Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Mocne, duże kombi, automat + LPG max 10cio letnie, Co zamiast 300C kombi 5.7
Rezor
post Thu, 10 Mar 2022 - 12:02
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Dopadło i mnie smile.gif myślałem, że 300c będzie miało u mnie dożywocie i będę jeździł do zajechania ale parę rzeczy zaczęło przeszkadzać na tyle, że zacząłem się rozglądać za alternatywą.
Najgorsze, że alternatyw jednak brak. Co do wymagań:
1. Szukam czegoś z dużym bagażnikiem, jak już zmieniać to większym niż 300c. Zmieniam pracę i planuję często jeździć na Bałkany z rodziną. Mam sporego psa (wilczarz irlandzki) i już w 300c brakuje mu miejsca, a jak wrzucę torbę podróżną i załaduje rodzinę to biedak ma na parę godzin spartańskie warunki. Toboły mogę wrzucić na dach ale psu jednak przydałbym się większy komfort. Najlepiej żeby to było kombi, może być ostatecznie suv. Na minivana jestem albo za młody albo zbyt próżny biggrin.gif
2. Koniecznie automat. 90% czasu samochód jeździ w trójmiejskich korkach. Reszta to trasa i tempomat. DSG odpada, jak i w ogóle koncern VAG, nie lubię, nie obrażając nikogo VAGi to dla mnie gorsze kible niż e36 wink.gif
3. LPG albo benzyna, która łyknie lpg. Coś co fajnie się odpycha ale może mieć nawet 8s/100km. Co do spalania bardziej zależy mi na zasięgu. Duży minus 300C to, że co 200km muszę szukać stacji i kwitnąć przy instrybutorze z LPG biggrin.gif (do tego te cholerne przyciski, które trzeba trzymać)
4. Cena. Z tego co widzę to ciężko o jakiś przedział cenowy. Powiedzmy, ze mam na start 55k netto. Jak znajdę coś ciekawszego to można się szarpnąć na więcej, powiedzmy do 90k netto.
5. Bardzo dużym plusem byłby to samochód, który NIE MA tego czegoś co powoduje, że chce się w nim coś dłubnąć, poprawić itp biggrin.gif

Na tą chwilę jedyne co mi przychodzi do głowy to Durango albo ciut mniejszy Jeep Grand Cherokee już ze skrzyniami ZF ale chciałbym "odpocząć" od amcarów, myślę czy nie da rady znaleźć jakiejś alternatywy.


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 10 Mar 2022 - 12:02
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
scorpio_24
post Thu, 10 Mar 2022 - 12:43
Post #2


Super User
Dołączył: Mon, 06 December 2004
Skąd: Czechowice-Dziedzice





Xc90 z 4,4 v8 od 2007 r.

Nie moje klimaty, ale da się z tym żyć.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exocet
post Thu, 10 Mar 2022 - 14:05
Post #3


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





Aż się prosi o Siennę/Odyssey smile.gif


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WLD_Wlodi
post Thu, 10 Mar 2022 - 16:46
Post #4


Frequent User
Dołączył: Sat, 26 May 2012





Są w ogóle jakieś nowsze amerykańce w kombi z dużymi silnikami?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przemek2f
post Thu, 10 Mar 2022 - 18:47
Post #5


User
Dołączył: Fri, 26 June 2015





cadillac cts-v
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DeMarian
post Thu, 10 Mar 2022 - 19:06
Post #6


Frequent User
Dołączył: Tue, 02 October 2012
Skąd: Bytów





1. E-klasa W212 kombi
2. R-klasa? Dość kontrowersyjny wygląd, nie wiem czy Ci się widzi.
3. Volvo XC70, przykładowe :
https://www.otomoto.pl/oferta/volvo-xc-70-3...y-ID6ElPoE.html
4. Fiat Freemont/ Dodge Yourney 3.6 - co prawda minivan ale coś tam udaje trochę SUVa a te już akceptujesz :D
5. Mazda CX-9

Nie jeździłem żadnym z wyżej wymienionych aut ale myślę, że warte rozważenia.


--------------------
Laguna 3 2.0dci
E36 323i
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sarna1
post Thu, 10 Mar 2022 - 23:18
Post #7


Super User
Dołączył: Sat, 23 November 2002
Skąd: Słupsk





Jak poprzednik. Ze starszych, tańszych aut, Klasa E W212 albo jak chcesz coś większego to R klasa. Ale tutaj ryzyko wtop jest spore. Z nowszych kupiłbym Volvo V90 - budzet pod 90 ale wóz świeży, wygodny, ładnie jedzie nawet ze 190 konnym dieslem.


--------------------
S3,
A4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Fri, 11 Mar 2022 - 09:34
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





Jak nie chcesz cudaków to chyba jesteś skazany na mb s212, ogromny bagażnik smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Fri, 11 Mar 2022 - 10:20
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Freemont/Journey miałem przymiarki ale wymiary przestrzeni bagażowej gorsze niż w 300c.
R klasa wydaje się ok ale kojarzę swojego czasu wisiało sporo ogłoszeń z walniętymi silnikami przez co wydają mi się wadliwe i pytanie jak z lpg? w212 z tego co widzę w benzynie kombi tylko 1.8.
Przglądam sobie ogłoszenia i volvo się przewija XC90 albo v70. Podobnie mazda ale nic na temat tych samochodów nie wiem biggrin.gif tak się okopałem w amerykańcach, że mam problem kupić jakiegoś współczesnego europejczyka/japońca bo boje sie kosztów eksploatacji


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sarna1
post Fri, 11 Mar 2022 - 15:58
Post #10


Super User
Dołączył: Sat, 23 November 2002
Skąd: Słupsk





W przedlifcie W212 masz 1.8 i 3,5. W polifcie - a takiego bym szukał bo to inny samochód w odbiorze, bardziej nowoczesny, masz 2.0 turbo benzynę.

Ale przyjrzyj się Volvo V90 rocznik około 2017. Jest tam dobry diesel 2.0 190 KM. Auto świeże ładne. Pali mało. Po co ci gaz smile.gif. Ropa zaraz wróci do poziomu 5-6 zeta.

https://www.otomoto.pl/oferta/volvo-v90-ful...a-ID6EwFfp.html


--------------------
S3,
A4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scorpio_24
post Fri, 11 Mar 2022 - 18:33
Post #11


Super User
Dołączył: Mon, 06 December 2004
Skąd: Czechowice-Dziedzice





V90 jest nowsze o dwie generacje od xc90 ((I)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Fri, 11 Mar 2022 - 19:22
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Sposób eksploatacji wyklucza diesla smile.gif krótkie odcinki, długie postoje. Byłby ciągle niedogrzany, majonez w oleju. Do tego przerażają koszty. Nowe diesle póki nowe są ok. Ostatecznie myślę nad hybrydą. V60 wydaje się niegłupie i bagażnik wygląda na pojemny


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Fri, 11 Mar 2022 - 19:48
Post #13


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





CYTAT(Rezor @ Fri, 11 Mar 2022 - 19:22) *
Sposób eksploatacji wyklucza diesla smile.gif krótkie odcinki, długie postoje. Byłby ciągle niedogrzany, majonez w oleju. Do tego przerażają koszty. Nowe diesle póki nowe są ok. Ostatecznie myślę nad hybrydą. V60 wydaje się niegłupie i bagażnik wygląda na pojemny


V60 będzie za małe jak na Twoje potrzeby. V90 to minimum.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sarna1
post Fri, 11 Mar 2022 - 21:23
Post #14


Super User
Dołączył: Sat, 23 November 2002
Skąd: Słupsk





Zapytam tak, miałeś takiego diesla żeby pisać że się nie nadaje ?
Nie słuchaj jakiś bzdurnych opinii wink.gif spokojnie da radę jako daily, krótkie odcinki nowoczesnym dieslom nie robią krzywdy - starym z reszta też nie - chyba ze miały mokry dpf i przerywałeš wypalanie.

No ale Twój wybór. Ja w 2 dekadzie XXI wieku nie kupiłbym już rupcia za 90 netto wink.gif - szkoda kasy.


--------------------
S3,
A4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Fri, 11 Mar 2022 - 22:04
Post #15


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Miałem stare diesle głównie od PSA i toyoty i były spoko, jeździły na totalnym syfie. Problem taki ze komfort w dieslu zawsze był w tyle względem benzyny. Tata fanatyk diesla psioczy teraz na Sharana i cx5, a to błędy ad blue i utrata mocy, a to dziwne odgłosy na jałowych i wszyscy dotychczasowi spece rozkładają ręce.
Obecne 300c według niektórych standardów to w ogóle strup, a odkąd go mam większość kasy jaką wrzucam to fanaberie. Jedyny problem to napęd awd i to że nie pracuje idealnie, a koszt naprawy (jeśli w ogóle trafnej) przewyższyłby profity. No o tak jeżdżę od 3 lat, żona w samochodzie zakochana ale wkurza mnie że wystarczy wyjechać gdzieś z psem na 2 dni i ciasno w samochodzie jak w komunikacji miejskiej biggrin.gif jak dołożyć do tego luzy w napędzie i tankowanie co 200km mrozie to jazda gdzieś dalej przestaje być przyjemna


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sarna1
post Sat, 12 Mar 2022 - 09:27
Post #16


Super User
Dołączył: Sat, 23 November 2002
Skąd: Słupsk





No, dlatego pora wejść w motoryzacje XXI wieku smile.gif. Tym bardziej że masz odpowiedni budżet, żonie zawsze kupuję mocne benzyny smile.gif sam od 15 lat używam diesla i z doświadczenia do tych 250 tys od nowości (bo więcej nie robię) nie miałem nigdy problemów z silnikami. A były to VW,Skody,Fordy,MB i teraz Audi.


--------------------
S3,
A4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wujek_
post Sun, 13 Mar 2022 - 10:47
Post #17


Frequent User
Dołączył: Wed, 27 May 2009
Skąd: Lublin





v90 diesel w 4 cylindrach z początku produkcji obarczone ryzykiem silnikowym. Jeśli już to tlyko i wyłącznie import usa v90 t6 inscription z bowersami i resztą historii, ale nie wiem czy to nie za delikatne na wyjazdy na Bałkany. Jeśli gabaryt OK to w tej kasie kup xc70 3,0 t6 (6 garnków). LPG łyka na miękko i na te trasy przełajowe na gorsze asfalty będzie rewelacja.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Sun, 13 Mar 2022 - 12:31
Post #18


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





Proponuję najpierw spojrzeć na wymiary 300C Touring - 5 metrów długości, 1,9m szerokości i 1,5 metra wysokości. Powodzenia w szukania większego kombi biggrin.gif

SUVy też nie będą większe, nawet, gdy weźmiemy pod uwagę wysokość bagażnika, bo podejrzewam, że jest najważniejsze pod kątem psa (też woziłem psa w bagażniku i znam ten ból, gdy pies nie może swobodnie wyprostować głowy).

Wg mnie, albo pogodzić się z dyskomfortem, ewentualnie dokupić oprócz boksa dachowego, boks na hak, jeśli brakuje miejsca na bagaże, albo pójść w stronę vana typu Town Country, Odyssey, Sienna i przez większość czasu płacić niepotrzebne rachunki za wożenie powietrza w aucie.

CYTAT(Rezor @ Fri, 11 Mar 2022 - 23:04) *
jak dołożyć do tego luzy w napędzie i tankowanie co 200km mrozie to jazda gdzieś dalej przestaje być przyjemna
a, doczytałem, że to grzmot. To może lepiej po prostu zacisnąć pośladki i go przywrócić do normalnego stanu. Jak blacharka zdrowa, to takie autko z V8 pod maską już na wartości tracić nie będzie. Za 5 lat wrzucisz na olxa z wielkim dopiskiem "BENZYNOWY". Takie auto, z V8, będzie warte fortunę laugh.gif


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Sun, 13 Mar 2022 - 13:21
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





CYTAT(Maciek1234 @ Sun, 13 Mar 2022 - 12:31) *
a, doczytałem, że to grzmot. To może lepiej po prostu zacisnąć pośladki i go przywrócić do normalnego stanu. Jak blacharka zdrowa, to takie autko z V8 pod maską już na wartości tracić nie będzie. Za 5 lat wrzucisz na olxa z wielkim dopiskiem "BENZYNOWY". Takie auto, z V8, będzie warte fortunę laugh.gif

oj tam grzmot od razu biggrin.gif Odkąd go kupiłem coś tam sobie wibruje i co mechanik to diagnoza, stał 2 lata temu dobre 3 miesiace po mechanikach i rozkładali ręce. Miało być sprzęgło do regeneracji to po 5km problem wrócił, dałem na reklamację, wymienili sprzęgło i dalej to samo, próbowali coś tam z mechatroniką przekladki, pompę regenerowali. Całe szczęście, że uczciwie podeszli do tematu, że jak reklamacja to za robociznę za montaż i demontaż skrzyni i olej mnie nie kasowali bo bym popłynął finansowo. Skończyło się na tym, że albo dyfer centralny albo luz na wyjściu ze skrzyni/wejściu do rozdzielacza. Stwierdziłem, że oleje i będę jeździł aż faktycznie coś się posypie i tak się bujam od 3 lat biggrin.gif Jakbym miał pewność co do cholery go boli to dawno bym to ogarnał, a tak to bez sensu. Po mieście jak dojeżdżałem do pracy jeszcze znośnie bo samochód nie jeździ wtedy ze stałą prędkością, ale w trasy lipa. Tym bardziej, że to daily i nie ma obecnie w domu nic awaryjnie. Co do blacharki to wóz zdrowy ale lakierniczo jest dostatecznie. Raczej staram się żeby mechanicznie był ogarnięty (poza tym jednym cholerstwem), żona tym głównie jeździ ostatnio to już nawet nie mam siły prosić żeby chociaż na szczoty raz na 2 tyg nim pojechała rolleyes.gif

Co do wyboru wozu zaczynam się powoli oswajać z myślą, że chyba faktycznie jak nie wspomniane Durango to zostają mi jakieś minivany, chociaż nawet tutaj dominuje koncern FCA: Voyager, Town&Country, Grand Caravan itp


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mark2222
post Mon, 14 Mar 2022 - 08:44
Post #20


Frequent User
Dołączył: Thu, 30 June 2011
Skąd: Mielec





A V-klasa W447 od 2014?
R jest kontrowersyjna z wyglądu, taka napompowana b-klasa wink.gif
Silniki 3.5Pb miały problem z wałkami wyrównoważającymi ale to w każdym modelu. Po 2008 roku bodajże poprawili.
https://en.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_M272_engine


--------------------
W245 B200T 07' Lpidżi
W126 280SE 82' MegaSquirted
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 14:49