Shoutbox 0 nowych PW 


7 Stron V  « < 5 6 7  
Reply to this topicStart new topic
> kompresor z turbiny od tira
głodny
post Fri, 15 Dec 2017 - 21:30
Post #121


Rookie
Dołączył: Sat, 17 March 2012
Skąd: Sosnowiec





CYTAT("morcine")
zapomniałem się pochwalić
wykresik


ten dołek przy 0,3bara jest wynikiem braku strojenia i odłączonej przepływki - tutaj było jeszcze na ori wtryskach
przy 0,5bara wpadły większe wtryski i DET

całkiem przypadkowo w odwiedzinach znajomego załapałem się na pomiar RL. Niestety pomiar tylko 100-250 bo przy 0-100 nie byłem wstanie wystartować bez podskakiwania kół ( podobno amorki na złom )


aktualnie z bólem pożegnałem się z kompresorem i pojechał w paczce do nowego właściciela a Ja zabrałem się za next model bardziej PRO
Dużo przemyśleń było w zmianach projektu i konstrukcji, przede wszystkim wpadły elementy z najwyższej półki. Łożyska, koło kompresji i muszla i już poszło ponad 3koła :blink2:
Koło kompresji na zamówienie w porównaniu do gt3582r

Budowa koła typowa do kompresorów, identyczne znajdziemy w Vortechu V2
Wg tego co już zaobserwowałem jestem w stanie wytworzyć różną charakterystykę doładowania stosują różne ułożenie łopatek. Znalazłem firmę ( daaaaaaaleko ) która jest wstanie wyfrezować i wyważyć dowolny technicznie wykonywalny kształt koła. Poprzedni model kompresora miał kilka wersji kół montowanych i najbardziej przypadła mi wersja z kopniakiem przy 4tyś obr. Do tych obrotów jeździło jak seria i paliło jak seria ( po ogarnięciu strojenia ). Zobaczymy co da teraz ten model koła kompresji.

W nowej konstrukcji uwzględniłem komorę olejową zamkniętą jak to jest w Vortech-u lub RUF. Po zaczerpnięciu info Vortech daję dłuższą gwarancja na stosowanie zamkniętego obiegu więc coś w tym jest.
Zmiana wdrożona ze względu na przerażenie w oczach niektórych że poprzedni model zasuwał 55tyś obr w..... smarze plastycznym ( no ok to była moja mieszanka z dodatkiem dwusiarczku molibdenu ) Praktycznie kompresor PowerDyne DB11 tez tak pracuje..... w smarze i nic mu się nie dzieje.
Teraz po zmianach w konstrukcji myślę że zrobi się z najbliższym modelem lekkie zamieszanie dla innych kompresorów.



Kompresory można zamawiać w MP Chargers na Facebooku
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 15 Dec 2017 - 21:30
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Jacek6804
post Wed, 07 Mar 2018 - 09:09
Post #122


Super User
Dołączył: Tue, 21 January 2014





Dzieje się coś?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
głodny
post Wed, 07 Mar 2018 - 16:11
Post #123


Rookie
Dołączył: Sat, 17 March 2012
Skąd: Sosnowiec







Już dawno zrobione.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radekrp90
post Mon, 12 Mar 2018 - 08:44
Post #124


Frequent User
Dołączył: Fri, 27 March 2009





Jaki efekt końcowy?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
głodny
post Wed, 14 Mar 2018 - 20:55
Post #125


Rookie
Dołączył: Sat, 17 March 2012
Skąd: Sosnowiec





https://www.youtube.com/watch?v=oQ1oFI7UlkA
https://www.facebook.com/search/top/?q=mp%20chargers
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Thu, 15 Mar 2018 - 05:52
Post #126


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Tak, a propo w pl masa firm wyważy ci każdy wirnik, maszyny rotrexu poradzą sobie ze wszystkim
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Stron V  « < 5 6 7
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 19:18