Shoutbox 0 nowych PW 


9 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Silniki Audi 4.2 - różnice, V8
cowboy
post Tue, 25 Aug 2009 - 18:48
Post #21


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





CYTAT(DeS @ Mon, 24 Aug 2009 - 18:49) *
4.2 V8 340ps (S8 D2) ma 32 zaworki, a 4.2 V8 360ps (S8 D2) 40 zaworków wink.gif


no faktycznie doszukałem sie w ETCE ze są 3 ssące i 2 wydechowe...

zatem pytanie brzmi o opinie na temat 40 zaworówek ?

niby mocowo tez w eSkach sa w okolicach 340KM, a wiadomo że na swapa moze trafić sie dawca np z S4 B6 / S6 / A8 344KM

ten silnik chyba BVJ / BBK (254kW) szedł dość długo od 2003 do 2007 wiec moze to tez niezła jednostka ?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 25 Aug 2009 - 18:48
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
cowboy
post Tue, 25 Aug 2009 - 19:26
Post #22


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





CYTAT(SajneK @ Tue, 25 Aug 2009 - 13:54) *
Na swapa warto chyba poszukac rozbitego plusa, widzialem cos takiego ze sprawnym silnikiem jakis czas temu za ~5k pln


AKH 327KM jest nawet na allegro za 3500 PLN

http://moto.allegro.pl/item718451394_audi_...ahk_327_km.html

ciekaw jestem czym ten z kolei sie róznił od wersji 340KM ?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simpson
post Tue, 25 Aug 2009 - 19:30
Post #23


Forum Homee
Dołączył: Thu, 20 May 2004
Skąd: Random (WR)





CYTAT(cowboy @ Tue, 25 Aug 2009 - 19:26) *
AKH 327KM jest nawet na allegro za 3500 PLN

ciekaw jestem czym ten z kolei sie róznił od wersji 340KM ?

Sprawdzałem kiedyś w etce, to wszystko było to samo jeśli chodzi o mechanikę (wał, wtryski, tłoki, korby, blok, zawory, wałki...). Wydech i dolot zdaje się też identyczny (ale nie pamiętam już teraz). Różnica pewnie jest tylko w programie. wink.gif


--------------------
www.audiklub.org
Pozdrawiam
Mirek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Tue, 25 Aug 2009 - 19:43
Post #24


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





CYTAT(simpson @ Tue, 25 Aug 2009 - 19:30) *
Sprawdzałem kiedyś w etce, to wszystko było to samo jeśli chodzi o mechanikę (wał, wtryski, tłoki, korby, blok, zawory, wałki...). Wydech i dolot zdaje się też identyczny (ale nie pamiętam już teraz). Różnica pewnie jest tylko w programie. wink.gif


no właśnie, oglądałem dzisiaj AHC (340KM) z S8 i wyglądał identyko...

ten AHK za 4kPLN byłby poszedł razem z ECU i sprzeglem manulaa le nie ma juz cewek - sprzedane


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kefirsky
post Wed, 26 Aug 2009 - 02:08
Post #25


Forum Killer
Dołączył: Mon, 24 March 2003
Skąd: Niepolska





Cewki są w sumie tanie. 140-180 za zamiennik popularnego pakowacza, ale sprawdzone w boju przeze mnie na silnikach 3.0 v6 - oryginalnie niższe cewki, ale notorycznie padające. Zamieniałem na łatwiej dostępne v8mkowe i te dają radę. U dobrych sprzedawaczy części kupisz komplet za 500PLN. Także nie powinno to stanowić o tym, czy warto silnik kupić. Jak coś...to jedną jeszcze mam smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Wed, 26 Aug 2009 - 09:28
Post #26


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





CYTAT(Kefirsky @ Wed, 26 Aug 2009 - 02:08) *
Cewki są w sumie tanie. 140-180 za zamiennik popularnego pakowacza, ale sprawdzone w boju przeze mnie na silnikach 3.0 v6 - oryginalnie niższe cewki, ale notorycznie padające. Zamieniałem na łatwiej dostępne v8mkowe i te dają radę. U dobrych sprzedawaczy części kupisz komplet za 500PLN. Także nie powinno to stanowić o tym, czy warto silnik kupić. Jak coś...to jedną jeszcze mam smile.gif



wiesz, to juz nie chodzi o cewki ale wolałbym kupić świeższy silnik i zamiast ~5 kPLN wydać ~8kPLN

pytanie czy taki BVJ 344KM z 2005 roku nie przysporzy więcej problemów przy swapie związanych z rozbudowaną elektroniką ?



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Wed, 26 Aug 2009 - 13:35
Post #27


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





jeszcze jedna kwestia - kto w PL dobrze ogarnia elektronike do tych silnikow ?

czy da sie kupic automata i przerobic soft (moze wystarczy przekodowac ECU ? : ) ) czy musze szukac manuala?

czy da sie wylaczyc IMMO w ECU łatwo, czy w nowszych juz na CANie jest to trudniej do zrobienia ?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
guzior
post Wed, 26 Aug 2009 - 14:53
Post #28


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 21 December 2006
Skąd: Żyrardów





cowboy
Najprosciej zapiąc SA - nie trzeba sie bawic w immo, automaty i inne pierdoly.


--------------------
885 60 50 40
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Wed, 26 Aug 2009 - 15:07
Post #29


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





CYTAT(guzior @ Wed, 26 Aug 2009 - 14:53) *
cowboy
Najprosciej zapiąc SA - nie trzeba sie bawic w immo, automaty i inne pierdoly.


no tak ale SA kosztuje i to niemało, a poza tym po co bawić sie w SA na silniku n/a, skoro kupie silnik z wiązką i ECU ?

prawdopodobnie silniki z lat 95-97 (np S6 PLUS) maja oddzielną centralkę IMMO, więc wystarczy wytargać to ze stacyjką oraz transpoder z kluczyka i bedzie banglać

chodzi o to zeby zawęzic poszukiwania dawcy do okreslonego typu silnika.. stąd pytanie czy aftomaty miały jakiś inny program? jesli miały to czy da sie wrzucic soft z manuala itd ?

ważne żeby też ktoś to ogarnał... moze jakiś program zrobił pod wydech i dolot - jajkieś przyrosty po tym rzędu 20KM pewnie są osiągalne

pytam bo zupełnie jestem zielony z tego tematu, a i info w necie o V8 mało jest...

http://blogsilnika.blogspot.com/2009/07/mo...audi-v6-v8.html

'Silniki Audi
Wszystko zaczęło się od projektu pięciolitrowego V10 dla Lamborghini Gallardo. To był pierwszy nowy silnik opracowany dla włoskiej marki po przejęciu przez VW/Audi i zbytnio nie przypominał V12 (60 stopni) z Murcielago. Po zmianie średnicy cylindrów z 82,5 (odległość między osiami cylindrów 88 mm) na 84,5 mm stał się bazą dla nowej rodziny silników Audi: V6, V8 i V10 o kącie rozwidlenia 90 stopni i odległości między osiami 90 mm. Dodatkową cechą tych silników jest bezpośredni wtrysk benzyny, z klapami zamykającymi część przekroju kanałów dolotowych w celu lepszego zawirowania. W prawie wszystkich odmianach wolnossących stopień sprężania to 12,5, w doładowanych 10,5.

Rozrząd
Wszystkie jednostki posiadają cztery zawory na cylinder. Powody odejścia od układu pięciozaworowego, który dawał namiastkę półkolistej komory spalania były przynajmniej dwa:

brak miejsca na umieszczenie wtryskiwacza paliwa,
kanały i zawory w układzie 5V były zbyt małe, co powodowało straty przepływu."


te stare V8 miały chyba SS 10,8 więc potencjalnie w przyszłości powinny znieść doładowanie 0,4-0,5 Bara jakims kompresorem ?

w każdym razie wychodzi na to że trzeba szukac silnika 340KM 32V bo to wiadomo że się da... problkem tylko że juz każdy ma przelot >200 tys km


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
guzior
post Wed, 26 Aug 2009 - 15:23
Post #30


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 21 December 2006
Skąd: Żyrardów





CYTAT
no tak ale SA kosztuje i to niemało, a poza tym po co bawić sie w SA na silniku n/a, skoro kupie silnik z wiązką i ECU ?

Megasquirt, lub nawet VEMS (zamawiałem w zeszłym tygodniu kolejnego) to koszt, w przypadku tego drugiego góra 2300zł. Jak na SA to starszna kasa nie jest. A naprawde mozna sporo poprawic fabryke (mowie na przykladzie ABZ, ktory w serii wychodzi z wtryskami i kompem, ktore trzymaja AFR 14:1 pod maks butem - i nie ma z czego dolac, bo wtryski sa na styk.


--------------------
885 60 50 40
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Wed, 26 Aug 2009 - 15:40
Post #31


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





jak na SA to nie jest straszna kasa, fakt.

patrząc na korzyści to wydanie 2300 PLN + kasa dla stroiciela 1500 PLN żeby miec 10KM przyrostu w n/a juz niekoniecznie to sie oplaca, zwlaszcza ze silnik S6 plus mozna miec w komplecie do swapa w okolicach 5kPLN

poza tym dlaczego na seryjnym kompie nie mozna poprawić fabryki ?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
henry
post Thu, 27 Aug 2009 - 07:49
Post #32


Forum Homee
Dołączył: Thu, 01 June 2006





CYTAT(cowboy @ Wed, 26 Aug 2009 - 15:40) *
jak na SA to nie jest straszna kasa, fakt.

patrząc na korzyści to wydanie 2300 PLN + kasa dla stroiciela 1500 PLN żeby miec 10KM przyrostu w n/a juz niekoniecznie to sie oplaca, zwlaszcza ze silnik S6 plus mozna miec w komplecie do swapa w okolicach 5kPLN

poza tym dlaczego na seryjnym kompie nie mozna poprawić fabryki ?



nie wiem skad masz info o tych rzeczach ze vems i wystrojenie to plus 10km TYLKO!!!!


--------------------
V6 Irmscher & supercharged
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Thu, 27 Aug 2009 - 09:33
Post #33


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





CYTAT(henry @ Thu, 27 Aug 2009 - 07:49) *
nie wiem skad masz info o tych rzeczach ze vems i wystrojenie to plus 10km TYLKO!!!!


jak masz jakies info nt przyrostów wiekszych na VEMSie niz na ori ECU, to proszę o takie informacje.

ja tylko mogę wygooglać np:

http://www.bb-automobiltechnik.de/bb2004/d...au_a8_d2_s8.php
http://www.bb-automobiltechnik.de/bb2004/d...au_a8_d2_42.php
http://www.44tuning.pl/audi/chip-tuning-au...-v8-340-km.html

niby wynika z tego że +25KM na stronach tunerów

z drugiej strony zakładam że te silniki (zgodnie z internetowymi opiniami) nie trzymają mocy, więc silnik np Bazowo 340KM z przebiegiem 200 tys km niech ma 320 w serii więc po wydechu i sofcie jak bedzie 350 to max

z drugiej strony przyrosty w n/a nie sa jakies mega duże, mozna pewnie cos wyzej zakrecic ten silnik ale tez nie za duzo (skok tłoka niemały chyba 93mm)

genaralnie żeby była jasność głównie zalezy mi na najbardziej bezawaryjnym i w miare mocnym silniku w serii, a jednoczesnie łatwym w swapowaniu i niedrogim w zakupie...nie ma dla mnie znaczenia czy on bedzie miał 330 czy 360KM, ważne że moment ma np 400NM od 3000 do 6000 rpm


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
henry
post Thu, 27 Aug 2009 - 12:47
Post #34


Forum Homee
Dołączył: Thu, 01 June 2006





info i przyklad mam z siebie i na przykladzie ecumastera wiec urzadzenia prostrzego niz vems



--------------------
V6 Irmscher & supercharged
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Thu, 27 Aug 2009 - 12:56
Post #35


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





CYTAT(henry @ Thu, 27 Aug 2009 - 12:47) *
info i przyklad mam z siebie i na przykladzie ecumastera wiec urzadzenia prostrzego niz vems


no to podaj konkrety, bo na razie nic pomocnego nie napisałeś, poza zasianiem watpliwości

jaki masz silnik 4.2 V8 u siebie, i jakie przyrosty po strojeniu na Ecumastrze ?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
henry
post Thu, 27 Aug 2009 - 13:52
Post #36


Forum Homee
Dołączył: Thu, 01 June 2006





u siebie mam silnik opla(moze nie audi) ale moc polowe mniejsza jest
seryjnie 195 koni calosc zostala wystrojona przezemnie(pierwszy raz mialem doczynienia Afr w pozadku ) i wyszlo 222km
wiec procentowa wychodzi duzo wiecej niz jak podales ze niby 10km ma przybyc jakby ktos zalozyl vemsa i wystroil silnik 4,2
i nie sieje zamet bo zamet to sam siejesz rzucajac takie hasla z tymi 10 rumaki TYLKO wysane zreszta z palca
sam zreszta mysle o vemsie, teraz cena spadla wiec juz nie jesttaka tragiczna jak pol roku temu np
pozdrawiam


--------------------
V6 Irmscher & supercharged
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Thu, 27 Aug 2009 - 14:05
Post #37


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





CYTAT(henry @ Thu, 27 Aug 2009 - 13:52) *
u siebie mam silnik opla(moze nie audi) ale moc polowe mniejsza jest
seryjnie 195 koni calosc zostala wystrojona przezemnie(pierwszy raz mialem doczynienia Afr w pozadku ) i wyszlo 222km
wiec procentowa wychodzi duzo wiecej niz jak podales ze niby 10km ma przybyc jakby ktos zalozyl vemsa i wystroil silnik 4,2
i nie sieje zamet bo zamet to sam siejesz rzucajac takie hasla z tymi 10 rumaki TYLKO wysane zreszta z palca
sam zreszta mysle o vemsie, teraz cena spadla wiec juz nie jesttaka tragiczna jak pol roku temu np
pozdrawiam



dzieki za pomoc ale co ma do tego tematu przyrost w silniku opla ?
idąc Twoim tokiem rozumowania, to jak miałeś 10% przyrostu, to w 340 konnym audi V8 na VEMSie zrobisz 375KM ? tongue.gif wink.gif

tu jest konkretne pytanie o konkretny silnik 4.2 V8 audi !

rzuciłem to jako przykład te 10KM przyrostu bo silniki V8 audi lubią nie trzymac mocy, a Ty sie tego przyczepiłeś i na siłę chcesz wmasować jakiegoś ecumastera, czy vemsa - to nie jest temat o vemsie smile.gif

przecież nie wiadomo czy to samo, a nawet lepiej można zrobić na seryjnym ECU, pomijając podatność TEGO silnika na zmiane softu ..

znasz przykład owocnej modyfikacji V8 audi n/a na VEMSie to podaj, ja szukałem na vortexie itd i raczej nie ma dużo informacji co do wzmocnienia mocy poza kitami kompresora PESa ale to do 40 zaworowych wersji

http://www.fourtitude.com/news/publish/Ind...icle_4983.shtml

powracając do tematu wyboru silnika do swapa, mam do kupienia całe A8 z silnikiem 340KM (chyba AHC) ale w automacie - pytanie do znawców:

czy fakt, że to jest automat ma jakieś znaczenie przy swapie, w sensie czy program jest taki sam, lub ewentualnie łatwo przekodować ECU na manuala ?

zakładam że zamach i docisk z manuala siądzie i tu nie było jakiś róznic ?

Z góry dziękuję za pomoc !





--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
henry
post Thu, 27 Aug 2009 - 14:32
Post #38


Forum Homee
Dołączył: Thu, 01 June 2006





nie kombinuj gdyz pisales o tym ze vems w silniku audi nie daje rady bo bedzie TYLKO 10km, i nie wciskaj mi slow ktorych nie pisalem niby ze ma byc tyle a tyle koni w audi skoro mi dalo tyle a tyle
wiem ze daje wiecej w kazdym silniku bo fabrycznie ustawienia sa z dupy , wiem to nie z opowiescie ale z praktyki gdyz mierzylem AFR na seryjnym sofcie
wg mnie jak najbardziej zalozenie SA vemsa np da duzo wiecej niz te 10km i nikomu nie mowie nic na sile jak znowu twierdzisz o vemsie czy ecumasterze, niech ktos zaklada to co chce, ale chociaz nie sieje propagandy ze vems jest do dupy bo tak malo daje(co zreszta sam napisales)
koniec OT z mojej strony
powodzenia w modyfikacjach
pozdrawiam


--------------------
V6 Irmscher & supercharged
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Thu, 27 Aug 2009 - 14:48
Post #39


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





CYTAT(henry @ Thu, 27 Aug 2009 - 14:32) *
nie kombinuj gdyz pisales o tym ze vems w silniku audi nie daje rady bo bedzie TYLKO 10km,


chłopie, ogarnij sie, nigdzie nie napisałem że VEMS nie daje rady w V8 audi !

napisałem tylko że przyrosty w n/a audi na VEMSie mogą być np 10KM, a kasy wydam prawie 4kPLN ze strojeniem !
czujesz kwestie, kupujesz silnik za 4 kPLN, a drugie tyle wydajesz w VEMSa i strojenie, które może okazać sie niepotrzebne

nie piszemy tu o silniku Opla, czy nawet o AFR w ABZ-ecie (299KM) tylko zadaję pytania o mocniejsze wersje 4.2 V8 czyli 340 - 360KM z lat 96-02!

czy ja pisze po chińsku ?
napisałem juz że w dupie mam czy bede miał 330 czy 360KM, i nie chce żadnych SA instalować, nawet jakby dały 30KM w wysilonym n/a
(BTW jestem zwolennikiem modów na ori ECU, a skoro na ori ECU można wystroić uturbione VAGi, to zakładam że remap ECU w S8 to jest pikuś )

pytam sie który silnik da sie łatwo zeswapować i nie potrzebuje kilometra kabli pruć z dawcy - zakładam że S8 jest dość zaawansowane elektronicznie i full systemów wspomagających tam jest , wiec moze sie okazać że bedzie po swapie jakas kupa bo na szynie komunikacji nie bedzie jakiegoś czujniczka jakich w A8 są setki.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Thu, 27 Aug 2009 - 14:52
Post #40


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





CYTAT(henry @ Thu, 27 Aug 2009 - 14:32) *
wiem to nie z opowiescie ale z praktyki gdyz mierzylem AFR na seryjnym sofcie
wg mnie jak najbardziej zalozenie SA vemsa np da duzo wiecej niz te 10km i nikomu nie mowie nic na sile j


w takim razie jaki ma AFR na seryjnym sofcie silnik AHC V8 340KM ?

na seryjnym ECU podawane są na stronach tunerów przyrosty +25KM dla TEGO silnika

prosze o przykład zrobienia więcej niż +25KM na SA dla TEGO silnika, ewentualnie innego V8 Audi o mocy 340, 344 lub 360 KM ?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Wednesday, 24 April 2024 - 20:48