Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Rabaty na nowe auto BMW, Polski salon
MisioLBN
post Fri, 08 Dec 2017 - 15:42
Post #41


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(hexx #2 @ Wed, 06 Dec 2017 - 19:42) *
w jakich markach ?

W tej gdzie twierdzisz że jesteś blisko tj Ford smile.gif osobiście przeglądałem wszelkie programy rabatowania i wspierania sprzedaży które później musiałem streścić także rok temu jak najbardziej wsparcie bylo i ztego co wiem 2 lata temu też.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 08 Dec 2017 - 15:42
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Maciek1234
post Fri, 08 Dec 2017 - 16:01
Post #42


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(flapjck1 @ Fri, 08 Dec 2017 - 16:36) *
w czym problem? kupujesz beczke paliwa i przetaczasz, ew mogli miec go zarejestrowanego wczesniej, szybki wypad na cepeen i po temacie

paliwa to ciecze łatwopalne, więc jeśli chcesz legalnie to przetransportować, a prowadzisz działalność, to musisz wynająć cysternę.

A jazda zarejestrowanym wcześniej autem klienta na stację... cóż, raz że ryzykowne (co w razie stłuczki?), a dwa - nie po to klient kupuje nowe auto, żeby nim pracownicy po mieście jeździli.

5-10 litrów dolewki to rozumiem, ale takie 60-80 litrów wlać... Nie wiem, czy dodatkowo diler nie będzie musiał mieć koncesji na handel paliwem, bo jednak kupuje to paliwo od dystrybutora, a potem sprzedaje je klientowi biggrin.gif No nic, dość tych dywagacji, weekend się zbliża biggrin.gif


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Fri, 08 Dec 2017 - 17:12
Post #43


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(MisioLBN @ Fri, 08 Dec 2017 - 15:42) *
W tej gdzie twierdzisz że jesteś blisko tj Ford smile.gif osobiście przeglądałem wszelkie programy rabatowania i wspierania sprzedaży które później musiałem streścić także rok temu jak najbardziej wsparcie bylo i ztego co wiem 2 lata temu też.

nie aż takie atrakcyjne jak by się wydawało, skoro nie każdy dealer Forda ma nawet demo Rangera.. za które trzeba i tak zapłacić
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Fri, 08 Dec 2017 - 17:31
Post #44


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





CYTAT(Maciek1234 @ Fri, 08 Dec 2017 - 16:01) *
paliwa to ciecze łatwopalne, więc jeśli chcesz legalnie to przetransportować, a prowadzisz działalność, to musisz wynająć cysternę.

A jazda zarejestrowanym wcześniej autem klienta na stację... cóż, raz że ryzykowne (co w razie stłuczki?), a dwa - nie po to klient kupuje nowe auto, żeby nim pracownicy po mieście jeździli.

5-10 litrów dolewki to rozumiem, ale takie 60-80 litrów wlać... Nie wiem, czy dodatkowo diler nie będzie musiał mieć koncesji na handel paliwem, bo jednak kupuje to paliwo od dystrybutora, a potem sprzedaje je klientowi biggrin.gif No nic, dość tych dywagacji, weekend się zbliża biggrin.gif


Zasadniczo masz racje, w szczegole - komplikujesz sprawy proste smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Fri, 08 Dec 2017 - 17:34
Post #45


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





CYTAT(hexx #2 @ Fri, 08 Dec 2017 - 17:12) *
nie aż takie atrakcyjne jak by się wydawało, skoro nie każdy dealer Forda ma nawet demo Rangera.. za które trzeba i tak zapłacić


To kiedys iveco mialo model massif, a fiat teraz ma fullbacka, toto sie dopiero sprzedawalo albo sprzedaje...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Fri, 08 Dec 2017 - 17:52
Post #46


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Dlatego mali dealerzy (z mniejszych miejscowości) nie mają pewnych aut w demo
bo zysk z ich sprzedaży nawet po uwzględnieniu wspomagania importera jest zbyt niewielki by blokować pieniądze na kilka miesięcy na mało chodliwe auto w regionie smile.gif.

Jest jeszcze kilka kwestii polityki sprzedaży importerów.. która premiuje głównie dużych
i może okazać się, że kupisz nówkę taniej niż mały dealer demo wink.gif


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rufios
post Sat, 09 Dec 2017 - 11:43
Post #47


Super User
Dołączył: Wed, 12 November 2008
Skąd: znad morza





Mam wrażenie że marki premium obrosły w piórka. Sprzedaż jest pi co rabatowac.
Parę lat temu roczne BMW (demo, samochody BMW Polska) kupowałem z rabatem 35%.
Co ciekawe np u Niemców tegoroczne Mercedesy czy BMW są z rabat autami 30 - 35%. Oczywiście zależy to od modelu czy silnika.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sat, 09 Dec 2017 - 11:46
Post #48


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





w tym roku można będzie tanio kupić VW na wyprzedażach
mają sporo do sprzedania z placu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Sun, 10 Dec 2017 - 13:01
Post #49


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





W zeszłym roku chwytaliśmy demówkę BMW 428i z rabatem, katalogowe konfig był 273kpln, do zapłaty nieco ponad 200kpln.
Jeśli chodzi o podejście Forda, to lepiej o tym nie mówić. Nowego mustanga w full'u wyliczyliśmy na 209kpln, ale już jazdy testowej nie można było odbyć biggrin.gif O obsłudze klienta potem także należy milczeć wink.gif


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sun, 10 Dec 2017 - 13:14
Post #50


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(pinin @ Sun, 10 Dec 2017 - 13:01) *
Jeśli chodzi o podejście Forda, to lepiej o tym nie mówić. Nowego mustanga w full'u wyliczyliśmy na 209kpln, ale już jazdy testowej nie można było odbyć biggrin.gif O obsłudze klienta potem także należy milczeć wink.gif

możesz napisać który to salon mając demo nie zezwolił na jadę testową ?
uzasadnili to jakoś ?
kiedy to było ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Sun, 10 Dec 2017 - 17:39
Post #51


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





CYTAT(hexx #2 @ Sun, 10 Dec 2017 - 13:14) *
możesz napisać który to salon mając demo nie zezwolił na jadę testową ?
uzasadnili to jakoś ?
kiedy to było ?


Salon w Warszawie - jak siedzisz w temacie, to jedyny który sprzedaje mustangi wink.gif
Co do uzasadnienia, to mnie z bucików wyrwało:
- Prezes zabronił jazd testowych biggrin.gif
Na moje pytanie, czy w takim razie sam prezes może z nami jechać, okazało się, że jest nieobecny wink.gif Było to w październiku 2016. Co dość ciekawe, od razu z tego salonu pojechaliśmy do Fus'a, jazd odbyliśmy ze cztery albo pięć, mega obsługa (byliśmy z półrocznym szczeniakiem pod pachą, woda dla psa, kawa dla nas itd.).
Co do rabatów, to udało się jeszcze nieco ponegocjować i auto zgarnięte.

...ale to pikuś. W tym samym salonie forda na przestrzeni ostatnich 12 lat kupiliśmy w sumie 5 aut. Zawsze po zakupie, przy serwisach i naprawach byliśmy traktowani jak intruzi. W Fusie zupełnie odwrotnie, zawsze pełna kultura (nawet jak kupuję spinki za 5zł), jak czekam na części to kawka, jak zostawiliśmy auto na przegląd, to zastępczak od ręki.


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sun, 10 Dec 2017 - 17:50
Post #52


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Bemo Motors ... Mrugalscy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Sun, 10 Dec 2017 - 18:10
Post #53


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





CYTAT(hexx #2 @ Sun, 10 Dec 2017 - 17:50) *
Bemo Motors ... Mrugalscy


Nie, oni nie sprzedają mustangów. Może teraz się coś zmieniło, ale wtedy tylko 7 salonów w Polsce miało koncesje na mustangi. W wawie tylko na Płowieckiej była możliwość zamówić to auto.


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sun, 10 Dec 2017 - 18:13
Post #54


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





czyli Nobile
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Sun, 10 Dec 2017 - 21:59
Post #55


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





CYTAT(hexx #2 @ Sun, 10 Dec 2017 - 17:50) *
Bemo Motors ... Mrugalscy

To oni wypuścili kumpla nową foką RS z zerowym zasięgiem na kompie smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sun, 10 Dec 2017 - 23:03
Post #56


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





mają kilka salonów i kilka marek
siedzą w temacie

zawiedli ludzie a nie system
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Tue, 12 Dec 2017 - 17:48
Post #57


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





Tez slyszalem o tych akcjach z mustangiem, smiech na sali.... a to ze niektore marki premium podchodza do sprzedazy na zasadzie : albo ty wezmiesz albo wezmie ktos inny .... w mercedesie uslyszalem "Mercedes sprzedaje auta a nie rabaty" (chodzilo o zakup dwoch aut o wartosci ok 1mln pln - nie dla mnie niestety).

W lexusie jest podobnie jak kolega wyzej opisuje fusa dlatego jezdze lexem, nigdzie mnie lepiej nie łechtano.

A co do tankowania to zgadzam sie w 100%, auto odebralem z mala iloscia paliwa ale za to wiem ze zaden debilek nie jezdzil nim na stacje


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szybciutki
post Tue, 12 Dec 2017 - 22:01
Post #58


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 September 2010





Nie da się Ciebie czytać hexx, nie masz kompletnie wiedzy a snujesz domysły .

Salon ma tyle demo ile wymaga importer, muszą mieć wyposażenie zgodne z wymaganiami importera. Po uzyskaniu zgody regionalnego kierownika sprzedazy możesz rejestrować dodatkowe demo. Te dodatkowe mogą mieć dowolne wyposażenie.

Rabat za demo to mniej więcej tyle ile marża podstawowa. Oba wsparcia łączą się.

Dodatkowo spelnienie kryterium demo daje salonowi dodatkowe bonusy kwartalne (niemałe).

Pracuje w salonie vag na handlówce:)

Dla chętnych przekaże namiary na dobre rabaty na BMW na Śląsku (20%+) samochody niekombinowane, nierejestrowane, RP 2018


--------------------
Nie odpowiadam na wiadomości prywatne, proszę o kontakt przez www.gurumotive.com :)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Tue, 12 Dec 2017 - 23:16
Post #59


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





każda marka ma swoje zasady sprzedaży aut... i jako "pracujący w handlówce salonu VAG" powinieneś to wiedzieć
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 05:15