Shoutbox 0 nowych PW 


41 Stron V  « < 25 26 27 28 29 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Seat Toledo II 3.6 Turbo, 4x4 Dsg R36 turbo
RasPL
post Tue, 13 Jun 2017 - 22:24
Post #521


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Jedno bodajze vr5 drugie 1.8T oba normalne zadne sportowe. To ze w internecie chyba ich nie opisano nie znaczy żeś jest pionier. Tymbardziej że sam wiesz że cudu przespawać podłogę nie trzeba robić.


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 13 Jun 2017 - 22:24
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Jacek6804
post Tue, 13 Jun 2017 - 23:05
Post #522


Super User
Dołączył: Tue, 21 January 2014





CYTAT(RasPL @ Tue, 13 Jun 2017 - 22:24) *
Jedno bodajze vr5 drugie 1.8T oba normalne zadne sportowe. To ze w internecie chyba ich nie opisano nie znaczy żeś jest pionier. Tymbardziej że sam wiesz że cudu przespawać podłogę nie trzeba robić.

Juz widzę jak ktos w 2007r tnie prawie nowe Toledo by założyć 4x4 do 150KM smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wymiot
post Wed, 14 Jun 2017 - 08:59
Post #523


Frequent User
Dołączył: Sat, 23 March 2013





CYTAT(Jacek6804 @ Tue, 13 Jun 2017 - 23:05) *
Juz widzę jak ktos w 2007r tnie prawie nowe Toledo by założyć 4x4 do 150KM smile.gif

Kurde jakoś nie wydaje mi sie by ludzie po wyjeździe z salonu montowali wieksze turbo i cooler do aut z przebiegiem <500 km...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Wed, 14 Jun 2017 - 15:38
Post #524


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Ze jakiego salonu w 2007 czy to moze 2008 bylo jak ten model produkowali do 2003. Nie wiem jakie roczniki to byly wiem ze nie mialy ani kunia wiecej niż orginał. Ja nie sprzedaje wiary więc wierzyć nie musisz. Zrob w koncu choc te 5xx KM z tego r36


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
K@rol
post Thu, 15 Jun 2017 - 09:41
Post #525


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 December 2005





CYTAT(Jacek6804 @ Tue, 13 Jun 2017 - 23:05) *
Juz widzę jak ktos w 2007r tnie prawie nowe Toledo by założyć 4x4 do 150KM smile.gif

Cieli nowe Passaty CC, podcinali podluznice w nowkach bo za malo siadaly, wiec mysle,ze zabawa ze szlifierka w Toledo mozliwa wink.gif

Projekt bardzo fajny. Powodzenia. Fotka z Lupo mega mi sie podoba:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CaliforniaKid
post Sun, 18 Jun 2017 - 11:03
Post #526


Frequent User
Dołączył: Fri, 10 June 2016
Skąd: Gdańsk





Znowu w tym wątku rozmowa ch*j wie o czym zamiast o projekcie blink.gif

Kibicuję mocno zmaganiom właściciela, 99% osób po prostu kupiłaby bude czegoś z fabrycznym haldexem i przełożyła motor. A tutaj droga chyba najtrudniejsza z możliwych. Gratulacje samozaparcia i motywacji smile.gif Byle w końcu po złożeniu bez kaprysów było porządnie wystrojone smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Sun, 18 Jun 2017 - 14:54
Post #527


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Ciekawe więc czemu najmocniejsze projekty są na autach gdzie fabrycznie nawet nie było haldexa.
99% ludzi ale nie z tego forum.


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Sun, 18 Jun 2017 - 18:49
Post #528


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





CYTAT(wymiot @ Wed, 14 Jun 2017 - 08:59) *
Kurde jakoś nie wydaje mi sie by ludzie po wyjeździe z salonu montowali wieksze turbo i cooler do aut z przebiegiem <500 km...

to Ci się źle wydaje. popatrz ile jeździ golfów 7r, s3, rs3, a45 amg, focusów rs i innych aut tego typu, które chwilę po wyjeździe z salonu jadą na boxy, softy, wydechy, doloty...


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wymiot
post Sun, 18 Jun 2017 - 19:24
Post #529


Frequent User
Dołączył: Sat, 23 March 2013





CYTAT(siewcu @ Sun, 18 Jun 2017 - 18:49) *
to Ci się źle wydaje. popatrz ile jeździ golfów 7r, s3, rs3, a45 amg, focusów rs i innych aut tego typu, które chwilę po wyjeździe z salonu jadą na boxy, softy, wydechy, doloty...

To była ironia wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jacek6804
post Sun, 08 Oct 2017 - 22:27
Post #530


Super User
Dołączył: Tue, 21 January 2014





14 czerwca ·
Test wyjść zrobiony, pompka i sprzęgło haldexa sprawne :)
Insert daje tyle ze juz po włączeniu zapłonu haldex zaczyna delikatnie spinać :)



19 czerwca ·
Do skrzyni zamontowalem podpore wałka, tzw. "Podpora czwartego biegu" ma ona zapobiec wyrwaniu gniazda łożyska w obudowie skrzyni, oraz zerwaniu zębów kół zębatych.
W internecie mowi się sporo o tych podporach, ale nie każdy do końca rozumie jej działanie wiec wrzucam foty ktore troszkę wyjasniają :)
W sobotę z pomocą mojej mamy, zamotowalem uchwyty do przykrecenia wału napędowego:P










2 lipca ·
Premierowe zdjęcia nowego sprzęgła:P
Jednomas wykonany od podstaw na CNC przez Otoczaka. Tarcza sprzeglowa z bardzo masywnym tłumikiem drgań, nabita prawdziwym, kevlarem w Makland.
Docisk przerobilem sam, poprawilem kilka rozwiązań-powinien ładnie przenosić:)
Same koło zostalo wyważone "na zero", następnie cały zestaw sprzęgła został również wyważony, tym też zajął się Otoczak.
Waga kpl. dwumasu to 17kg
Waga kpl. jedomasu to 12kg
Różnica -5kg
Goły Jednomas 5.6kg + (tarcza 2,1kg)
Goły Dwumas 11.6kg + (tarcza 1,1kg)
(Dla porównania aluminiowy jednomas 6.4kg)










2 lipca ·
Nie wiem czy bardziej cieszyć się z hebli czy z koloru felg :D


https://www.facebook.com/SeatToledoR36Turbo...38843902916820/

6 lipca ·
Silnik włożony, ale ledwo... bp w Ciapku rozdzielacz się popsuł chyba, bo tur zaczął opuszczać:P
Rok temu składając auto, wywaliłem całkowicie oryginalną chłodniczke oleju (wymiennik) i założyłem dużą, zewnętrzną chłodnice oleju z termostatem. Efekt był taki ze chłodzenie oleju bylo lux, a efektem ubocznym bylo to ze olej bardzo wolno się nagrzewał, co co zwiększało czas oczekiwania na upalanie :D
Teraz dołożyłem jeszcze mały wymiennik z 2.3 v5, powinno się poprawić:) Dodatkowo zmodyfikowałam lekko ternostat, by otwierał się przy niższej temp, oraz do kompletu zawita "chlodniejszy" czujnik od załączenia wentylatorów. Niebawem aktualizacje, bo jestem na urlopie :P





Seat Toledo II R36 TURBO by Topol Garage - Jacek6804
14 lipca ·
Będą lekkie spasy ;)
Dzięki Krzysiek Rzewiński za rolke ;) 0,5cm bez problemu się robi bez utraty lakieru :p




16 lipca ·
Działa!!!

https://youtu.be/SPS_Bq-B5LU

19 lipca ·
Odpoczynek od mechaniki i czas na nocne customy;)
Wpada dyfuzor, z passata w kombi. Teraz toledo już bedzie prawie tak samo zajebiste jak passat :P
Pierwszy raz w życiu spawam plastik i nawet jako tako to wychodzi :)
Najgorzej wyciąć dziurę idealnie równo, jeden zderzak zmarnowalem-co widac na fotach ;)
Jeszcze dużo pracy nad zderzakiem, ale wrzucam kilka fotek, finalnie dyfuzor idzie w grafit :) Spokojnie udało by się go zrobić bez grama szpachli, ale to by nie bylo zgodnie ze sztuką robienia w szopie :D







Seat Toledo II R36 TURBO by Topol Garage - Jacek6804
30 lipca ·
Jeszcze dużo dużo pracy przy zderzakach, ale powoli tył nabiera kształtu:)



Seat Toledo II R36 TURBO by Topol Garage - Jacek6804
2 sierpnia ·
https://youtu.be/nYTc7k754_U
Wydech zrobiony, jeszcze spasowac końcówki:)

2 sierpnia ·
Jeszcze nie dociera do mnie ze znów musze silnik wyjąć bo sprzęgło się slizga...



8 sierpnia ·
A rozbiorę sobie jeszcze skrzynię, pomyślał majster Jacek:P




9 sierpnia ·
Korzystając z okazji ze silnik jeszcze poza buda, bo czekam na łożyska do skrzyni. To wczoraj zrobiłem mały mod w postaci montażu rorki wspomagania z audi s3, niby nic wielkiego, a na foto widać ze rurka z s3 ma większą "chłodnice" :) Obie rurki są od skrzyń 6 biegowych.


Seat Toledo II R36 TURBO by Topol Garage - Jacek6804
14 sierpnia ·
Jakieś tam testy, bez procedury i innych fajerwerków.
https://youtu.be/g7Q2G7kTfQ8

14 sierpnia ·
https://youtu.be/ncc6xW_QCMA
No i na suchym, bez procedury również.

15 sierpnia · Raciąż, Masovian Voivodeship ·
Po pracy odwiedziłem dziś lakiernika i ogólnie szok i niedowierzanie ze wyszło tak zajebiscie. Na filmie troszkę widać o co mi chodzi, ale to nadal nie to samo co na żywo, a jeszcze wszystko pojdzie w polerke razem z autem :)
Na filmie widać "brody kit" który wpada na toledo, czyli :)
-Zderzak przód z Leona Cupra R z wygladzonym miejscem na rejestrację.
-Zderzak tył zrobiony na gładko+wspawany dyfuzor
-Progi z Leona Cupra R
-Listwy drzwiowe w kolor nadwozia
-Błotniki przód poszerzone (rolowane)
Gdyby ktoś szukał dobrego lakiernika z okolic Raciąża to już mogę polecić, a jeszcze nie skończone do końca wszystko :)
https://www.facebook.com/SeatToledoR36Turbo...66463073488236/

28 sierpnia ·
Ja to nie wiem po co ludzie robią tyle dziur to przykrecenia rejestracji..



4 września ·
Jednak ori 3barowy regulator nie ogarnia dwóch pomp Bosch 044 bo ma za mały przepływ , na biegu jalowym ma 5,5bar na listwie zamiast ok. 3b Wiec odpinam jedną pompę , bo jedna i tak ogarnie obecną moc.
Odnośnie układu paliwowego, do listwy idzie 1x8mm teflon w stalowym oplocie, powrót orginalnym zasilaniem.



14 września o 07:48 ·
Wczoraj byłem ustawić geometrię w technologii 3D. Niektórzy tak płakali ze podloga bedzie kurzywo wspawana i będą 4 slady, ze bedzie rzucać itp. :D A tu wszystko idealnie równo:) Trochę byłem w szoku, bo pierwszy raz w życiu bylem na geometrii 3D, wszystkie paramety, kazdego koła wyświetlane są na monitorze w czasie rzeczywistym. Możliwość konfiguracji pod różne zawieszenia itp.
Z tyłu bez regulowanych wahaczy, czy obecnej wysokości wyszedł kąt 2,5 stopnia.
Podczas ostrego hamowania i przyspieszania kierownica stoi idealnie prosto.
Gdyby ktoś chciał to namiary na gościa od geometrii 3D to:
510 522 405
Strzegowo, Świerkowa 4
Mazowieckie
W moim przypadku za ustawienie wszystkich kompletnie rozregulowanych kół 100zł.
Aaa, i auto jeszcze nie jest skonczone w 100%, trzeba dopiescic lakier i zamontować kilka brakujących jeszcze detali. Zastanawiam się jeszcze czy na tyle zostawić ori tablice i jeździć w miarę bezprzypałowo, czy założyć USA, ale wtedy wydaje mi się ze wizualnie auto stanie się wyższe niż szersze :/








17 września o 10:30 ·
Przodem musze zjechać w dół z 1cm, bo trochę za wysoko siedzi wzgledem tyłu, zamontować tablice przód, jeszcze mała polerka i można bedzie zrobić jakaś sesje foto :D
Robić szybki lekko na ciemno, czy zostawić jak jest?



Seat Toledo II R36 TURBO by Topol Garage - Jacek6804 – pod wrażeniem w: Raciąż.
17 września o 22:35 ·
https://youtu.be/a778We2s4D8

19 września o 09:50 ·
Komuś big brake? Auto aż wyjechało z rolek na ręcznym:P
https://youtu.be/tXykLUVFC_8

Seat Toledo II R36 TURBO by Topol Garage - Jacek6804 dodał(a) nowe zdjęcia (2).
19 września o 15:40 ·
Zostawić taką tablice czy szukac niższej? :)






Cel osiągnięty na ten sezon, auto jeździ, hamuje, ładnie się prezentuje.

Ale jako że moja głowa jest pełna pomysłów na nowe mody to kolejnym celem będzie montaż dwusprzęgłowej, zautomatyzowanej skrzyni biegów - DSG :)

Więc kupiłem dawcę, brzydkie Audi TT 3.2 DSG cabrio quattro, tak brzydkie, że aż moim obowiązkiem jest rozebrać je na części:D
Swap skrzyni DSG leci w przyszłości do mojego toledo, lecz jeszcze pomęcze się trochę z manualem :)
Heble przód 334mm R32, tyl 256mm, napędy. Wahacze odlewane, stabilizator itp. OGÓLNIE WSZYSTKO Z TEJ TT JEST NA HANDEL, OPRÓCZ SILNIKA I SKRZYNI








Prace przy toledo obecnie stoją w miejscu bo zajmuje się organizacją wesela, które mam w tym roku oraz "turbieniem" kolegi audi A3 8p r32, też dsg :P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
STELMI
post Mon, 09 Oct 2017 - 07:37
Post #531


Forum Killer
Dołączył: Mon, 16 January 2006
Skąd: Bydgoszcz





ile otoczak wziął za samo wykonanie koła ? wink.gif


--------------------
Frezowanie, cięcie CNC

https://www.facebook.com/pages/STELMACH/286353431402978
Go to the top of the page
 
+Quote Post
killme
post Mon, 09 Oct 2017 - 08:13
Post #532


Super User
Dołączył: Fri, 11 March 2005
Skąd: SRC





Super wyszło! , pogratulować własnoręcznej roboty od A do Z


--------------------
Skoda 120 1.4T
525d F11
Go to the top of the page
 
+Quote Post
romanzlasu
post Mon, 09 Oct 2017 - 09:05
Post #533


User
Dołączył: Tue, 26 April 2016





gdzie tu jakiś wykres
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dziku
post Mon, 09 Oct 2017 - 09:10
Post #534


Forum Homee
Dołączył: Mon, 12 February 2007
Skąd: Warszawa-Wesoła





Nie ma bo dalej niewystrojone.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jacek6804
post Thu, 26 Oct 2017 - 20:13
Post #535


Super User
Dołączył: Tue, 21 January 2014





Wykresu na razie nie ma, dopiero na wiosnę finalne strojenie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Thu, 26 Oct 2017 - 20:16
Post #536


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Bedzie mocniejsze od niejednego 1.8t ?


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Thu, 26 Oct 2017 - 20:46
Post #537


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Zazdraszczam w opór czasu i zapału na mody... Jeszcze w te wakacje moglem pozwolić sobie spędzać przez 2 miesiące po 12-20h dzien w dzien w garażu nad samochodem a teraz praca i naprawde nie wiem kiedy wy to budujecie... Pomijam fakt że u siebie mialem do dyspozycji wielki garaż, mnóstwo narzędzi, spawarke itd a teraz mogę co najwyżej pod blokiem żarówke wymienić...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 26 Oct 2017 - 20:53
Post #538


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(MisioLBN @ Thu, 26 Oct 2017 - 20:46) *
Zazdraszczam w opór czasu i zapału na mody... Jeszcze w te wakacje moglem pozwolić sobie spędzać przez 2 miesiące po 12-20h dzien w dzien w garażu nad samochodem a teraz praca i naprawde nie wiem kiedy wy to budujecie... Pomijam fakt że u siebie mialem do dyspozycji wielki garaż, mnóstwo narzędzi, spawarke itd a teraz mogę co najwyżej pod blokiem żarówke wymienić...

No i w takich warunkach zbudować konkurencyjne w jakiejś kategorii auto to jest wyzwanie wink.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Thu, 26 Oct 2017 - 21:05
Post #539


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(jackkpl @ Thu, 26 Oct 2017 - 20:53) *
No i w takich warunkach zbudować konkurencyjne w jakiejś kategorii auto to jest wyzwanie wink.gif.

Musze chyba sobie gdzieś sprawić jakiś garaż bo w blokach teraz to aby miejsce parkingowe... W głowie mam już jakiś tam zamysł na nowy projekt ale ciągle się zastanawiam kiedy ja to złoże... na razie jestem zdania że chyba trzeba będzie oddać komuś.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jacek6804
post Thu, 26 Oct 2017 - 21:30
Post #540


Super User
Dołączył: Tue, 21 January 2014





Z czasem mam tak że dziś mija siódmy dzień jak w domu jestem tylko na noc spać. bo albo pracuję 6-22 (normalna praca na stacji paliw) albo jestem na studiach zaocznych... Dopiero teraz mam wolny pt i sobote, ale muszę też czas poświecić rodzinie. Aktualnie mam w garażu 3 auta do modzenia, z wyjętymi motorami, więc toledem wyjadę pewnie dopiero na wiosnę. Bo aktualnie stoi bez silnika, a r36 leży w kącie skręcone z dq250.

Odnośnie strojenia, już nie będę stroił we Wrocławiu. Raz że za daleko, bo ponad 300km, a 2 że miałem nieprzyjemności podczas strojenia Lupa 1.8t teraz, zresztą co ja mówię teraz... teraz to odebrałem auto, a na strojenie odstawiłem w maju smile.gif, najpierw wybucha nowa hybryda k04 z 1.8t, później wybuchł motor...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

41 Stron V  « < 25 26 27 28 29 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 15:28