Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ohlins R&T vs KW Clubsport
JM63
post Sun, 17 Feb 2019 - 19:56
Post #1


User
Dołączył: Sat, 12 January 2013





Czy ktoś z Was miał doświadczenie z tymi zawiasami? Szukam czegoś do M3 e46/ e92- auto typowo weekendowe, na miasto, boczne drogi i Nordschleife raz-dwa razy w roku. W poprzedniej M3 e46 miałem ST XTA i w sumie było fajnym kompromisem między ulicą, a ringiem, ale może warto dopłacić do czegoś lepszego? O ile fury na Clubsporcie kręcą naprawdę dobre czasy na Ringu, o tyle boję się, że na ulicę może być nieco za sztywno i auto będzie skakać. Wcześniej rozważałem też Bilstein'a, ale miałem B6, B8 i B14 i bezawaryjność totalnie nie była ich mocną stroną... Ktoś coś?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 17 Feb 2019 - 19:56
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Albert
post Mon, 18 Feb 2019 - 13:58
Post #2


Administrator
Dołączył: Thu, 10 October 2002
Skąd: Warszawa





Jak dla mnie KW Clubsport, masz sporo regulacji wiec na ulicy będzie ok, a na tor sobie skręcisz


--------------------
Administrator forum - kontakt forum@racingforum.pl

TP: 1:42.147 | 450 km | 1335kg | slick Hankook 260

VERKLINE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KIVI
post Mon, 18 Feb 2019 - 16:08
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Thu, 08 January 2004
Skąd: prosty chłopak ze wsi





Ale Ohlins tez ma regulację...
"When arriving to the racetrack, just turn the golden knob clockwise on the damper to set it in race mode this action changes all four areas in the damper; low and high speed compression and rebound damping."
Dla 98% amatorów to beda dobre nastawy smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aval
post Mon, 18 Feb 2019 - 16:30
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Fri, 16 September 2011
Skąd: Warszawa





Ogólnie takie jest założenie R&T żeby było zrozumiałe i łatwe do ustawienia dla amatora.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
JM63
post Mon, 18 Feb 2019 - 17:09
Post #5


User
Dołączył: Sat, 12 January 2013





Właśnie za Öhlinsem przemawia banalna regulacja, DFV na dziurach i dwuletnia gwarancja. Z drugiej strony wydaje mi się, że przy bardzo mocnej jeździe to KW będzie lepsze- dajmy na to takie 230km/h w foxhole- ST XTA już trochę tam średnio wyrabiało. Kiedyś gadałem z osobą, która wymieniła seryjnego Öhlinsa w Megane RS na Clubsporta i podobno dużo lepiej, ale nie było czasu wdać się w szczegóły i też podejrzewam, że niekoniecznie to, co lepsze w jednym aucie, będzie lepsze w drugim:) generalnie miałem plan, żeby w tym sezonie zejść poniżej 8 min na BTG, ale tez z drugiej strony mie chce poświęcać każdego wyjazdu na ulicę dla jednego wyjazdu na ring, bo wtedy wywaliłby z auta wszystko.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KIVI
post Mon, 18 Feb 2019 - 19:39
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Thu, 08 January 2004
Skąd: prosty chłopak ze wsi





Ale seryjny Ohlins to nie jest to samo co R&T...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JM63
post Tue, 19 Feb 2019 - 08:28
Post #7


User
Dołączył: Sat, 12 January 2013





CYTAT(KIVI @ Mon, 18 Feb 2019 - 19:39) *
Ale seryjny Ohlins to nie jest to samo co R&T...



Jesteś pewien?

https://www.youtube.com/watch?v=IXRWsMJ6dWY

"How to adjust Öhlins Road & Track shock absorbers on the Mégane R.S. 275 Trophy or Trophy-R"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KIVI
post Tue, 19 Feb 2019 - 09:15
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Thu, 08 January 2004
Skąd: prosty chłopak ze wsi





Zasugerowałem sie czyms innym smile.gif Mój bład.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elmarki
post Tue, 19 Feb 2019 - 10:09
Post #9


User
Dołączył: Thu, 15 August 2013
Skąd: śląsk





Ja bym zdecydował się na KW. Ohlins ma problem z górnymi mocowaniami, które są delikatnie mówiąc niezbyt trwałe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Techno
post Tue, 19 Feb 2019 - 12:47
Post #10


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 April 2010
Skąd: Kraków





Jedno i drugie ma wady i zalety, najgorsze jest to że ciżko je porównywać kiedy mówimy o walce o sekundy. Ohlins to monotuba, strikte na tor, na ulice słabe i też dlatego dużo osób bedzie narzekało na trwałość /polska/. KW clubsport to konstukcja twintube aletego łatwo bez zbiorników mieć dwie oddzielne regulacje. Niestety taka zabawka dwururowa na tor to nie najlepszy pomysł.
Nie wiem co bym wybrał na Twoim miejscu, pewnie jeszce coś innego monotube z 2-3 regulacjami
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JM63
post Tue, 19 Feb 2019 - 21:01
Post #11


User
Dołączył: Sat, 12 January 2013





Ale czy na pewno Ohlins będzie gorszy na ulicę? Na Monotube Bilsteina spokojnie da się latać po ulicy, a Twintube KW też raczej nie będzie miał problemów z kawitacją po 25km szybkiej jazdy (inaczej co druga szybka fura na Ringu nie jeździłaby na Clubsporcie).
Jak już mówiłem, to nie jest auto stricte na tor, a raczej kompromis między ulicą, a ringiem raz- dwa razy w roku. Trwałość podejrzewam, że też nie ma znaczenia przy przebiegach rzędu 3-4 tyś km rocznie. Plus jeśli mowa o trwałości, to Ohlins ma gwarancję i z racji monotuby jest rozbieralny i da się go naprawić, Clubsport gwarancji nie ma i chyba jak to twintube- jak się popsuje, to już dópa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Albert
post Tue, 19 Feb 2019 - 21:07
Post #12


Administrator
Dołączył: Thu, 10 October 2002
Skąd: Warszawa





Clubsport ma gwarancję


--------------------
Administrator forum - kontakt forum@racingforum.pl

TP: 1:42.147 | 450 km | 1335kg | slick Hankook 260

VERKLINE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Tue, 19 Feb 2019 - 22:59
Post #13


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





Twintube powinien mieć większy zakres pracy, co sprawdzi się na ulicy.


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JM63
post Fri, 22 Feb 2019 - 12:32
Post #14


User
Dołączył: Sat, 12 January 2013





Znalazłem coś takiego na zagranicznym forum:

CYTAT
Sorry, I don't agree that Ohlins is superior to KW CS on track. I run both Ohlins DFV on my BMW and KW 2 way race on my EVO, but also set-up a lot of Evo's on Ohlins DFV's and KW CS, and the KW CS outperforms the Ohlins on track.

Because of the DFV high speed bump valving in the Ohlins, when using on a track car with slicks and high damping forces, the Ohlins feels a tad underdamped, which I think is because the DFV is operating.

With the KW CS, the damping control is better with the higher forces created using track orientated geometry, slicks and high spring rates.

On the road, the Ohlins is much better due to it's comfort orientated set-up. I'd say Ohlins for a predominately used road car, and KW CS for a predominately used track car.

A lot of the Evo boys bought Ohlins DFV for sprint/track/race cars, only to sell due to being too soft on track.

JRZ RS1 also has a very good rep with the Evo track guys.


Wygląda na to, że:
-ulica, komfort, zwykła opona- Ohlins
-tor, slick, agresywna jazda- Clubsport
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nowy
post Sun, 28 Apr 2019 - 19:09
Post #15


Frequent User
Dołączył: Thu, 11 November 2004
Skąd: Radom





jezdzilem na codzien na ohlins road and track
zawieszenie w przeciagu pol roku bylo 3x na naprawie serwisowej gornego mocowania (wspomiane polskie drogi)
to bylo w 2014r - nie wiem czy cos poprawili w tych gornych mocowaniach teraz
poza tym zawias jako taki , nie wyrozniający sie niczym specjalnym
ja osobiscie wybralbym clubsport z regulacja pochylenia kąta w mocowaniu gornym
a obecnie jezdze na KW V3 i mega jestem zadowolony


--------------------
Audi TTRS +800KM/1000Nm
seincento 1.2 (95KM/120Nm)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
buni
post Fri, 14 Jun 2019 - 15:23
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: w-wa





jezdzilem na obu zawieszeniach.... mialem Clubsporta w kilku autach. R&T mam obecnie w MX-5 .. nie wiem jak ktos moze polecac R&T na tor - ten zawias jest fajny na ulice, komforotowy, fajnie wybiera nierownosci, 1 pokretło każdy poczuje roznice. - ale jesli chodzi Ci o czasy na torze to wkladaj clubsporta. to zdecydowanie lepsze zawieszenie na tor.



--------------------
Focus RS MK3 Tor Poznan 1.46.2
Megane RS CUP Tor Poznan 1.50.1
BMW E36 2.0 260KM Tor Poznań 1.40.1
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pawel934
post Tue, 07 Jan 2020 - 10:44
Post #17


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





Odgrzeję kotleta. Autorze: co wybrałeś i czy jesteś zadowolony?

Potrzebuję kupić zawieszenie do Mazdy MX-5 ND z założeniem bardzo podobnym do autora: auto weekendowe. Głównie tor, ale kilka razy w roku jakaś wycieczka po ulicy (również daleka). Po prostu auto do funu.

Zastanawiałem się głównie między Ohlinsem R&T a KW Clubsport, buni jeszcze poleca mi AST 5100. Co z tego będzie najlepszym wyborem i dlaczego? A może jeszcze coś innego?


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maciekr
post Tue, 07 Jan 2020 - 13:32
Post #18


Super User
Dołączył: Sat, 14 March 2009





Bardzo ciekawy temat, w tym roku będę stał pewnie przed podobnym wyborem. Czy KW ClubSport da się lepiej "zestroić" regulacją pod kątem ulicy?

Miko za czasów swojego M3 E46 miał zawias Intraxa, bardzo chwalił i czasy też były niczego sobie, może to jest jakaś opcja? Wygląda na to, że mają tam dużo doświadczenia i są w stanie doradzić optymalny setup.



https://www.intraxracing.nl/en

Go to the top of the page
 
+Quote Post
JM63
post Tue, 07 Jan 2020 - 20:46
Post #19


User
Dołączył: Sat, 12 January 2013





Wybrałem KW z dwóch powodów:
1. Osobna regulacja dobicia i odbicia
2. Udało mi się zrobić dobrego deal'a i mam Clubsporta za 60% ceny.

Jeśli chodzi o moje spostrzeżenia, to na tor jest trochę za miękki, pewnie trzeba by było wymienić sprężyny. Nie jest to galareta, ale przy tak ciężkim aucie czuć, że troszkę za bardzo pracuje.
Natomiast na ulicy radzi sobie bardzo przyzwoicie. Wiadomo, auto jest na twardym poliuretanie, amory mocowane na uniball'u, więc ostre nierówności da się wyczuć, ale jeśli rozkręcimy go na hydraulice, to bez problemu można jechać w trasę bez wyrzeczeń smile.gif
Jeśli nie chcesz wydawać mega dużo kasy, to możesz wziąć ST XTA- powiedzmy, że to clubsport bez regulacji kompresji wink.gif

Inna sprawa to 'słyszałem, że...' w E46 Ohlins sprawdza się średnio, natomiast w e92 bardzo dobrze, więc to też trzeba mieć na uwadze. Może być w tym trochę prawdy, bo miałem Bilsteina B8 w 118d i w E36 i zupełnie inne wrażenia- jedynka lubiła sobie podskakiwać (dokładnie te same amorki idą do e87 i do e90, więc pewnie policzony bardziej pod cięższe 3er), a w E36 było zadziwiająco komfortowo. Po dziurach i garbach można było iść pełnym ogniem, a auto naprawdę fajnie to wybierało)

Mnie trochę ciekawi zawieszenie JRZ, słyszałem bardzo dobre opinie o tym, że mega dobrze sprawdzają się na torze i zapewniają bardzo dobry komfort.

Tak mniej wiecej się to zachowuje na ringu. Auto ok 1540kg + ok 170kg w pasażerach. Kompresja po 4 kliki od najtwardszego, rebound 8 od najszybszego.
https://www.youtube.com/watch?v=aM-9wxZbslk&t=373s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Albert
post Wed, 08 Jan 2020 - 10:20
Post #20


Administrator
Dołączył: Thu, 10 October 2002
Skąd: Warszawa





Masz 2-way czy 3-way?


--------------------
Administrator forum - kontakt forum@racingforum.pl

TP: 1:42.147 | 450 km | 1335kg | slick Hankook 260

VERKLINE
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 09:26