Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Dupowóz kapkę szybszy niż 4 cylindrowy gnój (do 40k)
M4C13K
post Wed, 26 Aug 2020 - 06:31
Post #1


Super User
Dołączył: Thu, 30 June 2011
Skąd: PO





Dzień dobry, cześć i czołem,

z góry uprzedzam temat raczej nudny, autor sam nie wie czego chcę, tylko dla pasjonatów pisania na forach...wink.gif

Nie no poważnie - muszę w niedługim czasie zakupić auto - uniwersalne, do wszystkiego, aczkolwiek roczne przebiegi jak dobiją do 15k kilometrów to będzie dużo.

Jedyne moje wymagania to to, żeby auto miało 5 drzwi i było bardziej dynamiczne niż moje poprzednie auto i nie było 4 cylidrową padaką na gnój. Pozbyłem się lancii delty 1.9 twin turbo (220hp i 450nm), która była genialnym autem i w sumie jak na moje standardy wystarczająco dynamicznym. Mam teraz zagwozdkę, różne auta przychodzą mi do głowy Ciężko jest coś znaleźć widać znacznie niższą podaż - zakładam, że ze względu na sytuacje z wirusem.

Myślałem o superbie 3.6 tylko boje się, że to spore i ciężkie auto, poprzedni kompakt krzesał sporo więcej momentu. Natomiast ma fajnie brzmiący silnik i powiedzmy, że jest ciekawe- tak wiem, Skoda i w ogóle. To jest ten sam motor co w passacie i w cc? Tam ma 300 hp, ciekawe czy zdławione softem czy osprzęt się różni, ktoś wie? Mam też wątpliwości czy wolnossak w tych czasach ma sens.

Były myśli o 545/550i, ale nie przemawia do mnie estetyka e60/61 a i same silniki nie cieszą się dobrą opinią.
A6C6 3.0tfsi? To poważny kandydat, ale ciężko znaleźć coś do 40k a taki jest budżet.

S80 - Nie wiem czy T6 do wyrwania w tych pieniądzach, wydaje się, że po remapie mamy przepis na fajne wozidło.

gs430 mk3 - nie występuje w naturze, a jak występuje przekracza budżet, gs300 nie jedzie.


Myślałem nawet o c5 z 3 litrowym gnojem i hydro zawiasem (ciekawe), ale trochę rani mnie aisin, który tam jest i moment w serii na poziomie 450nm, zakładam, że celowo zdławiony żeby skrzynia się nie rozsypała - w jagach chociażby te silniki generują po 600 nm z inną skrzynią.

2.0 tfsi? Nie wiem, po którym roku te auta są bezpieczne - jakoś nie przemawia do mnie ten silnik. Mam teraz w pasku 1.5 tsi 150 konne i jeździ się bardzo przyjemnie, ale jakoś tak miałko wink.gif

Diesli też nie wykluczam, chociaż nie widzę sensu posiadania takowego przy moich przebiegach, ale miałem już 2 (123d i 1..9tt) i bardzo przyjemnie mi się tym jeździło, ale tym razem warunek - więcej niż 4 gary.

Mody pewnie jakieś podstawowe typu program zakładam, że grane będą po zakupie i odszczurzeniu.

Coś ciekawego wam przychodzi do głowy? Podałem tu auta dość spore, głównie jeśli chodzi o gabaryty, ale to tylko i wyłącznie z racji chęci jazdy czymś co zapewnia jakikolwiek komfort. Mniejsze auta też mogą być, z kolei nie widzę potrzeby posiadania suva. Fajnie jakby się udało nie przekroczyć 40k - naprawdę nie widzę sensu wydawać na auto więcej w mojej sytuacji.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 26 Aug 2020 - 06:31
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
monev
post Wed, 26 Aug 2020 - 10:34
Post #2


Frequent User
Dołączył: Wed, 19 August 2015





G37 w sedanie? Fajny piec, dobrze rozkminiony bo to jest to samo co w 370z Ale to na pewno trochę spail - ale w razie czego gaz łyka. Jeśli chodzi o mody to wiadomo, jak to w wolnossaku. Podaż niestety mikroskopijna jeśli mowa o aucie krajowym, a nawet biorąc pod uwagę importy to nie ma tego dużo na rynku.
Heh ten mój opis to może bardziej zniechęcić niż zachęcić w sumie tongue.gif Ale auto warte rozważenia w tym budżecie - na pewno bardziej nietuzinkowe niż niemiecka konkurencja wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
M4C13K
post Wed, 26 Aug 2020 - 10:48
Post #3


Super User
Dołączył: Thu, 30 June 2011
Skąd: PO





Patrzyłem na g35/37, ale jest coś w tym aucie coś co mnie odrzuca. Motor świetny i z tego co kojarzę to 7 biegowy automat, super, ale nie podjeżdża mi. Ale rzucę jeszcze okiem. Z amerykańsko-europejskich cudaków patrzyłem jeszcze na maxime a35, ale tam montowali tylko cvt a tego chyba nie przeżyję, nie przeżyje tego też nikt inny, co sprawi, że nigdy nie sprzedam takiego auta;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Wed, 26 Aug 2020 - 11:14
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





Można zostać przy Lancii - albo Thema 3,0/240KM, albo Chrysler 300C 3,6/300KM.

Wybór auta na takich warunkach to bardziej kwestia indywidualnych preferencji niż porównywanie danych stricte technicznych.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
M4C13K
post Wed, 26 Aug 2020 - 12:29
Post #5


Super User
Dołączył: Thu, 30 June 2011
Skąd: PO





CYTAT(Maciek1234 @ Wed, 26 Aug 2020 - 11:14) *
Można zostać przy Lancii - albo Thema 3,0/240KM, albo Chrysler 300C 3,6/300KM.

Wybór auta na takich warunkach to bardziej kwestia indywidualnych preferencji niż porównywanie danych stricte technicznych.

Thema nie jest zła, nie jest to auto zbyt ładne, ale jest dziwne - lubię takie wink.gif To 3.6 coś warte? Kurde boję się tych wolnossących benzyn bo mam wrażenie, że to nie jedzie w ogóle - może złe. Auto nie będzie do służyć do wyścigów, ale nie chciałbym czuć niedostatku mocy, ale skoro w dwulitrowym gnoju nie czułem to w pb o tej pojemności nie powinno być źle. Mam złe doświadczenia z h22a7 z atr, tam po załadowaniu 4 osób każda podróż to były brutalne redukcje - dawno z tego wyrosłem wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Wed, 26 Aug 2020 - 17:15
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(M4C13K @ Wed, 26 Aug 2020 - 06:31) *
gs430 mk3 - nie występuje w naturze, a jak występuje przekracza budżet, gs300 nie jedzie.


Może takie ogólnie sugestie.
Jak szukasz tego typu auta to nie nastawiaj się na szybki zakup, na spokojnie skontaktuj się z osobami które sprowadzają lexy, śledź ogłoszenia w pl, fora itp. Często można trafić coś w fajnej cenie zbliżonej do Twojego budżetu. Zresztą ostatnio przyłatwiałem gs430mk3 (było o nim wzmianka na forum L)z małym nalotem to po 100% serwisie olejowo/rozrządowo/heblowym wyszło coś koło 45k.
Jeżeli chodzi o finans to nie trzymaj się kurczowo budżetu bo szukasz aut premium często rozważając marki/modele które delikatnie mówiąc do ideałów serwisowych nie należą więc co to za różnica czy coś kosztuje 5k więcej czy mniej jak potem może się okazać że 10k wydasz na start.



Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Wed, 26 Aug 2020 - 19:17
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





A Saab?
Np taki:
https://www.otomoto.pl/oferta/saab-9-5-saab...html#4c53e88d94


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
M4C13K
post Wed, 26 Aug 2020 - 19:23
Post #8


Super User
Dołączył: Thu, 30 June 2011
Skąd: PO





CYTAT(As_ @ Wed, 26 Aug 2020 - 19:17) *

Ooo najs - ng to jest dla mnie ultimate buda wink.gif Bardzo mi się to auto podoba. Śledzę na bieżąco, więc chyba jakieś nowe ogłoszenie. Wiem, że to insignia w innej budzie, ople mnie brzydzą (no offence) ale to jak najbardziej.

Edit:
Będę w przyszłym tygodniu w tej okolicy to podjadę zobaczyć, co to za napęd i skrzynia tam siedzi? Świetna propozycja wink.gif Dzięki!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Wed, 26 Aug 2020 - 21:48
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





Ostatnia 9-5 jest świetna, wizualnie auto robi robotę, choć mi widzi się w czerni, ale auto sztos.
Automat i napęd 4x4 dość zauważalnie spowalnia to auto, będziesz miał wrażenie obcowania z 200-220 końmi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
M4C13K
post Thu, 27 Aug 2020 - 05:44
Post #10


Super User
Dołączył: Thu, 30 June 2011
Skąd: PO





Ktoś ma doświadczenia z superbem 3.6? Problemy tego silnika znam, biorąc pod uwagę inne benzynowe motory z tamtych lat wypada dobrze. Na papierze jakos jedzie, puchnie zauważalnie powyzej pewnych prędkości, ale tak jak pisalem - nie będzie wyścigów;) Zeperfs mówi, że jedzie jak gs430 - coś nie chce mi się wierzyć. Sporo jest filmów wraz z opisami, które mówią, że niby remap silnika i skrzyni sporo poprawia, wykresy po takim zabiegu oscylują w okolicy 280 koni.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Thu, 27 Aug 2020 - 07:02
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





Chleje to przecież jak smok, a Superb nie grzeszy ani prowadzeniem ani funkcjonalnością. Poszukaj dobrze wyposażonej A6 3.0 TDi - o dwie klasy lepsze auto i łatwiej będzie sprzedać za kilka lat. Albo jeszcze lepiej A5?



--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Thu, 27 Aug 2020 - 07:03
Post #12


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Kolegę ojca wpieprzyłem kiedyś na minę z tym Superbem 3.6. Ogólnie motor niezły, czuć że pod maską jest spory piec. Trochę nagaru z czasem uzbiera ale czyszczą to na mieście. Natomiast jest jeden feler. Któregoś dnia dzwoni do mnie ten kolega ojca i mówi, że potrzebuje mechanika. Pytam co się dzieje? On na to, że na autostradzie strasznie nim rzuca jak wyjeżdża zza TIR-a, albo zza ekranów. Zabraliśmy go na geometrie, sprawdziliśmy luzy w zawieszeniu, wszystko cacy. Auto krajowe, w oryginale, 76 tys. km przebiegu. Zacząłem drążyć temat. Okazuje się, że na forach czeskich aż huczy od tego problemu. Ludzie skarżą się, że auto jest podatne na boczne podmuchy wiatru. Niezależnie czym ma 200 tys. przebiegu czy 20 tys. km. Drążąc temat dalej dostałem informacje, że problemem jest źły rozkład mas. Superb jeździ superstabilnie z 2.0 TDI ale z 6-garowym motorem ma innyy balans i jest podatny podmuchy wiatru. Niektórzy twierdzili, że efekt jest mniej odczuwalny z tym sportowym zawieszeniem, ale różnica jest niewielka. Jak się pędzi 150-180 km/h to normalnie po wyjeździe zza ekranu auto potrafi się przestawić na drodze. Jak pokazał mi to ten facet na S8 za Radzyminem, to aż mi żołądek podszedł pod gardło wink.gif Sprzedał i kupił Lexusa IS 250 III. Mega zachwycony, bo choć osiagi wyraźnie słabsze, to jeździ nim szybciej i pewniej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
M4C13K
post Thu, 27 Aug 2020 - 07:14
Post #13


Super User
Dołączył: Thu, 30 June 2011
Skąd: PO





CYTAT(_adams_ @ Thu, 27 Aug 2020 - 07:02) *
Chleje to przecież jak smok, a Superb nie grzeszy ani prowadzeniem ani funkcjonalnością. Poszukaj dobrze wyposażonej A6 3.0 TDi - o dwie klasy lepsze auto i łatwiej będzie sprzedać za kilka lat. Albo jeszcze lepiej A5?

Nie ma dla mnie bardziej przewartościowanego auta niż a5 - nie mam pojęcia dlaczego to tyle kosztuje. I teraz dwie rzeczy - Spalanie, przy moich przebiegach jakoś to przełknę, a kilka lat też autem z reguły nie jeżdżę, z reguły 2-3 lata. Aaaa i prowadzenie - to pewnie urazi niektórych tutaj, ale w ogóle o to nie dbam. Jedyne co mi sprawia fun to ciśnięcie na prostej - nawet nie będę próbował twierdzić, że jest inaczej. Miałem auta, które w teorii się świetnie prowadziły ale co z tego, nie tego oczekuje od samochodu. Nie no a6 w gnoju niestety nie wpisuje się w wizję jakkolwiek ciekawego auta dla mnie. Jedynie 3.0 tfsi byłoby argumentem za.

Ta wrażliwość na boczne podmuchy - robiąc rekonesans o tym słyszałem. Pytanie czy rzeczywiście będzie to dla mnie aż tak uciążliwe biorąc pod uwagę przebiegi - ale temat to zbadania, bo brzmi niebezpiecznie wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scorpio_24
post Thu, 27 Aug 2020 - 08:26
Post #14


Super User
Dołączył: Mon, 06 December 2004
Skąd: Czechowice-Dziedzice





Odpowiadając na pytanie: przejedź się s80 t6. Budżetu powinno wystarczyć. Ja bym szukał albo s80 albo Lexa GS
Go to the top of the page
 
+Quote Post
voytekk1
post Thu, 27 Aug 2020 - 15:03
Post #15


User
Dołączył: Sun, 02 August 2009
Skąd: Sosnowiec





Kolega kupił jakiś czas temu takiego superba, pierwszy właściciel, Polski salon, 5 lat na karku, ok 100kkm i okazało się że pali litr oleju na 1kkm. Kompletny remont silnika wyszedł ok 20 parę tyś zł, chyba u Froga robił to auto.
Jasne że można jeździć i dolewać ale dać 50k zł i co chwilę dolewać to słabo trochę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Thu, 27 Aug 2020 - 15:28
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





szit epens jak to mówią francuzi.


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Thu, 27 Aug 2020 - 19:58
Post #17


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(M4C13K @ Wed, 26 Aug 2020 - 06:31) *
Myślałem nawet o c5 z 3 litrowym gnojem i hydro zawiasem (ciekawe), ale trochę rani mnie aisin, który tam jest i moment w serii na poziomie 450nm, zakładam, że celowo zdławiony żeby skrzynia się nie rozsypała - w jagach chociażby te silniki generują po 600 nm z inną skrzynią.

Bardzo dobre auto i dobra skrzynia. Wygodnie tym się jeździ, dodatkowo to kosztuje rozsądne pieniądze. Płacisz za samochód a nie pseudo-prestiż jak w BMW czy Audi.
Aisina bym sie nie bał, jesli ktos zmieniał olej jak nalezy co 60 tys km to skrzynia spokojnie wytrzyma wiecej niż cały samochód.

Masz jeszcze C5 z 3.0 v6 benzyna, tam jest legendarny silnik v6 PSA, i też skrzynia AISIN, przy minimalnej dbałosci silnik i skrzynia robią 500 tys km bez problemu. Oczywiscie nie ma to mega momentu obrotowego, ale jezdzi sie bardzo przyjemnie. Ciche wygodne auto. Benzyniak ma 300Nm i jest jednym z lepiej brzmiących silników v6 z tych lat.
Dodatkowo trwałe i tanie w eksploatacji, duzo bardziej bezawaryjne niż równoletnie bmw czy audi.

Infiniti FX35 mogę polecic, ale nie wiem czy chcesz Suva. Chyba że jakąś osobówkę z tym silnikiem, to też dobry wybór. Trwałe i bezawaryjne samochody.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
M4C13K
post Thu, 27 Aug 2020 - 20:28
Post #18


Super User
Dołączył: Thu, 30 June 2011
Skąd: PO





CYTAT(Frolik @ Thu, 27 Aug 2020 - 19:58) *
Bardzo dobre auto i dobra skrzynia. Wygodnie tym się jeździ, dodatkowo to kosztuje rozsądne pieniądze. Płacisz za samochód a nie pseudo-prestiż jak w BMW czy Audi.
Aisina bym sie nie bał, jesli ktos zmieniał olej jak nalezy co 60 tys km to skrzynia spokojnie wytrzyma wiecej niż cały samochód.

Masz jeszcze C5 z 3.0 v6 benzyna, tam jest legendarny silnik v6 PSA, i też skrzynia AISIN, przy minimalnej dbałosci silnik i skrzynia robią 500 tys km bez problemu. Oczywiscie nie ma to mega momentu obrotowego, ale jezdzi sie bardzo przyjemnie. Ciche wygodne auto. Benzyniak ma 300Nm i jest jednym z lepiej brzmiących silników v6 z tych lat.
Dodatkowo trwałe i tanie w eksploatacji, duzo bardziej bezawaryjne niż równoletnie bmw czy audi.

Infiniti FX35 mogę polecic, ale nie wiem czy chcesz Suva. Chyba że jakąś osobówkę z tym silnikiem, to też dobry wybór. Trwałe i bezawaryjne samochody.

3 litry w pb odpada, miałem okazję tym jechać i niestety nie zadowoli mnie ta dynamika. Wiem, że diesel nie jest mi potrzebny, ale to jedyny fajny silnik w tej budzie. Podaż zerowa, aktualnie w sedanie jest 0 sztuk wink.gif Dynamika w serii w miarę, po jakimś lekkim programie powinno być ok. Trochę ginący gatunek, v6 w gnoju i hydro - nie miałem nigdy francuza, kompletnie nie mam z tym problemu wręcz przeciwnie - ciekawe auto.

Jak już miałbym mieć coś wyższego tj. np FX35 to bym szukał FX 45 - jedynie chyba v8 mogłoby mnie przekonać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yotomeczek
post Sun, 30 Aug 2020 - 18:57
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Fri, 28 November 2008





CYTAT(M4C13K @ Thu, 27 Aug 2020 - 20:28) *
3 litry w pb odpada, miałem okazję tym jechać i niestety nie zadowoli mnie ta dynamika. Wiem, że diesel nie jest mi potrzebny, ale to jedyny fajny silnik w tej budzie. Podaż zerowa, aktualnie w sedanie jest 0 sztuk wink.gif Dynamika w serii w miarę, po jakimś lekkim programie powinno być ok. Trochę ginący gatunek, v6 w gnoju i hydro - nie miałem nigdy francuza, kompletnie nie mam z tym problemu wręcz przeciwnie - ciekawe auto.

Jak już miałbym mieć coś wyższego tj. np FX35 to bym szukał FX 45 - jedynie chyba v8 mogłoby mnie przekonać.


Mój mechanior co serwisuje Cytryny odradzał mi C5 z 3.0 HDi... mam C5 (starsza buda) 2.0 HDI po programie i jest to dla mnie ciężkostrawne auto. Hydro tak wykurwistego komfortu nie robi (lepszy robi zawieszenie pneumatyczne). To mój pierwszy francuz i raczej ostatni. W mojej cytrynie ciągle coś się psuje przy rocznych przebiegach w okolicy 5 tys (auto na trasy) muszę się meldować u mechanika co pół roku minimum.


--------------------
Nie ma takiego okrucieństwa, do którego nie posunie się rząd, kiedy braknie mu pieniędzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
M4C13K
post Sun, 30 Aug 2020 - 19:24
Post #20


Super User
Dołączył: Thu, 30 June 2011
Skąd: PO





CYTAT(yotomeczek @ Sun, 30 Aug 2020 - 18:57) *
Mój mechanior co serwisuje Cytryny odradzał mi C5 z 3.0 HDi... mam C5 (starsza buda) 2.0 HDI po programie i jest to dla mnie ciężkostrawne auto. Hydro tak wykurwistego komfortu nie robi (lepszy robi zawieszenie pneumatyczne). To mój pierwszy francuz i raczej ostatni. W mojej cytrynie ciągle coś się psuje przy rocznych przebiegach w okolicy 5 tys (auto na trasy) muszę się meldować u mechanika co pół roku minimum.

Macalem w weekend. Niby wypas, deskę miał całą obszytą skórą, co wcale nie jest ponoć oczywiste, nawet w bogatych wersjach. Ale nie siadło mi to auto w ogóle. Zawias fajny miekki, ale jakoś tak głośno w środku, sporo stuków, puknięć. Fotele super, reszta środka specyficzna, ale nie wyglądała "tanio. Skrzynia ok - dla mnie pracowała optymalnie. Auto bym określił mianem średniego - do wożenia dupy ok. Jesli chodzi o mnie odpada;)

Jeśli chodzi o gnojowozy - a Jagurar xf? W tej cenie można atakować wersję 240 konną, (275 jest też, ale pewnie tylko inna mapa a psychika każe zapłacić więcej. wink.gif ), 211 jest na singlu, tamte dwa na bi. Te 4 cylindrowe sraki z dwiema turbinami, które miałem wczesniej były pozbawione tego wkurwiącego laga - nie chciałbym z tego rezygnować. Motor ten sam co w c5? Skrzynia wiem, że na bank jest tam coś co zniesie tyle ile ma 3 litrowy gnój po programie wink.gif co w c5 nie było oczywiste

Volvo s60/v60 - tam jest w autach z usa 2.5 turbo, 5 garów - super? Ten silnik nie ma jakiś wad? Bo mam wrażenie, że coś mi się obiło o uszy kiedyś, tuleje/panewki?

2.4d? Ma 5 garów i biturbo (chociaż bardziej pewnie twin, zostawmy to) więc jakoś bym to przełknął, jakieś opinie?

Edit: S60 ma mniejszy bagażnik niż cokolwiek czym wcześniej jeździłem - odpada.

Thema? 550nm w serii, 5 biegowy automat, mega dziwne auto. Ponoć super wygodne i ciche, co to za silnik? Skrzynia chyba od mb, warto ładować się w skrzynie z 5 przełożeniami w 2020 roku? wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 21:43