Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> AWD/RWD w automacie za ~15k
CELICA FAN
post Mon, 08 Oct 2018 - 22:52
Post #21


Forum Killer
Dołączył: Thu, 23 February 2006
Skąd: Kraków





Mam LegacaIV z przebiegiem 425 tys, wolnossące 2.0 z gazem od 100 tys i zepsuć sie nie chce. To juz wół roboczy w firmie , ale czasem stoi pare tyg i odpala bez problemu. Ani oleju nie bierze, tylko co 200 tys wymieniam mu regulalarnie sprzęgło. Teraz brał bym H6. Te auta sa naprawdę pancerne.


--------------------
Celica Caros Sainz, Outback, Legacy, Q3. Jeszcze sie driftrajka na bazie taczek buduje :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 08 Oct 2018 - 22:52
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Frolik
post Tue, 09 Oct 2018 - 09:25
Post #22


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(grayfox @ Mon, 08 Oct 2018 - 17:15) *
Podbiję temat, ponieważ szczęśliwie udało się zwiększyć budżet do 30k. smile.gif Nadal obstawać przy Legacy/Outback (z tego co widzę to już ładne H6 idzie w tych pieniądzach dostać), czy pojawiają się jakieś nowe, znacząco lepsze możliwości ? Piszę znacząco, bo te Subarki mi się podobają i jeżeli konkurencja nie będzie zauważalnie lepiej wyposażona/bardziej bezawaryjna, to zostaję przy Subaru.

Ja bym nie wydziwiał, 30 tys zł to akurat budżet na dobre Legacy IV + pakiet startowy.
Na znacząco lepsze auto trzeba by mieć 60-70 koła.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grayfox
post Tue, 09 Oct 2018 - 09:54
Post #23


User
Dołączył: Sat, 04 September 2010
Skąd: Wrocław





CYTAT(adamlass @ Mon, 08 Oct 2018 - 21:46) *
Stoi świetny Outback H6 z Siedlec na forum.subaru.pl

Widziałem, ale jest za 37k, a tak w nieskończoność dokładać nie można, bo idąc tym tokiem to temat się skończy na "Jakie Porsche i w którym salonie ?". wink.gif

CYTAT(CELICA FAN @ Mon, 08 Oct 2018 - 22:52) *
Mam LegacaIV z przebiegiem 425 tys, wolnossące 2.0 z gazem od 100 tys i zepsuć sie nie chce. To juz wół roboczy w firmie , ale czasem stoi pare tyg i odpala bez problemu. Ani oleju nie bierze, tylko co 200 tys wymieniam mu regulalarnie sprzęgło. Teraz brał bym H6. Te auta sa naprawdę pancerne.

Podobno akurat w H6 lubi wywalić uszczelkę pod głowicą, no ale jak już wywali to się jednorazowo zrobi i spokój.

CYTAT(Frolik @ Tue, 09 Oct 2018 - 09:25) *
Ja bym nie wydziwiał, 30 tys zł to akurat budżet na dobre Legacy IV + pakiet startowy.
Na znacząco lepsze auto trzeba by mieć 60-70 koła.

Na tego typu odpowiedź czekałem. wink.gif Dzięki!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Tue, 09 Oct 2018 - 12:40
Post #24


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





Tamten z forum, wg mojej opinii jest za drogi o te 5-7 tys zł.
A jak przedmówca stwierdził, budżet nie jest z gumy.
H6 akurat ma różne opinie, no i benzynke wypic lubi.
Wg mnie najlepiej brac 2.5 wolnossaka lub 2.5T.

Spokojnie za 25 tys zł kupi dobrą sztukę wolnossaka czy turbo i będzie akurat te 5 tys zł na dopracowanie auta do ideału....

Sprzedawcy Subaru maja to do siebie, ze lubią te auta wyjątkowo wysoko cenic, zliczajac wszystko co inwestowali a nie ujmując utraty wartości smile.gif
to fajne i dobre auta ale nie kolekcjonerskie.... teraz już tanieją mało, ale jednak okolice 40 tys zl za legacy IV, (jeśli to nie spec b w manualu), to trochę za dużo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
QbaqBA
post Tue, 09 Oct 2018 - 15:47
Post #25


Super User
Dołączył: Sat, 10 May 2008
Skąd: inąd





H6 i 2.5 lubią wywalić uszczelkę, turbo to już większe koszty eksploatacji. Jeśli nie musisz być pierwszy ze świateł to szukaj 2.0 z mechaniczna regulacja zaworów. Miałem forka z takim silnikiem i gdyby nie to ze przy przebiegu pod 400 tys zjadła go ruda to dalej pewnie miałbym go jako muła. Fantastyczny był smile.gif Przy oględzinach patrz uważnie na tylne nadkola i mocowania wahaczy. Wszystkie Subaru maja albo będą miały tam problem z rdza.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grayfox
post Wed, 24 Oct 2018 - 10:46
Post #26


User
Dołączył: Sat, 04 September 2010
Skąd: Wrocław





CYTAT(Frolik @ Tue, 09 Oct 2018 - 12:40) *
Tamten z forum, wg mojej opinii jest za drogi o te 5-7 tys zł.
A jak przedmówca stwierdził, budżet nie jest z gumy.
H6 akurat ma różne opinie, no i benzynke wypic lubi.
Wg mnie najlepiej brac 2.5 wolnossaka lub 2.5T.

Spokojnie za 25 tys zł kupi dobrą sztukę wolnossaka czy turbo i będzie akurat te 5 tys zł na dopracowanie auta do ideału....

Sprzedawcy Subaru maja to do siebie, ze lubią te auta wyjątkowo wysoko cenic, zliczajac wszystko co inwestowali a nie ujmując utraty wartości smile.gif
to fajne i dobre auta ale nie kolekcjonerskie.... teraz już tanieją mało, ale jednak okolice 40 tys zl za legacy IV, (jeśli to nie spec b w manualu), to trochę za dużo.

Akurat o 2.5 słyszałem, że wszystko co Subaru zepsuło to jest w tym silniku. Opinie są bardzo podzielone, zapewne przez różne stany silników w kupowanych przez ludzi autach, ale logicznie podchodząc do sprawy - zadbane turbo będzie raczej bardziej narażone na usterki niż zadbane NA.

CYTAT(QbaqBA @ Tue, 09 Oct 2018 - 15:47) *
H6 i 2.5 lubią wywalić uszczelkę, turbo to już większe koszty eksploatacji. Jeśli nie musisz być pierwszy ze świateł to szukaj 2.0 z mechaniczna regulacja zaworów. Miałem forka z takim silnikiem i gdyby nie to ze przy przebiegu pod 400 tys zjadła go ruda to dalej pewnie miałbym go jako muła. Fantastyczny był smile.gif Przy oględzinach patrz uważnie na tylne nadkola i mocowania wahaczy. Wszystkie Subaru maja albo będą miały tam problem z rdza.

O uszczelce to akurat można czytać przy okazji każdego silnika Subaru. biggrin.gif Pierwszy ze świateł być nie muszę, ale nie chciałem mieć mułowatego samochodu, a spalanie na poziomie 12-15l w mieście nie jest problemem.


Ogromne dzięki koledzy za rady! smile.gif Finalnie trochę jeszcze dołożyłem i padło na Legacy 3.0R Spec-B, świeżo po zrobionej uszczelce i z 6 miesięczną gwarancją. Na razie jestem mega zadowolony, komfort i wygłuszenie powyżej tego czego pierwotnie szukałem, jedynie muszę się do automatu przyzwyczaić zanim będę w stanie jeździć dynamicznie, a tak to wszystko na +. Jak się nie będzie regularnie psuło to chyba znalazłem idealne daily. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
QbaqBA
post Wed, 24 Oct 2018 - 14:16
Post #27


Super User
Dołączył: Sat, 10 May 2008
Skąd: inąd





Mam nadzieję że trafiłeś zdrową sztukę, bo jeśli tak to będziesz bardzo zadowolony. Ino szkoda że automat tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 00:33