Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Szpera torsen
uxon
post Tue, 12 May 2015 - 00:28
Post #1


Super User
Dołączył: Mon, 29 October 2012





Ma ktos jakies realne porownanie jak zachowuje sie samochod ze szpera typu torsen w zastosowaniach motorsportowych (rajdy, superoesy, pojezdzawki) w porownaniu do klasycznej szpery plytkowej? Czy przykladowo wystepuje tez efekt zaciesniania skretu? Chodzi o samochod FWD.
Zastanawiam sie nad zakupem torsena, poniewaz do mojego auta jest dostepny w duzo lepszej cenie niz plytka oraz nie wymaga serwisowania. Samochod z przeznaczeniem 90% do upalania, ale nie mam warunkow do wozenia go na lawecie. Zastanawiam sie czy jest sens zakladac torsena? A moze albo grubo (plytka), albo wcale (zostaje otwarty dyfer, a kasa idzie na opony smile.gif)?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 12 May 2015 - 00:28
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 12 May 2015 - 07:04
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





temat przerabiany tutaj wielokrotnie. torsen to słaba szpera o ile w ogóle. W motorsporcie stosuje się płytki, które wcale nie wymagają serwisu co imprezę i są stosunkowo żywotne. Też jeździłem początkowo na kołach. Jak jeździsz na limicie to nie ma żadnych efektów 'zacieśnienia'.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 12 May 2015 - 08:27
Post #3


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(MadeInPoland @ Tue, 12 May 2015 - 07:04) *
temat przerabiany tutaj wielokrotnie. torsen to słaba szpera o ile w ogóle. W motorsporcie stosuje się płytki, które wcale nie wymagają serwisu co imprezę i są stosunkowo żywotne. Też jeździłem początkowo na kołach. Jak jeździsz na limicie to nie ma żadnych efektów 'zacieśnienia'.


a slynne audi quattro nie mialo torsenow, jak wszystkich w rajdach objezdzalo?
Torsen ma swoje wady, ale do auta, ktore nie jest rozbierane co 1tys km jest jedynym sensownym wyjsciem. Troche jazdy bokiem na plytkowej w RWD i mozesz kupowac nowa. Plytka dziala na zasadzie tarcia, a jak jest tarcie, to sie wyciera. Torsen moze przelatac 200tys km i nie miec zadnego sladu zuzycia. Ja mialem fabryczna plytke w rx8, kola potrafily mielic na zakrecie. Po zalozeniu torsena , jak lece bokiem, to mam znacznie nizsze obroty silnika i czesto na suchym brakuje mocy,zeby mocniej pojsc bokiem.

Dodatkowo mocna plytka spina zawsze i przy manewrowaniu np na parkingu bedzie to mocno irytowalo. Torsen, dopoki oba kola maja trakcje, dziala jak otwarty dyfer.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Tue, 12 May 2015 - 08:33
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





Audi to chyba miało tylko międzyosiowo Torsena.


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 12 May 2015 - 08:36
Post #5


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(GrzesiekK. @ Tue, 12 May 2015 - 08:33) *
Audi to chyba miało tylko międzyosiowo Torsena.


Mozliwe. Z tego co kojarze, to noorec ma audi z 2 torsenami (centralny i tylny) i lata bokiem az milo.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Tue, 12 May 2015 - 09:20
Post #6


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





Tylko auto rajdowe (zwlaszcza FWD) nie ma latac bokiem ale wrecz odwrotnie. Przod ma wyciagac wszystko.


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
uxon
post Tue, 12 May 2015 - 09:32
Post #7


Super User
Dołączył: Mon, 29 October 2012





Jest tu ktos kto ma wlasne doswiadczenie z torsenem w samochodzie przednionapedowym, przeznaczonym do jazdy po zakretach? A najlepiej wlasne doswiadczenia z obydwoma typami szper? Moze ktos sie przesiadl z torsena na plytke w FWD?
Jak to tam jezdzilo w audi kilkadziesiat lat temu, to juz dawno i nieprawda tongue.gif Interesuje mnie jak sie sprawuje taki dyfer w obecnej rzeczywistosci i w takich warunkach jak wczesniej wspomnialem (samochod FWD na afsalt, ale niekoniecznie wyscigowy, z przeznaczeniem do upalania, ale ktory dojezdza wszedzie na wlasnych kolach). Zakladajac, ze moge go miec za polowe ceny plytki, to warto sie zastanawiac? Czy moze efekty dzialania torsena sa na tyle niewielkie, ze dobrze opanowana lewa noga da mi podobny efekt?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 12 May 2015 - 09:35
Post #8


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





A które to słynne AUDI wszystkich w rajdach objeżdżało? Trochę historii rajdów trzeba przeczytać, bezkonkurencyjnymi samochodami grupy B były 205 T16 oraz później delta S4, do których Audi nie miało żadnego podejścia. Nawiasem mówiąc to Audi projektowało, a może i testowało już pionierskie aktywne dyfry więc dobrze wiedzieli gdzie mogą się poprawić.

Moja szpera płytkowa działa już 3 rok i trzyma parametry, a tak jak pisałem wcześniej zanim kupiłem lawetę to jeździłem na kołach to do Tomaszowa Maz (200km) to do Radkowa (240km) to do Bochni (130km).

Uxon nie! Nie warto się zastanawiać nad torsenem. Zrobisz jak zechcesz.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Tue, 12 May 2015 - 09:44
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





CYTAT(uxon @ Tue, 12 May 2015 - 09:32) *
Jest tu ktos kto ma wlasne doswiadczenie z torsenem w samochodzie przednionapedowym, przeznaczonym do jazdy po zakretach? A najlepiej wlasne doswiadczenia z obydwoma typami szper? Moze ktos sie przesiadl z torsena na plytke w FWD?



Wywołałeś więc się zgłaszam smile.gif Miałem i torsena w szybkim FWD mam i płytkę. O ile na suchym i przyczepnym asfalcie w trakcie przyśpieszania nie ma przepaści jak masz dobrą gumę na aucie to już jak pojawiają się luźne nawierzchnie/woda torsen odpada w zawodach. Kolejna sprawa to zachowanie auta na hamowaniu, z torsenem zblokujesz jedno koło, z płytka już nie bardzo, bo dopina i na hamowaniu, zależy jeszcze jaki kąt rampy na hamowaniu ale generalnie każda do FWD działa i na hamowaniu, czasem w AWD przedni dyfer daje się z kątem rampy rozpieraka kosza na hamowaniu na 0 ale nie o tym rozmawiamy. Inna sprawa to ustawianie sobie gazem auta przed zakrętem, na płytce jak masz chęć to i w nadsterowność FWD prowadzisz tylko gazem się bawiąc, torsen w tym momencie jak otwarty dyfer się zachowuje. Zimą i po szutrze/błocie to w ogóle nie mamy o czym rozmawiać jeśli chodzi o torsena, tak samo na cięciu z podbiciem jednego koła.


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 12 May 2015 - 09:46
Post #10


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(uxon @ Tue, 12 May 2015 - 09:32) *
Jest tu ktos kto ma wlasne doswiadczenie z torsenem w samochodzie przednionapedowym, przeznaczonym do jazdy po zakretach? A najlepiej wlasne doswiadczenia z obydwoma typami szper? Moze ktos sie przesiadl z torsena na plytke w FWD?
Jak to tam jezdzilo w audi kilkadziesiat lat temu, to juz dawno i nieprawda tongue.gif Interesuje mnie jak sie sprawuje taki dyfer w obecnej rzeczywistosci i w takich warunkach jak wczesniej wspomnialem (samochod FWD na afsalt, ale niekoniecznie wyscigowy, z przeznaczeniem do upalania, ale ktory dojezdza wszedzie na wlasnych kolach). Zakladajac, ze moge go miec za polowe ceny plytki, to warto sie zastanawiac? Czy moze efekty dzialania torsena sa na tyle niewielkie, ze dobrze opanowana lewa noga da mi podobny efekt?


nie ma takiej mozliwosci,zeby otwarty dyfer pojechal tak jak torsen. Ba, afetrmarketowe zestawy do BMW zastepuja plytke torsenem, bo plytka przy mocnym wysileniu (na asfalcie ,bo na szutrze to zadna przyczepnosc) sie zuzywa- KAZDA. DO tego do plytki trzeba stosowac specjalny olej, a do torsena nie.
Pare osob ma torsena w FWD i jest ok. Jesli na dodatek jest o polowe tanszy od plytki,to laduj. Kolo wewnetrzne jak ci na zakrecie zgubi trakcje, to musisz odpuscic gaz i tyle. Na torsenie nie musisz. Plytka ma tylko jedna zalete nad torsenem - mozna regulowac latwo spiecie w obu kierunkach (naped, hamowanie) i dlatego uzywaja go profesjonalisci Tam nie licza sie koszty.
Torsen jest praktycznie nierozbieralny i jaki kupisz, taki jest.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
uxon
post Tue, 12 May 2015 - 10:53
Post #11


Super User
Dołączył: Mon, 29 October 2012





Z tego co wiem, to w torsenie nie okresla sie spiecia w procentach?
I mowisz o zastosowaniach ulicznych czy typowo pod zakrety?
Przypuszczam, ze torsen daje sporo trakcji na prostej, ale nie na tym mi zalezy. Samochod nie ma jakiegos mega momentu, na dobrej oponie przy jezdzie na wprost bardzo rzadko zrywa trakcje. Bardziej chodzi mi o zwiekszenie szybkowsci w zakretach, rowniez tych ciasnych.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Tue, 12 May 2015 - 10:56
Post #12


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





CYTAT(uxon @ Tue, 12 May 2015 - 10:53) *
Z tego co wiem, to w torsenie nie okresla sie spiecia w procentach?
I mowisz o zastosowaniach ulicznych czy typowo pod zakrety?
Przypuszczam, ze torsen daje sporo trakcji na prostej, ale nie na tym mi zalezy. Samochod nie ma jakiegos mega momentu, na dobrej oponie przy jezdzie na wprost bardzo rzadko zrywa trakcje. Bardziej chodzi mi o zwiekszenie szybkowsci w zakretach, rowniez tych ciasnych.



Na równej gładkiej nawierzchni będzie szybciej na torsenie na pewno niż przy jego braku, ale nadal płytka rulez smile.gif


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 12 May 2015 - 11:07
Post #13


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





uxon szpera nie umożliwi Ci zwiększenia szybkości w zakrętach, a wręcz może Ci ją zmniejszyć.
Szpera umożliwia szybsze wyjście z zakrętu bez gubienia trakcji oraz większe opóźnienia w trakcie hamowania.

P.S. I nie wierz w te 'bajki o zacieśnianiu zakrętu'. Cudów nie ma, ostatecznie to opona jest decydującym elementem w zakręcie. Jeżeli komuś szpera 'zacieśnia' zakręt to znaczy, że nie jeździ na limicie.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sev
post Tue, 12 May 2015 - 11:38
Post #14


Super User
Dołączył: Tue, 01 December 2009
Skąd: Wrocław





Moje wrażenia z założenia torsena w FWD były takie że każdy szybszy łuk zamiast irytującej podsterowności i plucia przodem auto "wciąga", tzn jest bardziej neutralne w zakręcie, na upartego można polecieć zakręt bokiem tylko po to żeby koła przednie mieć ustawione na wprost i lepiej z tego zakrętu się napędzić. Jak kto woli.
Co do ruszania na rożnych nawierzchniach, pierwsze co zrobiłem to stanąłem okrakiem lewe koło na asfalcie, prawe na szutrze. Na otwartym dyfrze pewnie dalej bym tam stał i mielił prawym kołem. Pisk opony + szuter dzwoniący w nadkola - rzadkie zjawisko :-)

Gorzej jest na mokrym lub śliskim podłożu ale jeszcze nie wiem na ile ma wpływ nieustawiona geometria a na ile sam torsen, chętniej auto robi się podsterowne przy ciaśniejszych zakrętach (podczas przyspieszania) i wyjeżdża przodem. Wcześniej na otwartym dyfrze było to mniej zróżnicowane - ale to jeszcze nie jest pewnik z mojej strony. Ogarnę geo to będę miał jakiś pogląd.

Mierzalne poprawy czasów zbiegły się z nieco krótszą skrzynią biegów więc o o ile polepszyła szpera a o ile krótsza skrzynia jednoznacznie nie stwierdzę ale na krętej próbie ok. 1-1,2km (1:35-1:45s 2 okrążenia na Niskich Łąkach we Wrocławiu) czas poprawiony o około 2 sekundy. Z tym że mniej lewej nogi teraz, jeżeli już to tylko krótki strzał w hamulec żeby ustawić auto, w innym przypadku hamując lewą uzyskiwałem efekt jak bez szpery i plucie przodem szczególnie na późnych dohamowaniach.

Trochę trzeba zmienić przyzwyczajenia. Ale w moim przypadku - zmiana zdecydowanie na plus. Szczególnie że mniej tracę teraz na wyjściach z zakrętu gdzie wewnętrzne koło zawsze paliło laka, teraz praktycznie flat out. Póki koło klei się do asfaltu jedzie ukręcając nawet przegub ;-)


--------------------
Project FiA 6Y20VT - v 1.5
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dejv667
post Tue, 12 May 2015 - 12:03
Post #15


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 May 2005
Skąd: Brachttal / Niemcy





CYTAT(jackkpl @ Tue, 12 May 2015 - 08:27) *
a slynne audi quattro nie mialo torsenow, jak wszystkich w rajdach objezdzalo?
Torsen ma swoje wady, ale do auta, ktore nie jest rozbierane co 1tys km jest jedynym sensownym wyjsciem. Troche jazdy bokiem na plytkowej w RWD i mozesz kupowac nowa. Plytka dziala na zasadzie tarcia, a jak jest tarcie, to sie wyciera. Torsen moze przelatac 200tys km i nie miec zadnego sladu zuzycia. Ja mialem fabryczna plytke w rx8, kola potrafily mielic na zakrecie. Po zalozeniu torsena , jak lece bokiem, to mam znacznie nizsze obroty silnika i czesto na suchym brakuje mocy,zeby mocniej pojsc bokiem.

Dodatkowo mocna plytka spina zawsze i przy manewrowaniu np na parkingu bedzie to mocno irytowalo. Torsen, dopoki oba kola maja trakcje, dziala jak otwarty dyfer.

Ilość zdobytych w rajdowych mistrzostwach świata tytułów mistrzowskich pokazuje jak Audi wszystkich objeżdżało - ale to temat na inną dyskusję wink.gif

Zasadniczo TorSen i płytka działają zgoła inaczej choć w ich działaniu jest ten sam cel - przenieść moment na podłoże. Raczej jest pytanie czego się oczekuje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 12 May 2015 - 12:37
Post #16


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(MadeInPoland @ Tue, 12 May 2015 - 11:07) *
uxon szpera nie umożliwi Ci zwiększenia szybkości w zakrętach, a wręcz może Ci ją zmniejszyć.
Szpera umożliwia szybsze wyjście z zakrętu bez gubienia trakcji oraz większe opóźnienia w trakcie hamowania.

P.S. I nie wierz w te 'bajki o zacieśnianiu zakrętu'. Cudów nie ma, ostatecznie to opona jest decydującym elementem w zakręcie. Jeżeli komuś szpera 'zacieśnia' zakręt to znaczy, że nie jeździ na limicie.


Tutaj sie zgadzam.
Jesli jedziesz juz z maksymalna mozliwa predkoscia na zakrecie, to szpera ci nie pomoze. Fizyki nie oszukasz. Jesli na wyjsciu z zakretu dasz za duzo gazu na otwartym dyfrze, to spalisz wewnetrzne kolo (nie rozpedzisz sie), a zewnetrzne nie bedzie praktycznie nic napedzac - a za to wiekszosc przyczepnosci bedzie na pokonanie zakretu. Na szperze (plytka, czy torsen), auto zacznie ci wyjezdzac przodem, bo moc przejdzie na asfalt. Jesli masz zakret ze zmienna geometria (musisz zwolnic i przyspieszyc), to szpera daje duzo, bo nie jestes ograniczony do trakcji najmniej przyczepnego kola (wewnetrznego).

CYTAT(dejv667 @ Tue, 12 May 2015 - 12:03) *
Ilość zdobytych w rajdowych mistrzostwach świata tytułów mistrzowskich pokazuje jak Audi wszystkich objeżdżało - ale to temat na inną dyskusję wink.gif

Zasadniczo TorSen i płytka działają zgoła inaczej choć w ich działaniu jest ten sam cel - przenieść moment na podłoże. Raczej jest pytanie czego się oczekuje.


http://en.wikipedia.org/wiki/Audi_Quattro#WRC_victories


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 12 May 2015 - 13:22
Post #17


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





No widzisz, a wiara męczy te mity o cudownym działaniu szpery, która niby wciąga w zakręt niczym czarna dziura.
Natomiast te zwycięstwa, które przedstawiasz audi to za czasów jedynego samochodu 4 napędowego w stawce. Jak wprowadzono 205 T16 to skończyły się zwycięstwa:
http://en.wikipedia.org/wiki/Peugeot_205#WRC_victories

i nawet wielki Walter nie pomógł.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dejv667
post Tue, 12 May 2015 - 13:43
Post #18


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 May 2005
Skąd: Brachttal / Niemcy





CYTAT(jackkpl @ Tue, 12 May 2015 - 12:37) *
Tutaj sie zgadzam.
Jesli jedziesz juz z maksymalna mozliwa predkoscia na zakrecie, to szpera ci nie pomoze. Fizyki nie oszukasz. Jesli na wyjsciu z zakretu dasz za duzo gazu na otwartym dyfrze, to spalisz wewnetrzne kolo (nie rozpedzisz sie), a zewnetrzne nie bedzie praktycznie nic napedzac - a za to wiekszosc przyczepnosci bedzie na pokonanie zakretu. Na szperze (plytka, czy torsen), auto zacznie ci wyjezdzac przodem, bo moc przejdzie na asfalt. Jesli masz zakret ze zmienna geometria (musisz zwolnic i przyspieszyc), to szpera daje duzo, bo nie jestes ograniczony do trakcji najmniej przyczepnego kola (wewnetrznego).



http://en.wikipedia.org/wiki/Audi_Quattro#WRC_victories

To ile w końcu było tych tytułów mistrzowskich? Jak rozumiem konkurenci nawet się do Audi nie zbliżyli i od pierwszego roku startów zdobywało tytuł za tytułem...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Tue, 12 May 2015 - 20:00
Post #19


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





Torsen to dobre, cywilne rozwiązanie do samochodu cywilnego. Miałem torsena w FWD (Alfa GT), działał nieźle, efekt płużenia był zmniejszony przy dodawaniu gazu na wyjściu, ale to nie jest jakiś cud. A do rajdów chyba jednak płytka.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Tue, 12 May 2015 - 21:38
Post #20


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





audi wygrywalo bo bylo pierwsze 4x4 w rajdach, pojawilo sie w 81ym i zaczelo mieszac, ale konkurencja natychmiast poszla tym sladem i pojawily sie 205tki, rs200, moje ulubione metro6r4, delta s4 i zaraz potem po katastrofie toivenena w delcie s4 grupe zamkneli ( chyba na poczatku 87ego ) i zaczeli mocno ograniczac mozliwosci modyfikacji aut - praktycznie wszystko co mialo homologacje B-grupy stracilo homologacje FISA - mozna tym bylo jezdzic tylko w okregowkach lub imprezach rangi krajowej maksymalnie


co do mozliwosci aut:poszukajcie filmikow jak metro 6r4 zapierdala do mety na 3!!!!!!! kolach - jedno zostawili w rowie biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 16:34