Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Przeróbka licznika z linki na impulsator
DriverMan
post Sat, 30 Sep 2023 - 11:50
Post #1


Frequent User
Dołączył: Sat, 27 April 2013





Witam

Chciałbym zasięgnąć rady lub uzyskać namiary na kogoś kto by to ogarnął

Licznik cyfrowy uno turbo Digital napędzany linką chciałbym przerobić na impulsator w skrzynii tak aby licznik mógł się z tym "porozumieć"

Czemu? Ukręca mi linkę (już 3 kolei) przy samym wyjściu z licznika gdzie przyczyną jest (podejrzewam) wygięcie tej linki wraz z pancerzem na wyjściu do komory silnika. Licznik wraz z silnikiem siedzą w innym aucie i stąd komplikacje. Sam mechanizm licznika chodzi plynnie i sprawnie. Wywiercenie nowego otworu na przelot wiązało by się z usunięciem nagrzewnicy w aucie dlatego pomyślałem o impulsatorze
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 30 Sep 2023 - 11:50
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Nanab
post Sat, 30 Sep 2023 - 12:20
Post #2


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 December 2021





Skoro to cyfrowe liczniki, to masz w nich enkoder na końcu linki, możesz go wyprowadzić na kablach poza zegary i np. zamontować tą linkę pod kątem 90 stopni do oryginalnego mocowania żeby jej tak nie przeginać, albo dać enkoder bezpośrednio na skrzynię i zrezygnować z linki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Sat, 30 Sep 2023 - 13:33
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





sa do niektorych licznikow dostepne przekladnie katowe, wtedy linke do licznika podpinasz niejako z boku
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m119
post Sat, 30 Sep 2023 - 16:06
Post #4


User
Dołączył: Sun, 11 October 2020





Na amerykańskim ebayu widziałem takie sprytne urządzenia do starych am-carów, które potrafią przekształcić sygnał z GPS albo innych czujników na mechaniczny ruch. Wpinasz wtedy takie urządzenie zamiast linki do prędkościomierza i ono napędza wtedy licznik.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DriverMan
post Sat, 30 Sep 2023 - 17:25
Post #5


Frequent User
Dołączył: Sat, 27 April 2013





CYTAT(Nanab @ Sat, 30 Sep 2023 - 12:20) *
Skoro to cyfrowe liczniki, to masz w nich enkoder na końcu linki, możesz go wyprowadzić na kablach poza zegary i np. zamontować tą linkę pod kątem 90 stopni do oryginalnego mocowania żeby jej tak nie przeginać, albo dać enkoder bezpośrednio na skrzynię i zrezygnować z linki.



Myślałem aby użyć takiego impulsatora fiatowskiego i wpiąć się w odpowiednie kable w liczniku. Pytanie tylko czy licznik prawidłowo by odczytywał prędkość

https://allegro.pl/oferta/czujnik-predkosci...avo-13073138507


Przekładnia kątowa 90 stopni mnie zbytnio nie ratuje bo mocowanie linki do licznika jest na "łapki" a nie na gwint. A po drugie dalej by było zagięcie - ratuje tu bardziej "S-ka"
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 23 April 2024 - 23:19