Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> minivan, 3 pełnowymiarowe fotele z tyłu ...
TeddyBear
post Wed, 04 Mar 2020 - 11:56
Post #21


Super User
Dołączył: Wed, 24 December 2008





Fakt, nie zwróciłem uwagi, ale do 70 tyś. powinno się coś bez problemu znaleźć.
Co ciekawe tego nowszego S-Maxa można kupić w AWD 180KM jeśli ktoś ma taką potrzebę.
Chyba, że bierz BMW smile.gif
https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-2-g...html#3962c99c7f
Żart. Spójrz a kanapę.
S-Max jest w środku naprawdę szeroki jeśli chcesz 3 osoby obok siebie.
Jak jesteśmy przy temacie minivanów, to apropo opini jakie słyszałem jakie to są szybkie amerykańskie vany na wprost, niżej Sienna, którą jest najmocniejsza z tych amerykańskich, prawie 300KM i 60 mil robi w 9 sekund
https://youtu.be/es-50vOBEBY
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 04 Mar 2020 - 11:56
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Maciek1234
post Wed, 04 Mar 2020 - 12:19
Post #22


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





Jaki jest w ogóle sens sadzania osoby dorosłej między fotelikami z tyłu?


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeddyBear
post Wed, 04 Mar 2020 - 12:37
Post #23


Super User
Dołączył: Wed, 24 December 2008





Pewnie do obsługi smile.gif W zależności od wieku łatwiej dać cyca na postoju, żeby się nie tłukły jak są starsze itd..
Jeździłem sporo Pacifficą, przez 5 lat miałem Multivana i o ile fakt, że miejsca i komfort jest oporowy to nie są to ani auta szybkie ani dające jakąkolwiek przyjemność z prowadzenia i weź to zaparkuj. Teraz mam Zafirę, która oprócz tego, że nie ma trakcji jest jako tako ale mam ciągoty do powrotu do zawieszenia Forda po poprzednich dwóch Mondeo.
Żeby nie było że się na S-Maxa zafiksowałem:
Odyssey
https://youtu.be/cKkrx0PflBU
W środkowy schowek pod podłogą wchodzi butla 680x180.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vane
post Wed, 04 Mar 2020 - 12:45
Post #24


Rookie
Dołączył: Mon, 05 March 2018





Również polecam S maxa. Brat od 2 lat takim jeździ, silnik 2.5t wstawione lpg. Wybór padł na S maxa ze względu na 3 małych dzieci także 3 foteliki wink.gif
Wadą tego auta z tym silnikiem jest kombinacja z butlą lpg. Nie ma miejsca na pełnowymiarowe koło tylko mały schowek, który trzeba wycinać, podłogę zaspawać i montować butlę pod podłogą. Dobrze jest też przerobić tłumiki bo jest bardzo mało miejsca między seryjnymi.
Do tego ten silnik ma wadę z panewkami.
Poza tym auto warte polecenia, jest przestronne i dosyć dynamiczne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeddyBear
post Wed, 04 Mar 2020 - 13:18
Post #25


Super User
Dołączył: Wed, 24 December 2008






W 70 się zamkniesz biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Wed, 04 Mar 2020 - 14:51
Post #26


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





to już lepiej nowszego, jest sporo większy i nie wygląda jak ta 7 osobowa dacia


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeddyBear
post Wed, 04 Mar 2020 - 15:28
Post #27


Super User
Dołączył: Wed, 24 December 2008





No Touran III 1.8 TSI + IS38. Tylko skrzynia do wymiany z papierowej dq200 i haldex do dołożenia.

Ciekawe czy do S-Max AWD da się wsadzić 2.7 EB z Mondeo/Fusiona.

W sumie z tą Dacią to As dobrze mówi.
https://francuskie.pl/dacia-lodgy-2020-nowa...-miejscowy-suv/
Za 70 będzie nufka funfel sztuka biggrin.gif

Kup S-Max Titanium po lifcie 2.0 TDCi 140/163 w manualu, zrób program na 200/400. Jak pisałem na początku, nic lepszego nie wymyślisz.

Jeszcze jedno odnośnie S-Maxa, te nowe modele szły też w wersji vinijaaaale z dodatkowymi wygłuszeniami, szybami akustycznymi, systemem aktywnej redukcji hałasu jak w Lexusie, specjalnymi fotelami itd. podobno mega daje radę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Luke555
post Thu, 05 Mar 2020 - 08:49
Post #28


User
Dołączył: Mon, 21 May 2007
Skąd: Wrocław





CYTAT(Maciek1234 @ Wed, 04 Mar 2020 - 12:19) *
Jaki jest w ogóle sens sadzania osoby dorosłej między fotelikami z tyłu?


Kogoś tam posadzić muszę :-)
W pełnym składzie jak będziemy jechać to poza mną i "babą" :
córa lat 12
córa lat 1
kolejne będzie w sierpniu ;-P
do tego starsza na wózku jeździ, który jakoś mocno się nie składa więc zajmuje na dzień dobry pół sporego bagażnika.

Z tego też względu odpadają Odyssey i Senna bo mają układ 2 + 2 + 3 i wtedy brak bagażnika :-(

wchodząc cenowo w S-maxa II to które silniki są sprawdzone a których unikać ?




--------------------
[url]http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/479807_457585747604990_1581591468_n.jpg[/url]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeddyBear
post Thu, 05 Mar 2020 - 11:36
Post #29


Super User
Dołączył: Wed, 24 December 2008





CYTAT(Luke555 @ Thu, 05 Mar 2020 - 08:49) *
Kogoś tam posadzić muszę :-)
W pełnym składzie jak będziemy jechać to poza mną i "babą" :
córa lat 12
córa lat 1
kolejne będzie w sierpniu ;-P
do tego starsza na wózku jeździ, który jakoś mocno się nie składa więc zajmuje na dzień dobry pół sporego bagażnika.

Z tego też względu odpadają Odyssey i Senna bo mają układ 2 + 2 + 3 i wtedy brak bagażnika :-(

wchodząc cenowo w S-maxa II to które silniki są sprawdzone a których unikać ?


Odyssey jest wersja 2+3+3 i jak złożysz trzeci rząd w podłogę to masz bagażnik wielkości stodoły. Kwestia czy potrzebujesz tak wielkiego auta.


S-Max II wszystkie diesle są sprawdzone, najsprawniej będzie jeździć Bi-turbo 210KM, jak potrzebujesz AWD to zostaje 180KM. 120/150/180 to te same silniki tylko inna mapa włączona w sterowniku.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kosmita
post Thu, 05 Mar 2020 - 11:42
Post #30


Frequent User
Dołączył: Wed, 03 June 2009





Są sienny i odyssey w wersji 8 osobowej. Poza tym zobacz jaki tam masz bagaznik przy komplecie siedzeń (link TeddyBeara w pierwszym poście na tej stronie), to nie jest są popierdółki w stylu europejskich samochodów, gdzie masz albo 7 siedzeń albo bagażnik. Jak chcesz samochód, żeby wrzucić wózek, który zajmuje dużo miejsca, to tylko amerykański van albo Multivan - wtedy po prostu parkujesz wózki bez składania w bagażniku. Dla przykładu - długi vw T6: komfortowo jedzie 5 dorosłych osób a w bagażniku parkujesz 5 rowerów bez odkręcania kół, spróbuj coś takiego zrobić w europejskim minivanie.
Jak przerażają Cie gabaryty Transportera, to fajny jest Citroen SpaceTourer/Toyota ProAce - też dużo miejsca, ale gabaryty zewnętrzne mniejsze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeddyBear
post Thu, 05 Mar 2020 - 13:06
Post #31


Super User
Dołączył: Wed, 24 December 2008





Van amerykański Odyssey 8 miejsc i bagażnik

Minivan europejski Zafira 2 osoby z przodu + 4 foteliki i bagaże

A tu wspomniany VW


Tak w ramach ciekawostki Odyssey Bisimoto


Ps. Ja jeździłem Mondeo MK4 kombi z trzema fotelikami z tyłu i na 2 tygodnie do Chorwacji spokojnie się pakowałem do bagażnika po dach z wózkiem gondolowym, łóżeczkiem turystycznym z materacem, lodówką turystyczną i torbami.
Mondeo jest szerokie w środku. Gdyby nie to że teraz muszę wozić 4 foteliki i dwie osoby dorosłe to bym tego auta nie zmienił. Kto co lubi. Teraz mam dzieciaki starsze to się do małej Zafiry spakuję ale jak ktoś zabiera ze sobą pół domu to mu mało będzie T6 w longu z boxami i przyczepą.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szybciutki
post Sun, 08 Mar 2020 - 05:18
Post #32


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 September 2010

Ikona grupy



Czy do Tarraco/Kodiaq wchodzą trzy foteliki z tyłu?


--------------------
Nie odpowiadam na wiadomości prywatne, proszę o kontakt przez www.gurumotive.com :)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Mon, 09 Mar 2020 - 10:49
Post #33


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(kosmita @ Thu, 05 Mar 2020 - 12:42) *
Są sienny i odyssey w wersji 8 osobowej. Poza tym zobacz jaki tam masz bagaznik przy komplecie siedzeń (link TeddyBeara w pierwszym poście na tej stronie), to nie jest są popierdółki w stylu europejskich samochodów, gdzie masz albo 7 siedzeń albo bagażnik. Jak chcesz samochód, żeby wrzucić wózek, który zajmuje dużo miejsca, to tylko amerykański van albo Multivan - wtedy po prostu parkujesz wózki bez składania w bagażniku. Dla przykładu - długi vw T6: komfortowo jedzie 5 dorosłych osób a w bagażniku parkujesz 5 rowerów bez odkręcania kół, spróbuj coś takiego zrobić w europejskim minivanie.
Jak przerażają Cie gabaryty Transportera, to fajny jest Citroen SpaceTourer/Toyota ProAce - też dużo miejsca, ale gabaryty zewnętrzne mniejsze.
akurat T5 Multivan to słaby jest bagażnik, bo wszystko szło na krótkim rozstawie. Dopiero w T6 jest opcja kupienia Multivana w longu... za chore pieniądze, więc nikt tego nie kupuje.

Space Tourer jest też większy od Transportera w longu. Tylko, że Transporter to blacha w środku, lepszy już jest Caravelle, jak chce się dużo wozić ludzi. A i tak w sumie lepszy jest Scudo Panorama 163KM. Jakość minimalnie gorsza od Multivana (o ile w ogóle, bo w tej cenie co Scudo, masz Multivan 10 lat starszego), gabaryty, przestrzeń większa od Transportera w longu. Wszystkie Multivany to są jakieś chore pieniądze, przy zajechanych egzemplarzach.

Do tego wszystkiego, aranżacja wnętrza w tych autach w zasadzie nie istnieje. W Multivanach/Transporterach jest tylna kanapa niedzielona. Żeby to wyjąć/włożyć, to dwie osoby są potrzebne (chyba, że lubisz rysować wnętrze, to można samemu dać radę). Miałem i Multivana, i Transportera, i Scudo. Fiat najbardziej praktyczne wnętrze, Transporter - do wożenia wszystkiego, Multivan - chore ceny i nawet na trupa znajdziesz szybko klienta.

Żeby przekonać się do tych aut, to trzeba przez tydzień, czy dwa po prostu je mieć. One nie chwytają za serce chwytają wyglądem, czy osiągami. Za to w życiu codziennym są po prostu rewelacyjne - gdy się ma tyle dzieci z wózkami biggrin.gif



--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Mon, 09 Mar 2020 - 21:24
Post #34


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





Jeśli kupisz grand caravana/ grand voyagera w wersji bez stown&go to zamiast kapitanów w 2 rzędzie można wpiąć kanapę 3os. W sumie w takim przypadku jak Twój to szedł bym w caravana/voyagera. Pytanie jak bardzo bawią Cię cyferki w dowodzie i jaki przedział roczników byś chciał. Stary amerykaniec prócz prowadzenia typu ponton ma naprawdę wygodne wnętrze. Nowsze są bardziej ucywilizowane ale i bardziej twarde fotele wink.gif Silniki albo 3.3 albo 3.8, reszta to już średnie tematy (przy 3.8 i ~2005r ma już 200KM a to naprawdę całkiem fajnie rozpędza tą budę. Spalanie? nie ma tragedi, 3.3 w grandzie z lat 92 mieści się w 15l LPG na 100 przy prędkościach przelotowych ~140-160km/h. Nowsze konstrukcje z racji większych mocy i momentów mają niższe spalanie. Zdecydowanie odradzam 3 generacje tego pojazdu bo tam nie ma rzeczy która się nie psuje biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kylo
post Mon, 09 Mar 2020 - 22:03
Post #35


Super User
Dołączył: Tue, 11 June 2013





CYTAT(TeddyBear @ Thu, 05 Mar 2020 - 13:06) *
...Ps. Ja jeździłem Mondeo MK4 kombi z trzema fotelikami z tyłu i na 2 tygodnie do Chorwacji spokojnie się pakowałem do bagażnika po dach z wózkiem gondolowym, łóżeczkiem turystycznym z materacem, lodówką turystyczną i torbami.
Mondeo jest szerokie w środku. Gdyby nie to że teraz muszę wozić 4 foteliki i dwie osoby dorosłe to bym tego auta nie zmienił. Kto co lubi. Teraz mam dzieciaki starsze to się do małej Zafiry spakuję ale jak ktoś zabiera ze sobą pół domu to mu mało będzie T6 w longu z boxami i przyczepą.

Ja na Chorwacje jeździłem z 3 fotelikami z tyłu octavią 1 liftback i też dawało radę. W bagażniku oprócz tobołów jeszcze dwa wózki jeździły - gondolowy i spacerówka. Foteliki oczywiście na pasy bo z isofixem 3 nie wejdą na tył. Co ciekawe w octavii lepiej mi zapiąć te foteliki niż np w bmw e61 w którym klamry są pochowane w siedzisku.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ultraspool
post Mon, 09 Mar 2020 - 22:50
Post #36


User
Dołączył: Fri, 16 February 2018





CYTAT(kris4cars @ Mon, 09 Mar 2020 - 21:24) *
Jeśli kupisz grand caravana/ grand voyagera w wersji bez stown&go to zamiast kapitanów w 2 rzędzie można wpiąć kanapę 3os. W sumie w takim przypadku jak Twój to szedł bym w caravana/voyagera. Pytanie jak bardzo bawią Cię cyferki w dowodzie i jaki przedział roczników byś chciał. Stary amerykaniec prócz prowadzenia typu ponton ma naprawdę wygodne wnętrze. Nowsze są bardziej ucywilizowane ale i bardziej twarde fotele wink.gif Silniki albo 3.3 albo 3.8, reszta to już średnie tematy (przy 3.8 i ~2005r ma już 200KM a to naprawdę całkiem fajnie rozpędza tą budę. Spalanie? nie ma tragedi, 3.3 w grandzie z lat 92 mieści się w 15l LPG na 100 przy prędkościach przelotowych ~140-160km/h. Nowsze konstrukcje z racji większych mocy i momentów mają niższe spalanie. Zdecydowanie odradzam 3 generacje tego pojazdu bo tam nie ma rzeczy która się nie psuje biggrin.gif


Mialem 3 generacje tych aut. 92r 3.3, 97 r.3.8 awd i 02r. 3.8 awd.Polecam trzecia, ma kilka wad prostych do usuniecia. Sa to kompresor klimy a wlasciwie jego sprzeglo, rezystor wentylatora i standardowo pompa wspomy. Pozatym pancerny a ww. awarie wystepuja po conajmniej 200kkm.I naprawde bardzo dobrze sie prowadzi. Precyzyjnie, nie ma zadnego pontonu. W zimie bokiem idzie jak malo co. Dobry skret. Naped jest haldex, skrzynie i silniki bezawaryjne i bezobslugowe. Zrobilem tymi autami ponad 200 tysiecy km bez zadnego oszczedzania sprzetu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Tue, 10 Mar 2020 - 21:10
Post #37


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





haldex w voyagerze? gdzie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ultraspool
post Thu, 12 Mar 2020 - 10:47
Post #38


User
Dołączył: Fri, 16 February 2018





Na dyfrze z tylu i przekladni katowej na odlewie pisze haldex.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elspasoo
post Thu, 12 Mar 2020 - 11:14
Post #39


User
Dołączył: Fri, 23 August 2019
Skąd: Okolice Świebodzina





Z powyższych propozycji wygrał bym R- Klasę. Stały napęd na 4 koła, a nie jakieś protezy, mega komfort na długie trasy, odpowiednio mocne silniki, stosunkowo niskie koszty utrzymania. 3 rząd siedzeń to pełnoprawne fotele dla dorosłych. Do 40 km/h można go podnieść na airmaticu jeszcze o jakieś 10cm i mamy całkiem ciekawe możliwości "terenowe". Miałem taki 4 lata. Porównanie do S-Max, jest moim zdaniem nie na miejscu. Brałbym wersję 320CDI lub 500 V8 z airmatic, 4matic, long.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Thu, 12 Mar 2020 - 15:27
Post #40


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





zgadzam się proteza 4x4 w tym segmencie jak dla mnie dyskwalifikuje.


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 23:51