Shoutbox 0 nowych PW 


7 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Coś dużego i mocnego do 140k
Rufios
post Mon, 30 Jan 2023 - 15:47
Post #21


Super User
Dołączył: Wed, 12 November 2008
Skąd: znad morza





To już lepiej Pacifica zamiast Voyagera.
Ma w końcu szybki automat ZF
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 30 Jan 2023 - 15:47
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Honada
post Mon, 30 Jan 2023 - 16:23
Post #22


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Bierz Pacificę. Zajebiste auto w ostatnich wypustach. Mocne, fajnie wykończone, pełna elektryka drzwi, nawet odkurzacz jest biggrin.gif I to ładnie sie zbiera. A auto jest duże.

Zobacz, to nawet dobrze może wyglądać, wstydu nie ma https://www.otomoto.pl/oferta/chrysler-paci...n-ID6FgEwX.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exocet
post Mon, 30 Jan 2023 - 16:27
Post #23


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





Czy pies będzie lubił suva? Pomijając wielkość bagażnika, to próg załadunku zazwyczaj jest wysoko - moi teściowie mieli patrola i dużego psa (terier rosyjski), no i niestety jak pies zaczął chorować, to wpakowanie go do bagażnika było dosłownie ciężkie.

Najrozsądniejszym wyborem dla Ciebie to chyba amerykański minivan, o ile jesteś w stanie zmienić preferencje. Ja bym zamiast na Voyagera/Caravana, Pacificę patrzył na Toyotę Siennę albo Hondę Odyssey.


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Mon, 30 Jan 2023 - 18:32
Post #24


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





A moze R klasa L?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Mon, 30 Jan 2023 - 20:34
Post #25


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





CYTAT(Honada @ Mon, 30 Jan 2023 - 16:23) *
Bierz Pacificę. Zajebiste auto w ostatnich wypustach. Mocne, fajnie wykończone, pełna elektryka drzwi, nawet odkurzacz jest biggrin.gif I to ładnie sie zbiera. A auto jest duże.

Zobacz, to nawet dobrze może wyglądać, wstydu nie ma https://www.otomoto.pl/oferta/chrysler-paci...n-ID6FgEwX.html


znajomy miał town&country

jeezuu jak to trzeszczało w środku ...
jak tam wyłaziła tandeta z każdego zakamarka.
jedyne co dobrze wspominam z tego samochodu to że zawsze miał w podłodze zbunkrowane kilka JD na czarną godzinę wink.gif

za 130 koła to można kupić superba z tego roku z bagażnikim jak stodoła, z fajnym silnikiem i napędem 4x4 który po chipie robi 4,5 do setki.
Bez typowo amerykańskiej przeszłości.






--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Tue, 31 Jan 2023 - 07:37
Post #26


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Z tych ostatnich roczników (po 2015 r.)? Bo jeśli tak, to coś najwyraźniej musiało być nie tak z egzemplarzem. Pacifica, podobnie jak Chrysler np. 200 II, to w zasadzie wnętrza opracowane wspólnie z Jeepem/Fiatem i większość rozwiązań jest wspólnych. Tam naprawdę nie ma prawa nic specjalnie trzeszczeć, a plastiki są miękkie, europejskie. Kolega ma takiego 200 ściąganego z USA po kolizji i robiliśmy w grudniu nim trasę W-wa - WRO i nic, absolutnie nic, nie skrzypiało. Z resztą testówki Jeepa po 2015 roku to jak mówię typowy poziom EU, może nawet trochę lepiej. A te wnętrza są właśnie identyczne jak w tej świeżej Pacifice.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kylo
post Tue, 31 Jan 2023 - 08:27
Post #27


Super User
Dołączył: Tue, 11 June 2013





CYTAT(As_ @ Mon, 30 Jan 2023 - 20:34) *
za 130 koła to można kupić superba z tego roku z bagażnikim jak stodoła, z fajnym silnikiem i napędem 4x4 który po chipie robi 4,5 do setki.
Bez typowo amerykańskiej przeszłości.

Chyba netto i to też będzie raczej mało na 4x4.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Tue, 31 Jan 2023 - 09:46
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(exocet @ Mon, 30 Jan 2023 - 16:27) *
Czy pies będzie lubił suva? Pomijając wielkość bagażnika, to próg załadunku zazwyczaj jest wysoko - moi teściowie mieli patrola i dużego psa (terier rosyjski), no i niestety jak pies zaczął chorować, to wpakowanie go do bagażnika było dosłownie ciężkie.

Najrozsądniejszym wyborem dla Ciebie to chyba amerykański minivan, o ile jesteś w stanie zmienić preferencje. Ja bym zamiast na Voyagera/Caravana, Pacificę patrzył na Toyotę Siennę albo Hondę Odyssey.

Weź to pod uwagę. Póki pies jest młody to jest ok, ale jak siądzie mu z czasem kręgosłup, stawy, będzie miał problem z załadunkiem.
Ja z tego powodu z suva wróciłem do kombi. Niższy próg załadunku to ważna sprawa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Tue, 31 Jan 2023 - 10:55
Post #29


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





CYTAT(kylo @ Tue, 31 Jan 2023 - 08:27) *
Chyba netto i to też będzie raczej mało na 4x4.

https://www.otomoto.pl/osobowe/skoda/superb...xpanded%5D=true


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Tue, 31 Jan 2023 - 12:18
Post #30


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





Tak sobie myślę , że kolega o ile pamiętam ma 4x4 i auto ma go wszędzie wozić. Przyzwyczajony do takiego napędu ( i nie zapominajcie 5.7 V8 ) moźe być bardzo roczarowany jak w zimę będzie ruszał na światłach latając po mieście za swoimi sprawami.

Ciężko o kompromis bo kombi za małe, a van za duży i nieporęczny.
Myślę, że ktoś poprostu musi w tym układzie mieć gorzej i musi to być członek rodziny z końca łańcucha pokarmowego biggrin.gif wyżej trzeba skakać

Kup może tego Durango tylko 6.4 i oklej grubą folią z tyłu na dole wejście żeby pies nie podrapał i chyba będziesz najbardziej szczęśliwy.
25-30 litrów na setkę już znasz


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kylo
post Tue, 31 Jan 2023 - 13:01
Post #31


Super User
Dołączył: Tue, 11 June 2013





CYTAT(piwo @ Tue, 31 Jan 2023 - 10:55) *

Chyba ci umknęło że ma być z tego roku. Możesz i z zeszłego poszukać jak chcesz. Bo że siedmio letni kupi to wiem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Tue, 31 Jan 2023 - 13:20
Post #32


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Audi/Skoda to wciąż kombiaki, wtedy opcja tylko z dodatkowym bagażnikiem. Znajomy ma superba i wydaje mi się, że też może być problem z wysokością bagażnika. Do tego szczerze to boje się tych samochodów smile.gif Nie słyszałem nigdy dobrych opinii o DSG pod kątem użytkowania w daily, a internety są zalane żartami o silnikach TSI/TFSI.
Ale wciąż wydaje mi się to lepszym wyborem od mułowatego pentastar 3.6 (jak kupić muła to juz wolę małolitrażową turbobenzynę, która przynajmniej mało pali), szczególnie ze skrzynią 62TE, z którą już miałem w życiu epizod. Do tego testowałem Grand Caravana w sumie parę dni temu. Samochód jest poprawny ale trochę jak @As pisał, nie powala w środku. Do tego jest gorzej wyciszony niż durango, ciut bardziej przenosi wibracje do kabiny. Myślałem, że może problem egzemplarza, ale na placu były 3 sztuki każda to samo. Pacificę sprawdzałem w hybrydzie ale się zawiodłem. Nie takimi hybrydami/elektrykami chciałbym jeździć. Mocne skojarzenia ze służbowymi toyotami, które mielismy w pracy Durango był bardziej komfortowy, ale jeep z pneumatyką bije resztę. 5.7 znam, ZFa każdy chwali, kojarze egzemplarze które już są po 2gim serwisie olejowym i zachowują się perfekcyjnie.
R klasa odpada bo to też egzotyk. Zastanawiam się nad BMW czy Mercedesem ale nic do mnie nie przemawia bo to już zupełnie inna półka cenowa. Najgorzej jak człowiek ma już jakiś gust czy wąskie oczekiwania. Rynek nie ma nic do zaoferowania i wszystko to jakiś kompromis.

@Driftman no trafiłeś trochę, chociaż to żona częściej ostatnio jeździ smile.gif Pies i tak sam nie wskakuje. Muszę go sam "ładować", prędzej faktycznie niższy bagażnik by się przydał ale pod kątem moich pleców biggrin.gif no i durango SRT to nie ten pułap cenowy.

W sumie z alternatyw dla Durango mocno myślę nad Audi i jeszcze świta mi V90 ale naprawdę nie znam tych samochodów no i do VAGów mam (może nieuzasadnione) obawy

Edit:
CYTAT(kylo @ Tue, 31 Jan 2023 - 13:01) *
Chyba ci umknęło że ma być z tego roku. Możesz i z zeszłego poszukać jak chcesz. Bo że siedmio letni kupi to wiem.

6cio letni max. Może być ciut starsze jeśli miałoby być to coś naprawdę ciekawego/wartego zakupu


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Tue, 31 Jan 2023 - 13:37
Post #33


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(Rezor @ Tue, 31 Jan 2023 - 13:20) *
6cio letni max. Może być ciut starsze jeśli miałoby być to coś naprawdę ciekawego/wartego zakupu


BMW F11 535xi. Szybki, wygodny, fajny, bagażnik duży. W budżecie zmieścisz się z super zadbana sztuką z lat 2016-2017, jeszcze zostanie na duży pakiet startowy i parę groszy w kieszeni.

Tak jak piszesz, każde auto które rozpatrujesz to jakiś kompromis. Niestety. Ja przy Twoich załozeniach i dużym psie wybrałbym f11.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kylo
post Tue, 31 Jan 2023 - 14:03
Post #34


Super User
Dołączył: Tue, 11 June 2013





Jeszcze w zeszłym roku za 160 z hakiem była szansa na superba kombi 2.0 TSI 190. Niestety to nie jest 4x4 ani 5.7, ale za to nowe i na gwarancji, więc stres o awarie mniejszy. Tylko jak teraz patrzę to już bliżej 180 są, więc wyskakują mocno poza budżet.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Tue, 31 Jan 2023 - 14:23
Post #35


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(Driftman @ Tue, 31 Jan 2023 - 13:18) *
Ciężko o kompromis bo kombi za małe, a van za duży i nieporęczny.
van poręczniejszy jest niż wszelkie SUVy i kombiaki. Siedzisz praktycznie na przednim zderzaku, widoczność masz świetną, masz olbrzymie lustra, no i w tych samochodach wszystko jest podporządkowane użyteczności i funkcjonalności, a nie stylowi.
Oczywiście nie namawiam, ale wystarczy jeden rodzinny wyjazd w takim pojeździe, żeby się zakochać wink.gif Oczywiście, to samotnego podróżowania trzeba mieć jeszcze jakieś autko, tym niemniej, jak dla rodziny i dużego psa, to minivany to klasa sama w sobie. Byle nie kupić jakiegoś Transportera, bo to autko na którego wykończenie nawet budowlańcy będą psioczyć - ale V-klasa, Spacetourer, czy Trafic Spaceclass to są świetne wozy.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exocet
post Tue, 31 Jan 2023 - 14:33
Post #36


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





CYTAT(Frolik @ Tue, 31 Jan 2023 - 13:37) *
BMW F11 535xi. Szybki, wygodny, fajny, bagażnik duży. W budżecie zmieścisz się z super zadbana sztuką z lat 2016-2017, jeszcze zostanie na duży pakiet startowy i parę groszy w kieszeni.

Tak jak piszesz, każde auto które rozpatrujesz to jakiś kompromis. Niestety. Ja przy Twoich załozeniach i dużym psie wybrałbym f11.

F11 pewnie ma mniejszy bagażnik niż 300C, ktore teraz ma autor. Chyba największym kombiakiem będzie W212 albo wspomniany superb.


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Tue, 31 Jan 2023 - 19:16
Post #37


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





CYTAT(Honada @ Tue, 31 Jan 2023 - 07:37) *
Z tych ostatnich roczników (po 2015 r.)?


3 lata temu miał 9 więc jakiś starszy, może teraz jest inaczej


CYTAT(kylo @ Tue, 31 Jan 2023 - 13:01) *
Chyba ci umknęło że ma być z tego roku. Możesz i z zeszłego poszukać jak chcesz. Bo że siedmio letni kupi to wiem.


Pisałem że z tego roku (co prezentowana pacyfica) czyli 2019.
Takim właśnie superbem wczoraj jechałem wyceniony na 129k - w sumie tylko po to żeby się przekonać że golf R kombi to jednak lepszy wybór wink.gif

odnośnie wyjazdów to podstawowe pytanie jak często gdzieś się pakujecie z tym psem i walizkami? Bo jak 5 razy do roku to na prawdę nie bałbym się trumny i dobrych belek które się łatwo i szybko montuje. Wolałbym 5 razy w roku przeboleć że powyżej 140 huczy i dużo pali niż 345 dni w roku jeździć czymś co się nie prowadzi i do tego pali na co dzień więcej niż kombi w trumną


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Tue, 31 Jan 2023 - 19:16
Post #38


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





CYTAT(Honada @ Tue, 31 Jan 2023 - 07:37) *
Z tych ostatnich roczników (po 2015 r.)?


3 lata temu miał 9 więc jakiś starszy, może teraz jest inaczej


CYTAT(kylo @ Tue, 31 Jan 2023 - 13:01) *
Chyba ci umknęło że ma być z tego roku. Możesz i z zeszłego poszukać jak chcesz. Bo że siedmio letni kupi to wiem.


Pisałem że z tego roku (co prezentowana pacyfica) czyli 2019.
Takim właśnie superbem wczoraj jechałem wyceniony na 129k - w sumie tylko po to żeby się przekonać że golf R kombi to jednak lepszy wybór wink.gif

odnośnie wyjazdów to podstawowe pytanie jak często gdzieś się pakujecie z tym psem i walizkami? Bo jak 5 razy do roku to na prawdę nie bałbym się trumny i dobrych belek które się łatwo i szybko montuje. Wolałbym 5 razy w roku przeboleć że powyżej 140 huczy i dużo pali niż 345 dni w roku jeździć czymś co się nie prowadzi i do tego pali na co dzień więcej niż kombi w trumną


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kylo
post Tue, 31 Jan 2023 - 19:41
Post #39


Super User
Dołączył: Tue, 11 June 2013





Jak chodzi o 19 rok to zwracam honor. Choć jak patrzę na OtoMoto i zaznaczę bezwypadkowe, to kombi w tej cenie występują w liczbie sztuk trzy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Tue, 31 Jan 2023 - 20:20
Post #40


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(As_ @ Tue, 31 Jan 2023 - 20:16) *
Bo jak 5 razy do roku to na prawdę nie bałbym się trumny i dobrych belek które się łatwo i szybko montuje. Wolałbym 5 razy w roku przeboleć że powyżej 140 huczy
wystarczy kupić jakieś dobre belki z aerodynamicznym kształtem, dedykowane do konkretnego modelu i nic nie huczy, nawet z jakimś polskim boksem.

Najgorsze są jakieś uniwersalne nonamy. Przed kupnem belek, obowiązkowo trzeba przymierzyć mocowania - jeśli nie będą przylegały ściśle, to gwizd gwarantowany. I dotyczy to również mocowań dedykowanych do konkretnego modelu.

Jeśli chodzi o zużycie paliwa, to boks i rodzinka na pokładzie zdecydowanie uspokajają kierowcę, więc w ostatecznym rozrachunku może się okazać, że autko z boksem pali mniej biggrin.gif


Nie wiem, czy to już tutaj pisałem, najwyżej się powtórzę - płaskie kombi mają jedną, zasadniczą wadę w stosunku do SUVów i minivanów. Siedzisz znacząco niżej, mniej więcej na wysokości świateł SUVów i Fiatów Ducato. Jazda niskim samochodem nocą to w obecnych czasach koszmar - wszyscy walą po oczach, nawet jeśli mają dobrze ustawione reflektory angry.gif


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 15:35