Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Przewozenie odelzonego samochodu autolawetą
soltyk
post Sat, 13 Feb 2021 - 09:00
Post #21


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





Misior, twoje problemy są śmieszne. Nikt nie każe ci jechać autostradą do końca. Jeśli widzisz, że kasa kończy się, a nie chcesz robić wpłaty, zjeżdżasz na darmową drogę obok. Wczoraj zrobiłem ponad 200 km na wpół zaśnieżonymi drogami wzdłuż S3, tysiące kierowców podobnie, a dla ciebie to problem ominąć kilka bramek? Są cywilizowane kraje, gdzie nie masz takiej opcji. Pomyśl o tym.

Pomysł z debetem na 30 dni jest niepoważny. Momentalnie znikłaby większość dużych pojazdów na polskich rejestracjach. 30 dni wystarczy, aby nabić rachunek na kilka tysięcy złotych i przerejestrować auto. Dla porównania, w Niemczech masz 10 minut na zapłatę za zaległy odcinek.

Oj panowie, kiepsko was widzę na końcu Europy, autem łapiącym się na opłaty. Nie ma debetu, przepisy niejasne, zdziwienie że wchodzi ViaToll i jakie będą kary, a to opłata nie pobierze się ... Do domu kilka krajów, a w każdym inny system opłat. Naprawdę, bardzo kiepsko ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 13 Feb 2021 - 09:00
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Misior
post Sat, 13 Feb 2021 - 09:13
Post #22


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





Jak wspomniałem wyżej. Jest tak jak mówisz ale na pewno da się zaprojektować taki system bardziej przyjazny dla użytkownika.
I o mnie się nie martw bo jeżdżę z vaitollem i innymi opłatami i nie jest mi to obce. Wkurzałem się wtedy jak jechałem raz na rok z przyczepą na tor i za groszowy przejazd trzeba zabecalować 120zł na ich konto (tak wiem, że można odzyskać jak się oddaje urządzenie).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Sat, 13 Feb 2021 - 15:51
Post #23


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(Misior @ Sat, 13 Feb 2021 - 09:13) *
Jak wspomniałem wyżej. Jest tak jak mówisz ale na pewno da się zaprojektować taki system bardziej przyjazny dla użytkownika.

Przy tym bardziej dziurawy i pozwalający na nadużycia. Szczególnie przy "kombinatorskiej mentalności polskiej", gdzie trzeba coś "załatwić", czy "ogarnąć", czy "jak naciągnąć".
Było by 10 dni na zapłatę, to za chwilę "a może 15?", "dlaczego mnie karzecie za spóźnienie 1 dzień?"


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Sat, 13 Feb 2021 - 16:15
Post #24


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





najprosciej by było podpinac karte kredytowa i niech sciąga ile potrzeba


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Sat, 13 Feb 2021 - 18:13
Post #25


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(As_ @ Sat, 13 Feb 2021 - 16:15) *
najprosciej by było podpinac karte kredytowa i niech sciąga ile potrzeba

W sumie wiele usług mogłoby to mieć. Tak myślę, że to by jednak dodało element weryfikacji samochodu i "obróbkę" zgłoszeń pt.: "ściągnęło mi piniądze!

Niestety - wszystkie "ułatwiacze" mają jeden wspólny mianownik - zwiększenie kosztów obsługi. A to podniesie ceny. A to doprowadzi do kolejnego płaczu.


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
olozwirski
post Mon, 15 Feb 2021 - 09:42
Post #26


Forum Homee
Dołączył: Tue, 22 August 2006
Skąd: WKZ





W Norwegii drogi są płatne, można mieć samochód zarejestrowany w systemie i jest zniżka na przejazdy, można też nie mieć i wtedy jeździsz za normalną cenę. Rachunek przychodzi raz na miesiąc.
Nie ma już bramek, wszystko ogarniają kamery. Na samochody z zagranicy też to działa.
W Szwecji chyba jest podobnie.


--------------------
golf mkI 4x4
golf mkII V8
audi A2 R36
polo 86C XX w budowie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Mon, 15 Feb 2021 - 13:00
Post #27


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





chciałem sobie ustawić w viatoll zapłatę na koniec miesiąca, da się. Trzeba wpłacić kaucję coś koło 7000 zł od osobówki
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 26 April 2024 - 12:23