Shoutbox 0 nowych PW 

639 Stron V  « < 637 638 639  
Reply to this topicStart new topic
> Motoryzacyjne pytania i odpowiedzi...
Tom-Lee
post Mon, 09 Dec 2019 - 09:48
Post #12761

Super User

CYTAT(tom cio @ Sun, 08 Dec 2019 - 15:54) *
Witam, tata 2 tygodnie temu sprzedal auto, nowemu wlascicielowi po zmianie oleju wywalilo check ze sa problemy z rozrzadem (1.4tsi ktore z tego slynie), nowi wlasciciele sugeruja ze olej byl zageszczony by ukryć fakt z rozrzadem, co oczywiscie nie mialo miejsca, chca powolywac rzeczoznawce aby okreslil koszty ktore chca aby im oddac. Sprzedaz na umowe kupna sprzedazy, na umowie zanizona kwota z dopiskiem uszkodzony silnik, jednak wplacona faktyczna kwota zostala na konto bankowe. Co zrobic w tym przypadku? Jest czego sie obawiac?

Jak bylo napisane uszkodzony silnik to chyba tyle w temacie. Skoro kupujacy to podpisal.

--------------------
Not importante.
Go to the top of the page

+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 09 Dec 2019 - 09:48
Post #

Dotacja

Dotacja na forum

Quote Post
Tarantula
post Thu, 12 Dec 2019 - 21:05
Post #12762

Frequent User

Pytanie do ludzie obeznanych z foka rs mk2. Mial ktos kiedys sytuacje ze podczas wywalania checka pali sie tez kontrolka akumulatora? Auto raz na jakis czas ma tak ze w czasie jazdy go odetnie mrugnie checkiem i kontrolka aku i auto jedzie jak nowe. Nie ma znaczenia czy to WOT, czy normalna jazda. Moze sie to pojawic w kazdych okolicznosciach. Bledy niskiego cisnienia doladowania, blad obwodu pedalu gazu/przepustnicy, obwod przekaznika hamulca i to samo z pedalem sprzegla. Po wykasowaniu i jezdzie probnej gdzie pojawil sie znowu problem brak bledow. Puscilem znajomego zeby wrocil za kilka dni na odczyt. Znany temat?

--------------------
:)

+Quote Post
flapjck1
post Thu, 12 Dec 2019 - 21:36
Post #12763

Forum Homee

wyczyscic klemy, wyczyscic punkty masowe, prawdopodobnie tu pies pogrzebany

+Quote Post
radekrp90
post Fri, 13 Dec 2019 - 07:25
Post #12764

Frequent User

Jestem po wymianie opon i zrobiłem jakieś 1000 km. To trochę mało ale do rzeczy.

Nie będę cytował całych postów, bo to nie ma sensu - tak wybiórczo.

CYTAT(Maxim555 @ Wed, 04 Dec 2019 - 19:23) *
Ja na Twoim miejscu nie przechodziłbym z 205 na 215, różnica w szerokości w praktyce będzie niewielka, opona będzie wyglądała bardziej "baloniasto" a samochód może gorzej się prowadzić. Chociaż prowadzenie będzie zależeć też od samej opony.

CYTAT(Krisss @ Wed, 04 Dec 2019 - 21:17) *
Przede wszystkim 205/55/16 jest bardzo popularnym rozmiarem i dobre opony są wyraźnie tańsze niż w rozmiarze 215/55/16 (przynajmniej tak było jeszcze kilka lat temu). Możesz sobie zatem pozwolić na fajne opony 205 zamiast na średnie w 215. Przy Passacie B6 i, jak wnoszę z Twojej wypowiedzi, niezbyt dużych zasobach finansowych 205 będzie lepszym wyborem.

CYTAT(soltyk @ Wed, 04 Dec 2019 - 22:01) *
Jeśli autor uważa, że potrzebuje szerszych opon, albo większej średnicy koła, warto dopłacić do 215. Nowe opony kupuje się na wiele lat. A potrzebuje, na razie, tylko 2 sztuki - to nie będzie jakaś strasznie wielka dopłata.

CYTAT(Krisss @ Wed, 04 Dec 2019 - 22:47) *
Autor zadał pytanie, więc chyba nie jest do końca pewien czy potrzebuje szerszych/o większej średnicy. Jeśli kupuje 2 sztuki a nie cztery, to znaczy, że aktualnie jakoś strasznie groszem nie śmierdzi. Stąd moja opinia taka a nie inna. A czy z tej rady skorzysta czy nie to już jego sprawa - ja umierał za to nie będę. Moim zdaniem lepiej mieć dobrą oponę o 10 mm węższą niż byle co ale szersze.

CYTAT(soltyk @ Thu, 05 Dec 2019 - 08:12) *
Z całym szacunkiem, jesteś głęboko w błędzie.
1) Autor pytał nie o poradę, jakie opony kupić, lecz czy nie będzie miał problemu z ABS(...)
2) Kupno dwóch opon nie oznacza pustego portfela. (...)
3) Lepiej jest kupić 4 markowe szersze gumy, robiąc to na 2 raty, niż 4 na raz, ale węższe, bo takie są tańsze.

CYTAT(Krisss @ Thu, 05 Dec 2019 - 09:15) *
Z całym szacunkiem, ja zacytowałem autora a Ty tylko twierdzisz, że wiesz czego chce autor.
Ja nie dyskutuję z ABS-em czy ESP, bo nie na to pytanie odpowiadam. Moja odpowiedź dotyczy tego czy jest sens w Passacie B6 FWD zmieniać opony z 205/55/16 na 215/55/16. Moim zdaniem nie. O powodach napisałem. (...)
Opony 205/55/16 są tańsze nie dlatego, że są gorsze tylko są zdecydowanie bardziej popularne. Co skutkuje również tym, że możesz sobie kupić prawie każdy rodzaj, od plastikowego chińczyka za stówkę do Michelin PS4. Moim zdaniem fajnie mieć taki wybór.

CYTAT(soltyk @ Thu, 05 Dec 2019 - 10:13) *
205 to jest nawet za szeroka guma do samochodu o mocy 140 KM. Nie wiemy, ile ma mocy Radekrp i jak użytuje samochód. (...)

CYTAT(Krisss @ Thu, 05 Dec 2019 - 14:06) *
I właśnie to miałem na myśli, że w takim aucie szersza opona nic nie daje a wręcz chwilami przeszkadza (kałuże, koleiny, większe opory toczenia itd.). Jeśli jeszcze można zostawić sobie parę groszy w kieszeni albo zamiast średniej opony wybrać lepszą w tej samej cenie, to po co się przed tym bronić?
Ja nikomu nie zaglądam do kieszeni ani nie krytykuję tego, że ktoś ma mało pieniędzy na opony. Każdy orze jak może. Wskazuję tylko, że moim zdaniem w takiej sytuacji i przy takim aucie nie ma sensu ładować się w droższe opony tylko po to żeby były szersze. A co zrobi autor to już jego sprawa.
Również sytuacja, że kogoś stać na opony a mimo to robi jakieś dziwne mixy jest nie moją sprawą. Nie rozumiem tego ale szanuję, że ktoś ma inne zdanie niż moje. Byleby w tych "oszczędnościach" nie popłynąć za daleko i stworzyć niebezpieczeństwo lub zwyczajnie zrobić z siebie durnia. Znam człowieka, który ma pieniędzy jak diabeł gwoździ a potrafi zrobić żonie awanturę (w towarzystwie), że nie poszła do innego sklepu po kilogram pieczarek, które w tym innym sklepie były na jakiejś promocji. Cóż, każdy ma swój styl.

Podsumowując - kupiłem jednak 215/55/16 i.... nie ma problemów. Wprawdzie nie rozwijałem jakichś niebotycznych prędkości (~160+ chwilowo) ale nie zauważyłem niepokojącego działania. Opona zimowa 205 ma około 6.5 - 7 mm bieżnika, więc prawie jak nowa (przez sezony zrobiłem na niej może z 15.000 km).

Opona jest wyraźnie sztywniejsza niż obecne (była 91V i 94V XL na zimę -> teraz 97V XL). Nie odczułem innego prowadzenia o ile tak można odczuć w B6 na zwykłym zawieszeniu przy zwykłej jeździe. Jedynie, na tylnej osi nie słyszę stuków które były na poprzednich oponach.

Kupiłem i tak oponę wielosezonową - do auta "codziennego" z kosiarką (1.4 TSI 122 KM) pod maską nic więcej nie potrzeba, tym bardziej jeśli się jeździ głównymi trasami. W poprzednim aucie, Passcie B4, kupiłem sobie Bridgestone Adrenalin RE005 (w rozmiarze 205/50/15 co bylo maksem dla tamtego pojazdu) - i był to przerost formy nad treścią. Ale zrobiłem na nich chyba 50.000 bez żadnych przykrych niespodzianek.

Pytałem o to czy mogę dwie sztuki, bo pozostałe 2 sztuki opon zimowych były w dobrym stanie (o czym już wspomniałem), a docelowo jeszcze przed wiosną (przełom lutego i marca) kupię kolejne dwie sztuki tych samych 215-ek na drugą oś i będzie komplet. Gdyby coś w tej chwili nie działało, kupił bym kolejne 2 już teraz ale skoro nie muszę, to poczekam. Można teraz środki przeznaczyć na coś innego wink.gif

Ogólnie zastanawiałem się czy w moim przypadku nie ma jakichś innych nastaw zawieszenia skoro seryjne opony to właśnie 215/55/16 97V XL. Jeśli chodzi natomiast o szerokość opony i przyczepność - mocy nie ma tam jakiejś wielkiej i trakcja nie była problemem jaki chciałem rozwiązywać. Zależało mi tylko na tym aby zachować komfort i doprowadzić auto do stanu zgodnego z tym co było po wyjeździe z fabryki.

W tej chwili opony są na tylnej osi, w weekend przerzucę je na przód i dopisze wrażenia.

+Quote Post
tomek 1980
post Fri, 13 Dec 2019 - 18:48
Post #12765

Forum Killer

Witam, panowie mam takie może nietypowe pytanie chodzi o instalację LPG w fiacie 125p 1500 na gaźniku.
Instalacja to tartalini 1sza lub 2ga generacja.
Fiacik od jakiegoś czasu zaczął dużo palić od 17 do 20l/100km. Wcześniej 10-11l/ 100km. Czasem na trasie udało się zejść nawed do 8,5l/100km.
Parownik został zregenerowany tzn. membrany i wszystkie zaworki w środku. Wszystko zostało dokładnie wymyte i zregerowane. Zostały tylko stare obudowy miksera.
Czy może ktoś tu na forum wie, jak to poprawnie wyregulować ?
Parownik wygląda tak, jak tu na forum wyjście gazu jest w tym zaślepionym miejscu.
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2707997.html
Pozdrawiam.

+Quote Post

639 Stron V  « < 637 638 639
Reply to this topicStart new topic

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Monday, 16 December 2019 - 01:24