Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mazda MX-5 1.6 TURBO, Stylowo bo to driftcar.
AndyFAT
post Sun, 23 Aug 2015 - 11:10
Post #1


User
Dołączył: Sun, 23 August 2015





MODEL: Mazda mx-5 NA rocznik 1991.

Modyfikacje


Silnik: Stock block

Modyfikacje głowicy:
Wałek ssący zastapiony wydechowym po dość skomplikowanej operacji, oba wałki maja teraz 250 stopni. Podobno nikt przed nami tego nie zrobił.


Modyfikacje bloku:
Puki co bedzie przerobione jedynie chłodzenie, punkt wejścia wody z chłodnicy do bloku, operacja czesto stosowana z mx-5.

Układ dolotowy: w trakcie.
Kolektor ssacy z alu, kompletny custom z przepustnica z opla o srednicy motyla 63mm. Projekt wisi w cadzie, bedzie cienty na dniach.
IC w układzie Vmount, krótki dolot.


Układ wydechowy:W trakcie
Równoodległościowy baran , oczywiście własnej produkcji, wydech wraz z DP 3" + screamer pipe 50mm z rezonatorem. Wydech Planuje albo skoncyzc na streight pipe + 2 rezonatowy, chyba ze zmiękne i wsadze końcowy tłumik.
Układ wtryskowy:
Wtryski 440 z Supry mks + regulator paliwa 4 bar.
Elektronika: W trakcie
NArazie DET3 , braknie hajsu na emu w tym sezonie, no chyba ze cos nagle sie zmieni, wtedy EMU.
Układ chłodzenia:
Aluminiowa chłodnica z rdzeniem 50 mm w układzie v mount, rerout chłodzenia w bloku.
Układ napędowy: Seria, ze sprzeglem wykonanym przez Ali23, szczerze polecam tego pana, Zrobił dla nas juz kilka sprzęgieł i wszystkie smigają bezawaryjnie.
Zawieszenie: W tym mocmecie springi -40 , bedzie gwint, ew push rod na tylnej osi, jeszcze nei zdecydowałem.
Układ Hamulcowy:
Zaciski 4 tłoczkowe brembo z merca W220, tarcze prżód 305 mm alfa 166, tył tarcze 256x12 astra1 przód, zacisk tylny z omegi A tłoczek 38mm, reczny, Hydrolaga FAT, podparta na unibalach dzieki czemu nie ma luzów jak chiński szit, pompa 0,75, zaciski 4 tłoczkowe Tokiko z yamahy, poszerzone do tarczy opla przekladkami z kwaski, dodatkowo spiekowe klocki, chyba stock yamahy.
BODY KIT:
Dokłądka GV style z przodu, Fendery w kartonie na półce, podciety zderzak, duckttail, ale chyab go urwe.
PODZIĘKOWANIA: Dziekuje mojej kobiecie iż nie marudzi biggrin.gif

Tak sobie postanowiłem ze zbuduje coś innego, i buduje mx-5 Na z 1991r 1.6 turbo .

Prototyp skrętu


Kolektorek





Wiedząc iż wałek wydechowy jest o wiele ostrzejszy, I 236° E250° Wpadłem na pomysł żeby wsadzić taki zamiast ssącego.
I tu 1 problem , usłyszałem od kolegi wink.gif Pozdro tongue.gif że sie nie da bo napęd impulsatora jest na ssacym. Ale i na to znaleźliśmy z braćmi sposób .

Wałek obrobiliśmy na tokarce,ma wewnątrz gwint.
Z wałka ssącego odciąłem napęd impulsatora, gdyz nie chciało nam sie toczyć całości od zera,





Już jeździłem. Powiem tak, bez wysterowania zapłonu wolne RPM faluja, ale jak tylko delikatnie dotknie sie gazu auto reaguje niesamowicie lepiej, a przyrost mocy , z dupohamowni, jest nieziemski, Miata w koncu jakoś jedzie. No jakaś magia, Z efeku jestem bardziej niż zadowolony. Najtrudniejsze to ustawienie rozrządu bo juz znaki z kółka na ssącej stronie nie pasują.
Ale to też sie udało ogarnąć w jakaś godzinke.

Zrobiłem sobie też regulowane koła rozrządu.



Dodatkowo dotarło moje sprzęgło, ze wzmocnionym dociskiem, co ciekawe bez dodatkowej sprężyny. I troszkę odchudzony zamach. Brakuje mi już tylko elektroniki.


Tak sobie sobotami dłubie powoli.



Kolejna sobota z miata, bo to jedyny dzień jaki mogę jej poświęcać.



Screamer z rezonatorem.









Później dorzucę więcej zdjęć, ręczny hydro, zaciski z przodu merc 4 tłoczki + tarcze 305mm, z tyłu 256 , zacisk główny opel 2 tłoczki, zacisk ręcznego motocyklowe tokiko 4 tłoczki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 23 Aug 2015 - 11:10
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Linarr
post Sun, 23 Aug 2015 - 11:49
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Sun, 25 January 2015
Skąd: Żyrardów





kolanka spawane z plastrów rury? dziwna metoda smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AndyFAT
post Sun, 23 Aug 2015 - 12:41
Post #3


User
Dołączył: Sun, 23 August 2015





Zwykle stosowanan tylko gdy zwykłe kolanka sie nie mieszcza, tak można uzyskać o wiele ciaśniejszy łuk, dość pracochłonne, u siebie robie bo wygląda obłędnie biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kruszu
post Sun, 23 Aug 2015 - 20:06
Post #4


User
Dołączył: Sat, 17 March 2012
Skąd: Warszawa





Zastąpenie ssącego wydechowym to mega popularny mod w tych samochodach, nazywa się exhintake mod.
Dasz jakieś dokładniejsze foty zawieszenia? Chciałbym w swojej uzyskać coś podobnego smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
farmer91
post Sun, 23 Aug 2015 - 21:11
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Sun, 24 April 2011
Skąd: wlkp





ciekawy projekt, mam nadzieję że jak zacznę kiedyś w końcu swój projekt to przyprowadzę auto na kolektor wydechowy do Was biggrin.gif chyba już kiedyś nawet o tym z Tobą pisałem ale na drift forum tongue.gif niech żółty wrzuci tu temat ze swoją suprą bo też ciekawy projekt, i już jeździ nawet biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fawor
post Sun, 23 Aug 2015 - 21:45
Post #6


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 13 August 2004
Skąd: Tuchola/Poznań





Co to za turbina? Wg mnie jak na 1.6 pojemnosci kolektor wydechowy i turbo jest mega przewymiarowane...oby chciało to jakoś wstawać. Umiejętnosci spawania masz porządne smile.gif


--------------------
Leon 1.8T BAM 337/405 by NGS-R + MSS Performance & doriftogruz E46 330.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zibi122
post Tue, 25 Aug 2015 - 15:24
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Tue, 23 November 2004
Skąd: Kampinos





z wyglądu to pewnie takie coś: CT26 Turbo Charger for Toyota 86-92 Supra MKIII with 7MGTE Engine lub MR2 z 3SGTE

Trzeba pamiętać też ze te silniki lubią się kręcić do 7000 obr a po zmianie wałka pewnie nawet i wiecej


--------------------
...
Fiat Uno Turbo - 185KM & 232Nm
Fiat Stilo 1,9 JTD - 160KM & 343Nm
Lancia Delta 2.0 16V Turbo - in progres
Lexus IS300 2JZ-GE Turbo Drift - w budowie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AndyFAT
post Tue, 25 Aug 2015 - 23:47
Post #8


User
Dołączył: Sun, 23 August 2015





Kręcis iedo7800,wałka wydechowegona ssacy w tych silnikach niktnie wkłąda,ze względu na napęd impulsatora.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AndyFAT
post Sun, 06 Sep 2015 - 10:43
Post #9


User
Dołączył: Sun, 23 August 2015





Długo sie buduje własne auto jak ma sie inne na głowie, a tym bardziej jak sie wymyśla dziwne rzeczy.
O taki dolot do filtra biggrin.gif



Chyba cos kolo 60 kawałków tam jest biggrin.gif Ale tak mi sie podoba ze musiałem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kluczykpl
post Sun, 06 Sep 2015 - 12:28
Post #10


Frequent User
Dołączył: Sat, 16 June 2007





Masz cierpliwosc do skladania tych kolanek Szacun biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KAMILcom
post Mon, 07 Sep 2015 - 00:57
Post #11


Super User
Dołączył: Tue, 13 March 2007
Skąd: WGM





Dobrze wykręcony projekt smile.gif


--------------------
size is nothing... boost is EVERYTHING
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AndyFAT
post Sat, 12 Sep 2015 - 22:35
Post #12


User
Dołączył: Sun, 23 August 2015





Kolejna pierdoła, za dnia rozbierałem zapasowy silnik wiec wieczorem zrobiłem sobie " Tłumik koncowy"


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pan. B
post Sun, 13 Sep 2015 - 10:47
Post #13


Forum Homee
Dołączył: Tue, 05 May 2009
Skąd: Nowa Huta





To jest typowy przelot czy raczej rezonator bez jakiegokolwiek wygluszenia?


--------------------
BMW...freude am fahren...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AndyFAT
post Sun, 13 Sep 2015 - 14:29
Post #14


User
Dołączył: Sun, 23 August 2015





Rezonatory biggrin.gif Będzie darło jape .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ddziaduch
post Sun, 13 Sep 2015 - 16:01
Post #15


Forum Killer
Dołączył: Wed, 05 January 2011
Skąd: Gdańsk





4 gary raczej słabo brzmią smile.gif


--------------------
Było:
Astra F Kombi GL '92 1.4 8v -> 2.0 8v.
Vectra B Kombi Sport Zender '01 2.6 24v.
Jest:
Volvo V70 '98 T5
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AndyFAT
post Mon, 14 Sep 2015 - 21:45
Post #16


User
Dołączył: Sun, 23 August 2015





Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihas66
post Mon, 14 Sep 2015 - 23:36
Post #17


Forum Homee
Dołączył: Sat, 04 July 2009





R4 szału z dźwiękiem nie ma ale odpowiednią odcinka powyżej 7 tys i turbo mogą robić robotę...


--------------------
Wszystkie moje posty są moja subiektywną opinia proszę ich nie łączyć z żadną firmą i osobami...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AndyFAT
post Sat, 19 Sep 2015 - 15:24
Post #18


User
Dołączył: Sun, 23 August 2015





Zrobiłem wydech biggrin.gif



Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Sat, 19 Sep 2015 - 18:48
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





Zajebiście wyglądają kolanka. Zdradź czym to wycinasz? Od jakiegoś czasu szukam dużej piły kątowej do metalu, ale nic nie mogę znaleźć w ciekawym budżecie.


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AndyFAT
post Sun, 20 Sep 2015 - 13:42
Post #20


User
Dołączył: Sun, 23 August 2015





http://allegro.pl/pila-tasmowa-do-metalu-z...5602786264.html

Zrobie im reklame biggrin.gif Ogólnie wszystko spoko, smiga tnie szybko, bardzo precyzyjnie, brzeszczoty starczaja srednio na jakis tydzien , fabrycznie ma dwie rzeczy do poprawki, koła prowdzące brzeszczot nei sa idealnie w lini i jak jest zuzyty to spada z nich, dwa koła tzreba przetoczyc zeby były bardziej ze stożka i samoczynnie wciągały na siebei brzeszczot, wtedy smiga wypaśnie, predzej zatrzyma silnik niż brzeszczot spadnie. Imadło troche denerwuje, ma opcje oduwania bez krecenia korbką i taka zapadke co czasem nie chce załąpać.

do pompy chłodzenia tzreba sobie dorzućic włącznik bo wkałdanie kabla do kontaktu było dość irytujące.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 20:58