Shoutbox 0 nowych PW 


6 Stron V  « < 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
> A45 FL, 381hp
Drzewo
post Tue, 02 Aug 2016 - 23:52
Post #81


Super User
Dołączył: Thu, 19 April 2007





QUOTE (kompot @ Tue, 02 Aug 2016 - 23:32) *
Przy 100-200 km/h waga ma akurat minimalne znaczenie, różnice między autami to mega niski Cd/Cx CLA i strzelam, ze moze byc rozrzut miedzy turbosprężarkami.



Czyli skillowałeś mnie szybciej biggrin.gif

To wszystko jest jak wróżenie ze szklanej kuli. Tak jak pisałem, zmiennych jest wiele i nie ma sensu nad tym się roztrząsać.
Ewentualnie można pokazać dane z RL biggrin.gif

Btw. zrobił, ktoś szybciej niż 12,5 według RL na 1/4 w serii (przed fl)?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
micky
post Tue, 02 Aug 2016 - 23:58
Post #82


Super User
Dołączył: Tue, 17 December 2002
Skąd: Kraków





Możemy tak jeszcze długo konwersować bo wiadomo że opory toczenia ,waga,użyte podzespoły jak turbo,wady niektórych modeli i inne wpływają na osiągi .
Wiem doskonale że Cx CLA jest lepszy od A klasy ,dlatego pisałem o konkretnym porównaniu CLA vs CLA.Różnica pomiędzy obydwoma samochodami była ok 100kg (wóz z kierowcą) i na drodze dawało to o sobie mocno znać...

Z ciekawostek zważyłem swoje CLA na wadze i wyszło równo 1600kg bez paliwa (głęboka rezerwa) a mój ma tylko multimedia,blaszany dach,lżejsze fotele Recaro,koła 18 " ,brak rezerwy w bagażniku.


--------------------
CLA 45 AMG stage 2 Performance Package
_https://m.facebook.com/MercedesCLA45
M5 F10 710/900 było
GTR MY17 jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Drzewo
post Wed, 03 Aug 2016 - 00:02
Post #83


Super User
Dołączył: Thu, 19 April 2007





QUOTE (micky @ Tue, 02 Aug 2016 - 23:58) *
Możemy tak jeszcze długo konwersować bo wiadomo że opory toczenia ,waga,użyte podzespoły jak turbo,wady niektórych modeli i inne wpływają na osiągi .
Wiem doskonale że Cx CLA jest lepszy od A klasy ,dlatego pisałem o konkretnym porównaniu CLA vs CLA.Różnica pomiędzy obydwoma samochodami była ok 100kg (wóz z kierowcą) i na drodze dawało to o sobie mocno znać...

Z ciekawostek zważyłem swoje CLA na wadze i wyszło równo 1600kg bez paliwa (głęboka rezerwa) a mój ma tylko multimedia,blaszany dach,lżejsze fotele Recaro,koła 18 " ,brak rezerwy w bagażniku.



Dokładnie, zgadzam się z Tobą smile.gif

Dlatego tak jak napisałem, może macie dane z RL swoich cla i a na 1/4? smile.gif Porównamy smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
typeR
post Wed, 03 Aug 2016 - 01:26
Post #84


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 July 2004
Skąd: Wawa





Panowie, dzięki za Wasze 3 gr. Dla mnie podstawą w tym aucie są: wydech performance, fotele recaro, 19" felgi, pakiet night (srebrne listwy zupełnie mi nie podchodzą) i otwierany dach (przesiadam się z hondy s2000 wink.gif). Zdaje sobie sprawę, że to ostatnie po pierwsze zwiększa masę pojazdu, a po drugie podwyższa środek ciężkości. Nie kupuję jednak auta z przeznaczeniem na tor, tylko raczej do szybkiego przemieszczania się po mieście z bananem na twarzy i walory użytkowe są tutaj dla mnie priorytetem. Kierownica AMG bardzo mi się podoba i chyba pogodzę się z tą alcantarą. Pozostałe opcje, to dla mnie, jak to określił micky, "przydatny (lub nie) luksus".

Co do czujników parkowania - wyszedłem z założenia, że to małe auto, z krótką maską więc czujniki z przodu się nie przydadzą, a na tył będzie kamera. Bez sensu, że trzeba to kupić z całym pakietem park assist, z którego pewnie i tak nie będę korzystał. Muszę to jeszcze przemyśleć.

AMG PLUS - wziąłbym w zasadzie tylko dla szpery. Regulowany zawias to dla mnie raczej zbędny gadżet plus dodatkowe źródło ewentualnych problemów. Pytanie, czy warto dorzucać 11 tys.? Jak dla mnie, nie warto.

COMMAND ONLINE - 13.5 tys - po prostu to przemilczę smile.gif

PS dorzucanie wyposażenia opcjonalnego tylko z myślą o odsprzedaży jest IMHO pozbawione sensu. Wtedy na pierwszy plan wychodzi raczej ogólny stan auta, niż to, czy auto ma kamerę cofania, czy nie. Ale może ja po prostu jestem jakiś inny wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HubertRinkon
post Wed, 03 Aug 2016 - 08:20
Post #85


Frequent User
Dołączył: Sat, 17 September 2011
Skąd: Płock





Command może szału nie robi ale jak go nie ma to ekran wygląda jak w Pegasusie smile.gif Dla mnie brak Commanda był nie do przyjęcia .
U mnie 20 tyś km i kierownica nie nosi żadnych śladów eksploatacji .


--------------------
E 63 S AMG
E30 318is zbudowane na Tor ;)
E36 328 zbudowane na Tor ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
typeR
post Wed, 03 Aug 2016 - 11:28
Post #86


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 July 2004
Skąd: Wawa





CYTAT(HubertRinkon @ Wed, 03 Aug 2016 - 08:20) *
Command może szału nie robi ale jak go nie ma to ekran wygląda jak w Pegasusie smile.gif

Jest opcja 8" wyświetlacza za 780 pln.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Matti75
post Tue, 13 Sep 2016 - 16:13
Post #87


Rookie
Dołączył: Tue, 13 September 2016





mam pytanie z czystej ciekawości....czy Wasze A45 (po lifcie) po uruchomieniu, już podczas jazdy wydają dziwne dźwięki, takie "klik-klak", jakby jakaś elektronika się włączała i wyłączała - kilka do kilkanaście razy z rzędu, 'na ucho' dźwięk dobywa się z lewej strony nieco w dół od koła kierownicy? Dźwięk ma stałą głośność i brzmienie ale jest nieregularny w swojej częstotliwości.... co to może być? Dźwięk podobny nieco do brzmienia kierunkowskazów - choć te były regularne - w starych (bardzo starych) autach smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ralf01
post Fri, 16 Sep 2016 - 10:47
Post #88


User
Dołączył: Thu, 11 February 2016
Skąd: Kraków





U mnie klikanie słychac jak ktoś otwiera lub zamyka okna z tyłu lub z miejsca pasażera.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AlMastar
post Mon, 19 Sep 2016 - 12:16
Post #89


User
Dołączył: Sun, 15 November 2009
Skąd: Stara Iwiczna





u mnie klika przy otwieraniu/zamykaniu drzwi i pewnie w różnych innych sytuacjach - tak jak by klikał jakiś przekaźnik - pewnie monitoruje sterownik zamknięcie drzwi czy coś takiego


--------------------
sprzedam BOX z BT SPEEDBUSTER do CLA45 381KM - 1000pln
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ralf01
post Tue, 04 Oct 2016 - 11:59
Post #90


User
Dołączył: Thu, 11 February 2016
Skąd: Kraków





Ostatni Automaniak w TVN turbo: 45 amg, Focus rs i rs3.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcin J
post Wed, 05 Oct 2016 - 08:32
Post #91


Forum Killer
Dołączył: Tue, 29 July 2003
Skąd: Niedaleko...całkiem niedaleko





45 i RS3 strasznie podsterowne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotor
post Fri, 07 Oct 2016 - 22:02
Post #92


Frequent User
Dołączył: Wed, 21 October 2015
Skąd: Warszawa





CYTAT(Ralf01 @ Tue, 04 Oct 2016 - 11:59) *
Ostatni Automaniak w TVN turbo: 45 amg, Focus rs i rs3.

Niestety jak zwykle "test" na poziomie Automaniaka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rozwad
post Thu, 27 Oct 2016 - 08:32
Post #93


Rookie
Dołączył: Sat, 05 July 2014





Witam wszystkich jako świeżo upieczony posiadacz A45 w wyśmianej wersji Petronas smile.gif Przesiadam się z Meg III RS i mam nadzieję, że się nie zawiodę smile.gif Wiecej info w sobotę po odbiorze smile.gif Pozdrawiam!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcin J
post Thu, 27 Oct 2016 - 20:28
Post #94


Forum Killer
Dołączył: Tue, 29 July 2003
Skąd: Niedaleko...całkiem niedaleko





Mi się Petronas podoba. Gratuluję wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rozwad
post Sat, 05 Nov 2016 - 10:01
Post #95


Rookie
Dołączył: Sat, 05 July 2014





Szybkie pytanie, jak odpalić tak widok zegarów na wyświetlaczu -> https://www.youtube.com/watch?v=iGsfLKCrQIU ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
typeR
post Tue, 22 Nov 2016 - 20:37
Post #96


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 July 2004
Skąd: Wawa





Ma ktoś może service manual do a45 FL w wersji elektro?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Matti75
post Fri, 06 Jan 2017 - 23:37
Post #97


Rookie
Dołączył: Tue, 13 September 2016





Hmmm, przesiałem się wreszcie z powrotem na Iphona, chcę zintegrować go z autem i z przerażeniem odkrywam, że w konfiguracji nie kliknąłem 'pakiet integracyjny smartphone'....Jest Audio20CD z Garminem, HarmanKardon i 8" wyświetlacz.... można to dorzucić post factum jakoś? żeby Apple Carplay poszło????
Pierd... konfiguratory ://
To już kolejna rzecz po tym, jak nie uprzedzono mnie, że wzięcie pełnej skóry i pakietu exclusive oznacza brak czerwonych wszywek w siedzenia, brak czerwonych ramek na nawiewach (choć w wydruku w specyfikacji są wyraźnie wpisane) i brak wytłoczonego logo AMG na skrzyni biegów (gładka skóra)....
Jeszcze trochę i zgłoszę, że towar niezgodny z zamówieniem dotarł ;ppp
Go to the top of the page
 
+Quote Post
typeR
post Sat, 07 Jan 2017 - 14:22
Post #98


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 July 2004
Skąd: Wawa





CYTAT(Matti75 @ Fri, 06 Jan 2017 - 23:37) *
brak wytłoczonego logo AMG na skrzyni biegów (gładka skóra)....


To akurat dochodzi w pakiecie z kierownicą amg i lopatkami alu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sbstg
post Mon, 04 Dec 2017 - 11:35
Post #99


Rookie
Dołączył: Thu, 23 November 2017





Próbował ktoś w ramach gwarancji zakwestionować jakość powłoki lakierniczej na przednim zderzaku? Po 6 tyś km widać znaczne wypiaskowanie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nevada
post Fri, 08 Dec 2017 - 14:13
Post #100


Forum Killer
Dołączył: Tue, 25 February 2003
Skąd: Gdańsk





Jeździsz za blisko poprzedzających aut wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V  « < 3 4 5 6 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 00:37