Shoutbox 0 nowych PW 


6 Stron V   1 2 3 > »   
Closed TopicStart new topic
> Nissan 370z plan na 400KM, N/A
gość_BitterAce12_*
post Fri, 19 Feb 2016 - 11:54
Post #1









Na wstępie witam wszystkich forumowiczów. Jest to mój pierwszy post i zarazem "projekt" tutaj.
Raczej jestem nowy w tematyce mechaniki, tuningu i modyfikacji, chociaż samochodami interesowałem się od zawsze, więc wybaczcie niewiedzę biggrin.gif
Nie będzie to bóg wie jaki projekt. Bardziej zależy mi na nauczeniu się czegoś nowego, zaczerpnięciu odrobinki wiedzy od mądrzejszych, no i przy okazji myślę, że zmotywuje mnie to do pracy nad Zetką.

Silnik:
3.7 VQ37VHR stock

Zawieszenie:
Stock

Układ Wydechowy:
Wydech+katalizatory+test pipe'y od MG

Hamulce:
Stock

Ext:
opony Pirelli Sottozero 245/40/r19 przód, 285/35/r19 tył
Tutaj zdjęcia - Stock Pack1









Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 19 Feb 2016 - 11:54
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
gość_BitterAce12_*
post Fri, 19 Feb 2016 - 12:07
Post #2









No i pierwsza modyfikacja- układ wydechowy+sportowe katalizatory+test pipy od MGmotorsport.











Po tym modzie przyrost mocy odczuwalny(zetka jeszcze nie hamowana), dźwięk super. Ogólnie jestem mega zadowolony!
Niestety pojawił mi się bład kata, ale to chyba prosta rzecz do ogarnięcia.

Powoli przymierzam się do zakupu cold air intake(Stillen gen 3) i headersów(Stillen lub Top Speed Pro-1) (prawdopodobnie będę sprowadzał je z USA) no chyba, że na naszym rodzimym rynku można dostać coś ciekawego, a zarazem porównywalnego do wyżej wymienionych??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bolec666
post Fri, 19 Feb 2016 - 12:12
Post #3


User
Dołączył: Fri, 04 September 2009
Skąd: Gdynia





wypelnij kolego poprawnie pierwszy post wg wzoru,
400km n/a to duze wyzwanie - jesli podchodzisz do tego na serio to bedzie to "bog wie jaki projekt" smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Fri, 19 Feb 2016 - 12:17
Post #4


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





Przeciez to zostalo zrobione. Zobacz sobie projekty Coobcia i zetke Yogiego. Takze odkrywania ameryki to tu nie bedzie.


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Łukasz GDY
post Fri, 19 Feb 2016 - 19:43
Post #5


Super User
Dołączył: Mon, 09 October 2006
Skąd: Gdynia





No ale Coobcio pomimo znacznego zwiększenia pojemności, ma nadal daleką drogę do 400KM. Życzę powodzenia, ale to długa droga przed Tobą.


--------------------
Sierra RS Cosworth 2.0T YB
Go to the top of the page
 
+Quote Post
monev
post Sat, 20 Feb 2016 - 08:34
Post #6


Frequent User
Dołączył: Wed, 19 August 2015





Też życzę powodzenia, ale chyba do końca nie zdajesz sobie sprawy z tego że wykrzesanie z tego auta 400koni to będzie sporo pracy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Coobcio
post Sat, 20 Feb 2016 - 10:23
Post #7


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 26 February 2003
Skąd: Warszawa - Grochów





w tych silnikach bazowo jest 320KM ma dwie przepustnice więc lepszy strat smile.gif
Ciekwe czy wydech dodał te 5-7KM na ta chwilę czy zabrał...
Na dobrym zestawie od superspirna z kolektorami i bez katow moc rosnie do 348KM smile.gif
No będę zaglądać jak tam walka z mocą wyglada smile.gif
ps. z krótkich kolkektorow jakie testowalem najlepiej spisywał sie Stillen


--------------------
Nissan 200Sx S14 na tor i trochę drift [212KM/268Nm >> 379KM/428Nm]
Nissan Sunny GTi z 2.0 na zmiennej fazie na Tor [243KM/247Nm]
Saab 900NG 2.0 Turbo Coobcio Test POWER CAR [185KM/240Nm >> 468KM/485Nm]
Saab 9-3 Cabrio Aero 2.3 Turbo Coobcio Lansowóz [205KM/280Nm >> 281KM/424Nm]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bartek ZTR
post Sat, 20 Feb 2016 - 10:45
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Wed, 11 January 2006
Skąd: www.ztr-tuning.pl





szkoda że nie hamowałeś auta przed modyfikacjami... Ja nie miałem jeszcze na hamowni VQ37VHR, który by trzymał moc seryjną - serie wychodzą ok. 280-305KM

Po wydechu powinien serię trzymać wink.gif


--------------------
Celica ZTR Drag FWD Turbo 2GR-FE 1057HP 1075Nm 1/4 Best ET 9.5sec./260Km/h
Mistrz Polski Rover ZTR 1548cc 450HP BEST ET 10.83/400m
TUNING TECHNICZNY I ELEKTRONICZNY WSZYSTKICH MAREK-INSTALACJE TURBO,CZĘŚCI ZAMIENNE,UKŁ. HAMULCOWE I ZAWIESZENIA,POMIAR MOCY, ECUMASTER EMU DET3 itp...

Odwiedź moją stronę Celica ZTR Drag FWD

Odwiedź moją stronę ZTR-Tuning
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_BitterAce12_*
post Sat, 20 Feb 2016 - 11:11
Post #9









Oczywiście, że podchodzę do tego na serio, jednak wiadomo nie za wszelką cenę. To czy się uda osiągnąć te 400KM tak na prawdę nie ma większego znaczenia. Sam fakt ulepszania tego auta mnie jara wink.gif
W roli ścisłości dodam, że chodziło mi o 400HP nie WHP.
Tak czy siak dziękuje za wsparcie.

@Coobcio
Myślę, że wydech dodał sporo więcej, tak ja to odczuwam przynajmniej. Jednak wykresów na razie nie mam niestety tongue.gif.
Jak tylko te części ogarnę: CAI i kolektory, to odwiedzę Cię na strojenie i montaż (tak ja się umawialiśmy na fb)

Jakieś informacje o tych headersach?
https://conceptzperformance.com/top-speed-p...0zhr_p_6542.php
Są 300 USD tańsze od stillena, a wyglądają całkiem nieźle, zbyt wiele niestety o nich nie ma na zagranicznych forach. Jednak z informacji jakie są, to raczej pozytywnie.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
apogeum
post Sat, 20 Feb 2016 - 15:58
Post #10


Super User
Dołączył: Wed, 18 January 2012





nie żebym się czepiał ale ogrom pracy włożone,
kupiłem auto, zmieniłem wydech, a reszta???
obstawiam setki ludzi na forum którzy porobili więcej i nie wstawiają opisu
ze względu na zbyt małe modyfikacje żeby opisać projekt
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Q40
post Sat, 20 Feb 2016 - 16:13
Post #11


Super User
Dołączył: Mon, 30 March 2015





apo trochę racji masz ale dla przykładu świeży temat z civiciem 1.8 turbo... tam też autor zaczynał od niczego ale z czasem dopiął, turbo wleciało i temat się rozwinął. Więc nie ma co na start skreślać takich projektów, poczekamy zobaczymy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sun, 21 Feb 2016 - 00:16
Post #12


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Q40 @ Sat, 20 Feb 2016 - 16:13) *
apo trochę racji masz ale dla przykładu świeży temat z civiciem 1.8 turbo... tam też autor zaczynał od niczego ale z czasem dopiął, turbo wleciało i temat się rozwinął. Więc nie ma co na start skreślać takich projektów, poczekamy zobaczymy.


W temacie civica wszystko zamknelo sie w pare tygodni i byl to pionierski projekt. Tutaj mody sa mniejsze niz w moim kombi z lpg, ktory na dodatek moglby byc szybszy z rolki .


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_BitterAce12_*
post Sun, 21 Feb 2016 - 01:45
Post #13









CYTAT(jackkpl @ Sun, 21 Feb 2016 - 00:16) *
W temacie civica wszystko zamknelo sie w pare tygodni i byl to pionierski projekt. Tutaj mody sa mniejsze niz w moim kombi z lpg, ktory na dodatek moglby byc szybszy z rolki .


Gratulacje! Nie mam cienia wątpliwości, że twój kombi z lpg, który moglby byc szybszy z rolki, godnie zastąpi mój wątek. Szkoda tylko, że jedyne co robisz to psujesz zabawę innym, bo zdecydowanie brak jakiejkolwiek konstruktywnej krytyki w Twojej wypowiedzi.

Być może źle zrozumiałem założenia i "wymogi" tego wątku. Chyba różnie definiujemy słowo projekt.
Jedyne na czym mi zależało to możliwość zaczerpnięcia wiedzy od mądrzejszych, a w tym przypadku- im wcześniej tym lepiej.

Pozdrawiam wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bobr4
post Sun, 21 Feb 2016 - 02:33
Post #14


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 02 June 2006
Skąd: okolice Warszawy





W takim razie moze lepiej na poczatku zaczerpnac wiedzy i jak juz sie konkretniej ruszy to opisac postepy.
Jak chcesz osiagnac jakis cel mocowy to pierwsze co powinienes byl zrobic to pojechac na hamownie zeby wiedziec od czego zaczynasz.


--------------------

<b>wtryskiwacze:
BOSCH 525cc wysokoomowe, Bosch 650cc, SIEMENS 630cc
1200cc Lucas niskoomowe</b>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sun, 21 Feb 2016 - 09:07
Post #15


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(BitterAce12 @ Sun, 21 Feb 2016 - 01:45) *
Gratulacje! Nie mam cienia wątpliwości, że twój kombi z lpg, który moglby byc szybszy z rolki, godnie zastąpi mój wątek. Szkoda tylko, że jedyne co robisz to psujesz zabawę innym, bo zdecydowanie brak jakiejkolwiek konstruktywnej krytyki w Twojej wypowiedzi.

Być może źle zrozumiałem założenia i "wymogi" tego wątku. Chyba różnie definiujemy słowo projekt.
Jedyne na czym mi zależało to możliwość zaczerpnięcia wiedzy od mądrzejszych, a w tym przypadku- im wcześniej tym lepiej.

Pozdrawiam wink.gif


Jak masz zamiar robic itb, zmieniac tloki i obrabiac glowice to fajnie, jak sie podzielisz wnioskami. Ale watek pod tytulem "co dalej zrobic" to po prostu nie ten dzial. I nie obrazaj sie od razu po slowach krytyki, tylko popatrz na inne fora np japanese performance, gdzie mozesz zadawac pytania i uzyskasz pomoc. W tym dziale laduja tematy,ktore niosa ze soba duzo wiedzy i ciekawych rozwiazan, a u Ciebie niestety tego brakuje.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jarek1111
post Sun, 21 Feb 2016 - 09:30
Post #16


Super User
Dołączył: Mon, 09 April 2007





jeżeli pojawił sie błąd katalizatora to trzeba to wyłączyć programowo
coobcio ci to zrobi bezproblemowo , a i dodatkowo doradzi co zrobic dalej z autem


--------------------
350z BIturbo 499,8km 688nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
usuniety
post Sun, 21 Feb 2016 - 10:39
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Wed, 28 December 2011
Skąd: Katowice





CYTAT(jackkpl @ Sun, 21 Feb 2016 - 00:16) *
Tutaj mody sa mniejsze niz w moim kombi z lpg, ktory na dodatek moglby byc szybszy z rolki .

Made my day smile.gif
CYTAT(LostBoy @ Tue, 24 Aug 2004 - 18:00) *
Nie mile widziane są:

1) Nic niewnoszące posty, infantylne odpowiedzi w stylu "brawo fajnie itp"<-- Wyjątkiem jest wyrażanie opinii na temat opisanego projektu (chyba, że autor zastrzeże sobie inaczej)
2) Zakładanie tematu bez sprawdzenia archiwum
3) Chamstwo i Personalne docinki
4) Absolutnie to forum nie służy pytaniom '"a ile mocy będę miał jak założę trubo i większe wtryski"
5) teorie na temat co będzie jeśli założę to czy to
6) opisywanie projektu który dopiero ma się zmaterializować (tu opisujemy faktycznie powstałe modyfikacje a nie te które planujemy)
7) odkopywanie starych tematów, tylko po to by zapytać co się z rzeczonym projektem stało, od tego jest PW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_BitterAce12_*
post Sun, 21 Feb 2016 - 12:08
Post #18









@jarek1111
Myślałem, żeby to spróbować samemu ogarnąć kupując najzwyklejszy emulator sondy, ale w sumie to nie przeszkadza mi ta kontrolka, a do Coobcia wybieram sie pewnie do miesiąca w zależności ile czasu będzie do mnie szła przesyłka z USA. Jako, że mam 300km do Wwa to nie opłaca mi się jechać tylko, żeby naprawić ten błąd, a w pobliżu niestety nie znam żadnego zaufanego 'fachowca'.

@jackkpl
Nie obrażam się smile.gif Jednak krytyka może być różna. Twoją odebrałem jako prześmiewczą i nie niosąca za sobą żadnych wniosków. Wiem jak działają fora i pewnie większość jest uczulona na takie "gówno-projekty". Jednak w założeniu gówno-projektem ten wątek, miał NIE być. Zajrzę tam gdzie napisałeś, może czegoś ciekawego się dowiem.

@usuniety
Nie wydaje mi się, żebym w jakiejkolwiek z moich wypowiedzi był chamski lub robił personalne docinki.
Projekt jest w wczesnej fazie, ale wielkich teorii na temat tego co będzie po założeniu tego i tego nie robie.
Ciesze się, że tak niewiele Ci potrzeba, żeby mieć super udany dzień wink.gif Peace

Jak skleję coś więcej to może wrzucę, do tego czasu proszę o usunięcie/zamknięcie/zarchiwizowanie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Coobcio
post Sun, 21 Feb 2016 - 12:20
Post #19


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 26 February 2003
Skąd: Warszawa - Grochów





Na te silniki mam już patent na 4,33 L pojemności smile.gif
Jun i JWT robią do nich fajne wałki wydechowe dają ok 10KM przyrostu mocy, z czego JWT wymaga wymian spręzynek zaworowych ale daje przyrsoty jeszcze w srednim zakresie obrotów a nie tylko górę od 5500 do konca...
Resztę mocy trzeba dziubać porządnymi kolekotrami wydechowymi i zabawami z dolotem...

Przykład kolektorów w sumie najlepszych do tego silnika:
http://www.ppeengineering.com/products/nissan/370z.php

No i supersprint robi fajne sprawdzone kolektory wydechowe - dają wiecej Nm jak te PPE i ciuteczke mniej mocy od 7500 do końca

Wrócę z wypoczynku to wykresik jakiś mogę wkleić...


--------------------
Nissan 200Sx S14 na tor i trochę drift [212KM/268Nm >> 379KM/428Nm]
Nissan Sunny GTi z 2.0 na zmiennej fazie na Tor [243KM/247Nm]
Saab 900NG 2.0 Turbo Coobcio Test POWER CAR [185KM/240Nm >> 468KM/485Nm]
Saab 9-3 Cabrio Aero 2.3 Turbo Coobcio Lansowóz [205KM/280Nm >> 281KM/424Nm]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jedenasty
post Sun, 21 Feb 2016 - 12:40
Post #20


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 28 April 2008
Skąd: Drag Racing Strip





Coobcio ile trzeba wywalić kasy by zrobić 400HP z tego silnika bez doładowania?

pzdr


--------------------
American Muscle.

Pontiac Firebird Esprit '77 z LS1
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V   1 2 3 > » 
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 09:28