Shoutbox 0 nowych PW 


10 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Wydech w ML :), Fake czy dowcip rewelka?
toner7
post Tue, 04 Sep 2018 - 15:10
Post #21


User
Dołączył: Wed, 06 September 2017





Spoilery, lotki czy przetłoczenia to zabiegi stylistyczne. "Ślepy" wydech to naginanie rzeczywistości czyli zwykłe oszukaństwo...
Motoryzacja zmierza w tym samym kierunku co obawiam się część uczestników tego forum.
Wydawało się, że to miejsce dla ludzi, którzy mają trochę etyliny we krwi a tu okazuje się, że niektórzy zamiast benzyny mają we krwi jarmuż bezglutenowy.
Jeśli ktoś jest fanem motoryzacji "jednolitrowej", hybrydowych wypierdków to może powinien pisać coś w dziale wegańskim?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 04 Sep 2018 - 15:10
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Tommo
post Tue, 04 Sep 2018 - 15:47
Post #22


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(toner7 @ Tue, 04 Sep 2018 - 15:10) *
Spoilery, lotki czy przetłoczenia to zabiegi stylistyczne. "Ślepy" wydech to naginanie rzeczywistości czyli zwykłe oszukaństwo...
Motoryzacja zmierza w tym samym kierunku co obawiam się część uczestników tego forum.
Wydawało się, że to miejsce dla ludzi, którzy mają trochę etyliny we krwi a tu okazuje się, że niektórzy zamiast benzyny mają we krwi jarmuż bezglutenowy.
Jeśli ktoś jest fanem motoryzacji "jednolitrowej", hybrydowych wypierdków to może powinien pisać coś w dziale wegańskim?!


Przykro mi chłopie że czujesz się oszukany i złamany psychicznie na widok zderzaka ze ślepymi końcówkami wydechu w ML'u. Ale galopujesz ze swoją myślą w jakieś absurdy trudne do strawienia.
Ja nie widzę różnicy między fake dyfuzorem w zderzaku a pseudo końcówkami którymi nie lecą spaliny. Jedno i drugie ma poprawić wygląd auta. Ktoś tak wymyślił że ma być lepiej. Jak ludzie to kupią, trzeba będzie się do tego przyzwyczaić. Jak nie, to zwyczajnie zmienią koncepcję i tyle.
Nie sądzę jednak żeby ta bzdeta wpłynęła na ostateczną decyzję zakupu samochodu przez klienta w salonie.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Tue, 04 Sep 2018 - 16:09
Post #23


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





ale te nie działające rurki nie wstawiają na linii produkcyjnej
a w zaciszu stodoły czy garażu po zakupieniu jako część aftermarketowa od lepszych modeli wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Q40
post Tue, 04 Sep 2018 - 20:34
Post #24


Super User
Dołączył: Mon, 30 March 2015





hexx, widziałem kilka nowych mli w dislu i wszystkie tak miały.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Tue, 04 Sep 2018 - 21:00
Post #25


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





CYTAT(Q40 @ Tue, 04 Sep 2018 - 20:34) *
hexx, widziałem kilka nowych mli w dislu i wszystkie tak miały.


Hexx ma na myśli to, że Tommo porównuje fabryczne imitacje wydechów w zderzaku z dorabianymi rurkami (we własnym tjuningowym zakresie), przez które nie wylatują spaliny.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Tue, 04 Sep 2018 - 21:54
Post #26


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Joker nie pisz już nic więcej dzisiaj. Strzel se piwko, zrelaksuj się.

Emotkę na końcu widzieli?


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Tue, 04 Sep 2018 - 22:23
Post #27


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





To Ty strzel w takim razie bo nie rozumiesz co napisałem i nie o emotkę chodzi;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Wed, 05 Sep 2018 - 07:10
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(Q40 @ Tue, 04 Sep 2018 - 20:34) *
hexx, widziałem kilka nowych mli w dislu i wszystkie tak miały.

oznaczenia ML już nie ma w Mercach od jakiegoś czasu
Teraz jest GLE i GLE Coupe (po usystematyzowaniu ostatnia litera w nowych oznaczeniach oznacza płytę/segment... GLA, GLC, GLE i GLS)

GLE nie oglądałem bo jest brzydki ale przymiarki mam na GLE Coupe i w tych które oglądałem (diesle 3.0) wydechy były normalnie wyprowadzone.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Wed, 05 Sep 2018 - 08:17
Post #29


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





Na ogół taki zabieg dotyczy mało doinwestowanych, pseudo wypasionych wersji, najczęściej klekota z jakimś 2.0. Poza tym posiadacz takiego wozu z nalotem 300-400kkm już chyba lepiej żeby puszczał te smrodliwe kłęby dymu w dół na jezdnię niż w maskę jadącego za nim wink.gif


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
error.
post Wed, 05 Sep 2018 - 13:52
Post #30


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





First world problems.

CYTAT(_adams_ @ Wed, 05 Sep 2018 - 08:17) *
Na ogół taki zabieg dotyczy mało doinwestowanych, pseudo wypasionych wersji, najczęściej klekota z jakimś 2.0. Poza tym posiadacz takiego wozu z nalotem 300-400kkm już chyba lepiej żeby puszczał te smrodliwe kłęby dymu w dół na jezdnię niż w maskę jadącego za nim wink.gif


No tak nie do końca, przykładem może być chociażby C63S AMG.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Fri, 07 Sep 2018 - 10:26
Post #31


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





pany co wy chcecie, no przeca to je dobre, nie bendem musiał czyścić co miesiąc końcófki w moim dizlu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Tue, 11 Sep 2018 - 08:25
Post #32


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





przecież to tak jest NA WYRAŹNE ŻYCZENIE KLIENTÓW. Znowu producent wychodzi na przeciw oczekiwaniom.
Najpierw trzeba narobić głupich norm żeby mieć co spełniać (spełniać żeby spełniać a nie żeby coś z tego wynikało). Potem trzeba narobić dziwnych samochodów żeby udawały że nie są dziwne. Potem trzeba posunąć się do abstrakcji typu 1.0 w mondeo żeby "naprawiać ten błąd" w kolejnych modelach. Albo zaprojektować samochodzik który z silnika robi "pyr pyr, kle kle" ale z głośników emituje "brrrruuummm brrrrruuumm".... a jeszcze 15 lat temu rżeliśmy na wyrób pt "Screamer V8" ktory wetknięty w gniazdo zapalniczki emitował w kabinie dźwięk innego silnika. Ze sposobu wyciszania kabiny (dzwięk w przeciwfazie) wykonano taką konstrukcje... Dziś to podobno umilenie NA ŻYCZENIE KLIENTÓW. Nieuchronnie idziemy w kierunku czasów jak ze sprzętem audio że w dowodzie bedziemy mieli 300KM P.M.P.O a pod maską 65KM realne - bo klienci jednak wolą samochody z dużą mocą a w laboratorium jeden taki silnik wytrzymał 300KM przez milisekunde - wiec jest "certyfikowany" na 300KM.. wiec producent SPECJALNIE DLA WAS certyfikował te silniki na 300KM a dzieki nowym regulacjom prawnym pro eko może to podawac w dowodzie rejestracyjnym - bo moc PMPO jest bardziej "ekologiczna" (gdyż ku..wa nie istnieje) - wiec nie truje.

co zabawniejsze - zawsze znajdzie się banda nabywców zachwyconych tymi udogodnieniami. Wystarczy 4 takich idiotów żeby producenci ze spokojem twierdzili że "wszyscy" lub "wiekszość nabywców" tego oczekuje. Suweren ku..wa tego oczekuje. I nawet wiem kto tu na forum nam wyjasni dlaczego to tak jest i dla czego to jest dla nas takie dobre i powinno sie nam podobać. A jak sie nie bedzie podobać to zarzuci że nie jesteśmy postępowi. biggrin.gif


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Tue, 11 Sep 2018 - 10:00
Post #33


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(Wombat @ Tue, 11 Sep 2018 - 08:25) *
co zabawniejsze - zawsze znajdzie się banda nabywców zachwyconych tymi udogodnieniami. Wystarczy 4 takich idiotów żeby producenci ze spokojem twierdzili że "wszyscy" lub "wiekszość nabywców" tego oczekuje. Suweren ku..wa tego oczekuje.


Masz pełne prawo do wyrażania swoich krytycznych opinii na temat współczesnej motoryzacji ale nie podoba mi się, że przy okazji obrażasz innych, którzy mają inne zdanie i preferencje. To świadczy tylko o niskiej dojrzałości interlokutorów i oddala dyskusję od merytorycznej treści.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Tue, 11 Sep 2018 - 13:34
Post #34


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





bełkoczesz. aczkolwiek bardzo pięknymi słowami i elokwentnie.
a post jest jak najbardziej merytoryczny. pokazane tu zderzaki może same w sobie nie są zbrodnią przeciwko ludzkości ale stanowią część szerszego zjawiska do którego systematycznie nas się przyzwyczaja przenosząc granice zawsze o kroczek dalej.


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
toner7
post Tue, 11 Sep 2018 - 22:05
Post #35


User
Dołączył: Wed, 06 September 2017





+1
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Wed, 12 Sep 2018 - 13:49
Post #36


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Wybacz ale Twoje argumenty do mnie nie trafiają. Nie trafiają bo emocjonalne bzdety mnie nie wzruszają, kiedy podchodzę do problemu na chłodno, kalkulując wymierne zyski i straty.
Jeżeli jawisz nam scenariusz rychłego kataklizmu "prawdziwej" motoryzacji a ja wchodząc z ulicy do dowolnego salonu znanego producenta, dostaję zamętu od mnogości i różnorodności oferowanych produktów, widzę jawną sprzeczność z rzeczywistością. Jeszcze nigdy w historii cywilizacji motoryzacja nie była tak bogata i różnorodna jak teraz. Jeszcze nigdy jak teraz, możesz w łatwy sposób stać się użytkownikiem samochodu o którym do niedawna miałeś przyjemność obcować w trzeciej fazie mokrego snu, z bólem i za szybko przerwanego.
Czy jeżeli ja, od niedawna użytkownik hybrydowego Lexusa, jako przedstawiciela tej "złej" motoryzacji, odczuwam po przesiadce z "tradycyjnych" modeli tej samej klasy same zalety, to mimo tego mam się czuć wydymany przez system?

Chętnie z tym podyskutuje. Może nie o sztucznym wydechu bo na to szkoda czasu, ale o obecnych trendach motoryzacyjnych i jakie te, niosą ze sobą konsekwencje. Ale tylko na konkretnych argumentach a nie naładowanej emocjami ideologii nie mającej nic wspólnego realiami. A ja chcę pozostać realistą nie tylko w tej kwestii.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Wed, 12 Sep 2018 - 14:24
Post #37


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(Tommo @ Wed, 12 Sep 2018 - 13:49) *
Czy jeżeli ja, od niedawna użytkownik hybrydowego Lexusa, jako przedstawiciela tej "złej" motoryzacji, odczuwam po przesiadce z "tradycyjnych" modeli tej samej klasy same zalety, to mimo tego mam się czuć wydymany przez system?


i może jeszcze czujesz dreszcz emocji jak nim jedziesz ? wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PiurielSR
post Wed, 12 Sep 2018 - 14:56
Post #38


Forum Killer
Dołączył: Sat, 17 November 2007
Skąd: Łódź





Nie musisz czuć się wydymany. Ważne, że jesteś szczęśliwy ze swoim wyborem i czujesz spełnienie.


--------------------
╭∩╮〔︶︵︶〕╭∩╮
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Wed, 12 Sep 2018 - 15:14
Post #39


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(hexx #2 @ Wed, 12 Sep 2018 - 14:24) *
i może jeszcze czujesz dreszcz emocji jak nim jedziesz ? wink.gif



CYTAT(PiurielSR @ Wed, 12 Sep 2018 - 14:56) *
Nie musisz czuć się wydymany. Ważne, że jesteś szczęśliwy ze swoim wyborem i czujesz spełnienie.


A ja dalej prosze o rzeczowe i namacalne argumenty a dostaje jakieś emocjonalne fantasmagorie.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
toner7
post Wed, 12 Sep 2018 - 15:20
Post #40


User
Dołączył: Wed, 06 September 2017





De gustibus non disputandum est… Nikt nie chce narzucać jak mniemam swojej nieomylności innym.
Mnogość aut w salonach jest faktem. Podobnie faktem staje się wkładanie coraz mniejszych silników do coraz większych, cięższych i bezpieczniejszych aut.
Tyle, że istnieją jeszcze osobniki dla których bardziej rajcujący jest bulgot v8 niż szmer auta na baterię. Nie twierdzę, że jedni mają rację a inni się mylą.
Problemem jest to, że klientów próbuje się naciągać na coś co wygląda jakby oferowało znacznie więcej niż jest w rzeczywistości. Fejk wydechy czy spoilery to tylko wierzchołek góry.
Ja jako entuzjasta dużych wolnossących benzyn już tak doskonale we wspomnianych salonach się nie czuję... i problemem jest to, że wszystko zmierza w tym kierunku, że ani ja ani mi podobni nie mamy większych szans na spełnianie swoich motoryzacyjnych oczekiwań w postępowej Europie.
I to także jest fakt...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 11:09