10:46
Post #38


User
Dołączył: Sat, 16 August 2008
Skąd: kielce





Tam oferują przeróbke w niemczech i to sprawdziłem na własnej skórze, kupiliśmy busa ok rok temu i po wyrejestrowaniu był przerobiony z PKW na LKW i na początku tez miałem wątpliwości czy czasem nie będzie trzeba płacic ale okazało się, że to jest coś normalnego. U nas tez można przerobić po sprowadzeniu i akcyzy nie zapłacisz tylko chodzi głównie o całą tą przeróbke bo nie wiem jak cała ta procedura wygląda ale chyba auto musi być jakos przystosowane. Posiadając małe znajomości można by było przerobić bez większego bawienia się na ciężarówke i po zarejestrowaniu wrócić na osobowy ale to już pewne wtyki trzeba mieć. Ale na 100% jest to sposób na ominięcie akcyzy i w dodatku legalny smile.gif tylko że jeśli kupujesz auto za nie zbyt dużą kase i zaczął się tak bawić to koszty przeróbek moga byc większe niż akcyza.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
k11
post Thu, 19 Aug 2010 - 15:10
Post #39


Administrator
Dołączył: Mon, 07 February 2005
Skąd: Nicaragua! Agua for my bunghole!





A to nie jest tak, że w świetle przepisów DE, LKW ma mieć oddzielony przedział bagażowy, blachy zamiast szyb, etc?

r.


--------------------
e-trzy-sześć-przez-pięć
en-a-sześć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mateuszKM
post Thu, 19 Aug 2010 - 21:22
Post #40


User
Dołączył: Sat, 16 August 2008
Skąd: kielce





szczerze powiem Ci, że u nich rzeczywiście są te przepisy bardzo "rygorystyczne" i np tak coś załatwić jakiś papier na lewo było by ciężko ( mam na mysli przegląd czy coś) chociaż ten gość z ogłoszenia może miec jakieś dobre układy. A odnośnie oddzielonego przedziału to chyba taką siatką czy tam kratką metalową (jak w radiowozie wink.gif ) blach zamiast szyb chyba nie bo mój bus pozostał z szybą, a przedział miał oddzielony( ale to normalne w busie). U nas to wiem że bez tego się załatwia napewno (zreszta wystarczy spojżeć na stan niektórych samochodów na drodze i widać, że przegląd był z przymróżeniem oka)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 09:01