Shoutbox 0 nowych PW 


24 Stron V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> S8 D2 Turbo totalnie amatorski projekt
Al Ed Upek
post Thu, 01 Feb 2018 - 16:14
Post #81


Super User
Dołączył: Tue, 11 January 2011





Faktycznie świece do tego silnika są dość nietypowe, i seryjnie są zimne bo HR5DC i takie bym założył. Czas ładowania masz spory, więc tu bym nie kombinował bo usmażysz cewki. Na chwilę obecną nie mam pomysłów.


--------------------
Z pozdrowieniami,
Szymon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 01 Feb 2018 - 16:14
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
nomaster
post Thu, 01 Feb 2018 - 20:44
Post #82


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





No dobra a co to jest i skąd się to bierze?

Przecież tam nawet nie było ciśnienia w kolektorze, zawsze event 3 i sporadycznie 1 i 8. Czy to może być uszkodzony czujnik? Załóżmy, że to nie stuk tylko jakieś fanaberie to tak czy inaczej jak auto wystroję na słuchawki i tak będzie mi cofac zapłon bo przecież nie wyłączę czujników a w EMU brakuje mi właśnie min map na przykład żeby nie wywalało mi stuku kiedy on fizycznie nie ma prawa zaistnieć...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Al Ed Upek
post Thu, 01 Feb 2018 - 21:03
Post #83


Super User
Dołączył: Tue, 11 January 2011





Ogólnie to zabrałeś się do tego trochę od dupy strony. Ja zawsze stroję najpierw na słuchawki, a dopiero jak mam pewność że spalanie przebiega prawidłowo zabieram się za konfigurację stukowych. W Twojej sytuacji ciężko cokolwiek powiedzieć.


--------------------
Z pozdrowieniami,
Szymon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_pioootr_*
post Thu, 01 Feb 2018 - 22:42
Post #84









Słuchawki to najlepszy pomysł na początek.

Proponuję Ci odpiąć dolot, założyć stożek na przepustnicę i tak pojeździć. Przykręć końcówkę stetoskopu do miejsca mocowania czujnika stuku i posłuchaj dźwięków silnika w rożnym zakresie obrotów. Stuk dość łatwo powstaje w średnim zakresie obrotów (około 3 tyś) przy średnim obciążeniu (map - 0,6 bara). Spróbuj go wywołać (czujnik stukowy na jednej głowicy, na drugiej stetoskop) i w ten sposób "skalibrujesz" czujniki.

Świece zamontuj fabryczne, tylko o jeden stopień zimniejsze.

LPG masz do poprawek. Najpierw wystrój auto na Pb, bez doładowania, potem z doładowaniem, potem powoli na LPG.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
killme
post Fri, 02 Feb 2018 - 07:31
Post #85


Super User
Dołączył: Fri, 11 March 2005
Skąd: SRC





Z tym obijanie się "czegoś o coś" pod maską to też może być prawda - u siebie w dobrze wystrojonym silniku pod kątem stuku, po wymianie poduszek silnika na trochę twardsze, czujnik zaczął widzieć dobre 50% więcej szumu niż normalnie i cofało mi czasami 1,5-2 stopnie


--------------------
Skoda 120 1.4T
525d F11
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Al Ed Upek
post Fri, 02 Feb 2018 - 07:53
Post #86


Super User
Dołączył: Tue, 11 January 2011





A turbina odleci w kosmos. Nie jest to dobra rada. Trzeba wystroić silnik na docelowym doładowaniu i dopiero skonfigurować czujniki stuku.

CYTAT(pioootr @ Thu, 01 Feb 2018 - 22:42) *
Słuchawki to najlepszy pomysł na początek.

Proponuję Ci odpiąć dolot, założyć stożek na przepustnicę i tak pojeździć. Przykręć końcówkę stetoskopu do miejsca mocowania czujnika stuku i posłuchaj dźwięków silnika w rożnym zakresie obrotów. Stuk dość łatwo powstaje w średnim zakresie obrotów (około 3 tyś) przy średnim obciążeniu (map - 0,6 bara). Spróbuj go wywołać (czujnik stukowy na jednej głowicy, na drugiej stetoskop) i w ten sposób "skalibrujesz" czujniki.

Świece zamontuj fabryczne, tylko o jeden stopień zimniejsze.

LPG masz do poprawek. Najpierw wystrój auto na Pb, bez doładowania, potem z doładowaniem, potem powoli na LPG.



--------------------
Z pozdrowieniami,
Szymon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Fri, 02 Feb 2018 - 09:02
Post #87


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





Zawsze czujniki można ogłuszyć. Ale to dopiero jak będzie pewność co i jak...


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Al Ed Upek
post Fri, 02 Feb 2018 - 11:52
Post #88


Super User
Dołączył: Tue, 11 January 2011





Dokładnie, najpierw strojenie, potem kalibracja czujników.

CYTAT(siewcu @ Fri, 02 Feb 2018 - 09:02) *
Zawsze czujniki można ogłuszyć. Ale to dopiero jak będzie pewność co i jak...



--------------------
Z pozdrowieniami,
Szymon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
G-Rad
post Fri, 02 Feb 2018 - 11:54
Post #89


Forum Killer
Dołączył: Sun, 29 February 2004
Skąd: Pjaseczno





lol to nie jest stuk tylko jakieś pierdnięcie, jak byś miał prawdziwy stuk to byś miał peak powyżej 3,5 przy takiej czułości.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Wed, 14 Feb 2018 - 17:52
Post #90


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Kompresja zmierzona kolejno:
13,1
13,1
13
13,5
13,5
13,5
13,6
13
więc wykluczam trzęsiawkę z powodu kompresji.
Świece zmienione na nowe HR5DC poprzednio były siódemki więc tu był na pewno błąd, nie wiem czy stuk występuje jest zbyt ślisko żeby sprawdzić.
Przypomnę, że nie mam już czego wymieniać, nowe cewki, fajki, świece, moduły. Najdziwniejsze jest to, że wibracji praktycznie nie ma w ogóle na silniku tylko przenosi się to jakoś na budę, dotknę silnika to w ogóle praktycznie nie czuć że pracuje, dotknę do błotnika telepie... O co tu chodzi? Wszystkie poduszki są dobre, wydech nie rezonuje co sie do cholery dzieje? Czasem to ustaje całkowicie i nie czuć nic, pruć wszystkie przewody i kłaść nowe? Podeślijcie jakiś trop... Miałem tak od samego zakupu auta ale wcześniej było na co zwalić a teraz skończyły mi sie pomysły.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Wed, 14 Feb 2018 - 19:56
Post #91


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





poduszki


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Wed, 14 Feb 2018 - 20:23
Post #92


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





Teź stawiałem na poduszki
nieoryginalne, zamienniki lub uszkodzone


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_pioootr_*
post Wed, 14 Feb 2018 - 21:47
Post #93









Mój kolega miał kiedyś podobny problem. Coś stukało na niskich obrotach, silnik świeżo po remoncie. Wszyscy straszyli go, że panewka, że zaraz się zatrze i korba wyjdzie bokiem. Co się okazało: luźna była śruba mocująca alternator.

Nie zrażaj się i sprawdzaj metodycznie wszystkie pierdoły, osprzęt silnika, reduktor LPG, zbiorniczek płynu chłodzącego itp. Kup jakieś stare słuchawki lekarskie i zrób sobie stetoskop samochodowy. Osłuchuj wszystko po kolei.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_mat13por_*
post Wed, 14 Feb 2018 - 21:48
Post #94









Tam silnik wisi na sankach czy na podłużnicach?

Poduszki silnika masz niby ok, a sanek? Moze kolektor Ci obija gdzies o podłużnice?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
addam24
post Wed, 14 Feb 2018 - 21:58
Post #95


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 June 2010





Opoznij sobie ten zaplon maksymalnie,skoro masz taka mozliwosc.I wtedy dalej sprawdzaj.Jak dalej stuka to znaczy ze to nie to.SLOMA SIANO SLOMA SIANO.
Kup sobie liczydla do dziesieciu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Linarr
post Wed, 14 Feb 2018 - 22:03
Post #96


Forum Killer
Dołączył: Sun, 25 January 2015
Skąd: Żyrardów





CYTAT(pioootr @ Wed, 14 Feb 2018 - 21:47) *
srub

jeszcze nie widziałem żeby ktoś tak napisał słowo "zrób" laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ptq
post Wed, 14 Feb 2018 - 22:40
Post #97


Forum Killer
Dołączył: Thu, 24 July 2003
Skąd: Szczecin/Koszalin





a ja się zastanawiałem się po co te śruby do pręta smile.gif i jakoś reszta zdania się nie kleiła...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Thu, 15 Feb 2018 - 15:16
Post #98


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





CYTAT(mat13por @ Wed, 14 Feb 2018 - 21:48) *
Tam silnik wisi na sankach czy na podłużnicach?

Poduszki silnika masz niby ok, a sanek? Moze kolektor Ci obija gdzies o podłużnice?

Silnik wisi na sankach i sprawdze te tuleje niedługo bo rzeczywiście nie patrzyłem na nie nawet.
Poduszki silnika 2 wymieniłem na używane jedna w tamtym roku nowa (z przodu) przy skrzyni całe, wcześniej silnik trzymał się na 1 śrubie m10 na poduszce skrzyni tylko! 2 poduchy pod łapami silnika były rozerwane a od skrzyni nie było śrub w jednej a w ostatniej tylko jedna trzymała, cud że ten silnik w ogole tam siedział i nie wypadł przy hamowniu na asfalt...
Nie ukrywam, że te trzęsienie budą jest mega uciążliwe i irytujące bo golfy z 1,9tdi tak się nie trzęsą jak moje auto. Wibracje cuć na całej budzie i lewarku od biegów, na siliku na kolektorze mogę postawić dosłownie igłę w pionie i będzie stała...
Rzadko mam dostep do kanału więc jak już będę sprawdzał to chciałbym sprawdzić jak najwięcej rzeczy na raz więc jak ktoś ma jeszcze jakieś sugestie to śmiało.
Wibracje czasem są regularne a czasem jakby wypadające zapłony a czasem chodzi idealnie dlatego główny moj trop był odnośnie układu zpłonowego ale jak widać chyba skończyły mi się opcje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Sat, 24 Feb 2018 - 18:24
Post #99


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Po wymianie świec nie stuka! Poleciałem już z zapłonem ok 4 stopnie do przodu i brak stuków a różnica w mocy mocno na + natomiast problem wypadających zapłonów nie ustał. Powyżej pewnego doładowania na wyższych obrotach zaczyna wypadać zapłon. Jak zrobi się cieplej pruję wszystkie masy ewentualnie puszczę w innych miejscach itp. Silnik jednak się delikatnie trzęsie tylko nie czuć tego na kolektorze a dopiero niżej, dziś chodził perfekcyjnie przez prawie cały dzień, ma to chyba związek z temperaturą. Im zimniej tym lepiej auto chodzi na wolnych obrotach i wykluczyłem już poduszki itp to 100% problem zapłonu, fuka w wydech raz w czas no i te wypadanie zapłonu pod obciążeniem...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
olozwirski
post Sat, 24 Feb 2018 - 19:18
Post #100


Forum Homee
Dołączył: Tue, 22 August 2006
Skąd: WKZ





A modułów nie podpiąłeś odwrotnie?


--------------------
golf mkI 4x4
golf mkII V8
audi A2 R36
polo 86C XX w budowie
Go to the top of the page
 
+Quote Post

24 Stron V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 23 April 2024 - 20:59