Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Czy GT jest obiektywne?
tomeQ
post Fri, 28 Feb 2003 - 22:15
Post #1


Forum Homee
Dołączył: Fri, 22 November 2002
Skąd: Stalowa Wola/Warszawa





Jako ze przeczytalem nowy nr. GT i zaintrygowal mnie "test" Dynamic Fuel'a(magnetyzer z nowa nazwa??) i okazalo sie ze daje on niesamowite wrecz osiagi. z hyundaia o mocy 119.6 zrobilo sie 121,4 a pozniej 125,4.silnik 1.8. natomiast z tdi 1.9 z 115,2 zrobilo sie 118,5 co i tak zdaniem redaktora jest niewielkim przyrostem "aktywowanie sie "magnetyzera" o przepraszam "dynamizera paliwa" odbywa sie po 1500km a tu bylo 250.Najdziwniejsze jest to ze kilka m-cy wczesniej w innej gazecie montaz magnetyzera spowodowal spadek mocy zarowno w benzynie jak i dieslu.Wyrasta wiec watpliwosc czy pismo to jest obiektywne (dziwne czasy na 400m ,dzialanie magnetyzerow,strumiennic itp).Jakie jest Wasze zdanie o gazecie przede wszystkim....a o magnetyzerach tez


--------------------
Fiat ///// Car of the Year 1967/1970/1972/(1980)/1984/1989/1995/1996/(1998)/(2001)/2004/2008
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 28 Feb 2003 - 22:15
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
szymlorek
post Fri, 28 Feb 2003 - 22:39
Post #2


Super User
Dołączył: Thu, 06 February 2003
Skąd: Wałbrzych





Traktuje ta gazete z przymruzeniem oka czytam o autach a strone techniczna to raczej na pol serio bo sa tematy z ktorymi sie calkowicie sie nie zgadzam, jednak duzo z nich w jakis sposob pokrywa sie z zeczywistoscia. Co do samej gazetki to mysle ze jest w miare fajna a po malej zmianie oprawy graficznej w nowym numerze prezentuje sie calkiem niezle.


--------------------
Nie klikaj odpowiedzi,gdy nie wiesz w czym sedno siedzi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michał Szulkin
post Fri, 28 Feb 2003 - 22:41
Post #3


Super User
Dołączył: Mon, 11 November 2002
Skąd: Częstochowa





Przyrost 5,8 KM za sam "dynamic fuel" to był by olbrzymi sukces.
Niezbyt wierze w takie rzeczy zabardzo przypomina mi to "Turbinke Kowalskiego" .
O magnetyzerach było głosno jakieś 20 lat temu ( wtedy były to produkty tzw "USA" - i działały ale na wyobraźnie
Ale jesli to prawda to (ktoś to sobie założy i mu wzrosnie moc i moment to niech da znać), też sobie to sprawie.

Dane dotyczące magnetyzera Maksor DYNAMIC Fuel :

Sportowe przyspieszenie w seryjnym samochodzie !!!

Zwiększenie mocy silnika + 7 KM oraz + 9 Nm

Opracowany dla maksymalnego wzrostu przyspieszenia

Bez przeróbek silnika, wydechu czy elektroniki

Całkowicie metalowa budowa

Szybka stabilizacja - uzyskanie pełnych efektów działania urządzenia już po 500 km

Przeznaczony dla kierowców zainteresowanych poprawieniem przyspieszenia w możliwie prosty oraz szybki sposób

Do wszystkich silników beznynowych oraz diesla - do 5 litrów pojemności




--------------------
MisiekSR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RUfi
post Sat, 01 Mar 2003 - 00:08
Post #4


Forum Clubber
Dołączył: Sat, 26 October 2002
Skąd: WWA





Nalezy sie cieszyć ,ze jest chyba i tak jednym z najalepszych pisma o tuningu w Polsce, nie chce mi sięnawet wspominać o beznadziejnym Auto moto( dawne Auto Dziś i Juto) to jest dopiero żenada
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Koleś
post Sat, 01 Mar 2003 - 00:13
Post #5


Frequent User
Dołączył: Wed, 08 January 2003
Skąd: Piaseczno





Sam powiem szczeze jestem zagozałym fanem Auto swiata moze to i głupie bo zaduzo sie tam nowinek o tuningu niepisze a GT czytam raczej systematycznie czytam tyle ze pozyczone od kumpli i moge powiedziec ze jest ciekawe mozna sie dowiedziec ciekawych zeczy ale podchodzic do niech z respektem no i powiem tyle ze mogli by swoje testy popierac wydrukami z hamowni i tym podobnymi wiarygodnymi zrudłami jesli chodzi o np.Swiece sportowe Magnetyzery i Strumienice
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oziatko
post Sat, 01 Mar 2003 - 01:32
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Mon, 13 January 2003
Skąd: Szczecin





GT trzeba brac z przymorozeniem oka.auto swiat tesh jest dobry.ale te gazety to prawie jak podreczniki.z jednego sie nie nauczysz.tutaj wynajdziesz ciekawe sprawy dotyczace polskich realiow z ulicy(drogi,winiety,podatki,itp) a tu mozesz zobaczyc dobre furki i pozachwycac sie jakie to ona ma dolozona turbiny i jakie imitacje flotow powietrza na masce.ogolnie ja GT lubie.niestety nic nie jest doskonale.ciezko by takie obszerne materialy byly calkowicie doskonale.


--------------------
byle dalej do przodu i nie rozbic samochodu
patrz ten koles w sejczencie, smieje sie, padnie na pierwszym zakrecie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RUfi
post Sat, 01 Mar 2003 - 08:49
Post #7


Forum Clubber
Dołączył: Sat, 26 October 2002
Skąd: WWA





Jedyna szansa ,ze powstanie jakaś konkurencjia dla GT, ale taka prawdziwa konkurencjia, wtedy może podwyższyć się poziom, ogłonie poziom wszystkich polskich pism motoryzacyjnych jest bardzo niski, kiedyś było takie pismo bodajże "Auto moto Mtechnika" czy co s takeigo, było0 naprawdę fajne bo nie pisali jak samochód wygląda i i le ma uchwytow na kubki tylko o całej tehcnice w nim zawartej itp , tylko już od dłuższego czasu nie widze go na rynku
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek
post Sat, 01 Mar 2003 - 10:39
Post #8


Frequent User
Dołączył: Sun, 20 October 2002
Skąd: Warszawa





Rzeczywiście na polskim rynku brakuje pisma, które kładłoby nacisk na stronę techniczną samochodów. Szkoda bo można by się bardziej podszkolić, a tak to pozostaje lektura w obcym języku albo internet.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Os_
post Sat, 01 Mar 2003 - 10:45
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Fri, 01 November 2002
Skąd: Warszawa





CYTAT("TomeQ":agoabrie)
J
akie jest Wasze zdanie o gazecie przede wszystkim...


najlepszą gazetą techniczną/machaniczną jest dla mnie to forum, tu się można dowiedziec wiele ciekawych i "prawdziwych" rzeczy o których się nigdzie nie dowiemy


--------------------
E36 M3 3.0 Turbo - było 425KM/572Nm teraz jest więcej
E39 M5 - 400KM/500Nm
Impreza STi (bug) - 423KM/510Nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
-=mateo=-
post Sat, 01 Mar 2003 - 10:47
Post #10


Super User
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Sobików k. Góry Kalwarii





I tak GT jest najbardziej zjadliwe. Robi przynajmniej wrażenie profesjonalizmu. Co do magnetyzerów - za coś trzeba utrzymać redakcyjny park maszynowy

"Auto Świat" to najgorsza chała jaką czytałem. Jest tak nieobiektywny, że zęby bolą. Pamiętam test Vectra 2.5 V6 vs Avensis 2.0 VVT-i. Toyota była lepsza w prawie wszystkich kategoriach (przyspieszenie, elastyczność, spalanie, trzymanie się drogi, tłumienie nierówności itd), ale cały test wygrała Vectra, bo, cytuję,.. "miała ładniejszy design"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sarna1
post Sat, 01 Mar 2003 - 10:50
Post #11


Super User
Dołączył: Sat, 23 November 2002
Skąd: Słupsk





taa Auto Swiat to taki ''Swiat Seriali'' o samochodach - fakt faktem GT jet chyba najlepsze na naszym rynku.


--------------------
S3,
A4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RUfi
post Sat, 01 Mar 2003 - 10:59
Post #12


Forum Clubber
Dołączył: Sat, 26 October 2002
Skąd: WWA





Ale "auto świat" ma dla mnie jedną niepowtarzalną zaletę wychodzi w środy, a włąśnie wtedy w zeszłym roku miałem wszystkie wykałdy , ja i tak czytam jakieś 3- 4 pisma miesięcznie ,z poprostu wtedy można najbardziej obiektywnym być, ale czasmi samochody niektórych firma są tak onco lansowane,ze wszyscy wyrażająsiew najlepszych superlatywach jak np alfe147 , samochód roku, tylkoszkoda ,ze wcześniej nie zrbili crash testów, w którcy prawie zamykała stawke
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oziatko
post Sat, 01 Mar 2003 - 11:09
Post #13


Forum Killer
Dołączył: Mon, 13 January 2003
Skąd: Szczecin





hihi...ojciec podrzucil mi pomysl skoro narzekamy tak na GT i auto swiaty to zrobmy sobie formumowy newsletter.


--------------------
byle dalej do przodu i nie rozbic samochodu
patrz ten koles w sejczencie, smieje sie, padnie na pierwszym zakrecie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
leny
post Sat, 01 Mar 2003 - 11:46
Post #14


Rookie
Dołączył: Sat, 15 February 2003
Skąd: Rawa Maz.





Uważam takie rzeczy jak magnetyzer nie sa w stanie podnieść mocy auta, może ładnie to wygląda i jest tanie jak na taką modyfikacje która z góry dodaje 5 KM i 10 NM.Raczej jest to promocja produktu.Co do samej gazety raczej jest wporządku.To jest tak oni:ogłaszają to za co mają dobrą kase.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Raff
post Sat, 01 Mar 2003 - 12:34
Post #15


Forum Killer
Dołączył: Thu, 07 November 2002
Skąd: 05-092





A ja sie zaczalem zastanawiac nad takim magnetyzerem ale tylko i wylacznie ze wzgledu na jedna rzecz. Poziom CO2 w spalinach.
Czytalem, ze magnetyzery akurat w tym sa niezle, a ze pozbylem sie wlasnie seryjnego wydechu to moze sie przydac...

Hmmm ciekawe...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Integra
post Sat, 01 Mar 2003 - 19:15
Post #16


Super User
Dołączył: Wed, 16 October 2002
Skąd: warszawa





Nie wnikajac w wiele nie dociagniec chcialbym zwrocic uwage na opis w najnowyszym numerze rodziny TYPE R.

".... inzynierowie Hondy wyposazali silnik Integry R w kute tloki,korbowody i wal korbowy!"



Chyba autor tekstu jest sam KUTY.

Jak ludziom niewstyd takie bzdury pisac i wprowadzac w blad czytelnikow!!


--------------------
S1 R K20A JDM
CTR boost - ET 12.066s

<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.ECU-Performance.com.pl">http://www.ECU-Performance.com.pl</a><!-- w -->
HONDATA Dealer
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Albert
post Sat, 01 Mar 2003 - 19:21
Post #17


Administrator
Dołączył: Thu, 10 October 2002
Skąd: Warszawa





Integra: to jeszcze powidz nam co tam naprawde siedzi


--------------------
Administrator forum - kontakt forum@racingforum.pl

TP: 1:42.147 | 450 km | 1335kg | slick Hankook 260

VERKLINE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RUfi
post Sat, 01 Mar 2003 - 22:53
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Sat, 26 October 2002
Skąd: WWA





Integra, nie przejmuj sięja ja pytałem sie osilnik 1,.9 tdi pd 130 / 150 km w Aso seata to sienasłuchałem takich rzeczy ,ze głowa boli dotryczacy budowy tych silniów , poprostu pisze s i mówi siępod publike i nic nie poradzisz na to, ktoś musi to czytać ,zeby byłu pieniadze
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Integra
post Sat, 01 Mar 2003 - 23:22
Post #19


Super User
Dołączył: Wed, 16 October 2002
Skąd: warszawa





silnik ma zrobionych seryjnie pare lepszych elementow, ale nie mozna robic od razu z tego seryjnej A grupy.

nie bede sie rozpisywal jak ktos chce dowiediec sie to zapraszam na adres:

http://www.hondapl.org , w dziale Technologia Hondy/ dzial Type- R

Wszystko ladnie i szczegolowo opisane.


Ale do GT to juz chyba kazdy przywykl l!


--------------------
S1 R K20A JDM
CTR boost - ET 12.066s

<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.ECU-Performance.com.pl">http://www.ECU-Performance.com.pl</a><!-- w -->
HONDATA Dealer
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miniac
post Mon, 03 Mar 2003 - 03:21
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Fri, 11 October 2002
Skąd: Warszawa





CYTAT("Integra":vt9m4aow)
Chyba autor tekstu jest sam KUTY.


Oh baby... ROTFL!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Monday, 29 April 2024 - 14:41