Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> ASO MB
poolak
post Fri, 04 Mar 2016 - 10:46
Post #1


User
Dołączył: Sun, 26 October 2008
Skąd: Białystok





CYTAT(Drzewo @ Thu, 03 Mar 2016 - 22:03) *
Tylko po co kupować poza ASO??


Bo obsługa w ASO to jedna wielka porażka?? Czy to wystarczający powód?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skandaloo
post Fri, 04 Mar 2016 - 13:14
Post #2


Super User
Dołączył: Tue, 14 February 2006
Skąd: Poznań





CYTAT(poolak @ Fri, 04 Mar 2016 - 10:46) *
Bo obsługa w ASO to jedna wielka porażka?? Czy to wystarczający powód?

ja nie mogę w ogóle narzekać na ASO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
poolak
post Fri, 04 Mar 2016 - 13:42
Post #3


User
Dołączył: Sun, 26 October 2008
Skąd: Białystok





A ja wręcz przeciwnie.
Samochód nie przysparza dużych problemów. Zdarzają się drobne usterki (w moim przypadku słabo działający bluetooth i zawieszający się przy mrozie czujnik parkowania).
Przy kolejnej reklamacji tego samego (nie naprawionego skutecznie) problemu usłyszałem od doradcy serwisowego, ze to tylko A klasa i jeśli mam takie oczekiwania serwisowe, to powinienem kupić S klase.
I to nie żart, tak działa ASO MB w moim mieście.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotor
post Fri, 04 Mar 2016 - 14:03
Post #4


Frequent User
Dołączył: Wed, 21 October 2015
Skąd: Warszawa





CYTAT(poolak @ Fri, 04 Mar 2016 - 13:42) *
I to nie żart, tak działa ASO MB w moim mieście.

Auto-Idea i wszystko jasne smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skandaloo
post Fri, 04 Mar 2016 - 14:17
Post #5


Super User
Dołączył: Tue, 14 February 2006
Skąd: Poznań





CYTAT(poolak @ Fri, 04 Mar 2016 - 13:42) *
A ja wręcz przeciwnie.
Samochód nie przysparza dużych problemów. Zdarzają się drobne usterki (w moim przypadku słabo działający bluetooth i zawieszający się przy mrozie czujnik parkowania).
Przy kolejnej reklamacji tego samego (nie naprawionego skutecznie) problemu usłyszałem od doradcy serwisowego, ze to tylko A klasa i jeśli mam takie oczekiwania serwisowe, to powinienem kupić S klase.
I to nie żart, tak działa ASO MB w moim mieście.

do mnie po każdej wizycie dzwonią i proszą o ocenę obsługi ASO , czy do Ciebie również ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
micky
post Fri, 04 Mar 2016 - 14:31
Post #6


Super User
Dołączył: Tue, 17 December 2002
Skąd: Kraków





CYTAT(skandaloo @ Fri, 04 Mar 2016 - 14:17) *
do mnie po każdej wizycie dzwonią i proszą o ocenę obsługi ASO , czy do Ciebie również ?

Do mnie tak samo i zadają mnóstwo pytań czy byłem zadowolony z usługi i czy ogólnie wszystko było w porządku.


--------------------
CLA 45 AMG stage 2 Performance Package
_https://m.facebook.com/MercedesCLA45
M5 F10 710/900 było
GTR MY17 jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
poolak
post Fri, 04 Mar 2016 - 16:05
Post #7


User
Dołączył: Sun, 26 October 2008
Skąd: Białystok





Zapewne w Waszych miastach jest więcej niż jeden serwis MB.
W moim mają monopol i dla nich klient z A klasą to tylko niepotrzebnie głowę zawraca.
Najlepiej dla nich byłoby kupić samochód, jeździć rocznie 5k km (w tym czasie nic się nie zepsuje) i po 2 latach kupić nowy zostawiając stary w rozliczeniu.
Zasięgnąłem też opinii innych użytkowników MB z naszego miasta i niewielu może polecić ASO.
Teksty jakie słyszałem od doradców serwisowych mogłyby posłużyć jako dialogi do kabaretu.
Coś w stylu "Ciesz się pan, że możesz jeździć najlepszą marką na rynku i nie marudź".
Takie są moje odczucia jeśli chodzi o kontakt z ASO.
Nikt do mnie nie dzwoni i nie pyta o opinię.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Geno
post Fri, 04 Mar 2016 - 16:08
Post #8


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 September 2010





To chyba tylko w Białymstoku w Auto-Idea dzieją się cyrki.

U mnie w Łomiankach obsługa perfekcyjna, każde duperele są sprawdzane i robione ( fotel prawy trzeszczał - rozebrali, posmarowali, połatali od 10kkm cisza, navi beckera przestała działać, kupowałem kość na Allegro poza ASO, to po zgodnie centrali wymienili na najnowszą kość beckera plus wgrali mapy całego świata). Zawsze jest samochód zastępczy, każda najmniejsza duperela zgłoszona - od razu jest jakaś akcja.

Co jak co, ale ASO MB w tym przypadku jest mega dobrą stroną smile.gif


--------------------
www.mikis525.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(A)rturo
post Sat, 05 Mar 2016 - 09:27
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Tue, 15 March 2005
Skąd: Bełchatów





A które ASO polecacie do sprawdzenia A45 przed zakupem?
Lokalizacja Warszawa


--------------------
Było A3:152KM->S3:272KM->EvoIX:391KM->EvoX:403KM->F10->A6 C7 BiT 370KM@770NM
Jest: S1000XR || E63s W212: 701KM@1002NM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
micky
post Sat, 05 Mar 2016 - 11:45
Post #10


Super User
Dołączył: Tue, 17 December 2002
Skąd: Kraków





Otwieram temat o Naszych przygodach w ASO.


--------------------
CLA 45 AMG stage 2 Performance Package
_https://m.facebook.com/MercedesCLA45
M5 F10 710/900 było
GTR MY17 jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Sat, 05 Mar 2016 - 12:20
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





Ja nie polecane nawet tego na Daimlera w wawie. Mam na myśli przegląd przed zakupem. Oni tylko pobierznie popatrza, spiszą zewnętrzne uszkodzenia, w środku popatrzą.. Pod maską nie zdejmują nawet plastikowej osłony silnika, żeby zobaczyć czy gdzieś się nie poci. Do tego koleszka, konsultant serwisowy niema ZIELONEGO pojęcia o mechanice. Coś tam wie, ale to wie każdy. Serio.

Ja polecam serwis u siebie w Siedlcach. Staręga Bosch. Autoryzowany serwis mercedesa. Chcesz to zadzwoń nawet teraz i umów się na dowolny konkretny przegląd za normalne pieniądze. Proś o Bartka.


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Drzewo
post Sat, 05 Mar 2016 - 20:48
Post #12


Super User
Dołączył: Thu, 19 April 2007





QUOTE (Driftman @ Sat, 05 Mar 2016 - 12:20) *
Ja nie polecane nawet tego na Daimlera w wawie. Mam na myśli przegląd przed zakupem. Oni tylko pobierznie popatrza, spiszą zewnętrzne uszkodzenia, w środku popatrzą.. Pod maską nie zdejmują nawet plastikowej osłony silnika, żeby zobaczyć czy gdzieś się nie poci. Do tego koleszka, konsultant serwisowy niema ZIELONEGO pojęcia o mechanice. Coś tam wie, ale to wie każdy. Serio.

Ja polecam serwis u siebie w Siedlcach. Staręga Bosch. Autoryzowany serwis mercedesa. Chcesz to zadzwoń nawet teraz i umów się na dowolny konkretny przegląd za normalne pieniądze. Proś o Bartka.



Kolego coś Ci się pomyliło, to nie jest ASO MB! Tylko ASO Bosch, nie wprowadzaj ludzi w błąd.

W każdym serwisie, pracują ludzie, że trafiłeś na kogoś niekumatego na to nic nie poradzisz. Btw. ile płaciłeś za ten przegląd?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(A)rturo
post Sat, 05 Mar 2016 - 22:35
Post #13


Forum Homee
Dołączył: Tue, 15 March 2005
Skąd: Bełchatów





Drzewo a ty jaki salon polecasz? smile.gif


--------------------
Było A3:152KM->S3:272KM->EvoIX:391KM->EvoX:403KM->F10->A6 C7 BiT 370KM@770NM
Jest: S1000XR || E63s W212: 701KM@1002NM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Drzewo
post Sat, 05 Mar 2016 - 23:39
Post #14


Super User
Dołączył: Thu, 19 April 2007





QUOTE ((A)rturo @ Sat, 05 Mar 2016 - 22:35) *
Drzewo a ty jaki salon polecasz? smile.gif


Tak jak pisałem, wszystko zależy od ludzi wink.gif Są doradcy serwisowi lepsi i gorsi, później też dużo zależy od mechanika do którego trafi...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AlMastar
post Sun, 06 Mar 2016 - 00:54
Post #15


User
Dołączył: Sun, 15 November 2009
Skąd: Stara Iwiczna





ktoś w tamtym długim topicu polecał konkretnego gościa z ASO na Daimlera

znalazłem bo zaraz stuknie mi 1,5tys smile.gif więc się przyda Karol Piątkowski


--------------------
sprzedam BOX z BT SPEEDBUSTER do CLA45 381KM - 1000pln
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Geno
post Sun, 06 Mar 2016 - 08:55
Post #16


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 September 2010





Ja polecam mega mega P.Dariusza z Auto-Idea w Łomiankach smile.gif


--------------------
www.mikis525.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Sun, 06 Mar 2016 - 13:41
Post #17


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





CYTAT(Drzewo @ Sat, 05 Mar 2016 - 20:48) *
Kolego coś Ci się pomyliło, to nie jest ASO MB! Tylko ASO Bosch, nie wprowadzaj ludzi w błąd.

W każdym serwisie, pracują ludzie, że trafiłeś na kogoś niekumatego na to nic nie poradzisz. Btw. ile płaciłeś za ten przegląd?

Po pierwsze spokojnie kolego.

Po drugie nic mi się nie pomyliło. W tamtym roku warsztat otrzymał autoryzację Mercedesa. Nie jest to ASO. Jest to warsztat z Autoryzacją. Wszyscy mechanicy przechodzą specjalne szkolenia i kontrole. Ma prawo naprawiać, wpisywać wszystko w książkę serwisową i bazę mercedesa. Wszystko odbywa się legalnie tak jak w typowym ASO. Np.programowanie on line.
To ty nie wiesz co piszesz. Gwarancja zostaje tak jak w ASO.

e:670zł za merca CL


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Drzewo
post Sun, 06 Mar 2016 - 15:08
Post #18


Super User
Dołączył: Thu, 19 April 2007





QUOTE (Driftman @ Sun, 06 Mar 2016 - 13:41) *
Po pierwsze spokojnie kolego.

Po drugie nic mi się nie pomyliło. W tamtym roku warsztat otrzymał autoryzację Mercedesa. Nie jest to ASO. Jest to warsztat z Autoryzacją. Wszyscy mechanicy przechodzą specjalne szkolenia i kontrole. Ma prawo naprawiać, wpisywać wszystko w książkę serwisową i bazę mercedesa. Wszystko odbywa się legalnie tak jak w typowym ASO. Np.programowanie on line.
To ty nie wiesz co piszesz. Gwarancja zostaje tak jak w ASO.

e:670zł za merca CL



Raz piszesz, że jest to Aso, a za chwile, że to nie Aso. Nic z tego nie rozumiem. Jak ma autoryzacje to jest wtedy Aso! Gwarantuje Ci, że jej nie ma. Wszystkie autoryzowane serwisy przez Mb, masz na ich stronie i to jedyna aktualna lista.
A jeśli chodzi o gwarancje to od 2010r można serwisować samochodu poza Aso i nie ma to wpływu na gwarancje. Stad ten gościu moze tak twierdzić... Programowanie on line o niczym nie świadczy, każdy warsztat moze uzyskać taka zgodę i być partnerem Mb ale i warsztatem niezależnym.
Uwierz, ze przez daimlera w ciagu roku przewija sie wiecej ciężkich przypadków osobówek niz w tym serwisie co podałes przez całe jego życie. A to znaczący wpływ na to jak oni znają sie na swojej robocie przynajmniej dla mnie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Sun, 06 Mar 2016 - 18:17
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





Nie masz racji. On line znaczy móc wszystko. Nie wiem czy wiesz ale żeby robić wpisy w książkę serwisową trzeba mieć autoryzację, zgodę mercedesa i robienie tego przez przypadkowy warsztat jest karalne. Jest to nielegalne. Zresztą szkoda gadać.
Przyjedź i zobacz papiery. weź ze sobą dobrą łyche za przegrany zakład wink.gif

Miałem tylko na myśli że nie jest to typowy warsztat ASO. Czyli nie tylko mercedes

dodam jeszcze że żeby dostać taką autoryzacje od merca trzeba się wręcz poświęcić, a nie jak Ci się wydaje "splunąć"


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Drzewo
post Sun, 06 Mar 2016 - 18:32
Post #20


Super User
Dołączył: Thu, 19 April 2007





QUOTE (Driftman @ Sun, 06 Mar 2016 - 18:17) *
Nie masz racji. On line znaczy móc wszystko. Nie wiem czy wiesz ale żeby robić wpisy w książkę serwisową trzeba mieć autoryzację, zgodę mercedesa i robienie tego przez przypadkowy warsztat jest karalne. Jest to nielegalne. Zresztą szkoda gadać.
Przyjedź i zobacz papiery. weź ze sobą dobrą łyche za przegrany zakład wink.gif

Miałem tylko na myśli że nie jest to typowy warsztat ASO. Czyli nie tylko mercedes

dodam jeszcze że żeby dostać taką autoryzacje od merca trzeba się wręcz poświęcić, a nie jak Ci się wydaje "splunąć"



Spoko, jeśli przegram to stawiam łychę wink.gif z tego co udało mi się ustalić to oni kupują części od delera w programie best parts. Uwierz, ze jestem blisko tego wszystkiego i wiem co pisze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 15:35