Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Intercooler 2.0 TFSI VAG- Firmowy czy Chińczyk, Ile warte są produkty markowe i czy warto przepłacać?
kamil7s
post Thu, 05 Oct 2017 - 00:16
Post #21


Frequent User
Dołączył: Tue, 23 June 2009





No i jeszcze te z fmica maja logo wybite. Reszta to samo No ale jak ktos chce przepłacać za logo to proszę bardzo. Testowaliśmy i intercoolery fmic/chinczyk i silikony. Roznica temperatur żadna. Silikony rzeczywiscie 300 warstw nawalone, z tego co zauważyłem częściej sie zsuwają bo gorzej to ścisnąć. Przy okazji pozdrawiam fmic.pl wiem ze czytają wnikliwie forum bo kiedys jak zapytałem o silikony czy sie różnią cos od chińczyków to na drugi dzien wkleili rozprawkę nt przewagi ich silikonów nad chińskimi produktami.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 05 Oct 2017 - 00:16
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
mrowczan
post Thu, 05 Oct 2017 - 01:13
Post #22


Forum Killer
Dołączył: Sun, 26 October 2008
Skąd: Częstochowa





Czytamy czytamy smile.gif

Ogolnie w Polsce panuje dziwne przekonanie, ze intercooler za 3500zl jest robiony kosmicznymi technologiami, a za 400zl mozna kupic co najwyzej dziadostwo.
Temat intercoolerow mamy przewalkowany naprawde dobrze - nie sprzedajemy tego, co ktos ot tak nam przyslal. Po konsultacjach z wieloma tunerami/osobami strojacymi silniki, wysluchalismy ich uwagi i opinie, co mozna zrobic lepiej, poprawic itd i na tej podstawie przedstawilismy wytyczne producentowi naszych coolerow. Rdzen zarowno zewnetrzny, jak i wewnetrzny jest odpowiednio dobrany - bedac na targach np w Essen smiac mi sie chcialo jak gosc na stoisku HKSa wciskal mi kit, ze taki rdzen za 1500USD (sam rdzen!) ma przecudne wlasciwosci chlodzace - mialem tego tysiace w swoich rekach, nasze maja identyczna budowe, wiec wiem "z czym to sie je" smile.gif

Wracajac do "firmowek" - jakis czas temu znajomy stroil auto na coolerze Wag*#ra za 1500euro. Jakby to powiedziec - "roznicy ni ma". Jako ze w/w firma jest sponsorem tego zawdonika w europejskiej lidze driftingowej, doslali mu drugi cooler za ponad 2500 euro - tak tak, jakis super specjalistyczny rdzen, boczki CNC i inne cuda na kiju. Jaki wynik w porownaniu do naszego IC za 400zl smile.gif? 2 stopnie Celsjusza smile.gif
Kiedys tez MG wzielo nasz cooler na przymiarki do 800 konnej wyscigowki - ot tak cos tanszego, zeby mozna bylo pociac, dospawac boczki na wzor, porobic mocowania itd, bo czekali na rdzen Greddy'ego za 2000euro z jakichs cudnych stopow metali. Co okazalo sie po pomiarach na jednym u drugim? Michal zadzwonil do nas mowiac, ze roznica w dolocie wyniosla podobnie, jak wczesniej wspomniane, 2 stopnie smile.gif
Takich przykladow z racji dobrych znajomosci z tunerami znam naprawde wiele, mozna tu pisac bez konca. Zawsze powtarzam ludziom, ze jak ktos ma wydac na nasz cooler 400zl, albo na "firmowy" 3400zl, to niech te 3000zl roznicy zainwestuje w zawias czy hamulce, bedzie z tego wiekszy pozytek, ewentualnie zabierze dziewczyne na jakies wakacje smile.gif
Tak czy inaczej decyzja zawsze nalezy do klienta - nieunikniona jest fala hejtu, gdzie zazwyczaj najwiecej do powiedzenia maja wlasciciele 150 konnych aut. Ci, ktorzy robia 800-1000 koni, chwala sobie nasze coolery smile.gif Niestety w praktyce malo kto umie zbudowac poprawny dolot, chociazby dobrze dobierajac srednice orurowania, przepustnice itd, stad czesto wychodza cuda z temperaturami.

PS tak mi sie przypomnialo - calkiem niedawno katowalismy kilka coolerow na hamowni, w tym najmniejszy FMIC.PL 550x140x65mm. Turbosprężarką JRspec GT2860RS dmuchalismy 1.65b w silniczek 1.4 Fiata. Na wejsciu temp w momencie dobijala do blisko 150 stopni, na wylocie z coolera po 4 przejazdach max, jaki udalo sie uzyskac, to 34 stopnie smile.gif Wnioski wyciagnijcie sami smile.gif

Pozdrawiam, mrowczan


--------------------
Największy w Polsce wybór łączników silikonowych! W ofercie wydajne intercoolery, aluminiowe i nierdzewne orurowanie, elementy układu dolotowego, paliwowego, smarowania, chłodzenia, wydechowego, elektronika i wiele innych!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tfsi
post Wed, 18 Oct 2017 - 00:16
Post #23


Rookie
Dołączył: Thu, 03 December 2015
Skąd: Warszawa





A jakby ten seryjny eskowy z metalowymi boczkami wywalić na przód przed pas z chłodnicami? Próbował ktoś takiej rzeźby?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mlody1921
post Fri, 20 Oct 2017 - 15:51
Post #24


Forum Homee
Dołączył: Sun, 03 January 2010





Chyba chcesz przekombinować kup cooler np. z fmic z te 400-500zł ewentualnie przespawaj wej-wyj i po sprawie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mlody1921
post Fri, 20 Oct 2017 - 15:52
Post #25


Forum Homee
Dołączył: Sun, 03 January 2010





mrowczan masz większa wiedze, jaka jest różnica między bar and plate i fin and tube
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Fri, 20 Oct 2017 - 15:58
Post #26


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Mrówczan a jak się ma wasz najmocniejszy cooler do 2.0tfsi a4 w stosunku do dużego uniwersalnego FMICA ? Bo widzialem projekty a4 2.0 tfsi z duzymi fmicami i się zacząłem zastanawiać po co jak jest ładny dedykowany cooler....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tfsi
post Fri, 20 Oct 2017 - 22:37
Post #27


Rookie
Dołączył: Thu, 03 December 2015
Skąd: Warszawa





Mrówczan chce nam powiedzieć że 2.000zł płacimy za same LOGO firmy na coolerze .. sorry ale nie kupuję tej bajki wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Thu, 26 Apr 2018 - 12:40
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Odkopuje.
Porównywał ktoś Coolery do 2.0 tfsi Turboworks vs FMIC.pl vs S3 ? Turboworks i fmic 55mm gruby rdzeń jedynie różnica w cenie 200zł na korzyść Turboworksa. S3 wychodzi koło 500zł taniej niż Turboworks i 700zł taniej niż FMIC.pl natomiast jest to używka. Ktoś coś ? Dmuchane będzie z hybrydy k03 na k04 czyli ~350KM.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KrisC
post Thu, 26 Apr 2018 - 12:58
Post #29


Frequent User
Dołączył: Sat, 14 July 2012
Skąd: Łódź





seryjny z BHZ chłodzi lepiej niż ten dedykowany FMIC co to podobno jest większy, dopiero ten wariant grubszy o 15mm ma sens. Jeżeli chodzi o porównanie z Wagnerem to lepiej się nie ośmieszaj, bo przerobiłem na hamowni już wiele aut gdzie 600x300x65 produkował 70-80st w dolocie i pressure drop że aż się płakać chciało, a Wagner Evo2, który jest mniejszy!!!! nie wychodził poza 42-43 dodająć kilkadziesiąt koni bez korekty softu. Co do coolera mg na wszym rdzeniu, też miałem na tym auto i też nikomu nie polece, chyba że sobie robi zestaw seria+soft. Wasze IC są dobre, ale jak ktoś ma driftowóz, dragowóz albo coś innego gdzie nie masz seryjnego zderzaka, tylko gigantyczny wlot, wtedy to ogarnia świetnie, nastomiast do nowoczesnych aut gdzie jest mało miejsca i ograniczony przepływ, to "znaczek" WT robi nieporównywalną robotę. Żeby nie było, polecam klientom FMIC prawie hurtowo, ale zależy do czego i w jakim celu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Thu, 26 Apr 2018 - 13:08
Post #30


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(KrisC @ Thu, 26 Apr 2018 - 12:58) *
seryjny z BHZ chłodzi lepiej niż ten dedykowany FMIC co to podobno jest większy, dopiero ten wariant grubszy o 15mm ma sens. Jeżeli chodzi o porównanie z Wagnerem to lepiej się nie ośmieszaj, bo przerobiłem na hamowni już wiele aut gdzie 600x300x65 produkował 70-80st w dolocie i pressure drop że aż się płakać chciało, a Wagner Evo2, który jest mniejszy!!!! nie wychodził poza 42-43 dodająć kilkadziesiąt koni bez korekty softu. Co do coolera mg na wszym rdzeniu, też miałem na tym auto i też nikomu nie polece, chyba że sobie robi zestaw seria+soft. Wasze IC są dobre, ale jak ktoś ma driftowóz, dragowóz albo coś innego gdzie nie masz seryjnego zderzaka, tylko gigantyczny wlot, wtedy to ogarnia świetnie, nastomiast do nowoczesnych aut gdzie jest mało miejsca i ograniczony przepływ, to "znaczek" WT robi nieporównywalną robotę. Żeby nie było, polecam klientom FMIC prawie hurtowo, ale zależy do czego i w jakim celu

Czyli co warto jednak kupić z S3 amelinowy nie przepłacać prawie 700zł za Fmicowy Stage 3 ? Widzialem jeszcze zestawy Twincooler gdzie poprostu dokładany jest FMIC i do tego dedykowane silikony na 2 intercoolery. Może w coś takiego warto iść ? Cena ~1200zł
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Thu, 26 Apr 2018 - 13:10
Post #31


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Coś takiego http://www.bajpolmotosport.pl/Intercooler-...RBOWORKS-p12751
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KrisC
post Thu, 26 Apr 2018 - 13:54
Post #32


Frequent User
Dołączył: Sat, 14 July 2012
Skąd: Łódź





weź Eskowy jak jest w dobrym stanie, jak FMIC to tylko ten najgrubszy, albo Turboworks, to jeden i ten sam chinol
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AdrianR32
post Fri, 04 May 2018 - 22:15
Post #33


Super User
Dołączył: Sun, 03 March 2013
Skąd: warszawa





No to może ja dodam coś od siebie
Wcześniej latałem oplem OPC 400+ na IC od Fmic 600x450x76 chłodzenie baja nie było problemów żadnych
Teraz mam Świeże auto Audi S3 sedan po sofcie 370KM
No i na Ori IC przy 20st zew w dolocie 40st,lekki but i w dolocie 60+
Tak że z racji że świeże auto nie chce żadnych fmiców i rzeźbienia.
Ma być P@P
Wiec trochę poczytałem o dedykowanych pod VAG (od zajeb..nia tego )
No i Wagner ,Airtec przodują ale ceny chore
No i mnustwo chinola,które są z wyglądu jak Wagner. 1:1
Szybka dedukcja i
Jeśli Ori IC o plastikowych boczkach wymiarach 640x460x30 daje radę na 370/90KM to kopia Wagnera 640x460x56
Czyli prawie dwa razy taka pojemność musi dać radę ,na moc w którą celuje czyli 450KM

Na aliexpress ceny 170-250$ ale przy jednej sztuce drugie tyle przesyłka.nadal na tle Wagner/Airtec opłaca się !
Ale wychaczylem promocje w Niedzielę w nocy na Turboworks z 1390zl na 820zl
Szybkie zaklepanie wraz z DP (790zl)
I mówię może się walnęli


--------------------
270+/510+
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Sat, 05 May 2018 - 08:37
Post #34


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Aha a co dalej. jakieś pomiary, hamownia itp??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Sat, 05 May 2018 - 10:09
Post #35


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Ja na razie mam zaklepany IC z S3 amelinowy ale on jest mniejszy niż największy fmicowy... Nie dość że cieńszy to i niższy. Wyjdzie mnie około 1000zł S3 a z Fmic za 1700 może jaka promocje by urwał to pewnie z 10% taniej. DP też małem spawać ale jak widze po 530zł gotowe Turboworksy 3 cale to sie zastanawiam na h... to spawać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AdrianR32
post Sat, 05 May 2018 - 15:23
Post #36


Super User
Dołączył: Sun, 03 March 2013
Skąd: warszawa





Czuczu
Pówrzuce jak witek z Rperformance wystroi auto
Mam logi przed i po wsadzeniu IC bez korekty a następne będą finalnie po strojeniu
Tu filmik pulpitu telefonu
https://youtu.be/4N1TrVrO3P0


--------------------
270+/510+
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Sat, 05 May 2018 - 15:28
Post #37


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Adrian jak jakosciowo to dp?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AdrianR32
post Fri, 11 May 2018 - 15:11
Post #38


Super User
Dołączył: Sun, 03 March 2013
Skąd: warszawa





Szczeże bajka
Póki co nic nie popękało a z LC dostaje co dziennie
Spawy zanim założyłem sprawdzone przez osobę co ma pojęcie i nie miał zastrzeżeń
Wszytko P&P za cenę 790zl
Gdzie nie pytałem 1000+ a dedykowane Militek ,MG itp 1600+


--------------------
270+/510+
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Fri, 11 May 2018 - 15:18
Post #39


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(AdrianR32 @ Fri, 11 May 2018 - 15:11) *
Szczeże bajka
Póki co nic nie popękało a z LC dostaje co dziennie
Spawy zanim założyłem sprawdzone przez osobę co ma pojęcie i nie miał zastrzeżeń
Wszytko P&P za cenę 790zl
Gdzie nie pytałem 1000+ a dedykowane Militek ,MG itp 1600+


To DP od Turboworksa ? Bo bedę zamawiać tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tfsi
post Sat, 02 Jun 2018 - 11:06
Post #40


Rookie
Dołączył: Thu, 03 December 2015
Skąd: Warszawa





Pomierzone coś w końcu bo zaczęły się upały?
Najgorzej wśród chinoli o testy, bo markowe IC każdy producent ma podane na swojej stronie wartości vs STOCK
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 16 April 2024 - 13:27