Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Dupowoz w kombi do 70 tys
Gusiew
post Tue, 07 Mar 2023 - 14:45
Post #1


Super User
Dołączył: Sat, 29 September 2007
Skąd: Łosice





Witam,



Znudziło Mi sie jezdzenie bezprzebiegowymi compactami z salonu ale nie stac Mnie na lepsze bezprzebiegowe wozy. Szukam Kombi z 3.0 d(chyba) z mozliwoscia zrobienia 300/600 tak wydaje Mi sie ze udalo by Mi sie uzyskac fajne daily z przyjemnym przyspieszeniem. Zapewne najlepsze co znajde to przebiegi okolo 200 tys, Czy do 70 tys to jest wykonalne?

F10 z silnikami 3.0 sa oceniane z praktyki i z plotek jak silnika zjadajace panewki i gnace wały.
Audi z 3.0d z podobnych lat tez ma opinie jako problematyczne co Je boli?. Nie jestem przekonany ze chce 4x4.
E61 cofac sie do tak starego samochodu myslalem pod katem kupna najlepszego jakie znajde(ceny okoklo 40 tys) i wlozenia w nie 20-25 tys ale czy to ma sens?

Widze ze w212 da sie kupic za 60-70 w napedzie na tyl czy na 4 koła w 300 konnym wolnossaku i to tez biore pod uwage chociaz nie wiem czy nie bedzie zbyt wolny w porownaniu z Dieslem po modach.

Jakbym nie chcial kombi to wybor bylby latwiejszy a w tej sytuacji to mam wrazenie ze w tej cenie chyba oczekuje zbyt duzo....?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 07 Mar 2023 - 14:45
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
nomad66
post Tue, 07 Mar 2023 - 16:51
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





F11 bym odpuścił, tam jedyny sensowny motor pod kątem ewentualnych awarii to n47 (przynajmniej z diesli)
E61 jest już stare, lista awarii będzie się powiększać coraz bardziej z czasem, zwłaszcza w bogato wyposażonych egzemplarzach niektóre części są okrutnie drogie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 07 Mar 2023 - 18:59
Post #3


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Superb 2.0 TSI FWD ? na 4x4 trzeba dołożyć. Chyba, że takie z 2015 roku, to w budżecie będzie.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Tue, 07 Mar 2023 - 20:00
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





A6 3.0TDi nie ma większych bolączek, jak każdy klekot z większym przebiegiem będzie kiedyś wymagał wymiany wtrysków, ale nie każdy silnik 3.0TDi tego potrzebuje od razu jak kupisz, mam na ulicy 3szt jeżdżone od kilku lat i tylko ten który jeździ najdłużej (8lat) tego potrzebował.

Napęd quattro całkowicie bezawaryjny, automaty też bardzo trwałe i mocne.


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stander_M
post Wed, 08 Mar 2023 - 06:42
Post #5


Frequent User
Dołączył: Wed, 27 January 2010
Skąd: Częstochowa





CYTAT(Gusiew @ Tue, 07 Mar 2023 - 14:45) *
Witam,



Znudziło Mi sie jezdzenie bezprzebiegowymi compactami z salonu ale nie stac Mnie na lepsze bezprzebiegowe wozy. Szukam Kombi z 3.0 d(chyba) z mozliwoscia zrobienia 300/600 tak wydaje Mi sie ze udalo by Mi sie uzyskac fajne daily z przyjemnym przyspieszeniem. Zapewne najlepsze co znajde to przebiegi okolo 200 tys, Czy do 70 tys to jest wykonalne?

F10 z silnikami 3.0 sa oceniane z praktyki i z plotek jak silnika zjadajace panewki i gnace wały.
Audi z 3.0d z podobnych lat tez ma opinie jako problematyczne co Je boli?. Nie jestem przekonany ze chce 4x4.
E61 cofac sie do tak starego samochodu myslalem pod katem kupna najlepszego jakie znajde(ceny okoklo 40 tys) i wlozenia w nie 20-25 tys ale czy to ma sens?

Widze ze w212 da sie kupic za 60-70 w napedzie na tyl czy na 4 koła w 300 konnym wolnossaku i to tez biore pod uwage chociaz nie wiem czy nie bedzie zbyt wolny w porownaniu z Dieslem po modach.

Jakbym nie chcial kombi to wybor bylby latwiejszy a w tej sytuacji to mam wrazenie ze w tej cenie chyba oczekuje zbyt duzo....?


Miałem w212 3.0d 4matic 231 KM właśnie w kombi i bardzo dobrze wspominam ten samochód, bagażnik jest gigantyczny, auto było całkowicie bezawaryjne a jak sprzedawałem to miało powyżej 200 tkm. Audi 3.0 tdi miałem w wariancie 233 Km w budzie c6 allroad i 313 km w c7 Bit obydwa też były bezawaryjne silnikowo i też sprzedawane z przebiegiem powyżej 200 tkm. Merca najlepiej wspominam, wygodny, bezawaryjny, bezstresowy samochód. Może miałem pecha ale BMW f01 3.0d 313 KM miało problemy zarówno z silnikiem jak i z napędem xdrive, dobrze się jeździło jak było sprawne ale nie dawało takiej pewności jak w212. Szukałbym egzemplarza czy to Audi czy Merc, co się bardziej podoba i jest w lepszym stanie, dla mnie obowiązkowo 4x4 ( miałem chwilę 212 3.0d z tylnym napędem i ciężko było przenieść ten moment w zimę dlatego szybko zamieniłem na 4matic )


--------------------
RRS SDV6, Tesla M3LR, Tesla S 100D, Lexus GX460 offroad
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 25 April 2024 - 08:12