Shoutbox 0 nowych PW 


6 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Nissan Almera N16, SR20DET ---> SR20VET
michalp21
post Tue, 06 Aug 2013 - 22:17
Post #41


Frequent User
Dołączył: Mon, 24 September 2007
Skąd: Warszawa Grochów





Powiedz mi od czego jest ta tarcza?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 06 Aug 2013 - 22:17
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Onyx
post Tue, 06 Aug 2013 - 22:48
Post #42


Super User
Dołączył: Mon, 08 October 2007





Podobnie jak zacisk, od sky'a r33


--------------------
Almera N16 SR20VE-T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Onyx
post Sat, 04 Jan 2014 - 12:01
Post #43


Super User
Dołączył: Mon, 08 October 2007





Czas na mały up smile.gif Tak się będzie prezentować Almera MY'14

Już niedługo nowe serce zawita w almerze. Podstawą jest SR20VE z jakimś znikomym przebiegiem. Został rozpruty na części pierwsze i poddany obróbce. Zastosowany został wał z poprzedniej motorowni wraz ze wzmocnieniem bloku. Całość okraszona zostanie tłokami CP i korbowodami Manley - złożona na panewkach ACL Race, szpilkach ARP i uszczelce Cometica. Plan na moc bliżej nie określony. Potencjał zostanie zbadany jak wjedzie docelowa suszarka z serii GTX, to tego momentu zostanie poczciwy RS.













W układzie hamulcowym też zostaną wprowadzone zmiany. Zaciski z R33 ustąpią miejsca zaciskom Brembo rodem z Porsche 996, a średnica tarcz zostanie zwiększona do 324mm. Mimo bdb stanu zostały zrewitalizowane wg mojej koncepcji i po części z moim udziałem smile.gif



Podobny los spotkał felgi. W końcu upragnione i długo poszukiwane OZ Ultraleggery w 17" w rzadko spotykanym rozstawie 4x114,3 <jupi> Srebrne felgi już dawno mi się opatrzyły. Zostały polakierowane proszkowo na kolor Bronze Gold





Komplet poliuretanów na całe auto w aluminiowych tulejach wraz z elementami do stabilizatora gotów na wsad smile.gif





Jest to pierwszy kompletny set do tego auta w PL, w pełni osiągalny i wykonany profesjonalnie. Jednocześnie bardzo polecam kolegę Michała z Unit Racing ---> http://www.proracingtechnology.com/html/prt.html za bardzo skrupulatne podejście do tematu smile.gif

Felgi dopieszczone będą nakrętkami Muteki, które już w szafie ze 3 lata leżą tongue.gif


--------------------
Almera N16 SR20VE-T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Coobcio
post Sat, 04 Jan 2014 - 13:36
Post #44


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 26 February 2003
Skąd: Warszawa - Grochów





No no no czekałeś zbierałeś i się doczekałeś - będzie ciekawie i będzie można wysoko kręcić piec - brak y-reków biggrin.gif


--------------------
Nissan 200Sx S14 na tor i trochę drift [212KM/268Nm >> 379KM/428Nm]
Nissan Sunny GTi z 2.0 na zmiennej fazie na Tor [243KM/247Nm]
Saab 900NG 2.0 Turbo Coobcio Test POWER CAR [185KM/240Nm >> 468KM/485Nm]
Saab 9-3 Cabrio Aero 2.3 Turbo Coobcio Lansowóz [205KM/280Nm >> 281KM/424Nm]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Onyx
post Sat, 04 Jan 2014 - 14:36
Post #45


Super User
Dołączył: Mon, 08 October 2007





W planach i tak miałem mały remont motorowni i upgrade w postaci wałków - miały wjechać JWT S3. Jednak VE zapewniało równie fajne wałeczki, wydajniejszą pompę oleju i łeb na mechanice. W rezultacie, przy obecnych kursach walut, niewiele trzeba było dołożyć do wałków by kupić całe VE. Decyzja była prosta smile.gif


--------------------
Almera N16 SR20VE-T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
baniakwwa
post Sat, 04 Jan 2014 - 16:56
Post #46


Frequent User
Dołączył: Sat, 11 August 2012
Skąd: warszawa





ładnie to wszystko wygląda, ale odrazu Ci podpowiem, żebyś zwrócić uszczelkę Cometica do sprzedawcy!
Przerabialiśmy temat uszczelek tego producenta co najmniej w kilku silnikach VE i DET i za każdym razem uszczelka puszcza olej po całym obwodzie.
Nie wiem jak w innych markach aut ale do Nissana to pomyłka.
Szkoda Twojej pracy, lepiej zainwestuj w HKS-a albo Cosworth-a
Go to the top of the page
 
+Quote Post
baniakwwa
post Sat, 04 Jan 2014 - 16:58
Post #47


Frequent User
Dołączył: Sat, 11 August 2012
Skąd: warszawa





od czego tarcza hamulcowa 324mm?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Onyx
post Sat, 04 Jan 2014 - 17:12
Post #48


Super User
Dołączył: Mon, 08 October 2007





Dzięki smile.gif

Dziwna sprawa z tymi uszczelkami. Moich 2 znajomych z nich korzystało w VE i nie zaobserwowało nic dziwnego a jeżdżą do dziś. Mojej żony Mazda również ma Cometica i żadnych problemów. Może trafiliście na jakąś wybrakowaną serię? Puściła od razu czy po jakimś czasie? Jaka grubość?
Cosworth nie robi uszczelki do VE (przynajmniej nie znalazłem takiego numeru), ta uszczelka pasuje tylko do DE i DET (brak kanału olejowego zmiennej fazy) - trzeba by puszczać olej do solenoidów jak w konwersjach blok DE i czapa VE. Trochę się zaniepokoiłem tongue.gif
Tarcza hamulcowa jest z 350Z


Edit:
Czy blok, jeżeli był planowany, to razem z pompą? Jak dokręcaliście głowicę? Wg tego co było w rozpisce ze szpilkami ARP? Czy może zgodnie z tym co w serwisówce Nissana?

ARP:
Tighten the nuts in three equal steps to 90 ft lbs (ok. 122Nm) with ARP ULTRA-TORQUE FASTENER ASSEMBLY LUBRICANT

Nissan:
Tightening torque N×m (kg-m, ft-lb)
a. 39 (4.0, 29)
b. 78 (8.0, 58)
c. 0 (0, 0)
d. 39 (4.0, 29)
e. 90 - 95 degrees (90 degrees preferred)
f. 90 - 95 degrees (90 degrees

Baniak bez szczerej odpowiedzi na te pytania, ciężko mi stwierdzić czy Cometic zawiódł czy też osoba to składająca...


--------------------
Almera N16 SR20VE-T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
baniakwwa
post Sun, 05 Jan 2014 - 11:48
Post #49


Frequent User
Dołączył: Sat, 11 August 2012
Skąd: warszawa





Może jest tak jak piszesz, że była jakaś feralna seria - nie wiem. W każdym razie blok, pompa, głowica ect wszystko po obróbce. Efekt był taki, że po przejechaniu 300-400 km od złożenia na całym obwodzie styku głowica blok uszczelka puszczała olej! Silnik całkowicie sprawny ( zero wody w oleju itd) tylko, że sporo oliwy lało się po bloku!
Taka sytuacja miała miejsce w 1xVE, 1xVET i 1xDET.
W każdym razie po wymianie uszczelki na HKS problem ustał.
Nie chce pisać, że Cometic jest zły ale ja nie jestem z niego zadowolony.
Nie wiem jak inni.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Onyx
post Sun, 05 Jan 2014 - 12:55
Post #50


Super User
Dołączył: Mon, 08 October 2007





Dzięki za odpowiedź. Będę się musiał nad tym mocno zastanowić. A jak wyglądała sprawa momentów?


--------------------
Almera N16 SR20VE-T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
baniakwwa
post Sun, 05 Jan 2014 - 13:36
Post #51


Frequent User
Dołączył: Sat, 11 August 2012
Skąd: warszawa





śruby też ARP zgodnie w wytycznymi producenta ARP
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Coobcio
post Sun, 05 Jan 2014 - 13:37
Post #52


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 26 February 2003
Skąd: Warszawa - Grochów





U Matysa też wsadzaliśmy Cometia i dziwne ale po całym sezonie upalania nic oleju na zewnątrz nie puszcza a u Baniaka odrazu się pociła, w obu przypadkach planowany blok z pompą był i głowica...
Hehe co ciekawe uszczelki zamawiadne dwie na raz od jednego dostawcy tongue.gif

Ja bym oryginała za SR20VET zapodał za 75$ i po sprawie, jest też stalowy i 100% pewny:
http://www.gspec.com/p-5003-vvl-metal-head-gasket.aspx


--------------------
Nissan 200Sx S14 na tor i trochę drift [212KM/268Nm >> 379KM/428Nm]
Nissan Sunny GTi z 2.0 na zmiennej fazie na Tor [243KM/247Nm]
Saab 900NG 2.0 Turbo Coobcio Test POWER CAR [185KM/240Nm >> 468KM/485Nm]
Saab 9-3 Cabrio Aero 2.3 Turbo Coobcio Lansowóz [205KM/280Nm >> 281KM/424Nm]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Onyx
post Sun, 05 Jan 2014 - 16:34
Post #53


Super User
Dołączył: Mon, 08 October 2007





No właśnie na to postawię, tego samego z resztą używa Mazworx i nie ma żadnych cyrków. Nie bawi mnie ściąganie łba i zabawa od początku. Bez sensowne koszta mając na względzie całokształt. Kuba to jak w końcu dociągaliście łeb? tongue.gif Zgodnie z tym co proponował Nissan czy ARP? Ja raczej będę się kierował tym co podało ARP.


--------------------
Almera N16 SR20VE-T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Coobcio
post Sun, 05 Jan 2014 - 18:16
Post #54


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 26 February 2003
Skąd: Warszawa - Grochów





Wszystkie SR na ARP-ach w GTI-Rach dokręcam: 32 - 72 - 112Nm
Problemy są tylko przy Cometicach, raz ciekną a raz nie, cieknie zawsze tylko olej z okolic napinacza rozradu i z przodu silnika przy rurce od odmy - pewno trzeba by je silikonować przed montażem, ogólnie stostuję teraz Atechy i z nimi nie ma takich cyrków, wszystkie są powtarzalne i nie cieknie z nich oliwa. HKS-a nie muszę polecać też jest bez błędny ale drogi...


--------------------
Nissan 200Sx S14 na tor i trochę drift [212KM/268Nm >> 379KM/428Nm]
Nissan Sunny GTi z 2.0 na zmiennej fazie na Tor [243KM/247Nm]
Saab 900NG 2.0 Turbo Coobcio Test POWER CAR [185KM/240Nm >> 468KM/485Nm]
Saab 9-3 Cabrio Aero 2.3 Turbo Coobcio Lansowóz [205KM/280Nm >> 281KM/424Nm]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Onyx
post Sun, 05 Jan 2014 - 18:24
Post #55


Super User
Dołączył: Mon, 08 October 2007





Decyzja zapadła, będzie Mazworx. Szkoda czasu i kasy na eksperymenty. Najważniejsze, że czapka jeszcze nie założona i nie szkoda roboty wink.gif

Atechy?? Może chodziło Ci o Athenę. O tym tez różnie się ludzie wypowiadają. HKS ma otwór na kanał od zmiennych faz?


--------------------
Almera N16 SR20VE-T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kidzio_r5gtt
post Sun, 05 Jan 2014 - 18:56
Post #56


Forum Homee
Dołączył: Mon, 14 April 2008
Skąd: WPI

Ikona grupy



Cometic jest dość "prymitywnie" robiony w porównaniu z Atheną czy Cosworth. Problemy zdarzają się czasem w wielu autach -no ale są tanie i w szerokim wyborze...
Athena robi uszczelki do SR20 z 1 i 2 otworami do kanałów olejowych więc do VE można spokojnie założyć.

Co do wypowiadania ludzi na jej temat w SR - to chyba nie za bardzo kto ma coś sensownego powiedzieć...


--------------------
www.re5pect.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Onyx
post Sun, 05 Jan 2014 - 20:47
Post #57


Super User
Dołączył: Mon, 08 October 2007





Kidzio, mam raczej na myśli również feedback zagraniczny i nie tylko pochodzący od użytkowników aut ale i motocykli - odsetek awarii jest podobny jak w przypadku Cometica. U nas jakoś niewiele osób z nich korzysta...


--------------------
Almera N16 SR20VE-T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kidzio_r5gtt
post Mon, 06 Jan 2014 - 08:27
Post #58


Forum Homee
Dołączył: Mon, 14 April 2008
Skąd: WPI

Ikona grupy



u nas to jednak się to zmienia i coraz więcej firm ich używa.
co do awarii to Cometca, Athene i V Reinza sprzedajemy już parę lat i Cometic najsłabiej wypada... mam nawet parę uszczelek/zagadek które od razu poz złożeniu ciekły na potęgę, a po założeniu następnej identycznej nic się nie działo,

ale doś tego bo to nie temat o uszczelkach tylko o fajnym aucie - załóż do tej głowicy fajne wałki pod turbo to efekt będzie lepszy.


--------------------
www.re5pect.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Mon, 06 Jan 2014 - 10:36
Post #59


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(kidzio_r5gtt @ Mon, 06 Jan 2014 - 10:27) *
ale doś tego bo to nie temat o uszczelkach tylko o fajnym aucie - załóż do tej głowicy fajne wałki pod turbo to efekt będzie lepszy.


A jakie są fajne wałki pod turbo przy VE? no i FWD...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Onyx
post Mon, 06 Jan 2014 - 10:50
Post #60


Super User
Dołączył: Mon, 08 October 2007





CYTAT(kidzio_r5gtt @ Mon, 06 Jan 2014 - 10:27) *
u nas to jednak się to zmienia i coraz więcej firm ich używa.
co do awarii to Cometca, Athene i V Reinza sprzedajemy już parę lat i Cometic najsłabiej wypada... mam nawet parę uszczelek/zagadek które od razu poz złożeniu ciekły na potęgę, a po założeniu następnej identycznej nic się nie działo,

ale doś tego bo to nie temat o uszczelkach tylko o fajnym aucie - załóż do tej głowicy fajne wałki pod turbo to efekt będzie lepszy.


Jak widać z Cometiciem to loteria, ale i inni też powtarzalnością nie grzeszą wink.gif

Dzięki za dyskusję i dobre słowo smile.gif

CYTAT(ledziu @ Mon, 06 Jan 2014 - 12:36) *
A jakie są fajne wałki pod turbo przy VE? no i FWD...


No właśnie zbyt ostre wałki przy turbo to nie jest dobre rozwiązanie wink.gif Jakoś nie mam z tym problemów, że to FWD - ze szperunkiem całkiem sprawnie się jeździ. Może jest mniej zabawy niż przy RWD, ale przyjemność z jazdy też spora.


--------------------
Almera N16 SR20VE-T
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 15:15