Shoutbox 0 nowych PW 


7 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Closed TopicStart new topic
> Golf R
Majki182
post Mon, 31 May 2010 - 15:30
Post #21


Frequent User
Dołączył: Wed, 27 February 2008
Skąd: Gród Rzecha





CYTAT(lagadula @ Mon, 31 May 2010 - 13:49) *
Ale inna liga gdzie ? W stolycy ? Pod dyskoteką ? W Międzyzdrojach ? Czy pod Makiem ?

Zanim kupiłem E46, miałem na oku GTI V z małym przebiegiem w idealnym stanie. Niestety nagle podrozało o kilka tysięcy i wydawało mi się ze to za dużo. Teraz, z perspektywy czasu, wiem że źle zrobiłem. Jezdziłem skarbonką BMW a teraz mam oszczedne S4.

Wiesz, że nudzisz już troszkę z tym E46? I chyba temat był już na tapecie. Miałeś 330d po jakimś programie dla domorosłych drifterów(pamiętam "prawie seryjne" Nm) i alergicznie reagujesz na dźwięk akronimu "BMW". Rozumiem, że trzeba dać upust swojej frustracji, ale przykręć Pan już kurek z lamentami. Znam dwie SERYJNE 530d - E39 i E60 - i:
primo - żadna nie spala kosmicznych ilości paliwa rakietowego,
secundo - żadna nie powoduje fakapowego drenażu kieszeni.
Ze sportowym pozdrowieniem. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 31 May 2010 - 15:30
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
prnit
post Mon, 31 May 2010 - 17:33
Post #22


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





a ja powiem tak, tez sie zastanawiałem nad 335i, bo silnik swietny, wykonczenie swietne no i BMW ale kurcze ten samochód zupełnie nie wygląda, czy 320d czy 335 to oprocz podwójnych wydechów autko wygląda zupełnie normalnie i np. u mnie nie powoduje szybszego bicia serca na jego widok..poprostu bmw 3, co innego jak ma znaczek M to już inna sprawa a to ze silnikiem mozna tam podjechać do 400KM no ok tylko co? na tor go szkoda, elektronika czuwa zeby nie zrobić sobie krzywdy, auto nadaje sie na 1/4 mili i wygodnego podróżowania ale nie ma według mnie żyłki sportowca, wystarczy spojrzeć na foke RS wink.gif albo nawet na tego golfa...odrazu się morda smieje na ich widok.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Type-R
post Mon, 31 May 2010 - 18:01
Post #23


Super User
Dołączył: Fri, 03 February 2006





Dokładnie tak.
Poza tym nie bardzo rozumiem, w czym wykończenie "trójki" E-90 jest lepsze niz Golfa R. Takie farmazony wypisują chyba osoby które nigdy nie siedziały ani w BMW, ani w lepszej wersji Golfia VI (chocby GTI). Ze nie wspomnę już o obrzydliwej desce rozdzielczej BM-ki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
the Hitcher
post Mon, 31 May 2010 - 18:14
Post #24


Super User
Dołączył: Thu, 04 September 2008
Skąd: Łódź





CYTAT
nie powoduje szybszego bicia serca na jego widok..poprostu bmw 3, co innego jak ma znaczek M to już inna sprawa


widze duzo e30 i 36 ze znaczkiem M i powodują szybsze bicie serca z zupełnie innego powodu smile.gif

Panowie wyluzujcie z tym prestiżem. jednemu pasuje posiadanie golfa innemu nie . nie ma sensu sie kłocić, to zdecyduje autor tematu


--------------------
V8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ctv
post Mon, 31 May 2010 - 18:27
Post #25


Forum Homee
Dołączył: Mon, 17 March 2003
Skąd: lublin





mialem bmw,mam bmw,bede miec bmw i mam tez vw scirocco,wiec chyba potrafie zauwazyc róznice i prosze nie zarzucac mi farmazonów wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
majkelnajt
post Mon, 31 May 2010 - 18:43
Post #26


Rookie
Dołączył: Sun, 30 May 2010





Dzięki Panowie za wszystkie odpowiedzi. Powiem tak:

S3 używaną odrzucam, ponieważ parametrami to jest bardzo zbliżoną(więc czemu nie miec takiej nowej) konstrukcja co R-ka (dodatkowa przewaga R to lepsze zawieszenie adaptacyjne: w nim 3 tryby, audi 2 -ale to szczegół) Pozatym serwisowanie R -ki dużo tańsze a to też jest jakis argument. I przede wszystkim wygląd wg mnie Golfa jest dużo ładniejszy i oryginalniejszy.

335xi jest napewno autem o klase wyżej niż Golf, bardzo dobrze się prowadzi( jeździłem epizodycznie 320d), silnik bardziej rozwojowy. Natomiast argumenty które przemawiają na jego nie korzyść: to mniej mi odpowiada jego skrzynia automatyczna, co prawda rozważam manual, ale coraz bardziej skłaniam sie do dobrego automatu jakim niewątpliwie jest DSG. Pozatym cały czas jeszcze się zastanawiam czy napewno chcę się bawić w szukanie używanego( z czym niemam niestety dobrych doświadczeń) auta, w dodatku, które dysponuje już jakąs mocą i nie kupują takich stare lekarki, które jeżdżą w niedziele po bułki 20metrów.
Ale podkreślam, że nie odrzucam całkowicie tej opcji tylko jest to mój faworyt na dzień dzisiejszy.

Widzę chyba brak sympatii do Golfa, zagadza się cena jego nie jest mała, ale biorąć pod uwagę 270KM, niezły napęd 4X4( haldex 4 generacji, który w sposób ciągły przekazuje 85:15 na obie osie), DCC, oraz jakość wykończenia niespotykana często w autach o klasę wyżej i jest nowy- nie jest chyba taki zły.
Również wygląd: w Focusie mi sie to bardzo podoba, że rodem z WRC, w Golfie natomiast to jest fajne, że jest troche takim sleeperem.

Czekam na dalsze Wasze opinie:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kiwi
post Mon, 31 May 2010 - 18:58
Post #27


Forum Homee
Dołączył: Sun, 25 October 2009
Skąd: Łódź





Z wykończeniem...a raczej jakością materiałów VAG (sszczególnie audi i VW)..zawsze byli o krok do przodu w porównaniu doBMW. Wystarczy porównac np coupe b4 i e36, a4 i e46...nowe a4 i nową trójkę.....siedziałem w obu i to sie po prostu czuje.

Jak Ci się nie pali...może doczekasz się i rozważysz takie pięknie brzmiące i mocne volvo

http://www.v10.pl/Volvo,C30,R,naped,4x4,i,300,KM,20244.html


tongue.gif


--------------------
quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
STRYJA
post Mon, 31 May 2010 - 21:01
Post #28


Super User
Dołączył: Fri, 21 January 2005





jak chcesz mega przyjemne auto, dobrze wykonczone i wygodne 335 i x (4x4)
moj kolega taka jezdzi.... nadlubana (program, cooler, wydech) na okolo 420-440 kucy
i uwierz mi, mimo automatu...... mega zamiec...... nawet m3 musi uznac wyzszosc.... (na mokrym nawet m6)
wiem, ze ciezko taka dostac....
jest szybko, wygodnie i jak ktos lubi prestizowo.....


--------------------
Za szybko jechałem? Nie. Za nisko Pan leciał....
323 GTR user
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Mon, 31 May 2010 - 21:52
Post #29


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





mozna wykres na te 440 kucy?


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
VIP
post Mon, 31 May 2010 - 22:05
Post #30


Super User
Dołączył: Tue, 20 February 2007
Skąd: Warszawa





Niewątpliwym plusem nowego golfa jeszcze jest gwarancja smile.gif Dodatkowo chyba można ją przedłużyć do 5 lat.

Co jak co, ale przy takiej e90 jak coś padnie to niestety ale ceny części nie są małe a brak gwarancji może zrobić przeciąg w kieszeni smile.gif


--------------------
0-100 - 2.8
100-200 - 6.0
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ctv
post Mon, 31 May 2010 - 22:31
Post #31


Forum Homee
Dołączył: Mon, 17 March 2003
Skąd: lublin





czy znasz ceny czesci bmw? smile.gif to nie pisz glupot
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marekezg
post Mon, 31 May 2010 - 22:44
Post #32


Rookie
Dołączył: Mon, 31 May 2010
Skąd: Zgierz





Ja bym Ci doradził Audi a3 np 2009r 2.0tdi i podkręcenie (poprzez przeprogramowanie komputera) ze 140km na 180km+ i momentem obrotowy ok 440nm (jest w tym silniku opcja QUATRO awd) rakieta wink.gif. W salonie audi jest taka opcja za dopłatą kilku tyś (ok. 4tys), ale przynajmniej nie tracisz gwarancji. Polecam taką opcje z tego względu, ze mój Ojciec tak zrobił, co prawda miał 2006r i napęd na przednią oś, ale to auto mialo w sobie to coś, nie było ,,taczką", było B.ładnie wykończone, dobrej jakosci tworzywa, b.ładne z wyglądu i b.pewnie sie prowadziło.
Ja gdybym mial pieniądze na takie auto, odrazu bym brał smile.gif. Bardzo Polecam
Pozdrawiam


--------------------
Był citroen c2 vts
rozmyślam nad czymś do poszalenia
na codzień L200
_http://www.pbcharpo.com.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
VIP
post Mon, 31 May 2010 - 22:45
Post #33


Super User
Dołączył: Tue, 20 February 2007
Skąd: Warszawa





CYTAT(ctv @ Mon, 31 May 2010 - 22:31) *
czy znasz ceny czesci bmw? smile.gif to nie pisz glupot


Jak widzę świetnie orientujesz się w cenach części bmw, więc mógłbyś chociaż poprzeć się kilkoma przykładami smile.gif


--------------------
0-100 - 2.8
100-200 - 6.0
Go to the top of the page
 
+Quote Post
digital14
post Mon, 31 May 2010 - 22:54
Post #34


User
Dołączył: Fri, 22 June 2007





z częściami do bmw nie ma tragedii... +/- 30% droższe niz vag, przykładowo tarcze przód e92 335i 1000zł w aso z robocizna,
tylko ze porównywać vw do bmw nie wypada imo


--------------------
Daily: Porsche Panamera GTS
4Fun: in progress...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RiDE_oR_dIe
post Mon, 31 May 2010 - 23:04
Post #35


Super User
Dołączył: Tue, 31 January 2006
Skąd: wRo





ale kolega pisze o aucie ktore jest zasilane benzyna, poza tym ciezko znalezc jakiegos diesla ktory moglby stawac z takim golfem lub innym autem opisywanym w tym temacie. niewatpliwie jest to alternatywa dla s3. najwzaniejszym atutem jest gwarancja. ostatnio w ASO we wrclawiu i ogladalem VI GTI i jezeli ktos pisze ze R jest lepiej wykonczone to musi byc naprawde przyjemnie.


--------------------
AMG
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Igloo
post Mon, 31 May 2010 - 23:18
Post #36


Super User
Dołączył: Sun, 17 April 2005
Skąd: Trójmiasto





Dla mnie Golf R to po prostu S3 8P w obudowie VW, cena tansza ze wzgledu na to ze gorsze materialy i spasowanie ( choc i tak jest zacnie i nie zwyklego golfa mozna brac za zaden punk odniesienia te samochody tylko bryle maja podobna ) no i znaczek VW a nie OOOO. Generlanie bardzo fajne,szybkie auto zarowno na codzien jak i do okazjonalnego szybkiego polatania. Jesli masz wybierac miedzy DSG a zawiecha adaptacyjna bierz zdecydowanie zawieche ( choc i tak przez 95% czasu bedziesz mail ustawione komfort wink.gif ) a jak starczy to bierz oba bo to fajne wynalazki dajce sporo frajdy i "uczucie" rajdowki wink.gif . Co do 335i to ten samochod po prostu trzeba chciec i musi sie podoba, jak masz jakies watpliwosci to sie nie decyduj bo potem przy byle glupocie bedziesz marudzil ze jednak mogles nowke samochod kupic i nie miec problemu. Podsumowujac moim prywatnym zdaniem bierz Golfa R i bedziesz bardzo ale to bardzo zadowolony.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_LeszekMK2_*
post Mon, 31 May 2010 - 23:18
Post #37









wedle mnie jakie auta zaproponowales Golfa R , Subaru i Focus to zdecydowanie bym postawił na twoim miejscu na Golfa R z DSG fajna jazda na prawde a tym bardziej gdzie masz naped na 4 kółka w Golfie no i DSG bardzo przydatna rzecz tylko szkoda ze takie cos nie jest zauferowanie w pełnym manualu a nie tak jak tu w automacie dry.gif tylko ze też strasznie długi czas oczekiwania jest w salonie VW ostatnio byłem i rozmawiałem na temat tego auta Golfa R to mi powiedzial kierownik ze od 1.5 miesica do 6 az sad.gif jesli to ci nie odpowie to postawił bym na SUBARU , Forda wcale bym nie brał pod uwage

powodzenia
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Mon, 31 May 2010 - 23:55
Post #38


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





Ech... No tak, Ford jest zły. Bo to Ford.

Siedziałeś? Ba! Jechałeś jednym i drugim?
Subaraka od razu bym odpuścił. Fajne auto do ganiania, ale na co dzień mocno męczy. Foka niestety tak samo - choć frajda z jazdy nią jest naprawdę spora jak na FWD. Golf być może jest lepszy - nim nie jeździłem, jedyne co, to zostałem przewieziony.
Co do golfa... hmm, jego wizerunek się poprawia, ale dalej na mieście jest to dresowóz. Tak, wiem. Może i jeździ fajnie, ale to już kwestia gustu. Zdecydowanie bym wolał S3 - de facto to golf, ale nie jest tak ostentacyjny, ma sporo więcej klasy.


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cichyg60
post Tue, 01 Jun 2010 - 00:09
Post #39


Forum Killer
Dołączył: Wed, 29 October 2003
Skąd: Warszawa / cultstyle.pl





laugh.gif mk6 "R" dresowozem? to idąc takim tokiem myślenia 335i można uznać za jeszcze większy jarmark na kołach "bo to bmw..."


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Octane
post Tue, 01 Jun 2010 - 00:27
Post #40


Rookie
Dołączył: Tue, 18 September 2007
Skąd: Białystok





S3 już się mocno opatrzyło i jak dla mnie golf R wygląda dużo świerzej i agresywniej od audi. Wnętrze też jest ładniejsze w szczególności z tymi opcjonalnymi kubłami.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Monday, 29 April 2024 - 17:16